Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: (MK III) Problem z zawieszeniem  (Przeczytany 4159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Kubik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Skąd: Ziębice
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.0 HDI 163KM exclusive limited edition/Rover 75 2.0 CDT
  • Miejscowość: Ziębice
Odp: (MK III) Problem z zawieszeniem
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 12, 2021, 07:43:10 »
Masz na myśli ten czerwony Maxi 40 A,nie zabardzo mogę znaleźć które to są.
Nie pamiętam of czego on jest, ale te bezpieczniki są w tym miejscu i numeracja od lewej bodajże. Może kolega wyzej będzie wiedział, ale mądre głowy tutaj każą sprawdzic te dwa bezpieczniki przy problemach hydro.
Zdjęcie poglądowe, chyba nie z tego modelu. Bezpieczniki są pod płytą

Offline Arkadiusz Jonas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Słubice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Exclusive 2010
  • Miejscowość: Słubice
Odp: (MK III) Problem z zawieszeniem
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 12, 2021, 08:10:18 »
Czyli pod płytą koło BSI,pod spodem są te bezpieczniki?,pod główną płytą z bezpiecznikami?

Offline Arkadiusz Jonas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Słubice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Exclusive 2010
  • Miejscowość: Słubice
Odp: (MK III) Problem z zawieszeniem
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 12, 2021, 08:20:39 »
Kolega wcześniej pisał że tam nie ma żadnego bezpiecznika w MK III odpowiedzialnego za zawieszenie,ale sprawdzę jak rócę z pracy.Jeszcze takie pytanie czy jak byłaby pompa popsuta to paliłby bezpiecznik w tej małej skrzyneczce 40A ten zielony,czy nie ma zasady?

Offline Adam Kubik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Skąd: Ziębice
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.0 HDI 163KM exclusive limited edition/Rover 75 2.0 CDT
  • Miejscowość: Ziębice
Odp: (MK III) Problem z zawieszeniem
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 12, 2021, 16:22:09 »
Kolega wcześniej pisał że tam nie ma żadnego bezpiecznika w MK III odpowiedzialnego za zawieszenie,ale sprawdzę jak rócę z pracy.Jeszcze takie pytanie czy jak byłaby pompa popsuta to paliłby bezpiecznik w tej małej skrzyneczce 40A ten zielony,czy nie ma zasady?
W tej sprawie muszą się wypowiedzieć inni, a bezpieczniki są. Przeszukaj forum bo tych tematów było sporo. Samo hydro nie jest jakoś skomplikowane. Pompę możesz sprawdzić na krótko, też jest na forum wiele razy jak. Sam miałem dwa razy problem i na kilka dni uziemione auto. W obydwu była to dwacrazy wtyczka. Raz przy pompie, ta o ktorej wspominałem zsunęła się w trasie, a raz przy korektorze jak coś robiłem to we wtyczce nie było styku bo od gięła się blaszka. Nie działało kompletnie nic. Tydzień czasu przedzwonilem wszystkie kable od hydro.

Offline Arkadiusz Jonas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Słubice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Exclusive 2010
  • Miejscowość: Słubice
Odp: (MK III) Problem z zawieszeniem
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 12, 2021, 18:49:44 »
Ok.dzięki auto dziś oddałem do mechanika,zobaczymy co powie ,dam znać.

Offline Arkadiusz Jonas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Słubice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Exclusive 2010
  • Miejscowość: Słubice
Odp: (MK III) Problem z zawieszeniem
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 20, 2021, 10:04:21 »
Auto naprawione,problem z elektryką,zaśniedziały przewód gdzieś na dole podwozia,taką informację otrzymałem od mechanika,dziękuję za różne sugestie i pomoc.

Offline Szczepan Mroczko

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Podlasie
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 HDI 136KM
  • Miejscowość: Podlasie
Odp: (MK III) Problem z zawieszeniem
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 23, 2021, 18:01:21 »
Witam,Zawieszenie hydroactive. C5 2,0 HDI RHR 2008. Co może być przyczyną, że jak otwieram samochód z pilota to przód się obniża. Jak zamykam też się obniża. Przy otwieraniu powinien chyba się podnieść. Wysokość przód 41,5 cm a tył 40 cm.

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 952
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: (MK III) Problem z zawieszeniem
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 23, 2021, 19:12:01 »
Witam,Zawieszenie hydroactive. C5 2,0 HDI RHR 2008. Co może być przyczyną, że jak otwieram samochód z pilota to przód się obniża. Jak zamykam też się obniża. Przy otwieraniu powinien chyba się podnieść. Wysokość przód 41,5 cm a tył 40 cm.
Jest OK.Ma się obniżać.Podnosi sie po wejściu do auta.

Offline Mateusz Szuter

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDi 163KM AM6
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: (MK III) Problem z zawieszeniem
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 25, 2021, 17:56:51 »
Podepnę się - auto nie chciało się podnieść, dało się za to opuścić całkiem na glebę. Miałem błąd taki sam jak autor postu - suspension faulty i max 90km/h.
Wymieniłem bezpiecznik 40A w tej małej skrzynce obok aku bo był przepalony, dałem podnoszenie, przód ładnie ruszył, a tył z takim 'skokiem' i po chwili, po czym zaczął się ładnie podnosić. Czy to cięgno z tyłu mogło np. przymarznąć/troche podrdzewieć za mocno przy ostatnich minusach, pompa próbowała podnieść, ale jako że nie dało rady, to poszedł bezpiecznik żeby się nie uszkodziła?
Auto ledwo co było u mechanika i nie stwierdził żadnych problemów z zawieszeniem, sam nie wchodziłem pod samochód (nie mam jak), ale próbuje dociec, od czego poszedł ten bezpiecznik :) Czy po prostu czasem się zdarza?

Offline Marcin Bąkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 481
  • Posiadany samochód: Citroen C5 TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI 163km automat
Odp: (MK III) Problem z zawieszeniem
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 28, 2021, 11:41:05 »
Dostęp do ciegna z tyłu jest rewelacyjny. Zdjąć cięgno, wyczyścić papierkiem ściernym, gniazdo również- przesmarowac, założyć i będzie działać. Zrobic to na kanale, podnośniku z odpiętym aku