Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Klapy nagrzewnicy  (Przeczytany 4387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jakub Szajda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 2.0 HDI(RHR)
  • Zainteresowania: Sport, turystyka
  • Miejscowość: Grudziądz
Klapy nagrzewnicy
« dnia: Listopad 03, 2023, 11:58:56 »
Witam, w mojej C5 nadszedł czas na wymianę klap nagrzewnicy i mam dylemat...  :-\
Na portalu aukcyjnym są dostępne oryginalne klapy PSA, ale w opisie jest klima jednostrefowa, po telefonie do sklepu i podaniu nr. VIN sprzedawca stwierdził, że w tym modelu producent nie daje możliwości wymiany samych klap, tylko całego mieszalnika  :-X hmm jak to w końcu jest i czy będzie pasować z 1 strefy do dwu. Zawsze byłem przekonany, że wszystkie dostępne klapki na aledrogo będą pasować do mojego modelu auta, ale po dzisiejszym telefonie zwątpiłem

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 197
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Klapy nagrzewnicy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2023, 12:32:17 »
W dwustrefowej dla 407 i C5 klapy miały numer 6480.E3 lub 6480.E4
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Jakub Szajda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 2.0 HDI(RHR)
  • Zainteresowania: Sport, turystyka
  • Miejscowość: Grudziądz
Odp: Klapy nagrzewnicy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2023, 17:07:48 »
 Czyli będą pasować? Nie będzie problemu tak?


Offline Waldemar Oktaba

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Posiadany samochód: Citroen C5 HB FL 2005r. 2.016V+LPG
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Klapy nagrzewnicy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2023, 17:18:47 »
odżałuj parę groszy i zrób treskę do Piotrkowa, jest gość co wymienia uszkodzone klapki, czas operacji 20-30 min, ja jestem po takim zabiegu ,wymieniona klapka nie haczy czyli równo wspawana

Offline Jakub Szajda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 2.0 HDI(RHR)
  • Zainteresowania: Sport, turystyka
  • Miejscowość: Grudziądz
Odp: Klapy nagrzewnicy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2023, 20:19:52 »
Dzięki, ale kompletnie mi się to nie opłaca, raz, że mam w dwie strony przeszło 500km,a dwa to znajomy mechanik zdemontuje deskę i złoży do kupy za jedyne 300zł bez żadnego cięcia ;) zrobi to w jeden dzień, bo ma chłop wprawę. Rozchodzi się tylko o klapy, historia jest okrutna, bo w zeszłym roku od strony pasażera padła mi reg.temp, więc zamówiłem czarne klapy(podobno lepsze od oryginału), ale okazało się, że to motoreduktor :) z klapami jeździłem do lata i znalazł się kupiec na cito, więc je pogoniłem, w zeszłym tygodniu sytuacja była bliźniacza, lecz od strony kierownika, ale tym razem na 100% klapa  :-X Dzisiaj dzwoniłem do sklepu z alletanio i człowiek mi trochę namieszał w głowie, więc gdzie jak nie tu znalazłem rozwiązanie dylematu  8)
PS.
Czarnych klap- brak dostępności, zapomniałem o tym wspomnieć. Były za 160 zł
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2023, 10:34:51 wysłana przez Jakub Szajda »

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: Klapy nagrzewnicy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2023, 09:14:33 »
Życie klap można wydłużyć unikając skrajnych ustawień temperatury.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 115
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Klapy nagrzewnicy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2023, 10:18:48 »
Życie klap można wydłużyć unikając skrajnych ustawień temperatury.
Nieprawda. Sterownik sam ustawi skrajne pozycje dla klap nawet jak jest ciągle ustawione na panelu 21 stopni. Latem ustawia skrajnie na zimno gdy uruchomimy rozgrzane na słońcu auto. Zimą ustawi skrajnie na ciepło gdy uruchomimy zmarznięte auto. Bardziej skłaniam się ku teorii że niszczy klapy silny strumień powietrza z wentylatora. Chociaż ta teoria też jest trochę naciągana, sterownik z reguły trzyma możliwie niskie jego obroty. Osobiście robiłem sam klapę od strony kierowcy. Klapa od strony pasażera nadal działa. Rozbierając te "ustrojstwo" zwróciłem uwagę na nadmierny luz pomiędzy klapami i twarde ich uszczelki. Bardziej skłaniam się ku temu że właśnie uszczelki są przyczyną. Robiłem klapę dobrych 7 lat temu i troszkę uszczelki obciąłem nożyczkami. Przejechałem 200k km i póki co wszystko działa jak należy.
    Edycja 09.01.2024  Urwało mi właśnie dziś rano klapę kierowcy. Tak ją zmieliło że nie ma co już kleić i cudować. Trzeba zakupić nowe. Było nocą -18 i zapewne zmęczona życiem klapa miała dość, nie dotknąłem nawet regulacji temperatury rano. Urwało zaraz za miejscem gdzie te 200k km temu ją wzmocniłem. Kusi kupić chiński zamiennik.  :D Skoro już mam wycięte dziury i wymiana jest w miarę szybka...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2024, 21:06:56 wysłana przez Piotr Puścian »