Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: niepokojace dzwięki pod maską na zimnym silniku  (Przeczytany 1025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sylwester Matusiak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Posiadany samochód: C4 I Coupe 1.6 16V
  • Zainteresowania: sport, muzyka, film
  • Miejscowość: Wadowice
niepokojace dzwięki pod maską na zimnym silniku
« dnia: Wrzesień 14, 2019, 19:22:34 »
Witam, od niedawna słyszę delikatne popiskiwanie pod maską zaraz po odpaleniu auta na zimnym silniku. Kilka miesięcy temu był wymieniany pasek oraz łożysko. O ile mnie słuch nie mysli ten dźwięk pochodzi bezpośrednio lub z okolicy którą zaznaczyłem na poniższym zdjęciu:





Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive
Odp: niepokojace dzwięki pod maską na zimnym silniku
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2019, 22:47:12 »
Bierzesz stetoskop tylko taki z rurką samochodowy i słuchasz. Jak go nie masz to bierzesz rurkę, lub kijaszek grubości kciuka. Jeden koniec do ucha dotykasz przytrzymując ręką (robisz muszlę z ręki), a drugi koniec dotykasz tam gdzie piszczy. Podotykaj do łożysk np alternator, pompa wspomagania i posłuchaj. Musisz nabyć trochę wprawy i wszystko usłyszysz.Co może piszczeć? Rolki paska, napinacz paska, łożyska alternatora, pompa wody, pompa wspomagania kierownicy

Offline Sylwester Matusiak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Posiadany samochód: C4 I Coupe 1.6 16V
  • Zainteresowania: sport, muzyka, film
  • Miejscowość: Wadowice
Odp: niepokojace dzwięki pod maską na zimnym silniku
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2019, 23:38:31 »
Napinacz, pompa wody (z rozrządem), pasek i łożysko były wymieniane zaraz po zakupie auta. Mam nadzieję, że to nie będzie pompa wspomagania bo widzę że to najkosztowniejsza część :/