Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Pamięć foteli steruje klimatyzacją  (Przeczytany 2157 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Wac

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Tychy
Pamięć foteli steruje klimatyzacją
« dnia: Czerwiec 06, 2022, 22:35:42 »
Witam. Czy ktoś może się orientuje czy można wyłączyć sterowanie klimą przez pamięć foteli elektrycznych? Trochę mnie to irytuje jak ustawienia mi się zmieniają kiedy tego nie oczekuje.  >:(

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 630
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Pamięć foteli steruje klimatyzacją
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2022, 22:44:20 »
W DiagBox nigdzie nie widziałem opcji na wyłączenie tego...
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Jarosław Lisowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0i BVA
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Odp: Pamięć foteli steruje klimatyzacją
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2022, 23:33:09 »
A to jakiś problem wcisnąć odpowiedni numer ze swoimi ustawieniami?
Albo zapamiętać bieżące ustawienia klimy i fotela?
Pozdrawiam, Jarek

Offline Dariusz Wac

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Tychy
Odp: Pamięć foteli steruje klimatyzacją
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2022, 00:10:39 »
Z fotelem nie ma problemu, po to to jest ale jak zapisujesz ustawienia w chłodny dzień (włączone ogrzewanie) a potem wracasz do swojego ustawienia np. latem to włącza się ogrzewanie.  Automatyka jest fajna ale nie w każdym przypadku.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 630
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Pamięć foteli steruje klimatyzacją
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2022, 00:18:49 »
A to jakiś problem wcisnąć odpowiedni numer ze swoimi ustawieniami?
Albo zapamiętać bieżące ustawienia klimy i fotela?
Jak jest masaż to sprawa się bardziej komplikuje... bo podparcie lędźwi po jego wyłączeniu nie wraca do podstawowej pozycji, więc nie zawsze można sobie zapamiętać "nowe" ustawienie klimatyzacji i fotela bez przestawiania fotela.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 350
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Pamięć foteli steruje klimatyzacją
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2022, 09:00:54 »
U mnie "lędźwie" wracają do właściwej pozycji po wyłączeniu masażu.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 243
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Pamięć foteli steruje klimatyzacją
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2022, 09:07:32 »
U mnie "lędźwie" wracają do właściwej pozycji po wyłączeniu masażu.
Podejrzewam że tu wchodzimy w rejony trochę innych wersji SW sterownika... Dlatego u jednego będzie tak, a u kogoś innego inaczej.   ;)

Offline Jarosław Lisowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0i BVA
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Odp: Pamięć foteli steruje klimatyzacją
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2022, 12:02:35 »
Chodziło mi bardziej o to, że tych ustawień fotela nie zmienia się tak często. Więc nie ma problemu codziennej adaptacji temperatur klimy. Właśnie wydaje się, że robiąc to rzadko pojawia się "zaskoczenie", że w środku lata mamy grzanie. A wtedy wystarczy memory...
Nawet jeśli codziennie jedzie samochodem dwie osoby na różnych ustawieniach, to i tak należy przestawić ustawienie na własne. Od tego zaczynamy. W takim wypadku trzeba cześciej zapamiętywać ustawienia temperatury. Ale umówmy się, całą zimę będzie to np. 21°C + brak klimy. W lato? 21°C + klima...
W każdym razie nigdy nie było to dla mnie problemem, może dlatego nie rozumiem niedogodności...
Pozdrawiam, Jarek

Offline Dariusz Wac

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Tychy
Odp: Pamięć foteli steruje klimatyzacją
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2022, 12:08:43 »
Masz rację ale jakoś mnie ten temat zaciekawił i myślałem że można to w jakiś prosty sposób wyłączyć. Miałem kilka aut z pamięcią foteli i klima nigdy nie była sterowana przez pamięć. Za to lusterka tak, czego nie mam w C5.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 350
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Pamięć foteli steruje klimatyzacją
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2022, 12:20:32 »
Ja np. na jesień/zimę/wczesną wiosnę zapamiętuję sobie ustawienia bez włączonej klimatyzacji i 22,5 na wyświetlaczach. Na lato robię 21 i klima włączona. Robię to w obu pamięciach. A pamięć foteli mam ustawioną na 2 lub 4-5 osób. Tzn. (1) przód mocno do tyłu/w dół jeśli jadą tylko 2 osoby z przodu, albo (2) przednie fotele wyżej i do przodu, żeby z tyłu "gościom" podróżowało się trochę wygodniej.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Bartłomiej Drużbiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 055
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 163KM FAP, C4 1.6 HDi 3D
  • Zainteresowania: HYDRO :D
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: Pamięć foteli steruje klimatyzacją
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2022, 15:58:46 »
Ciekawe czy jest to związane z profilem kierowcy w BSI.
Nie pamiętam gdzie to było w telekodowaniu ale jest funkcja pamieci dla jednego lub wielu kierowców.
Napewno coś to zmieniało w opcjach komputera pokładowego ale czy z pamięcią foteli itp...

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 630
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Pamięć foteli steruje klimatyzacją
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 08, 2022, 00:45:59 »
Masz rację ale jakoś mnie ten temat zaciekawił i myślałem że można to w jakiś prosty sposób wyłączyć. Miałem kilka aut z pamięcią foteli i klima nigdy nie była sterowana przez pamięć. Za to lusterka tak, czego nie mam w C5.

Bo po 2009 fabrycznie w C5 pamięć lusterek zniknęła z listy wyposażenia... Jeśli są lusterka z pamięcią to jak najbardziej przestawiają się wraz z fotelami.
U mnie "lędźwie" wracają do właściwej pozycji po wyłączeniu masażu.
Jesteś w stanie sprawdzić jaką masz wersję SW modułu pamięci fotela? Może Piotr ma rację i to w tym jest pies pogrzebany, bo u mnie od początku jak mam C5 wyłączenie masażu po prostu zatrzymuje silniczki i nie ma powrotu do zaprogramowanej pozycji... więc albo trzeba poczekać z wyłączeniem aż się ustawią odpowiednio, albo zostawić masaż włączony do zatrzymania auta ;)
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Jarosław Lisowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0i BVA
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Odp: Pamięć foteli steruje klimatyzacją
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 08, 2022, 22:21:28 »
Miałem kilka aut z pamięcią foteli i klima nigdy nie była sterowana przez pamięć. Za to lusterka tak, czego nie mam w C5.
Nie mam może takiego doświadczenia i przez pewien czas czułem dyskomfort ubogiej wersji bez sterowania lusterek. Ale za to zamieniając się z żoną zauważyłem, że fotel jeżdzi tak, że boje się o nogi kiedy pomylę przycisk, ale lusterek nie muszę przestawiać - ona też ;) Natomiast ustawienie klimy jest bardzo ok, bo ona lubi ciepło, a ja nie... ;)
Pozdrawiam, Jarek

Offline Łukasz Modrzejewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 144
  • Posiadany samochód: C5 III (x7) 2012r. 2.0HDi 163KM Tourer Exclusive
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Pamięć foteli steruje klimatyzacją
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 10, 2022, 07:46:51 »
A ja może z innej beczki, odnośnie tej klimy. Dlaczego nie używacie klimy w zimę? Przecież klima ma nie tylko chłodzić (latem) ale też ma funkcje osuszać powietrze w jesienne/zimowe dni aby szyby nie zaparowały. U mnie np klima chodzi praktycznie cały czas.
Rozumiem że może kwestie zdrowotne bo ktoś nie toleruje mega suchego powietrza ale w zimę klima musi trochę popracować :)
C5 III (x7) Tourer Exclusive 2.0HDi 163KM —> 190KM/430Nm

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 350
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Pamięć foteli steruje klimatyzacją
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 10, 2022, 08:34:09 »
Dlaczego nie używacie klimy w zimę?
Bo poniżej +4 stopni i tak nie działa z automatu pomimo świecącej się diody. Osobiście wolę mieć kontrolę nad tym i włączam ręcznie profilaktycznie raz na 1-2 tygodnie, oraz jeśli szyby parują, co ostatnio rzadko mi się zdarza. Nie ukrywam również, że przy jeździe po mieście ma to wpływ na spalanie.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

gienas

  • Gość
Odp: Pamięć foteli steruje klimatyzacją
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 12, 2022, 17:34:30 »
Wilgoć skrapla się na wymienniku przy różnicy temperatur, kiedy klima nie działa nie ma różnicy temperatur i wilgoć się nijak nie skropli.
Jedynie wentylacja pomaga :) .