Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Economy mode-ciągłe włączanie  (Przeczytany 4970 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bartłomiej Drużbiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 055
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 163KM FAP, C4 1.6 HDi 3D
  • Zainteresowania: HYDRO :D
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: Economy mode-ciągłe włączanie
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 23, 2022, 13:40:40 »
Jeżeli by ci spadło napięcie do 12.2V to moduł odczyta to odrazu jako spadek naładowania wtedy odrazu em i ładowanie po 14.7-15V

Offline Marek Grzeszczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Posiadany samochód: C5X7 2.7 HDI
  • Zainteresowania: Muzyka , sprzęt audio
Odp: Economy mode-ciągłe włączanie
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 02, 2022, 17:16:00 »
OK, dzięki za cenne informacje. Problem rozwiązany. Po prostu wydoiłem akumulator zabawą na postoju a krótkie odcinki nie doładowały go. Podłączyłem pod prostownik i teraz jest OK. Auto stało 5 dni w garażu i EM brak. Nie włącza się teraz wcale, jedynie przy włączonym radiu na postoju po 10 czy 15 minutach.

Offline Piotr Scharwerk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Osiek nad Notecią
  • Posiadany samochód: Citroen C5 kombi MK3 2.0 hdi 136km rhr
  • Zainteresowania: Motoryzacja wędkarstwo
  • Miejscowość: Osiek nad Notecią
Odp: Economy mode-ciągłe włączanie
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 15, 2022, 11:15:48 »
Ja problem rozwiązałem wymieniając szczotkotrzymacz na alternatorze i problem ustąpił od ręki a prawie 2 lata męki były z Economy mode

Offline Oskar koscielniak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 331
  • Skąd: Myslenice
  • Posiadany samochód: Citroen c5 2.0 LPG 2009 kombi 300tys.km przebiegu
  • Miejscowość: M-ce
Odp: Economy mode-ciągłe włączanie
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 22, 2023, 13:14:50 »
U mnie po wymianie akumulatora tydzień był spokój z economy mode, później znów to samo, ledwo samochód otworzyłem to już komunikat ze economy, ostatnio w diagbox przełączyłem z szacowanie akumulatora na podstawie modułu przy nim, na szacowanie przez bsi i teraz już wszystko jest Ok.

Offline Bartłomiej Drużbiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 055
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 163KM FAP, C4 1.6 HDi 3D
  • Zainteresowania: HYDRO :D
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: Economy mode-ciągłe włączanie
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 24, 2023, 15:14:33 »
czyli zrobiłeś półśrodek i masz stałe ładowania 14,4V :D ale działa :D
ja byłem dociekliwy i rozwiązałem problem zgodnie z zamysłem Citroen i mam ładowanie zależne od stanu akumulatora i nie mam EM od dawna :D

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Economy mode-ciągłe włączanie
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 25, 2023, 12:32:33 »
Możesz napisać co zrobiłeś, że szacowanie akumulatora Ci działa? Wg mnie ta funkcja ma rację bytu jeśli codziennie robi się trasy po minimum 25km. Ja po mieście robię odcinki 3-5km i po 2 tygodniach akumulator jest rozładowany.  Co z tego, że po koniec ładuje mi 15V jak przez 10-15 minut jazdy nie jest w stanie naładować rozładowanego akumulatora. Jak wyłączyłem to dziadostwo i cały czas ładuje 14.4V to jest OK. U mnie jest jeszcze webasto, które bardziej rozładowuje aku niż bez webasta. Z tym, że u mnie nie było problemu economy mode, więc to raczej kwestia związana że słabym akumulatorem.

Offline Bartłomiej Drużbiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 055
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 163KM FAP, C4 1.6 HDi 3D
  • Zainteresowania: HYDRO :D
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: Economy mode-ciągłe włączanie
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 25, 2023, 19:43:29 »
U mnie okazał się przepalony bezpiecznik idący od modułu do bsm, robię średnio odcinki po 3-5km i już nie pamiętam kiedy miałem EM

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 243
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Economy mode-ciągłe włączanie
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 25, 2023, 20:19:11 »
U mnie okazał się przepalony bezpiecznik idący od modułu do bsm, robię średnio odcinki po 3-5km i już nie pamiętam kiedy miałem EM
Dodaj że to był bezpiecznik którego nie ma na żadnych schematach.  ;) Wygląda jak jakiś "dzikus" zrobiony przez kogoś poza fabryką. Będzie łatwiej odszukać może.

Nie mniej sam ten układ wydaje się mocno przekombinowany i dodatkowo z automatu narusza warunki kart gwarancyjnych większości akumulatorów. Klasyczne ładowanie też świetnie się tyle lat sprawdzało, sam układ ładowania oparty o ten moduł wydaje się wynalazkiem mającym wspomaganie spełnienia emisji spalin.

Offline Bartłomiej Drużbiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 055
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 163KM FAP, C4 1.6 HDi 3D
  • Zainteresowania: HYDRO :D
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: Economy mode-ciągłe włączanie
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 26, 2023, 13:47:05 »
U mnie okazał się przepalony bezpiecznik idący od modułu do bsm, robię średnio odcinki po 3-5km i już nie pamiętam kiedy miałem EM
Dodaj że to był bezpiecznik którego nie ma na żadnych schematach.  ;) Wygląda jak jakiś "dzikus" zrobiony przez kogoś poza fabryką. Będzie łatwiej odszukać może.

Nie mniej sam ten układ wydaje się mocno przekombinowany i dodatkowo z automatu narusza warunki kart gwarancyjnych większości akumulatorów. Klasyczne ładowanie też świetnie się tyle lat sprawdzało, sam układ ładowania oparty o ten moduł wydaje się wynalazkiem mającym wspomaganie spełnienia emisji spalin.

Dokładnie tak jest, bezpiecznik nie istniejący w instrukcji i ładowanie jest w celu norm emisji spalin

Offline Bartek Sieluck

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 374
  • Skąd: Tczew
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 163KM (198KM) Exclusive
  • Miejscowość: Tczew
Odp: Economy mode-ciągłe włączanie
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 26, 2023, 16:12:07 »
U mnie okazał się przepalony bezpiecznik idący od modułu do bsm, robię średnio odcinki po 3-5km i już nie pamiętam kiedy miałem EM
No to u mnie ten bezpiecznik musiał być uszkodzony od nowości bo EM irytował niemal od wyjazdu z salonu. Pozbyłem się tego modułu w DB jak tylko kupiłem auto.
Ogólnie widzę trochę sensu w tym systemie, ale jak użytkownik jest w miarę świadomy to jest to zbędny "bajer".

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Offline Tomasz Staniak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 150
  • Skąd: Września
  • Posiadany samochód: C5 2.0
  • Miejscowość: Września
Odp: Economy mode-ciągłe włączanie
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 06, 2024, 23:31:30 »
Możecie dokładnie określić gdzie ten bezpiecznik najlepiej jakieś foto. Walcze z EC od kupna auta.  Aku napięcie ma 12.57 a ec non stop praktycznie zaraz po zgaszeniu nawet jak przejadę 200km. Z odpalaniem nie ma problemów. ładowanie cały czas na poziomie 13,8 do 14,2 woltomierz wpięty w zapalniczkę   
był zx 1.9D, peugeot 406 2.0

Offline Bartłomiej Drużbiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 055
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 163KM FAP, C4 1.6 HDi 3D
  • Zainteresowania: HYDRO :D
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: Economy mode-ciągłe włączanie
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 07, 2024, 12:59:23 »
pod BSM, idź po kablu z wtyczki na minusowej klemie, na tym kablu jest bezpiecznik, ja w zeszłym roku dodatkowo wymieniłem akumulator na EFB i mam praktycznie non stop ładowanie 12,7-13,5V