Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Centralka i palaca się lampka silnika  (Przeczytany 4517 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Suchostawski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2004rok 2.0 16v
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Strzegom
Centralka i palaca się lampka silnika
« dnia: Marzec 29, 2019, 00:30:06 »
Drodzy klubowicze zakupiłem niedawno cytrynke c5 z 2005r silnik 2.0 16v .Mam taki kłopot centralny zamek sam się zamyka po wyjściu z samochodu jak otwieram bagażnik dzieję się to samo tak samo jest przy otwieraniu których kolwiek drzwi.Druga sprawa jest taka że niedziala mi obrotomierz licznik kantuje o jakies 10 km w duł i wskaznik od oleju też stoi w miejscu ostatni problem jest taki że jak jechałem po kupieniu auta od sprzedającego po jakiś 50 km zapalila mi sie kontrolka w kształcie silnika i mam wrazenie że spadla moc bo jak na 140 kucy niechce się zbierac dodam że auto jest na gaz i benzyne po przelonczeniu na benzyne niema różnicy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2019, 07:00:59 wysłana przez Łukasz Suchostawski »

Offline Łukasz Suchostawski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2004rok 2.0 16v
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Strzegom
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2019, 05:30:10 »
Czy chociaż jedna osoba może odpisać na muj problem?

Offline Czesław Małek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: R-rz
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.4 SX IV.1998r.
  • Miejscowość: R-rz
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2019, 05:40:45 »
Po pierwsze to słownik ortograficzny. Po drugie - oczekujesz, że w środku nocy ktoś Ci odpisze? Bądź poważny, to forum, a nie helpline citroena 24h...

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 254
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2019, 05:49:13 »
Po trzecie jeśli jest to 2005 rok, to nie jest HPI.

 Sam nie wiesz co kupiłeś. W dodatku są przesłanki, że ktoś grzebał w liczniku... A co to znaczy... Domyśl się...
 Jeśli jakimś cudem jest to silnik HPI to masz przegwizdane, ale skoro ma instalacje LPG... To jest raczej silnik RFJ (EW10A) który jest świetny, jeśli dbasz o niego. Zgadywać jest ciężko co go boli. Pierwsze co, szukaj w okolicy kogoś ogarniętego z Lexią.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2019, 06:35:35 wysłana przez Piotr Puścian »

Offline Łukasz Suchostawski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2004rok 2.0 16v
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Strzegom
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2019, 06:20:39 »
Wiem że piszę w środku ale proszę się postawić w mojej sytuacji zbierałem na auto dość długo bo prace mam nieletkom żona jest w ciąży czlowiek kupuje auto bo jak zawsze trafi się ktoś co na ludzkiej naiwności żeruje więc przepraszam że w pośpiechu nie zwracałem na ortografię.

Offline Łukasz Fusek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: C2 GT/ opel signum 1,9cdti
  • Zainteresowania: rajdy srajdy
  • Miejscowość: Kobierzyce
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2019, 08:35:07 »
Każdy licznik musi pokazywać prędkość większą niż jest faktyczna. jak zapaliła się kontrolka to na desce pojawił się też pewnie komunikat?.  Obrotomierz  pewnie licznik do wymiany, postawić się w twojej sytuacji? prawda jest taka To ty do niej doprowadziłeś, piszesz że długo odkładałeś  a wydałeś je ot tak jakbyś kupował bułki w sklepie, bez sprawdzenia co tak naprawdę jest z autem.  Nie musisz się ma wszystkim znać ale masz na pewno znajomych kolegów, czy nawet internet jest źródłem informacji  czego unikać w danym modelu auta.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2019, 09:36:20 wysłana przez Łukasz Fusek »
wariat, a ty uważasz się za normalnego?

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 612
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2019, 08:39:54 »
Wiem że piszę w środku ale proszę się postawić w mojej sytuacji zbierałem na auto dość długo bo prace mam nieletkom żona jest w ciąży czlowiek kupuje auto bo jak zawsze trafi się ktoś co na ludzkiej naiwności żeruje więc przepraszam że w pośpiechu nie zwracałem na ortografię.
Nie jesteś jedyny. Większości z nas z reguły się nie przelewa i jakoś sobie zbiera na swoje cytrynki. Daj szanse sobie pomóc z a nie zaczynasz pobyt na forum od pretensji. Tu można się dowiedzieć wiele rzeczy ale potrzeba trochę cierpliwości.

A jeśli chodzi o samochód to jak na razie wiele wskazuje na to, że było przy nim grzebane i to przez kogoś komu nie zależało na jakości tylko na sprzedaniu samochodu. Niestety bez podłączenia do Lexii to mało kto coś będzie mógł powiedzieć konkretnego. C5 to nie maluch którego można było naprawić za pomocą młotka,kilku kluczy i śrubokręta.
A jak kupowałeś to nie było takich przygód, była jakaś jazda próbna? Zadzwoń do sprzedawcy i powiedz że zostałeś przez niego wprowadzony w błąd. Zobacz co Ci powie.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 612
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2019, 08:41:53 »
Każdy licznik musi pokazywać prędkość mniejsza niż jest faktyczna. jak zapaliła się kontrolka to na desce pojawił się też pewnie komunikat?.
A nie odwrotnie. O ile pamiętam to liczniki zawyżają prędkość, mają tolerancję - jest to nawet zgodne z przepisami. Ja jak sprawdzałem prędkość to nawigacja zawsze pokazywała mniejszą niż licznik.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Łukasz Fusek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: C2 GT/ opel signum 1,9cdti
  • Zainteresowania: rajdy srajdy
  • Miejscowość: Kobierzyce
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 29, 2019, 09:37:12 »
Każdy licznik musi pokazywać prędkość mniejsza niż jest faktyczna. jak zapaliła się kontrolka to na desce pojawił się też pewnie komunikat?.
A nie odwrotnie. O ile pamiętam to liczniki zawyżają prędkość, mają tolerancję - jest to nawet zgodne z przepisami. Ja jak sprawdzałem prędkość to nawigacja zawsze pokazywała mniejszą niż licznik.



masz racje nie w tym kierunku myśl moja poszła..
wariat, a ty uważasz się za normalnego?

Offline Piotr Starzycki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 413
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 MKII PB 2.0
  • Zainteresowania: Brak
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2019, 09:56:07 »
...wskaznik od oleju też stoi w miejscu


Nawet jak przejedziesz 20 km też stoi w miejscu. Wskaźnik oleju wskazuje jego temperaturę i jeżdżąc zimą po kilka km. nawet nie drgnie.

Offline Łukasz Suchostawski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2004rok 2.0 16v
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Strzegom
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 29, 2019, 10:10:26 »
Wiadomo prubna jazda była i wszystko było ok poprostu niezwruciłem uwagi na obrotomierz a komunikat wyskoczył po przejechaniu 50 km od miejsca zakupu pisałem do sprzedawcy po powrocie do domu odpisał że to rzekomo normalne jak jest auto w gazie i on tak jezdził w co osobiście wontpie pewnie robić mu się nie chciało ściągnął jakiegoś znajomego z kompem skasowali chwilowo komunikat.

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 29, 2019, 11:16:02 »
Łukasz, nad każdym swoim postem z prawej strony masz przycisk "Modyfikuj" - użyj go proszę i popraw pisownię bo naprawdę nie da się tego czytać.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 612
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 29, 2019, 11:33:17 »
Dobrze założona instalacja gazowa jest nie odczuwalna dla właściciela samochodu. Ciekawe czy o nią dbał. Poszukaj kogoś z Lexią, inaczej nie będziesz wiedział co i jak.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Łukasz Suchostawski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2004rok 2.0 16v
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Strzegom
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 29, 2019, 11:38:28 »
Ok dzięki tak właśnie zrobię bo autko bardzo mi się podoba i jest warte uwagi.

Marek_S

  • Gość
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 29, 2019, 11:51:43 »
w sumie wystarczy ELM327 i dobre oprogramowanie, a orty sa kolego straszne jak piszesz z komputera to Mozilla i inne przeglądarki mają poprawienie pisowni i android ma taką funkcje. Centralny to pewne gdzieś instalacja przetarta a check jak najbardziej może być z LPG najczęściej błędnie zestrojona albo katalizator siedzi. Można to w oprogramowaniu usunąć albo dają tulejki na drugą sondę.   

Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 29, 2019, 12:58:34 »
nikt Ci nie wywróży od czego się wziął błąd silnika. Jedź do kogoś na diagnoze czy ktoś z forum czy jakimś uniwersalnym sprzętem i zobacz jakie są błędy.

Gaz nie ma wpływu na kontrolkę silnika, sam kupiłem 2 miesiące temu taki sam silnik i auto normalnie jeździ bo gaz jest w miare wystrojony.

Zacznij najpierw od silnika żeby auto normalnie i bezpiecznie jeździło, zamek centralny to sobie później ogarniesz. Tych aut nie kradą więc nawet otwarte możesz zostawić  :P


Trochę pokory bo wpadłeś tutaj z pretensjami i oczekujesz pomocy więc troche wyluzuj swoje oczekiwania. My Ci możemy pomóc ale nie musimy, pamiętaj o tym.



Offline Łukasz Suchostawski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2004rok 2.0 16v
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Strzegom
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 29, 2019, 15:21:47 »
Dzięki za wyrozumiałość byłem na diagnostyce werdykt taki esp czujnik kąta skrętu a co do kontrolki drugiej to problem termostatu lub wtrysku.Ogulnie trochę się z tym panem porozglądałem i znalazłem kabel z żółtom wtyczkom koło termostatu ale niema gdzie jej podpiąć jest tam takie wolne miejsce przy silniku jagby czegoś tam brakowało ale niewiem czy dobrze szukam.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 29, 2019, 15:46:04 »
Mógł być tam termostat elektryczny, ale jak się zepsuł to ktos wymienił na zwykły i dlatego może wywalać błąd. Nie wiem czy te elektryczne są wogóle jeszcze dostępne. Być może można to jakoś wyłączyć w sofcie i wtedy nie będzie pokazywac błędu.

Offline Łukasz Suchostawski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2004rok 2.0 16v
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Strzegom
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 29, 2019, 16:10:41 »
Ok dzięki a mam takie jeszcze jedno pytanko szukałem tego czujnika skrętu na alegro i nigdzie niemoge znaleźć do tego modelu albo są do C5 mk3 lub do C4 czy on pasuje z któregoś z tych aut
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2019, 16:26:43 wysłana przez Łukasz Suchostawski »

Offline Tomasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 338
  • Posiadany samochód: C5 2.0 LPG 2005 break i audi a6 c5 1.8t LPG avant quattro
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 29, 2019, 16:35:36 »
Z tego co wiem to są to dwa stałe błędy w cytrynie. Oba nie mają wpływu na pracę silnika ani na check.

Błąd termostatu ma każdy kto ma zwykły termostat.
Błąd czujnika kąta skrętu również posiadam mimo że ESP działa normalnie a sam czujnik równiez poprawnie kąty odczytuje.

To nie są błędy które wywołują check engine.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 254
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 29, 2019, 16:59:53 »
Mógł być tam termostat elektryczny, ale jak się zepsuł to ktos wymienił na zwykły i dlatego może wywalać błąd. Nie wiem czy te elektryczne są wogóle jeszcze dostępne. Być może można to jakoś wyłączyć w sofcie i wtedy nie będzie pokazywac błędu.
Termostat nie zapala "checka" I taki błąd może wisieć w ECU. Nie ma on na nic wpływu. Śmiem twierdzić że tak ma każda C5 po lifcie z rocznika 2005, u mnie też wtyczka wisi sobie luzem. W roczniku 2006 już siedzi zwykły termostat i wtyczki do niego brak.
Błąd czujnika kąta skrętu wywołuje sama Lexia robiąc odczyt. Tak ma być.
Tam musiało być coś jeszcze skoro się check zapalił i brakuje mocy.

Offline Łukasz Suchostawski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2004rok 2.0 16v
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Strzegom
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 29, 2019, 21:57:01 »
Po usunięciu błędu kontrolka "czeka"zgasła więc postanowiłem pojeździć na paliwie i po przejechaniu 20 minut auto zaczęło szarpać raz nawet zgasło i zaczęła mrugać kontrola "czeka" po ponownym zapaleniu na gazie auto wchodzi normalnie na obroty więc postalem tak pod domem z 15 minut i po jakimś czasie jak odpaliłem cytrynke "czek"już nie świecił.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 254
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 29, 2019, 22:03:50 »
Coś ją boli... Będzie ciężko ustalić co.
Jeśli planujesz wymianę rozrządu, znajdź kogoś kto ma blokadę do wału korbowego tego silnika. Bo może się okazać że jest "dziabnięty o ząbek". (Częsty przypadek jeśli ktoś zmieniał wcześniej bez blokady wału.)

Offline Łukasz Suchostawski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2004rok 2.0 16v
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Strzegom
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 29, 2019, 22:16:31 »
A może być na przykład taka przyczyna? Poprzedni właściciel wymieniał termostat wraz z obudowom i wszystko jest w koło pozalewane może być jakieś przebicie na cewce lub świecach?Bo przecież gdy by to był rozrząd to na gazie też by niechodziła.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 254
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Centralka i palaca się lampka silnika
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 29, 2019, 22:20:16 »
Cewkę zostaw w spokoju póki co, a świece można profilaktycznie zmienić. Raczej nic to nie wniesie i tak
 Co do samych świec, ja stosuje zwykłe NGK które wskazuje mi katalog NGK dla danego auta. Koledzy tutaj może polecą coś innego. Ja nie odczuwam różnicy, świece to świece. NGK są dość tanie, przy LPG to ważne.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2019, 22:39:21 wysłana przez Piotr Puścian »