Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara Picasso 1,8 16V - Elektronika wariuje  (Przeczytany 1833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sławek Jucha

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Włodzimierzów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,8 16v
  • Zainteresowania: góry, modelarstwo, militaria
  • Miejscowość: Włodzimierzów
Xsara Picasso 1,8 16V - Elektronika wariuje
« dnia: Listopad 19, 2017, 10:20:14 »

Witajcie.
Mam problem z elektroniką w mojej XP. Po jej zakupie okazało się, że nie działa klimatyzacja. Oddałem więc do miejscowego "fachowca", który tylko pogorszył sprawę. Wprowadzał zmiany w oryginalnych ustawieniach (kasując je), po czym auto nie można było uruchomić. Po sprawdzeniu kilku innych modułów (z innych xsar), doszedł do wniosku, że problemem jest moduł komfortu, a akurat mój egzemplarz XP to krótka produkcja więc ciężko będzie coś dopasować. Obecnie samochód odpala i jeździ, ale: nie działa prędkościomierz, radio, licznik kilometrów, centralny zamek, świeci się ikona błędu silnika, podczas jazdy i wyhamowywania auto gaśnie (muszę dużo przed skrzyżowaniem bieg zmieniać na luz i wtedy nie gaśnie), a ostatnio pokazywał na wyświetlaczu komunikat "electronic immobiliser fault". Poradźcie proszę co z tym zrobić, żeby pozbyć się problemów z elektroniką :( Samochód bardzo fajnie jeździł, byłem zadowolony, ale odkąd zajął się nim "fachowiec" więcej stoi niż jeździ.

Offline Sławek Jucha

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Włodzimierzów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,8 16v
  • Zainteresowania: góry, modelarstwo, militaria
  • Miejscowość: Włodzimierzów
Odp: Xsara Picasso 1,8 16V - Elektronika wariuje
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2018, 08:49:55 »
Czy nikt nie jest w stanie mi pomóc w tym temacie?

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Xsara Picasso 1,8 16V - Elektronika wariuje
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2018, 15:43:54 »
Szukaj dobrego elektryka/elektronika samochodowego, a tamtego obciąż kosztami za to co zepsuł. Może warto zrobić diagnozę w ASO. Koszt może być niemały, ale jest szansa, że przynajmniej dowiesz się o co chodzi i co trzeba zrobić, żeby to naprawić.


Z elektroniką może być tyle różnych kombinacji usterek dających setki kombinacji różnych objawów, że na forum ciężko będzie dojść do tego co się knoci. Popytaj klubowiczów ze swojej okolicy kogo by Ci polecili do ogarnięcia tych usterek.
Wiem, że to słaba rada, ale rozprawić się z tym problemem zdalnie będzie ciężko.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso