Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Seria dziwnych usterek, tempomat, czujniki parkowania  (Przeczytany 1985 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Robert Szczepański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 253
  • Skąd: Jarocin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 benzyna
  • Zainteresowania: Fotografia
  • Miejscowość: Jarocin
Seria dziwnych usterek, tempomat, czujniki parkowania
« dnia: Marzec 27, 2020, 15:41:06 »
No więc po kolei.Kilka dni temu w czasie jazdy tempomat stwierdził że się popsuł, kontrolka Service i stosowny komunikat na ekraniku. Co ciekawe ogranicznik prędkości nie popsuł się.Dojechałem do domu, na drugi dzień tempomat działa. Wracam z pracy, działa ale po jakimś czasie się znowu popsuł. Tym razem zauważyłem że stało się to w czasie jazdy na tempomacie, gdy lekko przyhamowałem. Od razu dźwięk, kontrolka i komunikat. Wróciłem do domu, auto przenocowało. Na drugi dzień tempomat działa, nawet z niego korzystałem przez chwilę. chociaż nie używałem hamulca w trakcie.Tak było do wczoraj. A dzisiaj, dosłownie przed chwilą czujniki parkowania postanowiły nawalić. Ale też tylko na chwilę. Bo 15 minut później zaczęły działać ponownie.
I tak zachodzę, na razie teoretycznie, w głowę co za diabeł siedzi w tym wszystkim. Czy jakiś czujnik, może szyna danych świruje, gdzieś brak kontaktu. Jak to stwierdzić. Czy tylko z kompem, czy musi być awaria żeby coś wykryć, czy niekoniecznie bo gdzieś się to zapisało.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 612
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Seria dziwnych usterek, tempomat, czujniki parkowania
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2020, 15:50:43 »
Jeśli chodzi o tempomat to może być czujnik włącznika świateł hamowania. A jaki masz wtedy komunikat na wyświetlaczu? Jeśli chodzi o czujniki parkowania to nie mam pojęcia.
Ogolnie uwielbiam elektronikę w naszych cytrynach. Ale z tego co się orientuję nie są w tym osamotnione. Coraz mniej jest samochodów z dużą ilością elektroniki i takiej dopracowanej.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Robert Szczepański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 253
  • Skąd: Jarocin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 benzyna
  • Zainteresowania: Fotografia
  • Miejscowość: Jarocin
Odp: Seria dziwnych usterek, tempomat, czujniki parkowania
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2020, 15:59:31 »
Mnie zastanawia że to wszystko się skumulowało w jednym okresie.Gdzie jest ten czujnik świateł hamowania? A to nie jest tak że gdyby ten czujnik nawalał to światła stop by się nie świeciły?
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2020, 16:15:34 wysłana przez Robert Szczepański »

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 612
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Seria dziwnych usterek, tempomat, czujniki parkowania
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2020, 16:46:11 »
Ten czujnik jest przy pedale. Są do niego doprowadzone 4 kable jak dobrze pamiętam. 2 od światła stopu a reszta właśnie od tempomatu.
Może te czujniki to czysty przypadek.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 256
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Seria dziwnych usterek, tempomat, czujniki parkowania
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2020, 20:43:20 »
Czujnik przy manipulatorze nożnym hamulca jest mocno upierdliwy.  :D A dokładniej jego regulacja, jeśli będzie choć trochę źle ustawiony będą dziwne błędy. Ba... Niektórych nawet Lexia nie zna... Dwa miesiące zastanawiałem się kiedyś dlaczego czasem wywala mi usterkę tempomatu... Błąd był na tyle dziwny że Google nawet nie wiedziało o co chodzi. Po pewnym czasie skojarzyłem że grzebałem przy czujniku hamulca. Ustawiłem to metodą prób i błędów... Już mam z nim od 3 miesięcy spokój.

 Sam czujnik też czasami odmawia współpracy... Osobiście po prostu go rozebrałem i wyczyściłem. Takie rozwiązanie jednak jest dla cierpliwych... Bo łatwo coś uszkodzić rozbierając go.

 Czujniki parkowania to też temat rzeka... W C4 wymieniałem po jednym.... Aż wymieniłem wszystkie.  :D Co miesiąc inny padał. Niektóre czasem działały... Czasem nie...

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 612
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Seria dziwnych usterek, tempomat, czujniki parkowania
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2020, 22:44:57 »
Ja mam swój do regulacji lub wymiany i właśnie ewentualnej regulacji się obawiam, żeby nic nie uszkodzić. Czekam z tym jak będzie cieplej.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Seria dziwnych usterek, tempomat, czujniki parkowania
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2020, 00:47:37 »
Ja mam swój do regulacji lub wymiany i właśnie ewentualnej regulacji się obawiam, żeby nic nie uszkodzić. Czekam z tym jak będzie cieplej.
Ja za nówkę, niby oryginał, płaciłem w InterCars chyba niecałe 30zł. No, że 3-4 lata temu chyba. Ale tego typu cena była.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Offline Robert Szczepański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 253
  • Skąd: Jarocin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 benzyna
  • Zainteresowania: Fotografia
  • Miejscowość: Jarocin
Odp: Seria dziwnych usterek, tempomat, czujniki parkowania
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 28, 2020, 08:52:44 »
Ja mam swój do regulacji lub wymiany i właśnie ewentualnej regulacji się obawiam, żeby nic nie uszkodzić. Czekam z tym jak będzie cieplej.
Ja za nówkę, niby oryginał, płaciłem w InterCars chyba niecałe 30zł. No, że 3-4 lata temu chyba. Ale tego typu cena była.
Z tego co widzę to teraz są bardzo zbliżone ceny