Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Świeży w temacie ;)  (Przeczytany 1489 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Damian Kurowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2011
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Zielona Góra
Świeży w temacie ;)
« dnia: Październik 01, 2019, 23:54:54 »
Witam Was z moim pierwszym postem na forum!
Zaczynam swoją przygodę z nową marką auta (do niedawna byłem członkiem forum BMW, rozstałem się z marką fizycznie z powodów czysto praktycznych).
Obecnie, jako "świeży" właściciel Citroena C5 X7  2011 2.0 HDI 140hp tourer chciałbym poznać wszystkie tajniki tej marki, aby stać się świadomym użytkownikiem.
W związku z tym, że wspomniane wyżej auta różnią się dość znacznie, zaczynam od zera tę przygodę i Was drodzy forumowicze proszę o podzielenie się wiedzą z zakresu użytkowania Citroena:
1. nie posiadam gniazda usb tylko wejścia chinch w schowku pasażera i jak można zrobić i czy da radę zrobić gdzieś gniazdo usb?
2. czy w C5 komp nie wyświetla np. spalonej żarówki lub brak jakiegoś płynu?
3. dpf - fap jak to serwisować i czy to wypalać z kompa czy zostawić żeby komp sam ogarniał ( przebieg 195 tyś prawdziwy, ja od kupna zrobiłem 3 tyś. oczywiście po  zakupie wymieniłem wszystkie płyty, oleje, filtry, świece, paski i rozrząd.)
4. polski menu, nie ma w kompie można jakoś wgrać? (mam navi już z najnowszymi mapami ale po eng)
5. czy jest możliwość zaprogramowania otwierania szyb z kluczyka? ( mam tylko zamykanie)
 Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź i za jakieś fajne, cenne uwagi i wskazówki odnośnie tego modelu Citroena.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.





KURA

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 633
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Świeży w temacie ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2019, 00:37:47 »
...
1. nie posiadam gniazda usb tylko wejścia chinch w schowku pasażera i jak można zrobić i czy da radę zrobić gdzieś gniazdo usb?
Wszystko zależy jaką masz nawigację... w dziale o fabrycznych nawigacjach powinieneś znaleźć interesujące Cię informacje
Cytuj
2. czy w C5 komp nie wyświetla np. spalonej żarówki lub brak jakiegoś płynu?
O płynach informuje, o żarówkach niekoniecznie.
Cytuj
3. dpf - fap jak to serwisować i czy to wypalać z kompa czy zostawić żeby komp sam ogarniał ( przebieg 195 tyś prawdziwy, ja od kupna zrobiłem 3 tyś. oczywiście po  zakupie wymieniłem wszystkie płyty, oleje, filtry, świece, paski i rozrząd.)
To się "samo ogarnia", można założyć diodę informującą o wypalaniu, żeby "dać mu skończyć" - użyj opcji szukaj - sporo o FAP na forum już napisano (model bez znaczenia, bo wszystkie HDI z FAP działają według tych samych zasad)
Cytuj
4. polski menu, nie ma w kompie można jakoś wgrać? (mam navi już z najnowszymi mapami ale po eng)
Ustawianie języka jest wspólne dla nawigacji i zegarów - w menu polskiego nie będzie, ale samą navi da się spolonizować (sposób zależny od samej navi - i tu też dział fabrycznych nawigacji pozwoli znaleźć rozwiązanie), ale nie zawsze potem wszystko działa (tu też zależy co masz).
Cytuj
5. czy jest możliwość zaprogramowania otwierania szyb z kluczyka? ( mam tylko zamykanie)
Otwierania nie da się zaprogramować w tej wersji BSI, było w autach z VAN zniknęło z modelami wypuszczonymi na rynek w 2004r (CAN2004) wróciło w modelach wypuszczonych na rynek po 2010r (CAN2010).
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 356
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Świeży w temacie ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2019, 00:38:47 »
Wszystko jest na forum więc wypada poszukać.
W skrócie:
1. nie (pewnie masz navi rneg z kartą SD)
2. kłania się instrukcja obsługi bo nie da się tego opisać w skrócie http://service.citroen.com/ddb/index.html?lang=pl_pl
3. czekasz na komunikat i tyle
4. nie ma j. polskiego w liczniku C5 i nic z tym nie zrobisz
5. nie
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie