Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Maska z laminatu / odciążenie ZX-a.  (Przeczytany 10454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemysław Kamrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 138
  • Skąd: starogard gdański
  • Posiadany samochód: Pug 205 Gti
  • Miejscowość: starogard gdański
Maska z laminatu / odciążenie ZX-a.
« dnia: Grudzień 18, 2007, 21:11:58 »
Czy ktos kiedys miał lub wie gdzie mozna kupic maske z laminatu? Moja jest starsznie ciezka z 20kg wazy :) Tez sie zastanawiam nad tym zeby samemu sobie wystrugac taka.
Zero łaski, zero wzruszeń..

Offline Rafał Boruń

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 282
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xantia
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2007, 22:43:17 »
Watpie zeby udalo sie cos takiego kupic do ZXa. "Wystrugana" bedzie rownie ciezka i bedzie pekac. Trzeba by zrobic forme do poszycia i zachowac uzebrowanie stalowe. Cienkiw uzebrowanie takie jak w BX byloby bardzo trudno zrobic recznie.
Rozwiazanie nr.2 to nabyc BXa, tam sa maski dlugie i krotkie, jedna i druga w wersji stalowej lub kompozytowej :-)

Rafal
Xantia II V6 Activa '98
Axel 12TRS '91

Offline Daniel Misiun

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Lodz
  • Posiadany samochód: ZX 1.4i Avantage 94'
  • Miejscowość: Lodz
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2007, 00:54:54 »
a po co maska z laminatu ? zeby oszczedzic pare kilo?

prosciej chyba wywalic niepotrzebne rzeczy z bagażnika i iine klamoty z kabiny.
i tak szybciej nie pojedzie...:/

Offline Przemysław Kamrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 138
  • Skąd: starogard gdański
  • Posiadany samochód: Pug 205 Gti
  • Miejscowość: starogard gdański
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2007, 07:54:42 »
Cytuj

Rafał Boruń-- nabyc BXa, tam sa maski dlugie i krotkie, jedna i druga w wersji stalowej lub kompozytowej :-)

Rafal

A tego to nie wiedziałem zacznie sie za taka rozglądac :-)
P.S Daniel tak teraz wygląda mój srodek ;-)

Link

Każdy KG sie liczy :D


[color=660099]Link skrócony. Polecam lekturę tej instrukcji.
Admin[/color]
Zero łaski, zero wzruszeń..

Offline Mariusz Ilicki

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 1 942
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 BlueHDi 14r., Pug 306 1.6 8v 00r., Xsara Picasso 1.8 16v 04r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2007, 08:39:04 »
Jaka to wersja silnikowa i wyposażeniowa? Pytam z ciekawości. Bo wnętrze kierownica i deska prawie takie same jak u mnie...no może poza schowkiem.

2.0 16V ? Wnioskuje na podstawie innych topiców.

  • Gość
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2007, 12:43:14 »
Ta wersja ZXa napewno ma klimę

Jak redukcja wagi zostaje przeprowadzona poważnie to czemu boczki są w drzwiach i czemu nie wyjęta jest deska rozdzielcza która sporo waży?

Offline Przemek Kamiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 530
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 3.0 V6 Break, C4 1.2 130 KM, ZX 2.0 16V
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 19, 2007, 19:53:09 »
Sa w Polsce firmy co robia karbonowe maski na zamowienie, dasz pare tysęcy i bedziesz sie cieszyl lzejszym o parenascie kilo i szybszym o kilka setnych autem :D

A fotel to gdzie masz? :D

Sam sie scigalem moim Roverem i jezdzilem przez jakis czas z jednym fotelem, ale zeby bez :D
Citroën C5 3.0 V6 Break manual
Citroën ZX 2.0 16V Fotki
Citroën C4 1.2 130 KM
Citroën Xsara 1.6 Prestige 599294 km i... odeszła :(
Peugeot 307 SW 1.6

Offline Przemysław Kamrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 138
  • Skąd: starogard gdański
  • Posiadany samochód: Pug 205 Gti
  • Miejscowość: starogard gdański
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 19, 2007, 20:37:28 »
To zdjecie robione jak wywalałem srodek :) boczki z drzwi juz zdjete, została tylko podsufitka do wywalenia. Deski wywalac nie bede choc pewnie zyskał bym pare kg ;p ale jakos to musi wygladac a auta nie robie na 1/4-deska zostaje. Chciałem tez wywalic klime ale jakos sie jeszcze zastanawiam bo latem to moze byc tak ze bede jak kurczak w piekarniku  :-)
Fotele sa wstawione seryjne ale sa #$%!%nie ciezkie a na razie nie mam kasy na kubły najpierw musze opony kupic
Zero łaski, zero wzruszeń..

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2007, 21:05:51 »
skoro na 1/4 nie stajesz to po co kaleczysz to auto ? mnie sie nie widzi ale to rzecz gustu jak powiedzial pies gdy lizal swoje... zeby zmniejszyc opor powietrza pozaklejaj tasma klejaca wszystkie szparki miedzy reflektorami a maska zderzakami itd. widzialem taki zabieg w 500 KM CRX na tegorocznym TruckFest w Hradec Kralove ale zastanawialem sie czy to jest mocowanie reflektorow i ktos powiedzial ze to ma opor zmniejszyc. zx takie mile auto w srodku a teraz...eh :(
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Przemysław Kamrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 138
  • Skąd: starogard gdański
  • Posiadany samochód: Pug 205 Gti
  • Miejscowość: starogard gdański
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2007, 21:25:28 »
Auto robie na ulice ;) zeby prac dupe cfaniaczkom w cali i golfach vr6. Artur nie jestes pierwsza osoba która krytykuje moje ogołacanie auta, ale ja dbam o auto, a ta tasiemka to jakas bzdura  :D
Zero łaski, zero wzruszeń..

Offline Daniel Misiun

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Lodz
  • Posiadany samochód: ZX 1.4i Avantage 94'
  • Miejscowość: Lodz
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2007, 23:20:33 »
Przemek..zeby prac dupe cwaniaczkom?

ale czym?
bo chyba nie zx'em :D

nie rób sobie jaj z tego autka.

kup cos powazniejszego...z turbiną..

Offline Przemysław Kamrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 138
  • Skąd: starogard gdański
  • Posiadany samochód: Pug 205 Gti
  • Miejscowość: starogard gdański
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2007, 08:00:06 »
W strone turbo jakos mnie nie ciągnie ;) Nie rozumiem czemu uważasz ze robie sobie jaja?-bo postanowiłem isć droga NA. Dla mnie jest to wieksza satysfakcja :)
Zero łaski, zero wzruszeń..

Offline Mariusz Ilicki

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 1 942
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 BlueHDi 14r., Pug 306 1.6 8v 00r., Xsara Picasso 1.8 16v 04r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2007, 08:59:51 »
Cytuj

Daniel Misiun starannie wyklepał(a):
Przemek..zeby prac dupe cwaniaczkom?

ale czym?
bo chyba nie zx'em :D

nie rób sobie jaj z tego autka.

kup cos powazniejszego...z turbiną..


no tu to kolego poszedłeś po bandzie. Żadna satysfakcja objechać VR^ autem z ogromnym potencjałem. Wieksza to ten potencjał odnależć w teoretycznie słabszym aucie. Sam kiedyś jeździłem Poldolotem 2.0 DOHC (Fiat 132) i muszę przyznać, że świetnie się czyłem odstawiając wszelakie Golfy GTI na światłach a jeszcze potem widzieć minę kierowcy...bezcenne.

Przemku, mam nadzieję, że rozwiniesz temat bo chętnie pośledzę całą operację.

P.S.: Poszperajcie na forum. Marcin Jankowski kiedyś zamieścił link do 1/4 kiedy to swoim Dakarem objeżdża Probego 2.2.

Niestety Dakar już ŚP:(

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2007, 11:12:37 »
Cytuj

Daniel Misiun starannie wyklepał(a):
Przemek..zeby prac dupe cwaniaczkom?

ale czym?
bo chyba nie zx'em :D

nie rób sobie jaj z tego autka.

kup cos powazniejszego...z turbiną..


no to kolega popłynął ;)

edit: Przemku zamiast fotela wstaw krzesło.. albo nie taboret - będzie lżejszy :P
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline Paweł Malinowski

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 2 255
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: Same Peugeoty
  • Zainteresowania: SPORT MECHANIKA ŻEGLARSTWO
  • Miejscowość: Ełk
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 20, 2007, 14:11:11 »
Przeymek ciągle nie zdradziłeś jaki masz silnik w tym aucie, bo jeśli 2,0 16v jak u mnie i kolegi Marcina, to i tak praktycznie wszystkie auta typu GTI zostają na światłach ze ździwionymi oczami, i takie zabiegi wydaja się niepotrzebne.............
Nasze Cytyny :
Mój Zx v6, był i nie ma....

Obecnie Peugeot 308 oraz 407 coupe v6

Offline Mariusz Ilicki

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 1 942
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 BlueHDi 14r., Pug 306 1.6 8v 00r., Xsara Picasso 1.8 16v 04r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 20, 2007, 15:15:19 »
Kolega w dziale sport i tuning zamieścił topic jak to obrabiał głowiczke właśnie z 2.0 16V - wiec raczej to wasza wersja.

Offline Przemek Kamiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 530
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 3.0 V6 Break, C4 1.2 130 KM, ZX 2.0 16V
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 20, 2007, 16:35:17 »
Jezeli robisz auto na ulice, a masz 2.0 16 to przygotuj sie ze wszystkie sprawne Astry GSi 16V złoja cie bez problemu, moc maja niby taka sama, ale charakterystyka silnika jest taka ze te autka sa bardzo szybkie, nie mowiac o Kadettach GSi :D

A co do scigania nipozornym autem to jezdze tez Roverem 114 GTi, to jest dopiero niepozorne auto, mam ponizej 9s do 100, ile ludzi sie nacielo, ile krzywych min widzialem, bezcenne :D

Swojego ZXa tez bym kiedys chcial wzmocnic, bo moc w tym aucie jest bardzo wysoko, wiec przydalo by sie jej wiecej :P
Citroën C5 3.0 V6 Break manual
Citroën ZX 2.0 16V Fotki
Citroën C4 1.2 130 KM
Citroën Xsara 1.6 Prestige 599294 km i... odeszła :(
Peugeot 307 SW 1.6

  • Gość
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 20, 2007, 17:04:05 »
Znajomy jeszcze w lato miał astre gsi 2.0 16v, to jej osiągi szybko mu się znudziły. Upchał silnik od omegi 3.0 po czym ją rozbił.

Z tego co mi wiadomo ta astra ma 8 sekund z małym haczkiem. Nie wiem jak ta stara wersja 2.0 16v, ale dakar ma już 6.9 do 100kmh, a jest cięższy z 50kg od astry.

I dodam, że mi się podoba co autor robi ze swoim cackiem. ZX jest samochodem obcym, mało popularnym na ulicy, jakiś przeciętnym francuzem, i w ogóle nie ma szans konkurować z niemiecką precyzją. Jego wcale nie trzeba odciążać żeby zostawiał golfy gti, a3 1.8T, czy nawet tą astre gsi(nie wydaje mnie się, żeby nawet seryjna astra 16v wzięła seryjnego ZX'a 16v, i wcale nie tego z silnikiem od xsary), ale czemu tego nie zrobić, żeby jeszcze bardziej pogrążyć posiadacza tej niemieckiej  inżynierii ? I tu nie mówimy wcale o 0.1 sekundy, tylko o jakiejś sekundzie po takim wybebeszeniu.

