Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z wysokością zawieszenia.  (Przeczytany 2609 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arek Rokosz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 49
  • Skąd: Borkowo Kościelne
  • Posiadany samochód: C5 2,0 HDI 136Ps liftback 2008r, C4 Grand Picasso 1,6 HDI 109PS 2008r
Problem z wysokością zawieszenia.
« dnia: Grudzień 23, 2022, 16:37:12 »
Witam. Moja C5 stoi jak koza po wymianie przedniego czujnika. Czasem też sama podnosi i opuszcza przednie zawieszenie na postoju np na czerwonym świetle. Obstawiam że mechanik poruszył obejma i komp ma teraz sprzeczne dane od czujnika. Mam ryżowa lexie ver 7,52 ale nie chce się łączyć z zawiasem. Chciałem sprawdzić czy nikt nie grzebał w ustawieniach przed poprawa zawieszenia obejmami. Jeszcze nie znam lexii i nie wiem gdzie po kolei szukać tego lelekodowania i jaki jest powód że nie łączy się z zawiasem a z resztą bez problemu. Jak podniosę auto do góry na maksa auto już jest w górze a pompa dobre 30 sekund dalej pracuje. Przy upuszczaniuprawy przedni siłownik potrafi się aż zablokować i auto rypnac w doł dopiero jak reszta zjedzie.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 032
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Problem z wysokością zawieszenia.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2022, 18:36:19 »
Masz lexie w bieda wersji dlatego nie łączy się z zawieszeniem. Pozostaje Ci ustawić to na obejmie żeby było ok.

Offline Arek Rokosz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 49
  • Skąd: Borkowo Kościelne
  • Posiadany samochód: C5 2,0 HDI 136Ps liftback 2008r, C4 Grand Picasso 1,6 HDI 109PS 2008r
Odp: Problem z wysokością zawieszenia.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2022, 19:58:22 »
Możliwe bo kupiłem najtańszą jaka była na aliexpress. I tak dobrze że da radę odczytać resztę bo błędów mam sporo. Mechaników niestety mam w okolicy jakich mam.Dla nich C5 to egzotyczne auto. Dobra czyli po świętach na kanał i działam na obejmach.

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Problem z wysokością zawieszenia.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2022, 01:09:45 »
Jak będzie sprawna bieda wersja to się połączy.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 032
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Problem z wysokością zawieszenia.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2022, 08:26:33 »
Jak będzie sprawna bieda wersja to się połączy.
Dużo Lexii instalowałem... Egzemplarzy łączących się z zawieszeniem w C5 spotkałem aż dwa.

 To że jest dużo błędów nie znaczy nic... Te auta lubią je zbierać.  :D Taka ich cecha.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 586
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Problem z wysokością zawieszenia.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 24, 2022, 23:44:02 »
z tego co kojarzę, jak się nie łączy z zawieszeniem to ma problemy ze starszymi autami na VAN...
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Problem z wysokością zawieszenia.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 25, 2022, 01:00:57 »
Economy się nie włączył? Bo wtedy nie chce się łączyć.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Arek Rokosz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 49
  • Skąd: Borkowo Kościelne
  • Posiadany samochód: C5 2,0 HDI 136Ps liftback 2008r, C4 Grand Picasso 1,6 HDI 109PS 2008r
Odp: Problem z wysokością zawieszenia.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 25, 2022, 02:40:10 »
Jak będzie sprawna bieda wersja to się połączy.
Z resztą modułów auta problemu nie ma. Jedynie zawias nie odpowiada.
Economy się nie włączył? Bo wtedy nie chce się łączyć.
Nie był włączony. Na odpalonym silniku też próbowałem.
Jak będzie sprawna bieda wersja to się połączy.
Dużo Lexii instalowałem... Egzemplarzy łączących się z zawieszeniem w C5 spotkałem aż dwa.

 To że jest dużo błędów nie znaczy nic... Te auta lubią je zbierać.  :D Taka ich cecha.
Nie no tutaj mam takie ewidentnie do usunięcia jak zawarcie do + na jednym czujniku cofania, czujnik wilgotności/temperatury wewnętrznej nie działa i świece żarowe nie grzeją bo coś z modułem wywala mi. A no i wyczka pod siedzeniem pasażera od poduszek do przeczyszczenia.
z tego co kojarzę, jak się nie łączy z zawieszeniem to ma problemy ze starszymi autami na VAN...
To 2008 rok to już raczej na CANie jest.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 032
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Problem z wysokością zawieszenia.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 25, 2022, 07:49:00 »
Economy się nie włączył? Bo wtedy nie chce się łączyć.
W polifcie Eco Mode nie przeszkadza w łączeniu Lexia.


 Nie wiem obecnie co się dzieje ze świecami i przekaźnikami do nich. Kolega zamawiał 3 nowe przekaźniki do świec w Masterze i ostatecznie i tak poszedł używany ze złomu. Tak dobrze działały nowe że na każdym był inny błąd. Świece żarowe też potrafią być od razu uszkodzone. Mniej to na uwadze jak by coś. Sam też już doświadczyłem genialnej jakości nowych części, zamontowałem do Modusa nowy rezystor nawiewu, działał aż przez jeden dzień. (Wentylator nawiewu też nowy.)

Offline Arek Rokosz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 49
  • Skąd: Borkowo Kościelne
  • Posiadany samochód: C5 2,0 HDI 136Ps liftback 2008r, C4 Grand Picasso 1,6 HDI 109PS 2008r
Odp: Problem z wysokością zawieszenia.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 25, 2022, 12:39:43 »
To co ze wszystkim. Ekologia, tańsze słabsze materiały i jest potem jak jest. No z wadliwymi już świecami też się liczę ale za to już się sam nie biorę. Wymieniałem sam w swojej Vectrze c i dwie na 4 ukrecilem ale tam mam dostęp idealny i dało się je wykręcić bez zwalania głowicy a tu dostęp to porażka. Koleś co mi wykręcał urwane świece powiedział że wymieni w HDI bez problemu więc wolę zapłacić tym razem.