Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM  (Przeczytany 10129 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Konrad Flisiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen c5 III
  • Zainteresowania: Piłka nożna
  • Miejscowość: Warszawa
Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« dnia: Styczeń 30, 2018, 08:51:07 »
Piszę do was ponieważ jestem w rozterce. Mianowice posiadam piękne c5 z 2011 roku kupiony w Polskim salonie z oryginalnym przebiegiem 175 tyś km. Samochód posiadam od roku i jestem 3 właścicielm.  Od nie dawna zaczęła mi szarpać skrzynia ( 6 biegowa ). Między 2 a 3 biegiem i czasami przy hamowaniu na redukcji z 6 na 5. Co raz bardziej niestety zaczyna mnie denerwować to lekkie szarpanie między 2 a 3. Byłem u speca od automatów w MIDPARTS w Raszynie. Stwierdził, że panikuje i jego zdaniem ta skrzynia tak powinna działać bo to nie jest nowy samochód. Po podłączeniu do kompa żadnych błędów nie znalazł, jedynie do czego się przyczepił to wysoka temp skrzyni około 98 stopni. Powiedział, żebym sprawdził układ chłodzenia. Olej wymieniany był co 60 tyś km. Dwa tygodnie temu olej wymieniłem i było trochę lepiej jednak nadal od czasu do czasu szarpało. Zadzwoniłem do następnej firmy od automatów SAMKO. Przez telefon gościu już wiedział co dolega i koszt będzie około 6 tyś ( sterownik skrzyni)  ??? . Widzę że Kaszpirowski u nich pracuje. Słyszałem też o jakimś zacinającym się "grzybku" ale naprawa jego daje krótkotrwały efekt. Każdy mi mówi żebym się nie przejmował i jeździł, ale niestety to ja nim jeżdżę i mi to przeszkadza co raz bardziej. Dlatego nie mam pojęcia co robić, wpadłem na pomysł, że może zakupie skrzynie automatyczną za 2-3 tyś i ją wymienię, koszt byłby mniejszy ale nie wiadomo czy trafie na dobrą sjrzynię. Dlatego zwracam się do Was z pomocą co robić bo nie chce się rozstawać ze swoją Cytryną bo bardzo mi się podoba  :'( . Może macie jakiś warsztat, który polecacie . Dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2018, 10:26:27 »
A ten temat czytałeś ? -> http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=97414.0
No i przede wszystkim - czy była robiona adaptacja po wymianie oleju - bo podejrzewam że była to wymiana dynamiczna skoro co 60 tyś ?

Offline Konrad Flisiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen c5 III
  • Zainteresowania: Piłka nożna
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2018, 11:16:48 »
Witam,
tak była dynamiczna i czytałem ten wątek ( chyba wszystkie przeczytałem na forum) i z tego co mi mowił mechanik to, że nie działał nic z licznikiem bo według niego to zbyteczne ale szarpanie nastąpiło przed wymianą oleju.

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2018, 13:40:54 »
Witam,
tak była dynamiczna i czytałem ten wątek ( chyba wszystkie przeczytałem na forum) i z tego co mi mowił mechanik to, że nie działał nic z licznikiem bo według niego to zbyteczne ale szarpanie nastąpiło przed wymianą oleju.
To skoro nic nie robił z licznikiem to go skasuj, ale zapisz obecny stan. Nic nie kosztuje, a może będzie poprawa.


Zobacz też, bo może przeoczyłeś w przytoczonym linku: http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=109624.msg1093616#msg1093616



Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Konrad Flisiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen c5 III
  • Zainteresowania: Piłka nożna
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2018, 14:13:34 »
Dziekuje tak zrobie.

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 912
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2018, 21:27:46 »
@Konrad

A w tym całym SAMKO co się zawiera w tych 6 tysiącach ? Bo jak zabawa z blokiem tylko to mocno przesadzili.

Offline Konrad Flisiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen c5 III
  • Zainteresowania: Piłka nożna
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2018, 09:12:23 »
Szczerze to nie wiem, powiedział mi 6 tysięcy naprawa ale coś mówił o elektrozaworze, dziwne, że samochodu na oczy nie widzieli a już cenę ustalili. Nie ma chyba w Polsce warsztatu z automatami, który jest godny polecenia. Niestety. Chwali się jedynie to, że właściciel MIDPARTS w Raszynie nie chciał zedrzeć ze mnie kasy i powiedział, że skrzynia nie kwalifikuje się do remontu. W skrócie: ten typ tak ma.

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 912
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2018, 09:35:19 »
Szczerze to nie wiem, powiedział mi 6 tysięcy naprawa ale coś mówił o elektrozaworze, dziwne, że samochodu na oczy nie widzieli a już cenę ustalili. Nie ma chyba w Polsce warsztatu z automatami, który jest godny polecenia. Niestety. Chwali się jedynie to, że właściciel MIDPARTS w Raszynie nie chciał zedrzeć ze mnie kasy i powiedział, że skrzynia nie kwalifikuje się do remontu. W skrócie: ten typ tak ma.

No bo 85% problemów stanowi właśnie blok hydrauliczny, przy czym jeśli tylko tyle chcieli robić to stanowczo za dużo.

Bloki również się regeneruje, pod Warszawą jest gość, który to robi za rozsądne pieniądze - możesz do niego zadzwonić i pogadać. Znajdziesz go na OLX.

Offline Konrad Flisiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen c5 III
  • Zainteresowania: Piłka nożna
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2018, 12:40:29 »
Bardzo dziękuje. Jutro jadę do SAMKO dowiedzieć się co dokładnie jest do roboty. Zobaczymy co powiedzą.

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2018, 13:36:55 »
Szczerze to nie wiem, powiedział mi 6 tysięcy naprawa ale coś mówił o elektrozaworze, dziwne, że samochodu na oczy nie widzieli a już cenę ustalili.
Na cztery warsztaty z którymi rozmawiałem, trzy chciały wykonać generalny remont skrzyni bez jej obejrzenia, tylko jeden stwierdził że trzeba zacząć od pomiaru ciśnień.
U mnie po adaptacji wszystko wróciło do - powiedzmy - normy, więc odpuściłem.

Offline Jacek Wielebski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Skąd: Ostrów Wielkopolski
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKIII X7 2017r. 2.0 150KM BleuHDI - Exclusive
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2018, 18:14:53 »
Bardzo dziękuje. Jutro jadę do SAMKO dowiedzieć się co dokładnie jest do roboty. Zobaczymy co powiedzą.

Daj znać co i jak ??? Bo jestem ciekawy- czy też wskażą na kampitalny remont.

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2018, 02:28:16 »
Możesz spróbować tutaj:

https://akpp.pl/
Lexia, VCDS, MPPS

dziara

  • Gość
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 07, 2018, 11:55:43 »
Szczerze to nie wiem, powiedział mi 6 tysięcy naprawa ale coś mówił o elektrozaworze, dziwne, że samochodu na oczy nie widzieli a już cenę ustalili. Nie ma chyba w Polsce warsztatu z automatami, który jest godny polecenia. Niestety. Chwali się jedynie to, że właściciel MIDPARTS w Raszynie nie chciał zedrzeć ze mnie kasy i powiedział, że skrzynia nie kwalifikuje się do remontu. W skrócie: ten typ tak ma.

No bo 85% problemów stanowi właśnie blok hydrauliczny, przy czym jeśli tylko tyle chcieli robić to stanowczo za dużo.

Bloki również się regeneruje, pod Warszawą jest gość, który to robi za rozsądne pieniądze - możesz do niego zadzwonić i pogadać. Znajdziesz go na OLX.

Jakub możesz podrzucić namiar na gościa? Nie mogę znaleźć. Tylko  się tak zastanawiam czy to czasem nie jest tak, że dany zakład regeneruje np. konwertery od różnych automatów i w każdej skrzyni "widzą", że to on szwankuje. A jak pojedziesz do speców od hydrauliki, to ci powiedzą, że to on...
W zeszłym roku byłem w SAMKO. Zakwalifikowali moją skrzynię do remontu (do 5 tyś.). Jak zapytałem co konkretnie to powiedzieli, że dokładnie to będzie widać po rozebraniu. Też mam zmianę z 2 na 3  ze sporym szarpnięciem, a nawet ślizganiem...Wkurza mnie to ale na razie jeżdżę bo nie wiem czy koszty ewentualnego remontu to max tyś, czy się okaże jak się rozbierze.....

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 912
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 07, 2018, 12:59:16 »
Jakub możesz podrzucić namiar na gościa? Nie mogę znaleźć. Tylko  się tak zastanawiam czy to czasem nie jest tak, że dany zakład regeneruje np. konwertery od różnych automatów i w każdej skrzyni "widzą", że to on szwankuje. A jak pojedziesz do speców od hydrauliki, to ci powiedzą, że to on...
W zeszłym roku byłem w SAMKO. Zakwalifikowali moją skrzynię do remontu (do 5 tyś.). Jak zapytałem co konkretnie to powiedzieli, że dokładnie to będzie widać po rozebraniu. Też mam zmianę z 2 na 3  ze sporym szarpnięciem, a nawet ślizganiem...Wkurza mnie to ale na razie jeżdżę bo nie wiem czy koszty ewentualnego remontu to max tyś, czy się okaże jak się rozbierze.....

No nie wierzę, że za 5 koła to zrobią remont jak wszędzie wołają sporo więcej. Pewnie tekst przygotowany aby skusić na zrzucenie skrzyni, a jak rozbiorą to .... panie to do wymiany i tamto i robi się kwota - ... i co nie naprawisz jak auto rozbabrane ?

Zadzwoniłem do tego gościa - w sumie nawet dosyć rozsądnie gadał - ale póki co nie korzystałem więc nie mogę powiedzieć nic więcej

https://www.olx.pl/oferta/naprawa-sterownik-aw55-50sn-tf80sc-af40-af23-podobne-CID619-ID8RtGr.html#75c459024d

Ja mam podobną sytuację jak u @Marcina Połomskiego - moja skrzynia się uspokoiła diametralnie, tylko trochę to trwało.

W weekend zlałem olej ze skrzyni aby zobaczyć jak wygląda po około 5-6 tysiącach i teraz wiem, że nie ma w nim syfu - jest lekko czerwonawy taki sam jak ustalałem poziom oleju podczas wymiany. To dała mi druga wymiana statyczna, którą zrobiłem po błędzie z dynamiczną.

dziara

  • Gość
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 07, 2018, 14:15:38 »
Za 5tyś. na pewno nie robią remontu. Mi podali max. granicę w moim przypadku, więc wnioskuję, że do roboty miało być coś względnie taniego aby jeszcze na tym zarobić....Może faktycznie sterownik....Może warto podjechać do kogoś innego? Muszę przemyśleć. Tylko najgorzej jak się okaże, po zrobieniu sterownika, że to jednak nie to....

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 912
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 07, 2018, 14:31:15 »
Dylemat jest nie powiem. Ale naprawa sterownika jest obecnie chyba najtańszą formą bo nie trzeba demontować skrzyni. A tak naprawdę gdzie nie poczytasz, to wszyscy jednym językiem wołają - na pierwszy strzał sterownik.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka


dziara

  • Gość
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 07, 2018, 16:05:24 »
U mnie to tak wygląda https://www.youtube.com/watch?v=mr5k2LF5iGg
Jak mam zawsze 2000 obr to wtedy miesza biegami i trochę szarpie jakby brakowało paliwa.

Żadnej tragedii, wszystko OK....Moim zdaniem, za dużo od skrzyni wymagasz. To nie DSG. Jak tylko tak Ci będzie cały czas pracować...to zazdroszczę...

