Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Czy to koniec turbosprężarki???  (Przeczytany 1562 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

pablo042

  • Gość
Czy to koniec turbosprężarki???
« dnia: Październik 26, 2017, 21:17:37 »
 Witam.  Temat się tyczy mojej turbiny w aucie. Mianowicie sprawa wygląda  nie ciekawe. Auto od dawna  już kopci mi na czarno jak mu deptam w pedał  gazu. Ale ostatnio zauważyłem że  jak odpale auto i ruszę to z rury idzie kłęba białego-siwego dymu, jak mu depne to już normalnie kopci na czarno. Przykład: lecę po trasie silnik rozgrzany wjedzam do miasta i staje na światłach, zmiana na zielone a z tylu kłęby biało-siwego dymu i smród spalonego oleju, jedynka, dwójka z tyłu dym wyższe biegi czarny dym ....i z dnia na dzień jest gorzej ...czy to ostatnie chwile turbosprężarki????

Offline tomasz jakubczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 657
  • Skąd: olsztyn
  • Posiadany samochód: , c5 2.2hdi 2002 , c8 2,2 hdi 2004.jumper 2,8 hdi 2006. kiedyś 406 hdi 2.0 pez fap,jumpy 1,9D 1999
  • Zainteresowania: stare motocykle marki horex. F1
  • Miejscowość: olsztyn
Odp: Czy to koniec turbosprężarki???
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2017, 21:21:22 »
Witam.  Temat się tyczy mojej turbiny w aucie. Mianowicie sprawa wygląda  nie ciekawe. Auto od dawna  już kopci mi na czarno jak mu deptam w pedał  gazu. Ale ostatnio zauważyłem że  jak odpale auto i ruszę to z rury idzie kłęba białego-siwego dymu, jak mu depne to już normalnie kopci na czarno. Przykład: lecę po trasie silnik rozgrzany wjedzam do miasta i staje na światłach, zmiana na zielone a z tylu kłęby biało-siwego dymu i smród spalonego oleju, jedynka, dwójka z tyłu dym wyższe biegi czarny dym ....i z dnia na dzień jest gorzej ...czy to ostatnie chwile turbosprężarki????
Poczytaj temat na temat samo zapłonu i jak wykancza się silnik zasilany olejem z turbiny.....

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka