Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Czujnik świateł cofania  (Przeczytany 1229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Szczepański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 253
  • Skąd: Jarocin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 benzyna
  • Zainteresowania: Fotografia
  • Miejscowość: Jarocin
Czujnik świateł cofania
« dnia: Lipiec 18, 2024, 20:03:23 »
Chyba mi się kończy ten czujnik od wstecznego biegu. Bo czasami nie działają czujniki cofania (przednie działają) no i światło cofania też wtedy nie świeci. Póki co to się zdarza czasami, mniej więcej raz na kilka manewrów jazdy do tyłu.
I teraz taka kwestia. On jest chyba u góry skrzyni biegów umiejscowiony. Czy dam radę bez rozbierania połowy klamotów pod maską do niego się dostać? Czy potrzebne są jakieś specjalistyczne narzędzia?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 256
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Czujnik świateł cofania
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2024, 22:20:49 »
Chyba wystarczy wyjąć tylko obudowę filtra powietrza. Nie miałem okazji go wymieniać... U mnie z racji innej skrzyni ciut inaczej będzie wyglądać. Nie mniej kabla do niego przerabiać nie musiałem - czyli jest w podobnym miejscu.

Offline Paweł Płocharczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 150
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.8, 125KM, 2006, benzyna
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: Czujnik świateł cofania
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2024, 23:58:01 »
Robert, właśnie przerabiałem temat z wymianą sprzęgła. Tak jak Piotrek pisze. Wyciągasz puszkę filtra powietrza a to jest bardzo proste. Pierwsza wtyczka, którą zobaczysz to właśnie czujnik wstecznego. U mnie była fioletowa.
Po mojemu żeby go wykręcić będziesz potrzebował wysokiej nasadki lub klucz rurkowy. Rozmiaru niestety nie znam.

Offline Robert Szczepański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 253
  • Skąd: Jarocin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 2.0 benzyna
  • Zainteresowania: Fotografia
  • Miejscowość: Jarocin
Odp: Czujnik świateł cofania
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2024, 17:17:41 »
No to spoko, puszkę już kiedyś wyjmowałem. Bo poprzedni właściciel był fleją i było w niej pełno liści

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 360
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Czujnik świateł cofania
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2024, 18:33:00 »
Właśnie po to jest ta "puszka" żeby się tam zbierały śmieci. A skoro było dużo to widoczne mieszkał w zalesionej okolicy i pewnie auto kupiłeś jesienią/zimą.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 256
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Czujnik świateł cofania
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 20, 2024, 07:51:58 »
Właśnie po to jest ta "puszka" żeby się tam zbierały śmieci. A skoro było dużo to widoczne mieszkał w zalesionej okolicy i pewnie auto kupiłeś jesienią/zimą.
Jak kupiłem auto to też było pełno liści, przy mojej eksploatacji jest tam pełno owadów.  :D Wlot powietrza w tym aucie jest skonstruowany jak łapacz powietrza, z powietrzem łapie to co akurat jest w powietrzu. Na dnie puszki filtra jest też mały otwór, nim ma uciekać woda którą złapie wlotem. Warto pilnować aby zawsze był drożny. Zapchanie go może skutkować zabiciem silnika w skrajnych warunkach.