Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Potrzebuję informacji na temat Ogrzewania postojowego (Webasto)  (Przeczytany 3339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 641
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Witam.
Zamierzam spróbować przywrócić do życia ogrzewanie postojowe Webasto. Samochód był uszkodzony lewym narożnikiem, a więc tam gdzie jest webasto - poprzedni właściciel auto zrobił ale webasto widoczbie było dla niego zbędnym gadżetem. Za nim zabiorę  się za naprawę to chciałbym skomplementować wszystkie niezbędne informacje. Na stronie servicebox ustaliłem że w aucie opowinien się znaleźć podgrzewach webasto 6264AE, odbiornik 6462AC, pompka 6462AF i wiadomo pilot (którego nie posiadam) , antena itp czyli zestaw ogrzewania dodatkowego z zdalnym sterowaniem ( https://www.ilcats.ru/citroen/?function=getParts&model=1CX7&body=B0DA4&engine=B0F3M&group=FCT0001&subgroup=FCT0512&subsubgroup=FCT0009&part=061006643601B&language=en ). Dzisiaj zrobiłłem wstępny rekonesans i tak piec, tłumik znajdują się na miejscu - natomiast nie mogę znaleźć modułu zdalnego odbiornika, który powinien się znajdować gdzieś w okolicach tylnej lampy. Niestety nic z logo webasto tam nie znalazłem. Autko ma motor 3.0 HDI sedan i z tyłu po lewej stronie ma akumulator oraz jakieś dwa moduły sygnowane logo Citroen Peugeot . Nie ma też luźnej kostki itp. DB nie wykrywa kalkulatora ogrzewania dodatkowego - błąd połączenia. Być może przekaźnik, lub bezpiecznik wyjęty/uszkodzony. Kupując auto w sumie nawet tym się nie interesowałem, bo miałem ważniejsze piorytety, ale jeśli się da przywrócić do życia to dlaczego nie, jeśli nie to zostanie jako element dekoracyjny.
Może ktoś podpowie który bezpiecznik, przekaźnik jest od ogrzewania, gdzie szukać tego odbiornika (ewetualnie kostek) itp. Za wszystkie podpowiedzi będę wdzięczny. Co mogę sprawdzić aby przywrócić komunikację z webasto, lub podjąć próbę je uruchomić.



Moduł Telestart T100T HTM odnaleziony - jest w bagażniku zaraz koło akumulatora - zamontowany w plastikowej skrzyce z innymi modułami - dopiero po zdemontowaniu jest widoczny - z modułem na tej samej wiązce wiszą dwa przekaźniki oraz bezpiecznik.
Nadal jednak potrzebuję iformacji dotyczących zasilania samego pieca - jego bezpieczników, przekaxników - chcę wpierw sprawdzić instalację.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2019, 17:21:15 wysłana przez Mariusz Chobot »
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 629
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Potrzebuję informacji na temat Ogrzewania postojowego (Webasto)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2019, 20:15:09 »
W załączniku serwisówki z montażem/demontażem oraz schemat elektryczny... 8099 - to palnik, 80B0 - sterownik, BFDB - skrzynka bezpieczników przy akumulatorze, na schemacie jest bezpośrednie połączenie z C001 (to jest złącze diagnostyczne - jak nie ma komunikacji to to bym najpierw sprawdził) oraz BCM9 prawe przyciski w konsoli środkowej (koło nawigacji).
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Mariusz Jastrzębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 425
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer, ekskluzywne 2.0 HDi, ASB, 163KM; SAAB 9-5, 2.0t, 190KM
  • Miejscowość: Wrocław

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 641
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Potrzebuję informacji na temat Ogrzewania postojowego (Webasto)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2019, 13:45:22 »
Serdeczne dzięki. Bardzo mi się przydadzą Wasze podpowiedzi. W wolnej chwili powalczę z tym webasto. Skoro prosto z pieca lina diagnostyczna idzie do zlącza OBD to jeszcze sprawdzę czy sam piec dostaje zasilanie, być może po kolizji zostało celowo odcięte albo coś się tam wydarzyło. W każdym bądz razie bład w kalkulatorze wtrysku , który mówi o przerwie lub zwarciu do masy w kalkulatorze ogrzewania nie można usunąć - gdyż wpierw trzeba usunąć w Webasto. Po za tym pewnie webasto komunikuje się z BSI,. 
Ale teraz mam podstawę aby się temu bardziej przyjrzeć, choć prawdę mówiąc nie mogłem zlokalizować tych dwóch bezpieczników głównych w komorze silnika - natomiast ten jeden od telestartu w bagażniku przy akumulatorze jest.


A jednak nie wytrzymałem i dzisiaj dobrałem się do tego - niestety w kolizji ucierpiało też webasto - tzn na pewno filtr powietrza i plastikowa obudowa - ta która przykrywa elektronikę oraz są w niej 3 gniazda. Nie dziwota , ze nie ma komunikacji - wszystkie 3 kostki odłączone i zabezpieczone . Instalacja niestety nie jest dokładana - wchodzi w oryginalną wiązkę auta i bóg wie gdzie są bezpieczniki - na pewno nie ma ich dokładanych.
Tak więc zakup 2 pieca , tylko muszę ustalić dokłądnie model. no i musi być dedykowany do PSA - a może ma ktoś możliwość ustalić co za piece w 2013 roku montowali - wg mnie jest to Thermo Top Evo, ale nie jestem pewien bo jest praktycznie identyczne jak Thermo Top V . Po wyglądzie i ukłądzie kostek wygląda to na :

[size=78%]https://allegro.pl/oferta/webasto-thermo-top-evo-9018615b-9687946580-psa-die-6914054953[/size]
Ale nie jestem pewien. Moze ktoś ma dostęp do info co montowali w 2013 roku?
Dzęki za dotychczasową pomoc. W załączeniu obraz jak to wygląda:
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2019, 19:59:59 wysłana przez Mariusz Chobot »
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 629
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Potrzebuję informacji na temat Ogrzewania postojowego (Webasto)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2019, 20:10:55 »
Wpisałem sobie z ciekawości w google numer widoczny na naklejce (9019576В) w wynikach pojawiło się:

Webasto Rechauffeur autonome Thermo Top EVO Diesel, 12 V, 5 kW ,
16.04.2010, od CITROEN C5, 9687946580.
Oznakowanie na pokrywie B.у.: 150310.А, 9019576В.07410.
Thermo Test 2.14 identyfikuje grzejnik jako Thermo Top C / Z PSA.

Źródło zapisane cyrylicą

A SBox mówi, że zmiany były przy opr 12047 - kalkulator ORGA podaje datę 2.11.2009 - więc jak jest z 2010 to może być to, więcej to po VIN można by poszukać
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2019, 20:22:39 wysłana przez Błażej Banisz »
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 641
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Potrzebuję informacji na temat Ogrzewania postojowego (Webasto)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2019, 20:55:10 »
Też szukałem po tym numerze tylko u mnie na końcu jest E a nie B. Niby od 2011 szły już EVO, ale wolę się upewnić. Widziałem, ze czasami są dostępne te plastikowe obudowy , bo odtworzyć piny to nie problem, jeśli przy  kolizji nie nastapło zwarcie w wyniku połamania gniazd w tej obudowie to jest szansa , ze elektronika przeżyła - widać że jest w dobrym stanie wizualnym w service citroen jest tylko numer części - nie doszedłem do tego jaki to typ.  Na pewno musi być dedykowany do PSA.  Kupno pieca to parę stówek, chociaż widziałem że czasami można kupić uszkodzony za 100-150 pln. Wygląda na to, że elektronika webasto jest demontowalna i można ją wyciagnąć.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 629
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Potrzebuję informacji na temat Ogrzewania postojowego (Webasto)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2019, 21:45:35 »
Wyłącz filtrowanie w service.citroen, wtedy zobaczysz, że zmiany były przy OPR 12046 i 12047. Jeśli jest nowa część, to musi mieć nową referencję -> jeśli numer się nie zmienił, to musi być ta sama część.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Mariusz Jastrzębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 425
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer, ekskluzywne 2.0 HDi, ASB, 163KM; SAAB 9-5, 2.0t, 190KM
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Potrzebuję informacji na temat Ogrzewania postojowego (Webasto)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 18, 2019, 21:57:16 »
Jeśli w piecu uszkodzone są tylko wtyczki, to możesz spróbować zrobić sobie interfejs do Webasto.
Podłączyć się do niego laptopem i przetestować czy działa. Oprogramowanie Thermo-Test jest darmowe. Schemat kabla:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1285552.html
(Wystarczy linia Rx, Tx i K-do złącza diagnostycznego na piecu)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Potrzebuję informacji na temat Ogrzewania postojowego (Webasto)
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 11, 2022, 13:23:22 »
Hej, odgrzeję trochę temat. Czy ktoś się orientuję czy w DB jest opcja zmiany temperatury przy którym się wyłącza? Chodzi mi o tryb auto, który włącza webasto jak temperatura na zewnątrz spada poniżej 5C.  U mnie grzeje płyn do osiągnięcia 80C, a wolałbym, aby wyłączało się po 60C.