Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z zawieszeniem  (Przeczytany 1758 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Maciej Dudziak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 508
  • Skąd: Międzybrodzie Żywieckie
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0HDI 163km 2009r.
  • Miejscowość: Międzybrodzie Żywieckie
Problem z zawieszeniem
« dnia: Maj 04, 2018, 07:55:19 »
Niestety ale coś się pochrzaniło w moim zawieszeniu, wczoraj podczas parkowania otarłem spodem samochodu o próg(pozycja normalna), więc podczas wyjeżdżania stwierdziłem, że podniosę auto na max i wtedy wyjadę. Samochód się podniósł na maksa, podczas wyjeżdżania niestety mi zgasł i musiałem to ponownie odpalać. Wyjechałem bez problemu ale po próbie powrotu do normalnego poziomu zawieszenia opadł tylko tył a przód został w najwyższej pozycji. Odczucie jest takie jakby przód się całkowicie zaciął, nie ma amortyzacji. Tył można bez problemu podnosić i opuszczać przyciskami. Co może być problemem, ktoś.ma jakiś pomysł?

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Problem z zawieszeniem
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2018, 08:01:30 »
Być może kalkulator w pompie nie wie na jakiej wysokości znajduje się przód, sprawdź obejmę i łącznik.

Offline Maciej Dudziak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 508
  • Skąd: Międzybrodzie Żywieckie
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0HDI 163km 2009r.
  • Miejscowość: Międzybrodzie Żywieckie
Odp: Problem z zawieszeniem
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2018, 08:26:31 »
Spuściłem ciśnienie ręcznie przez kalamitkę obok przedniej sfery i przód opadł. Po przekręceniu kluczyka znowu przód podniósł się do samej góry a pomka się nie włączyła. Gdzie znajdę tę obejmę, która odpowiada za poziom podniesienia przodu?
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2018, 09:48:59 wysłana przez Maciej Dudziak »

Offline Sławomir Cyprys

  • Sponsor
  • ***
  • Wiadomości: 1 027
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 16V '08 Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Problem z zawieszeniem
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2018, 13:49:00 »
Sytuacja tylko góra-dół, bez pośrednich ustawień może też sugerować coś z łącznikiem korektora. Miałem tak z tyłu, przerdzewiał i podzielił się na dwie części... :D   i było tylko góra lub dół.
przez 12 lat był BX 15 TGE 1991 208 kkm :-)
przez kolejne 5 lat Xantia 2,0 16V '98

Offline Maciej Dudziak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 508
  • Skąd: Międzybrodzie Żywieckie
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0HDI 163km 2009r.
  • Miejscowość: Międzybrodzie Żywieckie
Odp: Problem z zawieszeniem
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2018, 18:29:54 »
Udało się opanować sytuację :) Jako, że korektor, cięgna i tym podobne nie miały prawa się przestawić podczas otarcia, to spróbowałem innej metody. Po podniesieniu się przodu do maksymalnej pozycji, upuściłem ciśnienie ręcznie tak, żeby zawieszenie(na oko) znajdowało się w pozycji do normalnej jazdy a pompkę zawieszenia odłączyłem. Zrobiłem tak kilka kilometrów i po tym czasie włączyłem pompkę ponownie. Od tego momentu zawieszenie zaczęło znowu poprawnie pracować, obniża się i podnosi do zadanej pozycji i kończy to komunikatem.