Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Citroen C5 III 2.0HDI 136KM 2008 Sedan brak mocy  (Przeczytany 1368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eryk Nowak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 2.0HDI 136km 2008 sedan
  • Zainteresowania: .
  • Miejscowość: Częstochowa
Citroen C5 III 2.0HDI 136KM 2008 Sedan brak mocy
« dnia: Styczeń 05, 2021, 23:54:05 »
Cześć.
Samochód stracił moc ,katalogowo powinien przyśpieszać do setki w 12.8sek natomiast przyśpiesza w ok. 23sek.
Zacznijmy od tego ,że przed wypadkiem samochód zbierał się poprawnie przy przyśpieszniu samochód wskazywał zużycie paliwa na obecną chwile 30l/100km. Po wypadku auto przestało pół roku (mechanik składał ten samochód ,składał aż wkońcu złożył) po wyjezdzie od mechanika okazało się ,że samochodem strasznie szarpie mułowato zmienia biegi na 5tym biegu mogłem dawać sobie gazu od 2 do 5 tysięcy obrotów i nie reagowało. Całe szczęście wymiana oleju w skrzyni biegów pomogła także ze skrzynią biegów jest wszystko ok ,staje na drodze daje full gaz a auto sie zbiera jak jakieś seicento 0.9l. Rozpędzenie się do 90km/h zajeło 20sekund ,co ciekawe zużycie paliwa na obecną chwile wskazało maksymalnie 27.3l/100km przed półrocznym postojem wskazywało 30l/100km tak jak wyżej wspomniałem. Moje pytanie czy ktoś miał coś podobnego? Na pewno będe wymieniać wszystkie filtry ,zużycie paliwa podczas przyśpieszania wskazuje na to jakby to był problem z wytryskami albo może filtrem paliwa.