Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Czujnik pasów z tyłu.  (Przeczytany 968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Kubik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Skąd: Ziębice
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.0 HDI 163KM exclusive limited edition/Rover 75 2.0 CDT
  • Miejscowość: Ziębice
Czujnik pasów z tyłu.
« dnia: Marzec 02, 2019, 18:42:35 »
Powiedzcie mi proszę jak działają czujniki z tyłu? Z tego co wyczytałem mata czy rzeczywiście siedzi człowiek jest tylko z przodu wiec jest jasne. A tyłu nie mogę zrozumieć. Jaka różnica jest dla komputera jeśli dzieci siedzą i mają zapięte pasy przed startem silnika, a jaka jak już silnik chodzi i dopiero dzieci siadają. Czasami pokazuje, że ktoś odpiął a czasami nie i nie wiem od czego to zależy.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 594
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Czujnik pasów z tyłu.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2019, 20:33:33 »
W C5X7 nie ma mat - nigdzie, w załączniku schemat elektryczny całego układu pasów i airbag-ów.
Z moich obserwacji wynika, że komputer reaguje zawsze na odpięcie pasa w czasie jazdy, niezależnie od tego kiedy pas został zapięty. Tylko pas kierowcy musi być zapięty gdy autem przekraczasz prędkość (tu z pamięci a ta zawodna czasami) około 15 km/h - reszta pasów niezależnie od obecności pasażerów nie powoduje natarczywego pikania. Kontrolki od pasów zaświecają się zawsze po otwarciu drzwi i gasną po kilku sekundach - ma to chyba na celu przypomnienie KIEROWCY o konieczności zapinania pasów (i odpowiednie przedstawienie tego pasażerom - przez kierowcę). Na "spóźnionego" pasażera, który zapnie pas już po ruszeniu system nie reaguje w żaden sposób (oprócz zarejestrowania, że pas jest zapięty).
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Adam Kubik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Skąd: Ziębice
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.0 HDI 163KM exclusive limited edition/Rover 75 2.0 CDT
  • Miejscowość: Ziębice
Odp: Czujnik pasów z tyłu.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2019, 21:18:38 »
Dwa razy jak córka odpieła pas z tyłu pod domem a jeszcze jechałem był sygnał. W sumie nie wiedziałem o co chodzi i swieciła się kontrolka kto odpiął.

Offline Bartek Sieluck

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 370
  • Skąd: Tczew
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 163KM (198KM) Exclusive
  • Miejscowość: Tczew
Odp: Czujnik pasów z tyłu.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2019, 21:26:20 »
Jest dokładnie tak jak Błażej napisał. Poza tym było to niedawno w innym wątku omawiane. Nie ma żadnych mat. Są czujniki w zapięciach pasów bezpieczeństwa.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 594
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Czujnik pasów z tyłu.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2019, 21:51:26 »
Dwa razy jak córka odpieła pas z tyłu pod domem a jeszcze jechałem był sygnał. W sumie nie wiedziałem o co chodzi i swieciła się kontrolka kto odpiął.
No właśnie, system reaguje na odpięcie pasów podczas jazdy - każdych i zawsze. Będzie piszczał, jeśli ruszysz a po odpięciu pasów nie otworzysz drzwi (przy zepsutym zamku będzie piszczeć nawet jak to zrobisz).
Ja to wredny jestem jak mi tak, za sprawą niecierpliwego pasażera, piszczy... i zawsze hamulec idzie wtedy w podłogę, żaden pasażer drugi raz tego nie powtórzył. Dzieciom trzeba to trochę delikatniej wytłumaczyć, chociaż niektóre i tak muszą poczuć na własnej skórze jak to jest (tak samo jest z zabawą szufladami możesz tłumaczyć, mówić, a koniec zabaw następuje dopiero jak maluch palce sobie przytnie).
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie