Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik  (Przeczytany 6730 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Jestadt

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 HDI
  • Miejscowość: Olsztyn
C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« dnia: Grudzień 28, 2020, 16:44:35 »
Cześć,
na wstępie kilka słów, jestem posiadaczem C5 3.0 HDI 2011, z marką miałem wiele do czynienia, najpierw był C 5 3.0 V6 benzyna z 2004, a później C 5 2.0 HDI 2011.  No i zachciało się lepieju, kupiłem V6 hdi z Niemiec, przebieg 119 tyś, rok 2011, ale jakoś dziwnie tanio, sprawdziłem w serwisie itp, wszystko było ok. Później dowiedziałem się czemu tak tanio, miał spawany uchwyt napinacza rolki paska rozrządu, i właśnie w trasie się tym dowiedziałem jak pękł uchwyt i strzelił rozrząd. Na szczęście właściciel zwrócił mi koszty naprawy, mało nie było. Kupiłem blok (uchwyt był częścią bloku więc musiałem kupić) resztę wymieniłem i auto wróciło na drogę. Niestety drugi raz się przekonałem że V6 to kapryśny model, (tu chyba mechanik się nie spisał, tak podejrzewam) bo przekręciła się panewka. Wcześniej wymienione na nowe, silnik miałem cały rozebrany więc nie szczypałem się i wymieniałem. Podsumowanie, auto stoi, nie wiem czy naprawiać, w okolicy nie ma solidnego mechanika od C5V6 a w dodatku ceny całego silnika, to specjalnie chyba tak wysokie, abym zapamiętał ile kosztuje smak używanego C5V6.
Może macie kogoś do polecenia od takich zadań specjalnych, solidny mechanik, bo reszta auta, jak i sama jazda, rewelacja. Mimo przygód uważam C5 hydro itp, za najlepsze auto w swojej klasie, a miałem ich trochę. Uprzejmie proszę klubowiczów o pomoc, jeszcze kilka miesięcy i będę miał zielnik bo zapewne mchem zarośnie.   

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 245
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2020, 17:56:43 »
Silniki są drogie... bo się psują. Pompę oleju zmieniłeś z pierwszą naprawą?

Offline Sebastian Jestadt

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 HDI
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2020, 18:38:45 »
z tego co pamiętam to chyba tak,

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 641
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2020, 20:32:11 »
Na dolnym śląsku - czyli drugi koniec Polski znam warsztat co to ogarnia - mało tego ściaga części z Francji, silniki też - w każdym bądz razie tak było z rok temu. Nie wiem jak teraz w dobie pandemi to funkcjonuje. Co do Twojego przypadku to miałeś wyjatkowego pecha. Blok kupiłeś z pewnego źródła czy też niewiadomego pochodzenia? Do tego silnika niestety nie każdy mechanior powinienen pchać swoje ręce, a już naprawy głowne to już całkiem. Jeśli można wiedzieć ile zrobiłeś km od rzeczonej wymiany bloku?
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2020, 20:32:16 »
Napisałem do Ciebie na PW.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 745
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2020, 20:34:49 »
A wał cały po tej awarii? Jak poszła panewka to coś było źle spasowane. W Poznaniu masz speca od wałów i panewek.

Offline Sebastian Jestadt

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 HDI
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2020, 21:10:27 »
co do bloku to kupiłem z sprawdzonego źródła, po regeneracji, stan bardzo dobry, co do mechanika to chyba lekko wtopiłem,ale po rozebraniu już było za późno, od wymiany zrobiłem 40 tyś, przeboje miałem z listwami wtrysków, tak z nich się lało na silnik że czasami to gaśnicę miałem na siedzeniu w gotowości :) stając na światłach wyglądałem jak lokomotywa z wiersza Brzechwy, para buch,koła w ruch, tyle że to nie była para a diesel :) , tą awarię usunąłem w zaprzyjaźnionym serwisie w Poznaniu, pamiętam że przewody dol listwy zalecane są po każdym odkręceniu do wymiany, cena parę tysięcy, kupiłem używki przewodów gdzieś w Polsce i przeszło.
kwestia wału, zdjęli michę i otrzymałem info że wszystko lata wystarczy uchwytem młotka przycisnąć, a do tego znalazła się śruba fi6 nie wiadomo skąd, w misce, więc wału nie widziałem.
dzięki za kontakt, na pewno zadzwonię.
tak szczerze to chciałbym podjąć się naprawy, wierzę że jak już raz spróbowałem to drugi raz będzie łatwiej, a z solidnym fachowcem doprowadzę cytrynkę do użytku
 

Offline Andrzej Mikulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Fiesta 1.5tdci, Tesla M3 LR, Audi Q5 3.0TDI
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2020, 21:16:14 »
To nie jest kapryśny silnik tylko wspaniały. Pytanie dlaczego ktoś coś w nim spawał przy tak niskim przebiegu? Więc albo miał więcej nalatane albo, co bardziej prawdopodobne, miał robione wymiany oleju co 30 tys. na co wskazuje problem z panewkami. I tu sam zaprzeczasz, że silnik kapryśny, bo mechanik się nie spisał, a wcześniej chyba właściciel, przynajmniej tak to wygląda z opisu.
Kupując takie auto albo trzeba znać jego pełna historię albo mieć szczęście.Ja złego słowa nie powiem, właśnie sprzedałem swojego, dobił do 200tys. oryginalnie i dalej chodził jak szwajcarski zegarek. Dla mnie to też najlepsze zestawienie auta z silnikiem jakie miałem, a było tego dobrze ponad 20 różnych maści. Ja nie znam nikogo komu by się ten silnik zepsuł. Tu na forum też nie widzę lawiny problemów z tym silnikiem. Także nie powielajmy mitów, który tu już kiedyś, aktywny w każdym temacie, próbował usilnie narzucać Paweł ..... (nie pamiętam jaki) jeżdżąc przy tym 2.0hdi 140KM.
Oczywiście wszystko się psuje, 3.0hdi też, ale bez przesady. Poza tym coś za dużo jak na jeden silnik problemów, to koło, to panewki, to lejące wtryski, to luźne śrubki... Coś tu nie gra.

Offline Sebastian Jestadt

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 HDI
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2020, 21:23:31 »
spoko, nazwałem "kapryśny" ale z prostych przyczyn:- najpierw spawany uchwyt, zgadzam się że należy znać historię więc sprawdziłem w ASO Citroen i wszystko grało, sprzedający nic o tym nie wspomniał, poczuł się do odpowiedzialności i zwrócił koszty naprawy- zabawę miałem po naprawie i złożeniu,
sam silnik rewelacja i złego słowa nie powiem o C5, "kapryśny" jako nie farty który się mi przytrafił :)
 

Offline Andrzej Mikulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Fiesta 1.5tdci, Tesla M3 LR, Audi Q5 3.0TDI
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 28, 2020, 21:32:42 »
Teraz tak. Wcześniej to brzmiało, że kapryśny z natury. A mało ich jest na wymianę nie dlatego, że się psują tylko dlatego, że jest ich mało. Powodzenia w naprawie, zrób go i ciesz się piękną jazdą, nieporównywalną do 4 garów.

Offline Sebastian Jestadt

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 HDI
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 28, 2020, 21:52:39 »
powiem wam że jak przeglądam serwisy aukcyjne i widzę ceny silnika 12, 13, lub 15 tyś to aż mnie wzdryga, z założeniem, płynami itd to wyjdzie z 20, a to prawie wartość auta, w dodatku silnik używany, stan nie znany i gwarancje rozruchowe, jeszcze bardziej motywuję się aby naprawić :)

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 245
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 28, 2020, 22:58:49 »
Teraz tak. Wcześniej to brzmiało, że kapryśny z natury. A mało ich jest na wymianę nie dlatego, że się psują tylko dlatego, że jest ich mało. Powodzenia w naprawie, zrób go i ciesz się piękną jazdą, nieporównywalną do 4 garów.
I dlatego że się psują i dlatego że jest ich mało.  ;) A jest jeszcze mniej - bo się psują. Nie ma sensu zaklinać rzeczywistości. Sam silnik jest spoko, niestety jest już silnikiem specjalnej troski. (Jak to u arystokracji do której należy jaguar, gdzie był między innymi stosowany.) Tu zaniedbania serwisowe mają odzwierciedlenie w potężnych kosztach.
 To ten typ silnika, który prędko tańszy nie będzie... może nawet być droższy.
 

Offline Sebastian Jestadt

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 HDI
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 28, 2020, 23:55:28 »
Ha, dzięki za podpowiedź, zawsze wiedziałem że mam coś z arystokraty, jak narazie silnik i C5

Offline Andrzej Mikulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Fiesta 1.5tdci, Tesla M3 LR, Audi Q5 3.0TDI
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 29, 2020, 02:44:49 »
A może jest tych silników tak mało, bo się jednak nie psują i cały czas jeżdżą, a trudno trafić C5 na części z 3.0hdi po wypadku i jeszcze z całym silnikiem.
Ja tam specjalnej troski nie stosowałem. Jak w każdych autach wymiana oleju do 15 tys. km, dobre paliwo i tyle. Nie wiem czemu zawsze jest jakaś dziwna otoczka do tego typu silników. Normalny silnik jak każdy inny tylko trochę więcej oleju wchodzi. Jak dbasz tak masz albo jak dbał tak masz i tyle.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 245
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 29, 2020, 07:35:31 »
A może jest tych silników tak mało, bo się jednak nie psują i cały czas jeżdżą, a trudno trafić C5 na części z 3.0hdi po wypadku i jeszcze z całym silnikiem.
Ja tam specjalnej troski nie stosowałem. Jak w każdych autach wymiana oleju do 15 tys. km, dobre paliwo i tyle. Nie wiem czemu zawsze jest jakaś dziwna otoczka do tego typu silników. Normalny silnik jak każdy inny tylko trochę więcej oleju wchodzi. Jak dbasz tak masz albo jak dbał tak masz i tyle.
Wbrew pozorom łatwo trafić takie auto.... bez silnika. Sam wiem w chwili obecnej o 4 egzemplarzach. Jeden nawet nie rozbity, sprzedał się sam silnik. (w Mińsku Mazowieckim nawet dłuższy czas wisiało ogłoszenie tego z całą budą - nie to nie był anglik.) Podobnie wygląda sprawa z 1.6 THP i podobnie z 2.0TSI od VW.
Schodzimy z tematu, tak jako ciekawostkę ktoś tu pokazywał przeszczepiony V6 w benzynie do C6 zamiast 2,7HDi akurat. Zawsze to jakaś opcja...

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 745
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 29, 2020, 09:40:25 »
tak tylko 3.0 benzyna to muł w porównaniu do 3.0 HDI. W każdym razie jest kilka opcji: Po pierwsze co to znaczy że blok był po regeneracji? Tu jestem zdziwiony bo bloki są wytrzymałe w tych silnikach. Następna sprawa to stan wału. Jak Twój jest ok to i to nominał wystarczy dobrać panewki. Proponuję gościa, który od lat zajmuje się tymi wałami - Korczyński spod Poznania (Baranowo). Kontakt na jego FB. Z tego co widziałem robi tez całe silniki. Następna opcja jak wał będzie uszkodzony - zakup nowego zestawu.
Na allegro są już dostępne nowe wały z panewkami w cenie 6500-7500zł. A co do silników to ceny i popyt wynika z problemów w Land Roverze i Jagu. To jest główny odbiorca klasy premium. Na stronie Pana K zesztą większość robionych silników nie pochodzi z grupy PSA.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 245
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 29, 2020, 11:26:27 »
Może i 3.0 V6 benzynowy to muł... ale przynajmniej jeździ.  :D

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 641
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 29, 2020, 11:57:28 »
Może i 3.0 V6 benzynowy to muł... ale przynajmniej jeździ.  :D
Powiedz nam czy miałeś ten 3.0 HDI czy tylko naczytałeś sie w internecie itp. Wynika to z Twoich osobistych doświadczeń?  Bo ja za nim kupiłem to sporo przenalizowałem informacji i głownie pytałem po forach włascicieli takich autek i o dziwo zdecydowana większość ma pozytywne doświadczenia. Ja od 2 lat także. Owszem może zdarzyć się pech, ale większosć problemów niestety wynika z kultury technicznej oraz serwisowania przez użytkowników. Przecież wiadomo, że w  pierwszych latach montowane były wadliwe/usterkowe pompy oleju, że lubi pęknąć plastikowa obudowa termostatu, plastikowy kolektor wodny. Kolejna sprawa to uczciwość mechaników i ich fachowość. Pracowałem kilka lat w bliskich okolicach tej branży i wcale nie ździwiłbym sie jeśli autor postu pomimo , że zapłacił np za nową pompę dostał stara z uszkodzonego silnika itp. Nie wiadomo jakie doświadczenia miał mechanik, który składał ten silnik. Liczę się z tym , że i mój może kiedyś wyzionąć ducha, jak każda rzecz mechaniczna - ale jak do tej pory jest dla mnie wart każdej wydanej złotówki. Fak faktem, ze te silniki są drogie jeśli coś się już wydarzy i to trzeba wiedzieć w momencie kupna.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Sebastian Jestadt

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 HDI
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 29, 2020, 12:11:42 »
Cześć,
Dzięki za namiar na Baranowo, będę działa na razie lokalnie, jeśli nie wyjdzie ruszam w Polskę.
Proszę również klubowiczów do unikania polemiki na temat słuszności tez lub nie.
Chciałbym uniknąć sporów , bardziej skupiłby, się na znalezieniu rozwiązania.
Sam używałem kilka silników V6 i z żalem muszę powiedzieć ze tylko ten tak się zachował i daje mi do wiwatu. Jestem pewien ze nie jest to wina silnika a raczej pierwszego kombinatora który spawał uchwyt ( do dziś nie wiem czemu to zrobił, albo kosmiczny dzwon albo ?) oraz drugiej przyczyny , niesolidnego wykonawcy naprawy silnika.
Udokumentowałem ten proces na zdjęciach, niestety wyglądało to jak pole bitwy a nie składanie V6.
Tak czy siak zostałem z tym klopsem i za sprawą zacnych klubowiczów wierze ze nie wydam gigantycznych funduszy i postawie cytrynek na nogi. Na pewno podzielę się wnioskami jak rozwiąże problem, podeśle foty bo zacnie się prezentuje C5 w kombi i tej wersji , nawet masaż ma i zdaje egzamin

Offline Marcin Drozdowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI Tourer Exclusive 08 automat
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 29, 2020, 15:26:57 »
Na dolnym śląsku - czyli drugi koniec Polski znam warsztat co to ogarnia - mało tego ściaga części z Francji, silniki też - w każdym bądz razie tak było z rok temu. Nie wiem jak teraz w dobie pandemi to funkcjonuje. Co do Twojego przypadku to miałeś wyjatkowego pecha. Blok kupiłeś z pewnego źródła czy też niewiadomego pochodzenia? Do tego silnika niestety nie każdy mechanior powinienen pchać swoje ręce, a już naprawy głowne to już całkiem. Jeśli można wiedzieć ile zrobiłeś km od rzeczonej wymiany bloku?


Mógłbyś podać namiary na ten warsztat?

Offline Marcin Drozdowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI Tourer Exclusive 08 automat
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 29, 2020, 15:38:36 »
Można jeszcze zrobić  poszukać auto na zachodzie z tym silnikiem uszkodzone blacharsko , przełożyć silnik a reszte sprzedać i odzyskać troche kasy. 12-15 tyś za silnik to spokojnie kupisz drugi samochód pojedziesz odpalisz , posłuchasz jak chodzi. Wiem, że to troche rzeźba i zabawa ale może jest to jakieś wyjście z sytuacji.

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 29, 2020, 15:47:09 »
Sebastian ,tak z ciekawości ile zrobiłeś wymian oleju po tym jak od wymiany bloku przejechałeś 40 000 ?

Offline Sebastian Jestadt

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 HDI
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 29, 2020, 15:55:34 »
Olej wymieniam co 15 tys, w międzyczasie dużo podróżowałem służbowo i chyba zrobiłem z 20 tys, czyli dwie wymiany.

Offline Sebastian Jestadt

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 HDI
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 29, 2020, 16:14:53 »
chciałem podesłać kilka fotek bloku, wału i komunikatu który miałem wyświetlony ale po wysłaniu wiadomości nic na stronce nie widać, powtórzyłem i to samo, prawie jak z moim V6 :)

Offline Marcin Bąkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 481
  • Posiadany samochód: Citroen C5 TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI 163km automat
Odp: C 5 3.0 HDI uszkodzony silnik
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 29, 2020, 16:42:09 »
Z ciekawości ile dales za cytrynę?  Obstawiam, że przebieg 119tys i 3.0 hdi w dobrym stanie to tak minimum 30tys