Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 X7 2.0 HDi 163KM zwykłe zawieszenie potrzebny schemat przewodów wspomagania  (Przeczytany 2440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Ożóg

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 163KM
  • Miejscowość: Kraków
Witam, jak w temacie potrzebuję schemat przewodów jakie są wykorzystane w moim modelu aby dobrać i zakupić przewód płynu wspomagania (niestety zaczął jeden przeciekać mimo, że jest aluminiowy), przewód poci się na zagięciu na wysokości przedniego lewego koła (kierowcy) przed chłodnicą spod tej opaski gumowo-metalowej, niewiem czy jest on dalej  spiralny (tzw chłodnica) czy prosty bo na portalach występują dwa rodzaje, dodam, że jest to wersja bez hydro a może mieć to znaczenie.
Nr vin dla pewności VF7RWRHH8AL58460


PS. W załączniku przesyłam te 2 przewody: jeden spirala jeden prosty, i który ma byc u mnie, niestety nie mam dostępu teraz a chciałem zamówić

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 952
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 X7 2.0 HDi 163KM zwykłe zawieszenie potrzebny schemat przewodów wspomagania
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2018, 19:47:41 »
pokręciłeś numer VIN
Starsze modele mają tą długą chłodnicę czyli tą spirale a nowsze zwykłą rurke.Zamiennie pasują i zawieszenie nie ma znaczenia.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 288
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5 X7 2.0 HDi 163KM zwykłe zawieszenie potrzebny schemat przewodów wspomagania
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2018, 21:39:02 »
A do wspomagania nie ida tylko dwa przewody?jeden wysokiego cisnienia a drugi sredniego,ten na pierwszym zdjeciu podobny jest do przewodu wys.cisnienia.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 360
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 X7 2.0 HDi 163KM zwykłe zawieszenie potrzebny schemat przewodów wspomagania
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2018, 22:19:37 »
Starsze modele mają tą długą chłodnicę czyli tą spirale a nowsze zwykłą rurke.
Sorry ale u mnie w obu autach po lifcie są S-ki a nie proste rurki. Oba auta to resoraki
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 952
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 X7 2.0 HDi 163KM zwykłe zawieszenie potrzebny schemat przewodów wspomagania
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2018, 20:30:31 »
Starsze modele mają tą długą chłodnicę czyli tą spirale a nowsze zwykłą rurke.
Sorry ale u mnie w obu autach po lifcie są S-ki a nie proste rurki. Oba auta to resoraki
te S-ki jak piszesz były tylko do roku 2009(do OPR11682).Potem zastąpiono je prosta rurką.Zerknij w EPC bo nie wiem jaki masz silnik.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 360
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 X7 2.0 HDi 163KM zwykłe zawieszenie potrzebny schemat przewodów wspomagania
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2018, 22:20:33 »
OPR mam 128xx coś tam a w drugim 127xx coś tam i w obu są S-ki a przód nie był wymieniany/bity, tak wyszły z fabryki więc pewnie babol w dokumentacji co mnie specjalnie nie dziwi bo już nie raz miałem zamówione nie to co trzeba po OPR.
Na zdjęciu oryginalna nówka sztuka z S-ką do poliftowej C5 x7 2.0 HDi, wentylator niewidoczny bo jest od strony silnika czyli tam gdzie go umieścili po lifcie i tak też jest u mnie.

A tutaj przedliftowe C5 x7 2.0 HDI z wentylatorem z przodu chłodnic, po porównaniu zdjęć widać różnicę w kształcie S-ki, ta przed liftem była bardziej kanciasta

« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2018, 22:32:36 wysłana przez Andrzej Makowski »
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie