Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Fotoradary (strefy niebezpieczne)  (Przeczytany 7978 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Piotr Leśniewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Grand c4 picasso II
  • Zainteresowania: Motoryzacja, podróże
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 03, 2020, 21:28:56 »
Aha jeszcze jedno -jak się kupi strefy niebezpieczne, to jest w tym zawarty traffic  (connect nav) ?

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 372
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 05, 2020, 17:52:01 »
Nie, to są odrębne subskrypcje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 372
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 27, 2020, 21:16:31 »
No to mogę się pochwalić. Po 3 tygodniach mam usługę fotoradary/strefy niebezpieczne włączoną.
3.03 kupiłem na stronie francuskiej. Na 3 lata za 149,- EUR. Zapłaciłem kartą, dostałem mail, że max za 14 dni usługa ruszy. Po tygodniu kasa wróciła na kartę. Po kolejnym znowu zeszła z karty. No i wreszcie działa.
Informacja o aktywnej usłudze jest w aplikacji MyCitroen na telefonie. A jak wchodzę w menu ustawień tableta w aucie, nie ma. Ciekawe...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2020, 15:11:22 wysłana przez Jakub Siewko »

Offline Bogdan Buchała

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Posiadany samochód: C5 Aircross
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 04, 2020, 08:55:26 »
Na polskiej tronie ta sama promocja: https://services-store.citroen.pl/store/powiadomienia-o-fotoradarach-strefach-niebezpiecznych
1 rok = 335 zł
3 lata = 679 zł

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 372
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 04, 2020, 16:38:02 »
Na polskiej tronie ta sama promocja: https://services-store.citroen.pl/store/powiadomienia-o-fotoradarach-strefach-niebezpiecznych
1 rok = 335 zł
3 lata = 679 zł
Tak, zgadza się. I nawet nie chodziło o to, że wtedy był lepszy kurs euro i wychodziło taniej.
Ale mam auto prawie roczne i nie mógłbym kupić subskrypcji na 3 lata, jedynie na rok. Podobno dlatego, że podstawowa subskrypcja na mapy ma już mniej jak pełne 3 lata. Taka jest wersja polskiego Citroena.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Wojciech Nawrocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Kwidzyn
  • Posiadany samochód: C4 II 1,6 2016
  • Zainteresowania: MUZYKA
  • Miejscowość: Kwidzyn
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 28, 2020, 06:31:50 »
Jaka jest szansa ,że mogę zakupić fotoradary na VIN w aucie ,gdzie nie było jeszcze montowane NAC ? Zrobilen zamianę z SMEG na NAC ,wszystko śmiga ,tylko brak fotoradarów

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 360
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 28, 2020, 18:00:55 »
Zadzwoń do ASO to się dowiesz. Prostszego sposobu nie ma.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Wojciech Nawrocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Kwidzyn
  • Posiadany samochód: C4 II 1,6 2016
  • Zainteresowania: MUZYKA
  • Miejscowość: Kwidzyn
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 29, 2020, 17:47:22 »
Niestety tak jak się spodziewałem dzwoniadz do ASO oczywiście nie wiedzą jak to uruchomić  >:(

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 372
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 29, 2020, 21:36:07 »
Możesz jeszcze spróbować napisać do centrali Citroena. Choć mam wrażenie, że te tematy wszystkie nasze krajowe serwisy słabo ogarniają.
Najlepszy dowód, to moja własna historia instalacji fotoradarów/stref niebezpiecznych.
Nawet teraz, mimo że wszystko w praktyce działa, aplikacja My Citroen w telefonie nie pokazuje wykupionej subskrypcji. W ustawieniach ekranu dotykowego w aucie też mi zniknęła taka informacja. Przez chwilę była data ważności subskrypcji, a teraz nic nie ma.
Albo spróbuj uderzyć do któregoś zagranicznego Citroena. Ja na ten przykład kupiłem przez stronę francuską.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Wojciech Nawrocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Kwidzyn
  • Posiadany samochód: C4 II 1,6 2016
  • Zainteresowania: MUZYKA
  • Miejscowość: Kwidzyn
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 02, 2020, 15:31:45 »
Czy ktoś jest w stanie pomóc w aktualizacji fotoradrów w NAC .Po zamianie SMEG+IV2 na NAC u siebie w C4 II wszystko śmiga ,tylko jest problem z VIN ,na podstawie ktorego można zakupić abonament na fotoradary .Nie posiadam tego VIN-u w którym był zamontowany w/w NAC ,a to jest bardzo ważne ponieważ ta aktualizacja polega na łączeniu sie własciwego VIN z nr seryjnym NAC .Czy moze też istnieje możlwość pzypisania mojego VIN z tym NAC ? ASO jest narazie zielone w temacie [/size][/color]

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 372
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 02, 2020, 16:17:25 »
Chyba za dużo wymagasz od ASO


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Wojciech Nawrocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Kwidzyn
  • Posiadany samochód: C4 II 1,6 2016
  • Zainteresowania: MUZYKA
  • Miejscowość: Kwidzyn
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 02, 2020, 20:04:22 »
Właśnie ASO do takich spraw podchodzą jak do jeża  ???

Offline Wojciech Nawrocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Kwidzyn
  • Posiadany samochód: C4 II 1,6 2016
  • Zainteresowania: MUZYKA
  • Miejscowość: Kwidzyn
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 25, 2020, 20:56:26 »
Mam juz aktywne fotoradary ,tylko mam pytanie ,czy na tym scren powinien wyświetlać wersje ,datę stref niebezpiecznych ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2020, 22:17:21 wysłana przez Wojciech Nawrocki »

Offline Maciej Więcek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso II 1.2 PureTech 130 S&S MoreLife; dawniej: C4 5d 1.6l 16v SX Pack (Impress) r.2008;
  • Zainteresowania: F&F - fotografia i film :-)
  • Miejscowość: Będzin
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 27, 2020, 17:09:15 »
Hmm...pytanie takie. Skoro jest ciekawa promocja na stronce https://services-store.citroen.pl/ - zastanawiam się, czy warto wydać kasę na te strefy niebezpieczne. Może macie jakieś doświadczenia na PLUS i MINUS z ostatnich dni / tygodni / miesięcy a nie wspomniane w tym wątku?

Aktualna cena za 3 lata jest akceptowalna - co ciekawe: bodajże Jakub pisał wyżej, że mając auto nowe nie można kupić subskrypcji na dłuższy okres, niż trwa aktywna usługa Connect Navi (tj. dokładnie Real Time Traffic - RTT). Testowo próbując kupić usługę - wybrałem opcję na 3 lata i wyskoczyło info jak w załączniku.
Czy tylko ja (pobożne życzenie :-) rozumiem to tak, że Connect Navi (RTT) zrówna się z usługą Strefy niebezpieczne, co w moim przypadku oznaczać może, że:
- usługi Connect Nav mam aktywne do 07.02.2022;
- kupując dzisiaj Strefy niebezpieczne - będą one aktywne (załóżmy, że zostaną włączone np. 15.09) przez 3 lata od aktywacji, tj. do 15.09.2023;
- ZATEM także Connect Nav będzie automatycznie zrównane (wydłużone) do końca okresu wykupionej subskrypcji na Strefy... czyli także do 15.09.2023
byłby to taki "gratis" i ciut dłuższe działanie Connect Navi bez wykupienia dodatkowego czasu trwania tej usługi...

Ktoś widzi to inaczej? :-) Dlaczego? :D

Tak sobie dumam... Przede mną potencjalny kontrakt serwisowy (po 2 latach gwarancji - wydłużenie do 5 lat od zakupu) i dlatego tak głośno "piszę" czy warto wydawać kasę na coś ekstra...

Z góry dzięki za opinię.

I wrzucam dwa pliki - >>próba zakupu<< + czas trwania usług Connect Navi.
Plus Ogólne warunki sprzedaży i korzystania z usług Connect Navi i Stref niebezpiecznych.

Offline Norbert Mikła

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 196
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C3 Aircross Shine
  • Miejscowość: Bytom
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 28, 2020, 16:56:47 »
Czy naprawdę warto? W erze Android Auto możemy mieć na wyświetlaczu w samochodzie mapy Google albo genialne Waze (wkrótce będzie wysyp innych programów ostrzegawczo-nawigacyjnych, bo Google "otwarło" Android Auto na innych producentów). A jak wiadomo żadna offlinowa nawigacja nie dorówna tym online'owym, gdzie jakiekolwiek zmiany i zagrożenia na drodze mogą pojawić się za pomocą aktualizacji OTA niemal momentalnie (a nie 4 razy do roku, po ręcznej aktualizacji map, o ile takie będą).

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 372
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 28, 2020, 17:29:29 »
Mam juz aktywne fotoradary ,tylko mam pytanie ,czy na tym scren powinien wyświetlać wersje ,datę stref niebezpiecznych ?
Powinien, tak na logikę. Ale nie wyświetla. U mnie też tak jest. Wykupiłem na 3 lata. Natomiast w aplikacji My Citroen jest data ważności tej usługi.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Maciej Więcek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso II 1.2 PureTech 130 S&S MoreLife; dawniej: C4 5d 1.6l 16v SX Pack (Impress) r.2008;
  • Zainteresowania: F&F - fotografia i film :-)
  • Miejscowość: Będzin
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 29, 2020, 17:14:18 »
Czy naprawdę warto? W erze Android Auto możemy mieć na wyświetlaczu w samochodzie mapy Google albo genialne Waze (wkrótce będzie wysyp innych programów ostrzegawczo-nawigacyjnych, bo Google "otwarło" Android Auto na innych producentów). A jak wiadomo żadna offlinowa nawigacja nie dorówna tym online'owym, gdzie jakiekolwiek zmiany i zagrożenia na drodze mogą pojawić się za pomocą aktualizacji OTA niemal momentalnie (a nie 4 razy do roku, po ręcznej aktualizacji map, o ile takie będą).

Eeech... Norbert, dylemat jednak pozostaje :-) Może mniejszy niż przed zadaniem pytania, ale jednak...
Szkoda, że nie ma dedykowanego miejsca na telefon z gniazdem (wymiennym - micro/usb-c/lightning) gdzie wtykasz smartfona jak kluczyk do slotu i AA samo się robi. Dopasowany kabelek (długość) trochę mnie drażni... przy korzystaniu z AA. TTTM (mua) :D  Wiem, że to kwestia umiejscowienia uchwytu na telefon / ukrycia kabla... ale z różnych powodów najbardziej mi pasuje mała szyba z lewej strony kierownicy. I tak już od 1,5 roku.
Inna rzecz - że z ciekawości sprawdziłem, ile kosztowałoby Citroen Connect Navi na kolejne 3 lata - kopiuj & wklej ze strony services-store.citroen.pl:

Ceny promocyjne ważne od 10/07/2020 do 31/08/2020, 510 PLN  brutto za kontrakt Real Time Traffic o czasie trwania 3 lata zamiast  554 PLN brutto.

Tiaa...

Offline Norbert Mikła

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 196
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C3 Aircross Shine
  • Miejscowość: Bytom
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 30, 2020, 07:46:33 »
Ja na AliExpress znalazłem dokładnie taki uchwyt jako mi był potrzebny i kabelek o kątowej wtyczce o dokładnie takiej długości jakaś była potrzebna. Tak można znaleźć wszystko ;).
We wrześniu premiera Androida 11, na którym AA auto będzie łączyć się bezprzewodowo z samochodem poprzez WiFi.
Jest masa różnych rozwiązań i możliwości. Zdecydować musisz sam.

Ale Citroen ma ostatnio "problemy z serwerami" i ludzie nie są powiadamiani o aktualizacjach firmware i map. Niby jest "wieczysta gwarancja" aktualizacji map TomTom i przynajmniej 4 czy 5 aktualizacji w roku ale u mnie jak sprawdzam dostępność nowego oprogramowania to twierdzi, że nie ma. Tak gdzieś od lutego...
Co z tego, że zapłacisz, jak nie będzie częstych aktualizacji? W tym momencie produkty online zawsze wygrają.

Offline Maciej Więcek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso II 1.2 PureTech 130 S&S MoreLife; dawniej: C4 5d 1.6l 16v SX Pack (Impress) r.2008;
  • Zainteresowania: F&F - fotografia i film :-)
  • Miejscowość: Będzin
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 30, 2020, 09:38:41 »
AA bezprzewodowo u mnie nie pójdzie, nie udało mi sie namierzyć info o dostepnści dla mojego telefonu Andka nr 11.

Zapodaj może linka do uchwytu / względnie podaj nazwe :) Jak do tej pory mocowanie na środkową kratkę nawiewu lub klejenie czegokolwiek odpadało.
Zatem odpuściłem...a alternatywa jak w wątku jest dość kosztowna.

Te serwery to straszna lipa. Osobiście nie miałbym problemu z z pobieraniem samodzielnym i ręczną instalacją aktualizacji czegokolwiek (ekran / mapy) byle info było wiarygodne. Piszę o czymś na kształt apkmirror i po problemie :)
Z gatunku sci-fi: ciekawe, czy istniałaby możliwość, aby w Cytrynę wgrać alternatywne oprogramowanie zrobione przez ludzi z pasją a nie "lewusów" z PSA :) i jakby to auto (system) działało... Tak, to nie taki rodzaj auta (modułowe / konfigurowalne) no ale...


Offline Norbert Mikła

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 196
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C3 Aircross Shine
  • Miejscowość: Bytom
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 30, 2020, 10:34:18 »
W telefonach z Androidem jest coś takiego jak "custom rom", przy odrobinie samozaparcia można wgrać własne oprogramowanie. Android 11 to nie problem.
Uchwyt pokażę wieczorkiem, albo jutro z rana. Na przysadce trzyma się kokpitu, telefon wisi tuż ponad ekranem dotykowym. Dla mnie jest to wygodne.
Alternatywne oprogramowanie w autach istnieje, nie jest jednak tak popularne jak np. w telefonach. Wiem, że znajomy coś w swoim Renault Captur zmieniał, miał wgrana zupełnie inna nawigacje i jakieś tam inne zmiany.

Offline Maciej Więcek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso II 1.2 PureTech 130 S&S MoreLife; dawniej: C4 5d 1.6l 16v SX Pack (Impress) r.2008;
  • Zainteresowania: F&F - fotografia i film :-)
  • Miejscowość: Będzin
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 30, 2020, 15:49:58 »
Custom rom - utknąłem przy tym... i ledwo wyratowałem telefon z boot loop'a. Póki co temat odłożony...
Może zainwestować w nowy telefon z And11 (ma lub z pewnością dostanie) kosztem stref niebezpiecznych? :D
Że też wcześniej... [nie ma budżetu! - przyp. mój rozsądek]

Offline Marcin Jaworski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Aircross 2020 2.0 BlueHDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 15, 2020, 18:59:21 »
[...]We wrześniu premiera Androida 11, na którym AA auto będzie łączyć się bezprzewodowo z samochodem poprzez WiFi.[...]


Będzie się łączyć bezprzewodowo tylko w samochodach, które będą to obsługiwać. Póki co AAWireless mają głównie after-marketowe radioodbiorniki. Z fabrycznych, to obecnie chyba żaden nie obsługuje albo naprawdę niewielka garstka. Ford zapowiedział wsparcie Wireless jeszcze w tym roku (na obecnych nie będzie - wymagać będzie nowego sprzętu). BMW też (w ich przypadku to w ogóle wsparcie AA, bo obecnie nie mają).


Citroen (a w zasadzie PSA) póki co nie zapowiedziało nawet wsparcia dla AAWireless z tego co mi wiadomo. Sam fakt, że Connect Navi ma WIFI nie oznacza, że jest wsparcie dla AAWireless. O ile w ogóle Connect Navi spęłnia wymagania sprzętowe, to nie wiadomo, czy Citroen włączy obsługę aktualizacją oprogramowania, czy będzie to wymagać nowej wersji sprzętowej.


Wymagania AAWireless są dość specyficzne - działa tylko po WIFI 5GHz. Dodatkowo Google ograniczy nadal dostępność AAWireless w określonych regionach ze względu na obwarowania związane z korzystaniem z częstotliwości 5GHz występujące w różnych regionach. Np w większości Europy (w tym w Polsce), nie można korzystać ze wszystkich kanałów 5GHz poza budynkami, a te, z których można korzystać, wymagają wsparcia dla technologii DFS (dynamiczne przełączanie częstotliwości - co kilkanaście minut sieć musi zmienić kanał na inny) oraz TPC (czyli kontrola mocy nadawania).


Swoją drogą pierwszy użytkownicy Androida 11 (na telefonach Google Pixel) już zgłaszają pierwsze problemy z AA, które nie występują obecnie na Androidzie 10. Także z tym warto i tak poczekać aż sytuacja się ustabilizuje.


Z tematów związanych z AAWireless jeszcze taka ciekawostka. Na Indiegogo jest kampania z adapterem, który ma dodać AAWireless do niemal każdego obecnego samochodu z AA:
https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/updates/all
Na stronie kampanii jest lista samochodów, w których testowali już i działa lub działa z niewielkimi problemami. Na liście nie ma Citroena, ale jest Peugeot na liście samochodów do przetestowania.

Offline Krzysztof Kroczek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Posiadany samochód: C4 picasso II FL BlueHdi
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 24, 2020, 22:35:46 »
Jeśli chodzi o fotoradary to ostatecznie stwierdziłem że za te 500-600zł to kupię całkiem wypasiony model kamerki mio. Funkcja ostrzegania o radarach działa tam bardzo dobrze. I co najważniejsze zawsze jest aktywna (nic nie trzeba dodatkowo uruchamiać, podłączać itp). Aktualizacje są dość często (co 1-2  m-ce) a sam proces też jest banalny/bezdotykowy - aktualizację wysyła się z appki poprzez wifi (lub bt).


Offline Marek Grzyśka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C4 GP II ---> 2017 ---> 2.0 blueHDI 150KM, EAT6
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 29, 2021, 17:31:35 »
powiedzcie mi jedno - ludzie cuda robili z nawigacjami RT4/5, mirascripty, cuda wianki itd - czy naprawdę nie ma żadego 'hacka' na tą nawigację TomTom w NAC żeby sobie po prostu wgrać 'radary' bez płacenia chorych, wg mnie, pieniędzy za taką usługę ?

Offline Jan Kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Posiadany samochód: Citroën Grand C4 Spacetourer
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Fotoradary (strefy niebezpieczne)
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 30, 2021, 10:12:20 »
powiedzcie mi jedno - ludzie cuda robili z nawigacjami RT4/5, mirascripty, cuda wianki itd - czy naprawdę nie ma żadego 'hacka' na tą nawigację TomTom w NAC żeby sobie po prostu wgrać 'radary' bez płacenia chorych, wg mnie, pieniędzy za taką usługę ?

Kupujesz samochód za 100 000 zł , a szkoda ci wydać 500 zł na fotoradary? Serio?
Poczekaj na promocję i kup taniej na 3 lata.

Jest też jeszcze prostsze i tańsze rozwiązanie - zawsze patrz uważnie na znaki i przestrzegaj ograniczeń prędkości - będziesz jeździć bezpiecznie i żaden fotoradar nie będzie straszny (a do tego "oszukasz" tych wszystkich policjantów, którzy jeżdżą nieoznakowanymi radiowozami albo czają się z "suszarka") )