Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: płukanka do silnika -co sądzicie?  (Przeczytany 2927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 032
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: płukanka do silnika -co sądzicie?
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 25, 2022, 20:49:24 »
W dieslu nagar jest zawsze. Nie widziałem jeszcze diesla bez nagaru. A chyba lepiej żeby świeży olej nie zapaprał się odrazu sądzą i resztkami starego oleju.
Może widzę inne silniki wysokoprężne... Olej faktycznie mają czarny, jednak po rozebraniu silniki są zwykle czyste. Ba mało tego, kolegi z forum 2.7HDi ostatnio widziałem silnik po zdjęciu miski. Naprawdę był czysty... Pomimo innych problemów.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 060
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: płukanka do silnika -co sądzicie?
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 25, 2022, 21:30:07 »
Głównie turbina smaży olej.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Krzysztof Krzyżak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 490
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C4 GP 1.6HDi FAP, Citroen C5 (X7) tourer 2.0 HDi 138(140) KM FAP 2012r
  • Miejscowość: Polska
Odp: płukanka do silnika -co sądzicie?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 16, 2022, 08:17:59 »
Właśnie oglądałem odcinek "fani 4 kółek" i "mechanik" do jaguara o przebiegi ponad 300kkm wlewał płukankę "forte" bo nie wiedział co bylo wcześniej wlewane

Offline Michał Chmura

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 389
  • Posiadany samochód: Ds5
  • Miejscowość: Psk
Odp: płukanka do silnika -co sądzicie?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 19, 2022, 06:00:22 »
A co mogło być wlewane? Rakija? A na każdym oleju jest napisane że mieszalny... Idąc tokiem że nie to by trzeba było płukać ze 2x docelowym olejem albo z głowicy odsysać i miskę odkręcać przed wymianą jak się nie wie co było lane.

Offline Krzysztof Krzyżak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 490
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C4 GP 1.6HDi FAP, Citroen C5 (X7) tourer 2.0 HDi 138(140) KM FAP 2012r
  • Miejscowość: Polska
Odp: płukanka do silnika -co sądzicie?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 19, 2022, 18:19:59 »
A co mogło być wlewane? Rakija? A na każdym oleju jest napisane że mieszalny... Idąc tokiem że nie to by trzeba było płukać ze 2x docelowym olejem albo z głowicy odsysać i miskę odkręcać przed wymianą jak się nie wie co było lane.?
Kolego dobrze wiesz o co chodzi ,więc po co ten sarkazm!
Koleś wlał bo nie znał historii wymiany i jakości oleju, wlał na 15 min .i zalał dedykowanym- przy przebiegu j/w

Offline Michał Chmura

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 389
  • Posiadany samochód: Ds5
  • Miejscowość: Psk
Odp: płukanka do silnika -co sądzicie?
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 21, 2022, 13:09:47 »
A co mogło być wlewane? Rakija? A na każdym oleju jest napisane że mieszalny... Idąc tokiem że nie to by trzeba było płukać ze 2x docelowym olejem albo z głowicy odsysać i miskę odkręcać przed wymianą jak się nie wie co było lane.?
Kolego dobrze wiesz o co chodzi ,więc po co ten sarkazm!
Koleś wlał bo nie znał historii wymiany i jakości oleju, wlał na 15 min .i zalał dedykowanym- przy przebiegu j/w
Tak wiem o co chodzi o lokowanie produktu i w większości płukanek sprzedawanie nafty kilkuset % przebitka. Im lepszy Pr   tym większa legenda skuteczności . W olejach tak ma mot... A w płukankach t.. 2...