Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012  (Przeczytany 5564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartłomiej Jary

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III X7 2,0 HDi 163 KM AUTOMAT
  • Zainteresowania: sport, narty, siłownia, motocykle
  • Miejscowość: Przemyśl
Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« dnia: Styczeń 01, 2022, 10:41:07 »

Witam

Mam lampy w moim C5 niestety te najdroższe po lifcie. Bixenon led skretny z doświetlaniem. Cena lamp używanych powala 1200-1700 różnie. Teraz takie pytanie, ponieważ miałem stłuczkę i niestety poleciała lampa, musze kupić używaną ale....
Kiedyś jak parowała mi lampa bo juz była pęknięta zamówiłem anglika i klosz podszedł do mojej firma zmieniła i po sprawie. Pytanie czy da sie przełożyć wnętrzności?
tzn kupiłbym lampę angielska chodzi mi generalnie o obudowę i klosz, wnętrzności wkładam moje, czy ktoś już takie coś przerabiał. Bo nagrzej ze popękały u mnie a nie ze są w kawałkach. Może jest obudowa żeby kupić bo do innych marek widziałem. Może ktoś coś kombinował?
I pytanie czy jak zmienię lampy na zwykłe najzwyklejsze coś sie podzieje ze nie bedzie widział komputer skretu. A może któs ma takie lampy do sprzedania?

Dziekuje i najlepszego w Nowym 2022
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2022, 15:16:31 wysłana przez Bartłomiej Jary »

Offline Krzysztof Jarosz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 222
  • Skąd: Miechów
  • Posiadany samochód: Citroen C5(x7) 2.0Hdi 163KM
  • Miejscowość: Miechów
Odp: Lampy przód C5 III XT bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2022, 12:28:50 »
Temat do ogarnięcia, różnica w reflektorze eu a Anglikiem polega na innej przysłonie soczewki. Największym wyzwaniem jest otwarcie lampy bez jej uszkodzenia.

Offline Bartłomiej Jary

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III X7 2,0 HDi 163 KM AUTOMAT
  • Zainteresowania: sport, narty, siłownia, motocykle
  • Miejscowość: Przemyśl
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2022, 15:15:42 »
Witam


Ja mam na myśl zwykła lampe  ANGLIK bez xenona taka nazwyklejszą bo chodzi mi o jej obudowę i klosz i czy do tej obudowy mozna włozyć wnętrzności z bixenona led skretnego z doświetleniem. Klosz pasował już kiedyś tak robiłem. Szkoda kasy zeby kupować lampe i eksperymentować. Może już ktoś cos takiego ogarniał

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 256
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2022, 15:26:36 »
Ale Ty wiesz że auto z taką lampą nie powinno zaliczyć badania technicznego?

 Osobiście potępiam takie dłubanie. Stało się, lampa rozwalona. Kupić taką jak się należy i nie cudować.

 Nawet gdybyś tak zrobił i się wszystko udało... W razie jakiegoś wypadku czego nie życzę, ubezpieczyciel będzie miał furtkę do odmowy wypłaty odszkodowania.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 360
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2022, 15:37:49 »
To jest naprawa oryginału i jeśli wszystko zostanie wykonane starannie to będzie ok. Trzeba jednak uważać, bo obudowa przedlift może mieć drobne różnice i nie da się przełożyć bebechów z polifta. Anglik bez xenona polift powinien być wystarczający do takiego zabiegu. Ale trzeba przełożyć całość elementów włącznie z wiązką el. wewnątrz. Śruby regulacyjne i mocowania montowane do obudowy zostają z anglika, nie trzeba ich wymieniać.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 256
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2022, 15:44:25 »
To jest naprawa oryginału i jeśli wszystko zostanie wykonane starannie to będzie ok. Trzeba jednak uważać, bo obudowa przedlift może mieć drobne różnice i nie da się przełożyć bebechów z polifta. Anglik bez xenona polift powinien być wystarczający do takiego zabiegu. Ale trzeba przełożyć całość elementów włącznie z wiązką el. wewnątrz. Śruby regulacyjne i mocowania montowane do obudowy zostają z anglika, nie trzeba ich wymieniać.
Zapominasz że obudowa lampy ma wytłoczone oznaczenia. Po ich sprawdzeniu wyjdzie że lampa jest z Anglika mimo że będzie świeciła prawidłowo. Nikogo nie będzie obchodziło co z nią zostało zrobione, zwłaszcza że po jakiejkolwiek stłuczce czy wypadku nie będzie się już dało tego zweryfikować.

Nie powinniśmy popierać takich przeróbek... Za dużo aut jeździ po drogach i oślepia.

Kolejna sprawa auto kiedyś zostanie sprzedane... Nie chciałbym kupić auta z taką lampą. Pewnie nikt by nie chciał...

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 360
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2022, 15:52:34 »
Bez przesady, czarna obudowa jest jedna, ma tylko w zależności od wersji różne naklejki, które można bez problemu przekleić.

Nie chciałbym kupić auta z taką lampą. Pewnie nikt by nie chciał...
Wolę zrobioną porządnie taką naprawę, niż kiepski zamiennik.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Bartłomiej Jary

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III X7 2,0 HDi 163 KM AUTOMAT
  • Zainteresowania: sport, narty, siłownia, motocykle
  • Miejscowość: Przemyśl
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2022, 16:43:06 »
O Pany bez nerwów to Nowy Rok 22. Nie wiem skad pomysl ze lampa ma oslepiac jak ma automatyczne samopoziomowanie xenona. Po drugie na przegladzie to wiem z doswiadczenia nikogo nic nie obchodzi i powiedzmy sobie szczerze ze tak jest bo tak jest. Jedziesz gosc sprawdza i nie inetersuje go czy masz anglika czy nie chyba ze trafisz na wyjątkowego uczepliwca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Bartłomiej Jary

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III X7 2,0 HDi 163 KM AUTOMAT
  • Zainteresowania: sport, narty, siłownia, motocykle
  • Miejscowość: Przemyśl
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 01, 2022, 16:47:50 »
A poza tym jak peknie Ci klosz od kamienia wymienisz cala lampe? Nie przesadzaj bo sa firmy do ktorych oddajesz lampe do naprawy i dostajesz z nowym kloszem i gwarancja. Mialem tak poprzednio dostalem z kamienia do TIRa i poszedl klosz wymienilem w renomowanej firmie i na przegladzie nikt nic nie kwestionowal. A kupujacemu pokazujesz zdjecia jak i co bylo robione a jak nie chce niech nie kupuje na rynku c5 ile chcesz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 256
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 01, 2022, 17:05:11 »
Bez przesady, czarna obudowa jest jedna, ma tylko w zależności od wersji różne naklejki, które można bez problemu przekleić.

Nie chciałbym kupić auta z taką lampą. Pewnie nikt by nie chciał...
Wolę zrobioną porządnie taką naprawę, niż kiepski zamiennik.
Właśnie nie tylko naklejki... Zawsze na lampie przedniej jest gdzieś wytłoczenie. Nawet zamienniki mają owe wytłoczenie.

 Też bym wolał oryginalną naprawioną... Jest tylko taki problem że przepisy średnio, zwłaszcza przy wykorzystaniu wykorzystaniu części z Anglika.

 Zrozumiałym gdyby chodziło o lampę do auta klasycznego lub egzotycznego do którego jest duży problem z częściami. Tu nie ma większego problemu, lampę można dostać niemal od ręki.

 Zakup lampy dawcy + koszt porządnej naprawy zbliży się zapewne do kosztu zakupu drugiej lampy bez kombinacji. Skoro ktoś chce oszczędzić na lampie... mogę założyć że na jej naprawie też. To nie wróży nic dobrego dla innych użytkowników dróg. Nie mam tu na celu obrażać kogokolwiek, przepraszam jeśli to tak wygląda.

Offline Bartłomiej Jary

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III X7 2,0 HDi 163 KM AUTOMAT
  • Zainteresowania: sport, narty, siłownia, motocykle
  • Miejscowość: Przemyśl
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 01, 2022, 17:14:27 »
Ło Panie ta ja tylko pytanie zadałem a tu juz zaraz na Marsa polecimy Problem jest w tym, ze ja nie widze problemu bo naprawy lamp wykonuje sie do wszelkich modeli samochodow. Jakby tak kazdy chcial kupowac wszytsko to firmy co naprawiaja by zbankrutowaly. Tak szukalem i znalazlem dlatego pytam i szukam porownania. Niestety nie jest to takie proste bo moze znalazlem 1 szt ktora ma wszystko na git reszta zawsze cos ma tu uchyt tam klejona. A ja chce tylko bardzo dobra jak mam za nia zaplacic 1700 zl. Dlatego rozwazam oddac lampy do firmy specjalistyczne ktora to zrobi i da na to gwarancje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 256
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 01, 2022, 17:20:40 »
Tylko grzecznie zwracam uwagę na fakt że balansujemy tu na granicy prawa. Samo pytanie raczej pozostanie bez odpowiedzi, szczerze wątpię by ktokolwiek w tym aucie uprawiał takie przeróbki.

Offline Bartłomiej Jary

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III X7 2,0 HDi 163 KM AUTOMAT
  • Zainteresowania: sport, narty, siłownia, motocykle
  • Miejscowość: Przemyśl
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 01, 2022, 17:25:24 »
Zobacze, ja tego robic nie zamierzam jak sie podejmie jakas specjalisyczna firma to im to dam do zrobienia jak tez cena bedzie jak wspomniales taka jak za lampe to zaden sens. Wiem co i jak i slicznie dziekuje za wszelkie podpowiedzi.

I jeszcze raz najlepszego w Nowym 2022 Roku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Bartłomiej Jary

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III X7 2,0 HDi 163 KM AUTOMAT
  • Zainteresowania: sport, narty, siłownia, motocykle
  • Miejscowość: Przemyśl
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 01, 2022, 17:29:31 »
A tak BW dodam ze nie wiem czy widziałes ale po naszym kraju jezdzi gro samochodow z anglii po stronie angielskiej. Nikt tam niczego nie wymienia i pojazdy te w calosci dopuszcone sa do ruchu i przechodza przeglady gdzie osobiscie uwazam ze tak byc nie powinno ale ja przepisów nie ustalam. I odpowiedz sobie na pytanie kto w nich wymienia oświetlenie żeby dostosować do europejskiego... nie mówiąc o stronie kierownicy hmm uwierz ze nieliczni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 256
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 01, 2022, 18:01:48 »
A tak BW dodam ze nie wiem czy widziałes ale po naszym kraju jezdzi gro samochodow z anglii po stronie angielskiej. Nikt tam niczego nie wymienia i pojazdy te w calosci dopuszcone sa do ruchu i przechodza przeglady gdzie osobiscie uwazam ze tak byc nie powinno ale ja przepisów nie ustalam. I odpowiedz sobie na pytanie kto w nich wymienia oświetlenie żeby dostosować do europejskiego... nie mówiąc o stronie kierownicy hmm uwierz ze nieliczni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Podejrzewam że nikt nie zmienia tam oświetlenia... Brexit powinien tu zmienić zasady gry, owszem auta które zostały dopuszczone, na drogach zostaną. Sam jestem ciekaw co tu się zmieni. Uważam że te auta nigdy nie powinny zostać dopuszczone do ruchu u nas

 Co nie zmienia faktu że ten proceder jest raczej marginesem na drogach. Może u mnie w mieście jeździ dwa takie.

Offline Patryk Kaniewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 510
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 2.0HDI 163KM Tourer Exclusive
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 01, 2022, 19:00:30 »
A tak BW dodam ze nie wiem czy widziałes ale po naszym kraju jezdzi gro samochodow z anglii po stronie angielskiej. Nikt tam niczego nie wymienia i pojazdy te w calosci dopuszcone sa do ruchu i przechodza przeglady gdzie osobiscie uwazam ze tak byc nie powinno ale ja przepisów nie ustalam.
A jeżdżą tu na stałe? To o czym piszesz, to albo ludzie tymczasowo jeżdżący w Polsce (na angielskich blachach, z angielskim ubezpieczeniem i przeglądem), albo, niestety, osoby będące na bakier z prawem.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 256
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 01, 2022, 19:02:54 »
A tak BW dodam ze nie wiem czy widziałes ale po naszym kraju jezdzi gro samochodow z anglii po stronie angielskiej. Nikt tam niczego nie wymienia i pojazdy te w calosci dopuszcone sa do ruchu i przechodza przeglady gdzie osobiscie uwazam ze tak byc nie powinno ale ja przepisów nie ustalam.
A jeżdżą tu na stałe? To o czym piszesz, to albo ludzie tymczasowo jeżdżący w polsce (na angielskich blachach, z angielskim ubezpieczeniem i przeglądem), albo, niestety, osoby będące na bakier z prawem.
Jeżdżą na stałe. I niestety jest to zgodne z prawem.

Offline Patryk Kaniewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 510
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 2.0HDI 163KM Tourer Exclusive
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 01, 2022, 19:03:24 »
Jak mają niezmienione światła, to nie jest.

Offline Bartłomiej Jary

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III X7 2,0 HDi 163 KM AUTOMAT
  • Zainteresowania: sport, narty, siłownia, motocykle
  • Miejscowość: Przemyśl
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 01, 2022, 19:04:12 »
Patryk Kaniewski

Sorry ale jaja sobie robisz przeciez jezdza na stałe na polskich rejestracjach u mnie w miescie jezdzi tego bardzo duzo. Co przyjezdza to przyjezdza a ile jest na stałe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 01, 2022, 19:17:44 »
Dla mnie to farsa, jak można dopuszczać "anglików" do rejestracji. Światła to pryszcz. Wystarczy fakt kierownicy po prawej stronie. Przecież wyprzedzanie takim samochodem, to... jak wyprzedzanie normalnie od prawej strony. Da się ale bezpieczne to nie jest i zresztą określone w przepisach kiedy tak można. Tymczasem "anglikiem" można jak autem z kierownicą po lewej.Jeśli chodzi o lampy, to też mam c5 po lifcie i szukałem swego czasu tylnej lampy, bo miałem lekko pękniętą i trochę parowała. W Polsce jak na lekarstwo za 500zł używana. Sprzed liftu spokojnie za 100zł. Więc mogłem kupić dwie za 200 i wymienić, choć auto straciłoby na wyglądzie i autentyczności. W końcu znalazłem na Litwie za 330zł. To i tak drożej ale przynajmniej oryginał. Moim zdaniem trzeba się liczyć z takimi cenami i nie kombinować. Trudno mamy świeższe auto ale niektóre części droższe.
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Patryk Kaniewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 510
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 2.0HDI 163KM Tourer Exclusive
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 01, 2022, 21:49:49 »
Patryk Kaniewski

Sorry ale jaja sobie robisz przeciez jezdza na stałe na polskich rejestracjach u mnie w miescie jezdzi tego bardzo duzo. Co przyjezdza to przyjezdza a ile jest na stałe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to żeby dostać przegląd, zarejestrować i ubezpieczyć taki samochód, to przednie światła MUSZĄ mieć dostosowane do ruchu prawostronnego.

Offline Bartłomiej Jary

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III X7 2,0 HDi 163 KM AUTOMAT
  • Zainteresowania: sport, narty, siłownia, motocykle
  • Miejscowość: Przemyśl
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 01, 2022, 21:55:16 »
Oj Panie musimy to oddychać i umrzeć a realia sa takie że auta jezdza bez zmian i nic nie MUSZA.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 360
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 01, 2022, 22:10:48 »
Właśnie nie tylko naklejki... Zawsze na lampie przedniej jest gdzieś wytłoczenie. Nawet zamienniki mają owe wytłoczenie.
Owszem, czarna część lampy ma jakieś tam numerki, ale nie są to numery części określające czy dana lampa jest na rynek z ruchem lewo czy prawo stronym. Są to tylko "wewnętrzne" oznaczenia Citroena wykorzystywane przy produkcji. Lampa jako całość ma numery nadawane dopiero po złożeniu wszystkich części do kupy i to jest określone na naklejce i nigdzie więcej.

Sprawdziłem i czarna obudowa reflektora jest jedna dla "zwykłego" i "zenona", przy zaślepce jest wytłoczenie D1S/H7. Dla pewności wypada kupować lift->lift
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2022, 22:27:47 wysłana przez Andrzej Makowski »
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Bartłomiej Jary

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III X7 2,0 HDi 163 KM AUTOMAT
  • Zainteresowania: sport, narty, siłownia, motocykle
  • Miejscowość: Przemyśl
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 01, 2022, 22:28:53 »
Jak żyje juz jakiś czas ani razu jednego żaden diagnosta nie podszedł mi do auta i nie sprawdził czy lampy są czy nie są nadające sie do ruchu w europie. Może ze 3 razy sprawdzano mi ich kat świecenia. Żaden z diagnostów nie pochylił się do klosza żeby stwierdzić jaka to lampa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 360
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Lampy przód C5 III X7 bixenon skrętny led po lift 2012
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 01, 2022, 22:44:54 »
Sorry ale jaja sobie robisz przeciez jezdza na stałe na polskich rejestracjach u mnie w miescie jezdzi tego bardzo duzo.
Żeby jeździły na polskich blachach to muszą mieć światła mijania i wsteczny/przeciwmgielne (jeśli nie są podwójne) prawidłowe dla ruchu prawostronnego, tak samo jak auta sprowadzane z USA. Różnica może polegać na "niewłaściwym" miejscu kierowcy. Teoretycznie przebieg licznika powinien być w km a nie w milach.
BTW Dawno temu w autach sprzedawanych w Polsce nawet rura wydechowa musiała być z lewej strony ale auta z Japonii sukcesywnie przełamały tą barierę.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie