Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Grzejące się hamulce tył-ROZWIĄZANIE  (Przeczytany 2090 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Maćkowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 78
  • Skąd: Krzywiń
  • Posiadany samochód: DS 5, C4 PICASSO
  • Miejscowość: Jerka
Grzejące się hamulce tył-ROZWIĄZANIE
« dnia: Styczeń 28, 2020, 22:41:58 »
Kilka dni temu wymieniałem klocki tył (nie pierwszy raz) i wszystko przebiegło bez problemu--tak mi się wydawało    żona następnego dnia pojechała do pracy 20km  i ledwo dojechała auto jak mówiła traciło moc  i dymiły się koła z tyłu. Dzis się za to zabrałem cały dzień z tym walczyłem i nie mogłem dojść czemu blokuje. Poszperałem na forach i znalazłem wiele wątków że wiele osób ma z tym problem  i jedyne co robili  to wymieniali zaciski. Nie dałem za wygraną i rozebrałem zacisk w mak  i nic.więc rozebrałem tłoczek (łatwo się rozbiera) i  w nim był problem  był w środku  na czubeczku oklejony nagarem i zatkany był kanalik w tłoczku ostry twardy drucik i  po problemie. Wyczyściłem poskładałem i śmiga elegancko.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2020, 18:19:07 wysłana przez Tomasz Maćkowiak »

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 952
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Grzejące się hamulce tył-ROZWIĄZANIE
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2020, 05:49:57 »
Poszperałem na forach i znalazłem wiele wątków że wiele osób ma z tym problem  i jedyne co robili  to wymieniali zaciski.
Problem z zaciskami występował w C5 ale nie w mk3.

Offline Tomasz Maćkowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 78
  • Skąd: Krzywiń
  • Posiadany samochód: DS 5, C4 PICASSO
  • Miejscowość: Jerka
Odp: Grzejące się hamulce tył-ROZWIĄZANIE
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2020, 08:09:53 »
Kolego każdy model miał inną bolączkę aktualnie mam wszystkie 3  modele i w dwóch pierwszych jak każdy wie był problem z wyginaniem się zacisków a przy x7 nie jest to może tak rozpowszechniona bolączka  ale kilka osób opisuje że miało z tym problem i finałem było tylko to że wymienili zaciski na inne i po problemie, a ja temat ogarnąłem i zostawiam po tym ślad

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 250
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Grzejące się hamulce tył-ROZWIĄZANIE
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2020, 08:20:46 »
C5 X7 w tylnych zaciskach będzie miało analogiczne problemy zapewne jak C4 w różnych odmianach.  ;) A to przez podobne rozwiązania.

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: Grzejące się hamulce tył-ROZWIĄZANIE
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2020, 20:31:19 »
Kolego każdy model miał inną bolączkę aktualnie mam wszystkie 3  modele i w dwóch pierwszych jak każdy wie był problem z wyginaniem się zacisków a przy x7 nie jest to może tak rozpowszechniona bolączka  ale kilka osób opisuje że miało z tym problem i finałem było tylko to że wymienili zaciski na inne i po problemie, a ja temat ogarnąłem i zostawiam po tym ślad
Zacisk sam w sobie nie wyginał się - on się po prostu odchylał względem osi mocowania ponieważ dochodziło do utleniania się powierzchni jego styku z powierzchnią wahacza. Zacisków wcale nie trzeba wymieniać - wystarczy je dobrze oczyścić i zastosować materiał izolacyjny na styku tych dwóch powierzchni. Sprawdzone w praktyce.

Offline Tomasz Maćkowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 78
  • Skąd: Krzywiń
  • Posiadany samochód: DS 5, C4 PICASSO
  • Miejscowość: Jerka
Odp: Grzejące się hamulce tył-ROZWIĄZANIE
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2020, 12:40:31 »
Ten  temat tyczy się x7   nie musisz opisywać w szczegółach zacisków starszych modeli bo są o tym setki stron

Offline Tomek Zoń

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Nadarzyn
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.0 HDI 163 KM, C5 Sedan 2.0 HDI 140KM
  • Miejscowość: Nadarzyn
Odp: Grzejące się hamulce tył-ROZWIĄZANIE
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2020, 11:59:45 »
Tomku, możesz opisać wyciąganie tłoczka? Niestety też mnie dopadło blokowanie lewej strony. Najpierw tył, teraz przód  >:( .

Z tyłu pomogło podważenie gumek osłony zacisku i porządne przesmarowanie smarem do tłoczków. Zobaczymy na ile starczy. 

Offline Tomasz Maćkowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 78
  • Skąd: Krzywiń
  • Posiadany samochód: DS 5, C4 PICASSO
  • Miejscowość: Jerka
Odp: Grzejące się hamulce tył-ROZWIĄZANIE
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2020, 08:50:08 »
Generalnie wyciągnięcie poprzez wypchnięcie  pompuj nogą aż będzie na granicy wypadnięcia i już

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: Grzejące się hamulce tył-ROZWIĄZANIE
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2020, 09:18:38 »
Ten  temat tyczy się x7   nie musisz opisywać w szczegółach zacisków starszych modeli bo są o tym setki stron
Dowcipny jesteś. Przecież sam wywołałeś ten temat mieszając dwie różne sprawy więc nie pouczaj z łaski swojej...

Offline Gabriel Pisklak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 167
  • Skąd: Korchów
  • Posiadany samochód: c5 x7 2.7 hdi C5X7 2.0 hdi rhh c4 coupe 1.6 hdi 307 1.6 hdi
  • Miejscowość: Korchów
Odp: Grzejące się hamulce tył-ROZWIĄZANIE
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2020, 10:01:50 »
Ja to robię trochę inaczej demontuje zacisk zakładam urządzenie do wkręcania tłoczków popuszczam żeby był luz i sprężonym powietrzem powoli wypycham . Zasada podobna ale trochę bezpieczniej.