Jak się jeździ samemu, w większości po mieście... czemu nie. Jednak osobiście fotel bym zostawił ;D

pozdrawiam
Artur

Offline Przemysław Kamrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 138
  • Skąd: starogard gdański
  • Posiadany samochód: Pug 205 Gti
  • Miejscowość: starogard gdański
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 20, 2007, 19:53:31 »
Tak mam 2.0 16v Xu10J4 152ps seryjnie ile kucy zostało po tylu latach nie wiem  ;-)  W auto już trochę zainwestowałem i zamierzam podążać ta droga która obrałem :)
Co do Astry GSI to ponoć szybkie auta i nie miałem sie okazji z takim zmierzyć, co mogę powiedzieć o niemieckiej myśli technologicznej to jeszcze przed zdjęciem głowicy kierownik A6 chciał sie zmierzyć i rozpoczął wyprzedzanie przy 180km wystarczyło ze wcisnąłem gaz i koleś przy 200km odpuścił bo nie wiedział co sie dzieje  :evil: ten to miał minę  :-|
Wywalenie wnętrza poprawiło osiągi. Zanim sie za cokolwiek zabrałem zx robiłem 0-100km w 7.2s co uważam za świetny wynik jak na seryjne auto  ;-)  Głowice mam już zrobiona i w przyszłym roku zaczynam montaż i zabiorę sie za układ wydechowy. Tak jak pisze Artur K. zx jest autem naprawdę nie pozornym którego nikt nie bierze na poważnie jeżeli chodzi np. sprint na światłach   ;-)  i to mnie najbardziej kręci  :D
Zero łaski, zero wzruszeń..

Offline Stefan Staszczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 352
  • Skąd: okolice Lublina
  • Posiadany samochód: 205 mi16
  • Miejscowość: okolice Lublina
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 20, 2007, 21:34:28 »
Cytuj

Daniel Misiun starannie wyklepał(a):
ale czym?
bo chyba nie zx'em :D

nie rób sobie jaj z tego autka.

kup cos powazniejszego...z turbiną..


No faktycznie do Twojego ZX przydaloby sie turbo :D

Cytuj

Przemek Kamiński starannie wyklepał(a):
Jezeli robisz auto na ulice, a masz 2.0 16 to przygotuj sie ze wszystkie sprawne Astry GSi 16V złoja cie bez problemu, moc maja niby taka sama, ale charakterystyka silnika jest taka ze te autka sa bardzo szybkie, nie mowiac o Kadettach GSi :D

Przemku a mozesz rozwinac mysl o lepszej charakterystyce silnika GSi ?

ZX 16v i Astra 2.0 16v to sa jak najbardziej porownywalne samochody pod wzgledem osiagow.
Wiec albo masz slabego ZX, albo trafiales do tej pory na mocniejsze Ople GSi!

Poczekajcie jeszcze troche a zobaczycie, ze ZX Przemka bedzie dosc szybkim autem (zreszta tak jak napisal seria wykrecala juz calkiem przyzwoite czasy). Mysle, ze nawet powalczy troche z moja 205teczka ;)

PS. a poobklejanie tasma to w cale nie taki glupi pomysl :D

Przemek oby tak dalej, trzymamy qciuqi!

Offline Przemek Kamiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 530
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 3.0 V6 Break, C4 1.2 130 KM, ZX 2.0 16V
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 21, 2007, 16:54:59 »
Nie mialem przyjemnosci stawac z Astra GSi jak narazie, ale wiem ze seryjna z pelnym wnetrzem osiaga czas do 100km/h w okolicach 7,5-8s, ZX raczej nie ma startu do takiej Astry, mowie to z przykroscia, bo sam mam ZXa ;)
Silnik w ZXach moc na niskich obrotach jest przeokropnie mulowaty, jak w pore nie zredukujesz biegu to cie wyprzedzi slabsze auto.
Silnik Opla ma wiecej mocy przy nizszych predkosciach obrotowych, bardzo duzo daje to na starcie, a wiadomo ze start to polowa sukcesu ;) Przy wyzszych predkosciach Opel juz nie ma takiej przewagi.
Proponuje niedowiarkom zagladnac na ta strone, sa tu zmierzone osiagi aut, sa i ZX i Astra:
LINK

Mozesz napisac czym mierzyles czas do 100km/h? Mam nadzieje ze nie stoperem :D
Jak bys jeszcze zmierzyl czas na 400m to wszystko by bylo jasne, ja byc moze wystartuje swoim ZXem na zawodach o ile beda w regionie, chcetnie sie przekonam jak to dokladnie jedzie, bo na miescie odnoscisz sie do drugiego auta, ktore jest w lepszym lub gorszym stanie, i do kierowcy, ktory potrafi szybciej jechac lub wolniej... dokladnie zmierzony czas jest najlepszym odnosnikiem ;)
Zauwazcie ze ZX z silnikiem 167KM ma katalogowe dane o sekunde lepsze niz ze 152KM, dlaczego tak jest? Nie mam pojecia, na pewno 15KM nie robi takiej roznicy.


Moim Roverem scigalem sie z przypadkowo spotkana Lancia Kappa kombi 2.0 Turbo, do konca trzeciego biegu szlismy maska w maske, az nas zlapaly swiatla i korek. Do tej pory pamietam mine tamtego goscia, co chwile spogladal na moje auto z niedowierzaniem ze jeszcze jestem obok :D

A co do porownania do A6, to moglbyc jakis slabszy silnik, chocby 1.8 Turbo ktore w A6 nie jedzie... A taki kierowca A6 jak ma 1.8 T to mysli ze jest najszybszy :D
ZX to bardzo fajne i niepozorne autko, dlatego je bardzo lubie :)

Pozdrawiam!
Citroën C5 3.0 V6 Break manual
Citroën ZX 2.0 16V Fotki
Citroën C4 1.2 130 KM
Citroën Xsara 1.6 Prestige 599294 km i... odeszła :(
Peugeot 307 SW 1.6

Offline Przemysław Kamrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 138
  • Skąd: starogard gdański
  • Posiadany samochód: Pug 205 Gti
  • Miejscowość: starogard gdański
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 21, 2007, 17:37:43 »
W połowie stycznia bede miał juz złozone auto ipojade na hamownie zobaczymi ile ps wyjdzie :) Czas mierzyłem na podstawie filmu jaki nakręciłem, metoda po klatkowa doszedłem do tego czasu (nie mam dostepu do g-tec'a)
LINK
Pamiętam jak sam zanim kupiłem zx szukałem astry C20XE
Co do mułowatości z dołu to jakośtego nie zauwazyłem, ale w poprzednim aucie 405Mi16 to faktycznie czułem ze z dołu nie ciągnie, za to od 4k zaczynała sie zabawa :)





[color=CC0000]Skracamy linki.Radozaur[/color]
Zero łaski, zero wzruszeń..

Offline Marcin Jankowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 333
  • Skąd: Bailieborough/Gryfice
  • Posiadany samochód: ZX 2.0 16v 157PS i 181Nm
  • Miejscowość: Bailieborough/Gryfice
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 22, 2007, 02:04:40 »
witam szanownych klubowiczów:) przede wszystkim wesołych świąt życze:)
no i oczywiście pokłony dla GSi bo to w sumie są dobre autka na 1/4 mili:)
i tu link gdzie ścigałem się z ową Astrą
LINK
niestety za dużo gazu na początku i musiałem chwileczke odpuścić ale jak już załapał to na końcu zdołałem go jeszcze wyprzedzić o długość Astry:D
zdziwienie innych? jest i to spore:D na autostradzie w Niemczech jazda od 140km/h z Mercedesem E350 w benzynie 2004 rok no i niestety przy 230km/h musiał mi ustąpić:D też się pewnie zdziwił jak taki francuz może go wyprzedzić:D
Dakara niestety straciłem ale już mam następnego na oku we Francji :D jest to super autko i będe chciał założyć do następnego DAKARa Turbine a wiem że jest możliwość i daje dość duży przyrost mocy:D widziałem filmiki z Xsarą z tym silnikiem XU10J4RSLINK
Marcin Jankowski
ZX 2.0 16V 157PS i 181Nm 20.09.1996r. idealny stan

Offline Przemek Kamiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 530
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 3.0 V6 Break, C4 1.2 130 KM, ZX 2.0 16V
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 22, 2007, 11:38:31 »
Cytuj

Przemysław Kamrowski starannie wyklepał(a):
W połowie stycznia bede miał juz złozone auto ipojade na hamownie zobaczymi ile ps wyjdzie :) Czas mierzyłem na podstawie filmu jaki nakręciłem, metoda po klatkowa doszedłem do tego czasu (nie mam dostepu do g-tec'a)
LINK
Pamiętam jak sam zanim kupiłem zx szukałem astry C20XE
Co do mułowatości z dołu to jakośtego nie zauwazyłem, ale w poprzednim aucie 405Mi16 to faktycznie czułem ze z dołu nie ciągnie, za to od 4k zaczynała sie zabawa :)


No to juz na pewno lepsza metoda, zdecydowanie bardziej miarodajna niz stoper :P
Ja ta mulowatosc zauwazylem bo moj Rover, pomimo ze slabszy zdecydowanie lepiej sie zbiera na nizszych obrotach i nie czuc tak wyraznego przyspieszenia powyzej 4000 rpm jak w ZXie. Przez co po miescie jadac dynamicznie ale nie przekraczajac 4000 rpm zdecydowanie lepiej jezdzi sie Roverem...
Jezdzilem 405 T16 i tez nie zauwazylem zeby byl mulowaty, ale chyba wiem dlaczego :P
Cytuj

Marcin Jankowski starannie wyklepał(a):
witam szanownych klubowiczów:) przede wszystkim wesołych świąt życze:)
no i oczywiście pokłony dla GSi bo to w sumie są dobre autka na 1/4 mili:)
i tu link gdzie ścigałem się z ową Astrą
link
niestety za dużo gazu na początku i musiałem chwileczke odpuścić ale jak już załapał to na końcu zdołałem go jeszcze wyprzedzić o długość Astry:D


Dzieki, i rowniez najlepszego!
Ze wygrales z GSi to raczej trudno sie dziwic, w koncu miales 30KM wiecej ;-)
Napisz jaki miales czas na 1/4 ET?
Citroën C5 3.0 V6 Break manual
Citroën ZX 2.0 16V Fotki
Citroën C4 1.2 130 KM
Citroën Xsara 1.6 Prestige 599294 km i... odeszła :(
Peugeot 307 SW 1.6

Offline Paweł Malinowski

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 2 255
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: Same Peugeoty
  • Zainteresowania: SPORT MECHANIKA ŻEGLARSTWO
  • Miejscowość: Ełk
Re: Maska z laminatu
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 22, 2007, 18:18:15 »
Apropo mułowatości poniżej 4 tys. to ja też tak mam dopiero jak przekroczy sie 4 tys. auto dostaje porządnego buta aż do odcięcia. Ja mam wrażenie, że mój nawet lepiej ciągnie między 2-3 tys, niż 3-4 tys. A co do ścigania się to może uda się kiedyś zebrać klubowe 16v i zrobić jakiś zlocik?? Widzę, że już parę takich aut jest w klubie.Pozdrawiam i wszystkim życzę Wesołych Świąt
Nasze Cytyny :
Mój Zx v6, był i nie ma....

Obecnie Peugeot 308 oraz 407 coupe v6