Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problemy z elektryką. Czyżby BSI ? ROZWIĄZANY.  (Przeczytany 36083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Jacek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 EXLUSIVE 2.0 HDI RHR 2008r. AM6
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Problemy z elektryką. Czyżby BSI ?
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 05, 2018, 06:11:23 »
Numeru wersji nie wiem, lexia zaszyta w diagboxie w wersji chyba 7.58. Najgorsze jest to że ja nic takiego nie zmieniałem bo nie ruszam opcji w których nie wiem co mogą zrobić.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Problemy z elektryką. Czyżby BSI ? ROZWIĄZANY.
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 05, 2018, 07:41:58 »
Typ samochodu to ja "pierwszy raz widzę"... tu nigdy nie zaglądałem.
Jeśli pozostały błędy odbioru prędkości w kalkulatorach zawieszenia i niedopompowania....to coś dalej nie teges.
Komunikację ze wspomaganiem warto "odzyskać", choć masz stałe wspomaganie.
Miałeś brak łączności z telematyką i modułem wskaźników niezapięcia, co na dziś? Typ auta pomógł?

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 952
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Problemy z elektryką. Czyżby BSI ? ROZWIĄZANY.
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 05, 2018, 07:56:18 »
Jeśli pozostały błędy odbioru prędkości w kalkulatorach zawieszenia i niedopompowania....to coś dalej nie teges.
to stałe błedy.Większość C5 je posiada.Być może to wina chińskiego kabla.Pojawiają sie dopiero podczas Testu Globalnego jak patrze na kilometry w jakich występują.

Offline Adam Jacek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 EXLUSIVE 2.0 HDI RHR 2008r. AM6
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Problemy z elektryką. Czyżby BSI ? ROZWIĄZANY.
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 05, 2018, 08:19:37 »
Ten typ samochodu wyleczył całą masę dziwnych zachowań i błędów. pozostały te które wcześniej były i nie wiem czy warto z nimi walczyć po moich ostatnich przejściach. Z tym wspomaganiem to dziwna też sprawa bo widziałem wiele filmów z diagboxem i nie tylko u mnie się nie łączy. Innym interfejsem na postoju, bez silnika, można zasterować pompę wspomagania czyli komunikacja jakaś jest. Poza tym jak w trakcie walki odpiąłem wspomaganie to wywaliło błąd. Z telematyką bywa różnie raz jest raz nie ma, nie wiem. Coś się zresetowało bo miałem parę opcji uruchomione przez MiraScripts i teraz ich nie ma a kij z nimi. Cieszę się że reszta działa. Te błędy w zawieszeniu i niedopompowaniu przewijają się przez różne fora właśnie w parze i nie wiadomo skąd się biorą. Jest podejrzenie że to jakaś niezgodność pomiędzy diagboxem a modułami samochodu. Ktoś chyba nie nadąża z aktualizacjami albo ten typ tak ma. Próbowałem różnych wersji diag. ale u mnie to nic akurat nie zmieniało.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Problemy z elektryką. Czyżby BSI ? ROZWIĄZANY.
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 05, 2018, 14:21:02 »
No dobra...nie drążę, niech będzie fake....
Czy czytasz w tych kalkulatorach (z błędem o prędkości), w podglądzie parametrów "prędkość auta"? Jak tak to faktycznie fake.

Pokaż się , ja Cię podłączę, zobaczymy rożnicę na interfejsach....

Offline Adam Jacek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 EXLUSIVE 2.0 HDI RHR 2008r. AM6
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Problemy z elektryką. Czyżby BSI ? ROZWIĄZANY.
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 05, 2018, 14:40:09 »
Ja też nie drążyłe tematu jak znalazłem takie informacje. Co do interfejsu to brałem tą wersję full,  cokolwiek to znaczy. Może kiedyś na czasie się umówimy, tak na spokojnie.

Offline Rafal Kopyto

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 291
  • Skąd: Gent
  • Posiadany samochód: C5 III
  • Miejscowość: Gent
Odp: Problemy z elektryką. Czyżby BSI ? ROZWIĄZANY.
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 06, 2018, 17:29:38 »
Przecież w Daigboxie można kodować alarm i zmieniać wartości czułości sensorów. Mi nigdy do głowy nie przyszło wybierać inny model samochodu przy diagnostyce czy kodowaniu.

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 952
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Problemy z elektryką. Czyżby BSI ? ROZWIĄZANY.
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 06, 2018, 17:52:09 »
Mi nigdy do głowy nie przyszło wybierać inny model samochodu przy diagnostyce czy kodowaniu.
A no widzisz.Bo Lexia ma lepsze funkcję.

Offline Adam Jacek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 EXLUSIVE 2.0 HDI RHR 2008r. AM6
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Problemy z elektryką. Czyżby BSI ? ROZWIĄZANY.
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 06, 2018, 19:45:28 »
Moja radocha nie trwała długo. Znowu dziś nie klikają kierunkowskazy i czujnik światła nie działa. Na szczęście reszta się nie zrypała. W bsi błędów brak.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 636
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Problemy z elektryką. Czyżby BSI ? ROZWIĄZANY.
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 07, 2018, 16:37:26 »
Kierunki przestają klikać jak uaktywnisz sobie opcję automatycznego włączania świateł z menu... ale czujnik światła wtedy chyba działał normalnie.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Adam Jacek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 EXLUSIVE 2.0 HDI RHR 2008r. AM6
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Problemy z elektryką. Czyżby BSI ? ROZWIĄZANY.
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 07, 2018, 18:37:36 »
Wielkie dzięki, działa. Kuźwa ale jaki to ma związek?
Wygląda na to że czujnik też ożył.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2018, 19:27:59 wysłana przez Adam Jacek »

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 636
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Problemy z elektryką. Czyżby BSI ? ROZWIĄZANY.
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 07, 2018, 19:49:44 »
Moduł COM - czyli przełącznik zespolony - jak masz na pierścieniu do świateł opcję AUTO to nie działa poprawnie z wybieraniem włączenia świateł z menu i tyle. Opcji do wyboru jest mnóstwo ale część z nich ma jakieś zależności sprzętowe a inne pomimo, że da się je ustawić jednocześnie razem nie mają wcale "ochoty" aby działać.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Maciej Dudziak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 508
  • Skąd: Międzybrodzie Żywieckie
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0HDI 163km 2009r.
  • Miejscowość: Międzybrodzie Żywieckie
Odp: Problemy z elektryką. Czyżby BSI ? ROZWIĄZANY.
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 29, 2020, 22:31:06 »
Okopię temat bo chociaż usterka łatwa do usunięcia to z racji sparaliżowania sobie połowy samochodu można się najeść nerwów ;) W moim przypadku wyglądało to tak, że walczę ostatnimi czasy z nie do końca prawidłowo działającą klapą bagażnika(osobny temat). Zazwyczaj wszystko ogarniam sobie przez DB ale ostatnio przewinął się temat, że np. czujniki parkowania skuteczniej da się dezaktywować przez PP2000 wbijając Peugeota 407. No to tak też zacząłem się bawić...Tyle tylko, że prawdopodobnie przy czytaniu kalkulatorów przez program zamontowanych w samochodzie coś się przestawiło. Od tego czasu pojawił się problem z wyłącznikiem poduszki pasażera-błąd 7362, zniknęły światła dzienne, nie dało się sterować zawieszeniem, zniknęła temperatura zewnętrzna, przestały się składać lusterka, ręczny elektryczny działał ale bez podświetlenia i nie dało się go dociągnąć, nie było tempomatu i limitera i pewnie jeszcze kilku innych rzeczy.


Pierwsze próbowałem z powrotem przez DB kodować kalkulatory, zmieniać ustawienia świateł itd ale udało się jedynie wyeliminować błąd poduszki i to tyle...Przeszukiwałem internet wierząc, że ktoś już się z tym problemem spotkał i po dłuższym czasie na szczęście trafiłem tutaj. Trochę to zajęło bo jak zwykle każdy przypadek jest trochę inny no ale jeszcze na parkingu połączyłem się z samochodem i okazało się, że u mnie kod w polu "TYP SAMOCHODU" zmienił się na 3201(chyba), zmieniłem go jak kolega wyżej na 3302 i na całe szczęście samochód dobrze to przyjął :P
Wróciły prawie wszystkie funkcje, aktualnie brakuje mi jeszcze podświetlenia i dociągania hamulca ręcznego, klapa dalej działa w 75%, limiter i tempomat się załącza ale nie da się ustawić żadnych wartości. Być może trzeba będzie przeprowadzić ręczną adaptację, będę się jeszcze bawił tym.

I teraz zasadnicze pytanie, skąd bierze się ten kod? Jest przypisany jakoś do numeru VIN? Swój mam rozkodowany i nic podobnego tam nie znalazłem. Wydaje mi się to dosyć ciekawą opcją bo wygląda na to, że za pomocą jednej rubryki możemy sobie aktywować/dezaktywować wiele funkcji w samochodzie. Fajnie byłoby trochę jaśniej opisać cały ten temat bo ja przynajmniej nic takiego nie mogłem znaleźć.

Offline Adam Jacek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 EXLUSIVE 2.0 HDI RHR 2008r. AM6
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Problemy z elektryką. Czyżby BSI ? ROZWIĄZANY.
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 30, 2020, 06:16:21 »
Ten kod to jest kodowe oznaczenie marki- modelu, nie służy to raczej aktywowaniu czegokolwiek. Po zmianie tych numerków samochód dostaje coś w rodzaju pakietu startowego konfiguracji. Nawet jak wrócisz do dobrego to trzeba ręcznie niektóre rzeczy dokodować w zależności od wyposażenia.

Offline Mateusz Nowaczek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: C5 X7 kombi 163ps
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Problemy z elektryką. Czyżby BSI ? ROZWIĄZANY.
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 02, 2020, 21:43:20 »
Witam. Mam podobny problem. Nie swieci się kontrolka ręcznego, pokazuje usterkę 4 tylnych czujników parkowania. Zmieniłem typ pojazdu na 3302, ale nic to nie pomogło. Może ktoś ma pomysł jakie cyfry wpisać dla C5 kombi z hydro,  diesel 163PS z 2012 roku?
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2020, 15:39:13 wysłana przez Mateusz Nowaczek »

Offline Piotr Wiśniewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Łódz
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.0 HDI 163km 2013r
  • Zainteresowania: Wszystko
  • Miejscowość: Łódz
Odp: Problemy z elektryką. Czyżby BSI ? ROZWIĄZANY.
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 16, 2021, 20:01:38 »
Witam jaki typ samochodu powinien
się wyświetlać w DB chodzi o Citroena C5x7 2.0 hdi 163km 2013r.
Z góry dzięki za odpowiedź


Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 360
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Problemy z elektryką. Czyżby BSI ? ROZWIĄZANY.
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 17, 2021, 01:04:19 »
A to akurat zależy od rodzaju nadwozia a nie silnika.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie