Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wyświetlacz radia  (Przeczytany 5421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Kowalczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Citroen C5, 2,0 HDI 2009r.
  • Miejscowość: Siedlce
Wyświetlacz radia
« dnia: Styczeń 23, 2019, 21:12:44 »
Witam,
Nadszedł czas wymiany wyświetlacza radia w C5 X7, w związku z tym mam pytanie:
Czy istotny jest numer wyświetlacza (fizycznie mam wyświetlacz o innym numerze niż podaje serwis), czy można zamontować dowolny
wyświetlacz (prawdopodobnie pasują od Peugeota  np. 308).
Wyświetlacze z AliExpress wg. informacji nie wyświetlają grafiki podczas manewru cofania.
Będę wdzięczny za podpowiedzi i rady.
Marek

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 586
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Wyświetlacz radia
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2019, 23:10:11 »
Co do tych z Ali się nie wypowiem nie miałem do czynienia, ale co do oryginalnych to każdy z oznaczeniem JCE-EMF-C (12 pinowe złącze) będzie pasował i działał z radiem i czujnikami parkowania (dalsza część oznaczenia to kolor podświetlenia OR - pomarańczowy i AB bursztynowy oraz C - kolorowy), reszta funkcjonalności jak obsługa BT zależy od wersji oprogramowania i w przypadku X7 rozglądał bym się za wyświetlaczem z co najmniej SW 71.x (pomarańczowy) lub przy wersji kolorowej SW 61.x. To są graniczne wersje oprogramowania wyświetlaczy obsługujące "wirtualną klawiaturę" która umożliwia parowanie telefonu z modułem Nomade V2. BT KML chodzi z każdym kolorowym a z mono od chyba 43.x (wcześniejsze też działały ale nie wszystkie). Na wyświetlacze z Puga trzeba uważać zwłaszcza te z 407 bo spora część po rozgrzaniu zaczyna się rozmywać.
Oczywiście w zależności od tego co było aktywne w "dawcy" może się okazać, że trzeba przez DB coś skonfigurować (włączyć wizualizację czujników/wyłączyć wyświetlanie nastaw klimatyzacji)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2019, 23:21:56 wysłana przez Błażej Banisz »
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Marek Kowalczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Citroen C5, 2,0 HDI 2009r.
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: Wyświetlacz radia
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2019, 08:01:57 »
Dzięki bardzo za informację. Mam jasność w kwestii doboru. Mój też niestety wylewa się po rozgrzaniu niezależnie od pory roku
Marek

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Wyświetlacz radia
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2019, 15:07:27 »
Witam


Podpinam się pod temat ostatnio zauważyłem to samo u siebie wyświetlacz po kilkunastominutowej jeździe się wylewa i prawie nic nie widać, chciałbym go wymienić, czy ktoś z kolegów już to robił jeżeli tak to skąd najlepiej zamówić taki wyświetlacz i czy jego wymiana jest kłopotliwa i komu zlecić ? sam tego na pewno nie będe robić ;)


pozdro Piotr

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 586
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Wyświetlacz radia
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2019, 15:27:51 »
Wymiana wyświetlacza to zajęcie na 5 minut - w sumie 5 wkrętów do wykręcenia (w tym 2 trzymające sam wyświetlacz). Wkręty ukryte są pod tą ozdobną listwą - podważasz (czymś plastikowym - na przykład kartą) i ciągniesz, potem masz 3 wkręty (torx 20) i cały panel z nawiewami wychodzi a ekran razem z nim.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Wyświetlacz radia
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2019, 19:18:09 »
dzięki za odpowiedź, nie wiedziałem ,że to takie niby proste, nie chciałem pokaleczyć deski rozdzielczej.Jak macie jeszcze namiary gdzie kupić taki sam wyświetlacz najlepiej nowy dobrej jakości dajcie znać,bo na alledrogo widze jakieś używane.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Wyświetlacz radia
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2019, 20:48:07 »
Jak chcesz nowy to w aso za jakieś 1500 zeta,co do używek to poszukaj od innych cytryn po 2008,kup wyświetlacz typu C obojętnie czy z peuegota lub cytryny i go przeszczepisz.Co do tej ozdobnej listewki od deski to uważaj jak będziesz ją ściągał bo pod nią oprócz zatrzasków na środku jest taki a'la haczyk i jak go załamiesz to listewka w tym miejscu będzie odstawać po ponownym zamontowaniu, żeby tego uniknąć to odczep listewkę po prawej i lewej stronie i wypnij list.przesuwając ją w prawo z montażem postępujesz w odwrotnej kolejności.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2019, 21:12:17 wysłana przez Błażej Banisz »

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 586
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Wyświetlacz radia
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2019, 21:11:55 »
Za mniej niż 1500 PLN to można znaleźć nowy kolorowy (na Ebay są teraz po około 200 funtów)... jak byś kupował używkę to:
1. gniazdo musi mieć 12 Pinów; (są jeszcze 6-cio pinowe np. z C4mkII i te się nie nadają)
2. wersja SW powyżej 71 (przy kolorowym powyżej 60) - przy tym SW masz pewność, że będzie działać wszystko co masz w aucie (zwłaszcza moduł BT nomade V2).
3. w C5 fabrycznie jest pomarańczowy - czyli oznaczenie JCE-EMF-C-OR(A) (starsze miały chyba ORA, nowsze tylko OR)
4. ostrożnie podchodzić do wyświetlaczy z Puga 407, sporo z nich się rozlewa po nagrzaniu i latem nic na nich nie widać.

... Co do tej ozdobnej listewki od deski to uważaj jak będziesz ją ściągał bo pod nią oprócz zatrzasków na środku jest taki a'la haczyk i jak go załamiesz to listewka w tym miejscu będzie odstawać po ponownym zamontowaniu...


Zdejmowałem swoją kilka razy, i nawet nie zwróciłem na ten haczyk uwagi, więc dobrze, że o nim przypomniałeś. W Exlusive listwa jest metalowa i dość sztywna sam w sobie, może dla tego wybacza bardziej "brutalne" podejście.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Wyświetlacz radia
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 24, 2019, 08:21:24 »
Dzięki Panowie za wyczerpujące odpowiedzi, teraz już wszystko wiem co i jak i gdzie i pewnie innym się też przyda kiedyś :)


pozdrawiam Piotr