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 912
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 07, 2018, 19:35:26 »
Ale przecież z tego filmu nic nie wynika, żeby coś uchwycić na takim nagraniu skrzynia musiałaby chociaż mocno przeciągać, (czyt. być mocno uszkodzona)

Marcin jakbyś zrobił film u siebie,  podejrzewam, że wyglądałby tak samo.

dziara

  • Gość
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 07, 2018, 21:05:23 »
Ale przecież z tego filmu nic nie wynika, żeby coś uchwycić na takim nagraniu skrzynia musiałaby chociaż mocno przeciągać, (czyt. być mocno uszkodzona)

Marcin jakbyś zrobił film u siebie,  podejrzewam, że wyglądałby tak samo.

U mnie..nie tak samo. U mnie widać przeciąganie i skoki wskazówki prędkościomierza. Jak będę miał czas to zrobię...Dlatego, choć specem nie jestem, moim zdaniem to Robert nie ma sobie na razie co zaprzątać głowy........Bo działa OK.

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 912
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 08, 2018, 12:29:10 »
U mnie..nie tak samo. U mnie widać przeciąganie i skoki wskazówki prędkościomierza. Jak będę miał czas to zrobię...Dlatego, choć specem nie jestem, moim zdaniem to Robert nie ma sobie na razie co zaprzątać głowy........Bo działa OK.

chętnie bym to zobaczył

Offline Konrad Flisiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen c5 III
  • Zainteresowania: Piłka nożna
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 08, 2018, 17:46:13 »
Tak jak się spodziewałem. Skrzynia do kapitalnego remontu koszt naprawy 4600 brutto. Wymiana wszystkiego wraz z wymianą oleju, sprzęgła itp. Jutro odbieram auto i powiem co i jak :) ale chyba cena dobra jak na naprawę skrzyni.

Offline Konrad Flisiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen c5 III
  • Zainteresowania: Piłka nożna
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 08, 2018, 17:49:12 »
mi tez powiedzieli, że do 5 tyś zł. Łącznie naprawa wyszła 3,800 netto ale trzeba doliczyć VAT 23% jeżeli chce się mieć gwarancję. Gwarancje dają na pół roku. Możesz ją przedłużać o następne pół płacąc 10% wartości naprawy.

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 08, 2018, 18:02:38 »
Tak jak się spodziewałem. Skrzynia do kapitalnego remontu koszt naprawy 4600 brutto. Wymiana wszystkiego wraz z wymianą oleju, sprzęgła itp. Jutro odbieram auto i powiem co i jak :) ale chyba cena dobra jak na naprawę skrzyni.
Rozumiem że to cena za regenerację, a nie wymianę płyty zaworowej i regenerowany konwerter? Bo sama nowa płyta to ok 2400 brutto. A gdzie konwerter, tarczki, tłoki, filtr, olej, robocizna...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 912
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 09, 2018, 10:00:40 »
mi tez powiedzieli, że do 5 tyś zł. Łącznie naprawa wyszła 3,800 netto ale trzeba doliczyć VAT 23% jeżeli chce się mieć gwarancję. Gwarancje dają na pół roku. Możesz ją przedłużać o następne pół płacąc 10% wartości naprawy.

Możesz poprosić o wycenę naprawy z poszczególnymi pozycjami ? Poznamy ile co kosztuje. Kurcze jak remont kapitalny to cena w miarę rozsadna.

dziara

  • Gość
Odp: Dylemat ze skrzynią automatyczną 2.0 Hdi 163KM
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 09, 2018, 11:08:53 »
mi tez powiedzieli, że do 5 tyś zł. Łącznie naprawa wyszła 3,800 netto ale trzeba doliczyć VAT 23% jeżeli chce się mieć gwarancję. Gwarancje dają na pół roku. Możesz ją przedłużać o następne pół płacąc 10% wartości naprawy.

Możesz poprosić o wycenę naprawy z poszczególnymi pozycjami ? Poznamy ile co kosztuje. Kurcze jak remont kapitalny to cena w miarę rozsadna.
Za remont kapitalny.....?Nie ma takiej szansy.....