Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: EGR piszczy i pokazuje błąd P0406  (Przeczytany 2354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 608
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
EGR piszczy i pokazuje błąd P0406
« dnia: Listopad 26, 2022, 22:30:25 »
Witam wszystkich.
Ostatnio miałem kilka przygód z cytryną gdzie podejrzewałem problemy z EGR'em. Samochód raz nie chciał odpalić (stał kilka dni) ale po kilku próbach w końcu się udało.


Aktualnie jak jest podłączony to słychać od niego pisk i jest błąd.   
Ten pisk jest słyszalny nawet jakieś 7-8 minut po zgaszeniu silnika czyli teoretycznie po uśpieniu komputera. Boję się żeby nie rozładowało mi to aku więc go odłączyłem. Po odłączeniu pisku brak, silnika odpala normalnie i w sumie jeździ też tak jak wcześniej.
Biorę pod uwagę czyszczenie EGR'a ale podobno rzadko to przynosi pozytywne efekty. Jest to na pewno tańsza opcja niż zakup nowego który do najtańszych nie należy. Czy EGR jest podłączony czy nie to błąd jest cały czas taki sam.

Czy ktoś się już spotkał z takim piszczeniem i udało się to rozwiązać bez wymiany? Może to jakieś połączenie elektryczne albo zabrudzenie samego zaworu. Nie chciałbym wydawać kasy na darmo.


Przypomniała mi się jeszcze jedna informacja dotycząca EGR'a : podobno powoduje on łagodniejsze gaszenie silnika. Czy to jest prawda? Nieraz wydaje mi się jakby tak troszkę mniej subtelnie silnik gasł. I czy może to wpłynąć na koło dwu masowe?
Duży minus tego wszystkiego jeszcze jest taki, że zaczęły się problemy wtedy jak jest zimno a ja nie mam miejsca z ogrzewaniem. :(
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2022, 22:59:31 wysłana przez Adam Kimus »
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Offline Adam Kimus

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 608
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benz 125KM 2006 rok
  • Zainteresowania: Informatyka, motoryzacja, komórki, trochę turystyka najlepiej z widokami gór.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: EGR piszczy i pokazuje błąd P0406
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2022, 22:22:19 »
A jaki polecacie EGR? Ostatnio znajomy w Oplu miał problemy z EGR'em i w serwisie założyli mu jakiś zamiennik za dwie stówki. Okazało się, że krótko po tym niestety padł. Aktualnie ma mieć założony oryginał w innym serwisie ale już za 700 zeta. Jest to spora różnica.
Czy do naszych cytryn też tak można trafić? Ogólnie bardziej skłaniam się ku przeczyszczeniu ale będę mógł się tym zająć osobiście jak będzie cieplej ponieważ nie mam garażu z ogrzewaniem. Zakup nowego biorę pod uwagę tak na wszelki wypadek. Jakby mi się udało to wymienił bym sam ale czytałem że nowy EGR potrzebuje też przyuczenia a ja nie wiem jak to zrobić. A jak jest do tego potrzebna Lexia to ja takowej nie posiadam.
Teoria jest ważna ale praktyka ważniejsza. Przynajmniej tak mi się wydaje.