Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Brak komunikacji z kalkulatorem ABS ESP  (Przeczytany 5251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek Morowiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 595
  • Skąd: Śląsk
  • Posiadany samochód: był totalny zamulacz Citroen C4 GP 1.8 LPG, SUPER Peugeot 508 2.0 HDI a jest C5 AirCross 2.0 blueHDI
  • Miejscowość: Śląsk
Brak komunikacji z kalkulatorem ABS ESP
« dnia: Wrzesień 25, 2018, 14:58:45 »
Szanowni forumowicze, mam prośbę, auto nagle zaczęło swirowac, fakujace obroty choinka na desce brak możliwości spuszczenia elektrycznego recznego. Jeździ w miarę ok. Nie pokazuje prędkości na liczniku, licznik przebiegu stoi itp. Po podłączeniu mnóstwo błędów w wielu modułach, powtarza się brak komunikacji z modułem ABS ESP. Faktycznie db też się nie umie połączyć. I teraz pytanie co padło bsi czy moduł abs? Czy jeśli mam na podmianke z jezdzacego auta i bsi I abs mogę to jakoś zdiagnozować. Czy db dam radę wymienić sterownik abs lub bsi? Ktoś coś może naprowadzic. Błędy oczywiście mam ale jest ich dziesiątki.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka


Offline Krzysiek Morowiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 595
  • Skąd: Śląsk
  • Posiadany samochód: był totalny zamulacz Citroen C4 GP 1.8 LPG, SUPER Peugeot 508 2.0 HDI a jest C5 AirCross 2.0 blueHDI
  • Miejscowość: Śląsk
Odp: Brak komunikacji z kalkulatorem ABS ESP
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2018, 12:37:24 »
Winna jak twierdzi elektryk byla zbyt mocno zaciśniętą izolacja zewnętrzna, która przetarła izolacje przewodów. Koszt 1000 zł i obyło się  bez wymiany modułów.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka


Offline Piotr Hańczuk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (x7) 2.0 16V
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Brak komunikacji z kalkulatorem ABS ESP
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2018, 22:04:03 »
Winna jak twierdzi elektryk byla zbyt mocno zaciśniętą izolacja zewnętrzna, która przetarła izolacje przewodów. Koszt 1000 zł i obyło się  bez wymiany modułów.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Krzysiek możesz napisać coś więcej? Jakie przewody, gdzie, co, jak?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Offline Krzysiek Morowiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 595
  • Skąd: Śląsk
  • Posiadany samochód: był totalny zamulacz Citroen C4 GP 1.8 LPG, SUPER Peugeot 508 2.0 HDI a jest C5 AirCross 2.0 blueHDI
  • Miejscowość: Śląsk
Odp: Brak komunikacji z kalkulatorem ABS ESP
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2018, 22:18:09 »
No wlasnie był tajemniczy pewnie nie chciał zdradzać. Naciskalem ale dal mi do zrozumienia że to jego tajemnica. Sam podmieniłem bsm, nic nie dało. Sprawdzałem też organoleptycznie wiązke od abs bo jest pod bsm ale wyglądała ok. Błędami sypal strasznie, falowaly obroty, licznik przebiegu stał w miejscu i brak komunikacji z kalkulatorem ABS

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka


Offline Piotr Hańczuk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (x7) 2.0 16V
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Brak komunikacji z kalkulatorem ABS ESP
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2018, 22:25:48 »
No wlasnie był tajemniczy pewnie nie chciał zdradzać. Naciskalem ale dal mi do zrozumienia że to jego tajemnica. Sam podmieniłem bsm, nic nie dało. Sprawdzałem też organoleptycznie wiązke od abs bo jest pod bsm ale wyglądała ok. Błędami sypal strasznie, falowaly obroty, licznik przebiegu stał w miejscu i brak komunikacji z kalkulatorem ABS

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Trochę mi to śmierdzi ściemą ze strony mechanika.
U mnie wywaliło podobne błędy i na pierwszy rzut oka wyglądało to na usterkę czujnika obrotów silnika na razie skończyło się na skasowaniu bledow. Zobaczymy kiedy się znowu pojawia.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Offline Krzysiek Morowiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 595
  • Skąd: Śląsk
  • Posiadany samochód: był totalny zamulacz Citroen C4 GP 1.8 LPG, SUPER Peugeot 508 2.0 HDI a jest C5 AirCross 2.0 blueHDI
  • Miejscowość: Śląsk
Odp: Brak komunikacji z kalkulatorem ABS ESP
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2018, 22:42:50 »
Ale brak komunikacji z kalkulatorem mnie utwierdzil że to nie takie chop siup

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka


Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Brak komunikacji z kalkulatorem ABS ESP
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2018, 23:07:00 »
Na ogół jak mechanik tajemniczy, to powód był banalny i rozwiązanie tematu kosztowało niewiele, żeby nie powiedzieć nic. I nie ma się czym chwalić żeby się klient nie wkur... jak się kasuje tysiaka.
Jak mechanik uczciwy to opowie jak doszedł do źródła problemu, tyle że wtedy głupio będzie skasować dużo za banał.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Artur Grzelak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Trowbridge
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 benzyna 2008
  • Zainteresowania: citroen, peugeot, ogólnie PSA
  • Miejscowość: Trowbridge
Odp: Brak komunikacji z kalkulatorem ABS ESP
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2019, 05:35:04 »
Witam, czy ktoś może wspomóc... również mam podobnie... walcze z tym drugi tydzień...zaczęło sie od wyswietlenia usterki hamulca postojowego...abs...esp... pozniej juz choinka.. nie laczy mi sie z kalkulatorem abs esp lexia, nie bardzo wiem jak interpretowac dane z programu. Mam lexie po prostu do odczytywania błędów l..kasowania.. z racji tez tego że autami tylko PSA  jeżdżę od kilkunastu lat.
Przebywam w Anglii... niedaleko Bristolu...w Trowbridge, może ktoś z wiekszym zasobem wiedzy i doswiadczenia pomogłby mi sie z tym uporac. Za każdy odzew i chęć pomocy bede wdzieczny. Pozdrawiam wszystkich serdecznie, Artur

Offline Radosław Szewczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 245
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0HDi AM6 2010r.
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: Brak komunikacji z kalkulatorem ABS ESP
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2019, 05:57:43 »
Na początek sprawdź i podładuj aku.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Offline Artur Grzelak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Trowbridge
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 benzyna 2008
  • Zainteresowania: citroen, peugeot, ogólnie PSA
  • Miejscowość: Trowbridge
Odp: Brak komunikacji z kalkulatorem ABS ESP
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 07, 2019, 08:20:08 »
Zacząłem od nowego akumulatora... ale nic nie dało, mam wrażenie ze gdzies jest zwarcie na ukladzie hamulcowym, tylko nie wiem w jaki sposob to odnalezc.
Dodam tylko ze nawet jak probuje zgasic auto....to przekrecam kluczyk....wyjmuje go..a auto nadal chwile...kilkanaście może sekund nadal chodzi... po czym samo gaśnie.. i pozniej nie mozna odpalic... jak sie próbuje...to nawet rozrusznik nie kreci... dopiero jak auto postoi... ponownie mozna odpalic... zazwyczaj jak postoi z odpietym akumulatorem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2019, 08:39:53 wysłana przez Artur Grzelak »