Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] otwieranie tylniej szyby w kombi  (Przeczytany 62537 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Filip Marszałek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 2.2 HDI 2001 Break; C5 2.0 HDI 2014 BVA 6 Exclusive Sedan
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 26, 2010, 21:13:56 »
Najprawdopodobniej trafiło wyłącznik przy tylenej wycieraczce. Tak mam u siebie - dochodziło nawet do tego, że jak pasażer drzwi otwierał to szyba tylna odskakiwała. Jak przyjrzałem się to z tej gumowej osłony samego przycisku (przy tylnej wycieraczce) wyciekała taka brudna woda.

Po czym wnioskuje, że to przycisk ? Odpiąłem jeden kabel od tego przycisku, żeby mnie to nie drażniło i problem z samoczynnym otwieraniem się skończył. Samo otwieranie działa, bo jak zewrę kabelki poza przyciskiem, to ładnie zamek słychać. Problem u mnie wystąpił jesienią i jakoś nie miałem czasu za to się zabrać. Pomyślę wiosną, aby to naprawić, bo zastosowane w tej chwili rozwiązanie jest połowiczne. Tylko nie wiem gdzie kupić oryginalny taki przycisk. Pytałem po sklepach i każdy odsyła do ASO. Na allegro też nie widać tego ...

Offline Mateusz Haglauer

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 86
  • Skąd: Świebodzice
  • Posiadany samochód: C5 [MKI] 2.0 HDi 110KM BREAK SX 2003 - 363 tys km, 508 RXH 2.0 HDi 180 KM 2017
  • Zainteresowania: narty i żeglarstwo
  • Miejscowość: Świebodzice
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 29, 2010, 17:00:57 »
zamiast szukac drogiego przycisku załóż kontraktron - a do nakładki górnej  (tej co sie zakłada żeby zasłonic ten przycisk i śrube wycieraczki) przyklej magnesik lodówkowy - ze starej lodówki z uszczelki i gotowe
ja tak mam juz zrobione kilka lat i działa rewelacyjnie - zreszta jak poszukasz to jest tu gdzieś opis dokładniejszy jak to zrobiłem

a koszt 2 zł

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 13, 2010, 20:52:36 »
witam. odświeżam temat gdyż tak, jestem laikiem w tych sprawach i sam nie chcę się podjąć naprawy tylnej szyby bo znając moje szczęście popsuję coś jeszcze bardziej :/

Gdzie na Lubelszczyźnie mogę znaleźć kogoś kto mi to naprawi i jaki może być koszt?

Poproszę o odpowiedź tutaj lub na maila [email protected]

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 15, 2010, 20:37:13 »
Witam wszystkich,

Jako "świeży" nabywca Citroen'a na początku chciałem wszystkich forumowiczów przywitać.

WITAJCIE :-)

Po części oficjalnej przechodzę do konkretów. Otóż tak jak i moi poprzednicy, też mam problem z otwieraniem tylnej szyby w mojej C5-ce. Przez jakiś tydzień było wszystko cacy a tu nagle pewnego dnia klops. Szyba odmówiła posłuszeństwa...
Przy wciskaniu przycisku otwierania tylnej szyby słychać wyraźnie, że elektormagnes reaguje, ale na tym się kończy.

Czytając wasze rady zamierzam się zabrać za naprawę ( zobaczymy z jakim skutkiem :-) ). Poczekam tylko aż zrobi się cieplej i biorę się za CYTRYNKĘ.

A jeśli znalazłby się ktoś kto robił to już i jest z okolic warszawy to chętnie zasięgnałbym opinii.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 02, 2010, 08:45:22 »
Ja mam dodatkową zagdkę. Włącznik nie reaguje na przyciskanie natomiast zwarcie przewodów które normalnie powinny otworzyć tylna szybę powoduje otwarcie.. klapy bagażnika. Mieliście do czynienia z czymś takim??
Dodam, że najprawdopodobniej sam przełącznik otwierania szyby tez wymaga naprawy bo samoczynnie otwiera mi się tylna klapa a ktoś już pisał , że samoczynnie otwiera mu się szyba po otwarciu np drzwi kierowcy. Jako , że u mnie otwieranie szyby otwiera niewiadomo czemu klape to podejrzewam, że to przez ten przełącznik.
Pytanie czemu ten obwód otwiera klape zamiast szyby??
Floating on ;)

  • Gość
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 02, 2010, 15:00:38 »
Cześć Marcin
Jeżeli z prądem ścieżce masz OK to zepsuty masz mikrowyłącznik. Wymontuj i sprawdź omomierzem. U mnie zwierał styki w zależności od układu gwiad względem słońca, czyli kiedy chciał. Jak poszukasz w sklepaach z cześciami rtv to można coś podobnego dobrać. Ja u siebie walczyłem z otwieraniem szyby, wszystko się udało i chodziło 1 tydzień. W końcu przerwała się ścieżka na szybie i po herbcie. Poddałem się i teraz otwieram szybę tylko od wewnątrz za "sznureczek".

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 02, 2010, 17:15:30 »
Własnie wracam z garażu. Scieżki w szybie są w należytym stanie. Problem jest w przełącznikem. Krzysztofie, u mnie jest dokładnie tak jak piszesz. tenże przełącznik zwiera sobie styki kiedy chce i jak chce. Najczęście wtedy gdy już wygodnie zasiąde na fotelu kierowcy:D
Może nawet zają bym się jego naprawą gdybym jeszcze wiedział dlaczego zamiast szyby otweira mi klape??
Obecnie odłączyłem przełącznik i jest spokój z samootwieraniem natomiast cały czas nie mogę dojść dlaczego otwiera klape. Tapicerkę zdjąłem zupełnie, wszelkie miejsca gdzie biegnie kabel do klapy sprawdziłem, wszelkie połączenia w klapie też są ok.
Dodatowo nadal nie działa mi podswietlanie bagażnika, może to się wszystko jakoś łączy?
Floating on ;)

  • Gość
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 02, 2010, 18:18:24 »
Nie wydaje mi się żeby można było łączyć ze sobą wyłącznik zamka szyby z otwieraniem klapy.
Zdarzyło mi się właśnie kiedyś tak, że nie działało oświetlenie bagażnika i klapa samoczynnie otwiarała się, nawet, podczas jazdy, a wyświetlacz nie sygnalizował otwarcia klapy. Z tego co słyszę to jestem szczęściarzem bo u mnie pomogło odtworzenie wiązki elektrycznej. Nic nie przychodzi mi do głowy gdzie jeszcze szukać. Spróbuj może jeszcze po otwarciu klapy poszarpać za przewody i posłuchaj czy elektromagnes od zamka klapy nie cyka. A przycisk do otwierania sprawdzałeś, może tam coś nie tak i nie cofa. Jest tam taka prowadniczka na srężynkach po której przesuwa się przycisk. Jak coś wymyślę, to się odezwę. powodzenia.

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 04, 2010, 17:41:10 »
no niestety po skutecznej naprawie przez jakieś 4 tygodnie wszystko działało a na dzień dzisiejszy już nie działa. Pozatym nie chce mi się powtarzać całej procedury związaną z naprawą więc postanowiłem nic nie robić w tej sprawie i dać sobie święty spokój :) nie ja pierwszy i nie ostatni. Doprowadza mnie to do szału a tym bardziej jak słyszę że Citroen Polska olewa problem. No nic, najważniejsze, że otwieranie bagażnika wogóle działa :)

Offline Filip Marszałek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 2.2 HDI 2001 Break; C5 2.0 HDI 2014 BVA 6 Exclusive Sedan
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 05, 2010, 08:54:45 »
Cytuj

Marcin Golonka napisał:
Doprowadza mnie to do szału a tym bardziej jak słyszę że Citroen Polska olewa problem.


Citroen Polska permanentnie olewa wszystko psując tym samym opinie o tej marce w naszym kraju (autko jest super tylko żeby go w ASO nie serwisować). Wystarczy poczytać tutaj na forum co, tzw ASO wyprawiają (zapewne nie wszystkie), sam raz korzystałem z ich usług, to mi chcieli pół samochodu wymienić, a i to co zrobili to schrzanili. W firmie mam Berlingo i ostatnio w ASO był na wymianie przedniej szyby ... to był horror co nawyprawiali :(

Przepraszam za ten wywód nie na temat, ale mnie trafia jak obserwuje co Citroen wyprawia - mój brat ma peugeot 206, był w ASO coś robić, a po kilku dniach miał telefon z Peugeot Polska w kwestii badania zadowolenia z obsługi, a Peugeot podobnie jak Citroen to również PSA .... :(

Offline Filip Marszałek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 2.2 HDI 2001 Break; C5 2.0 HDI 2014 BVA 6 Exclusive Sedan
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 13, 2010, 19:31:36 »
Zrobiło się cieplej i postanowiłem u siebie definitywnie rozprawić się z tym przyciskiem otwierania tylnej szyby. Najpierw chce to wymontować, a do tego potrzebuje ściągnąć ramię tylnej wycieraczki. O ile za pomocą WD-40 udało mi się sforsować zapieczoną nakrętkę trzymającą ramię (klucz 12) o tyle nie mogę sobie poradzić ze zdjęciem tego ramienia - nie chce uszkodzić samego ramienia, podkładki chyba plastikowej pod ramieniem ani tym bardziej szyby.

Pytanie do Was - jak praktycznie ugryźć ten temat i bez żadnych strat ściągnąć ramię tylnej wycieraczki ? W ASO mają do tego specjalny ściągacz, a w warunkach domowo-garażowych jak tego dokonać ?

Uprzejmie proszę o wskazówki.

Offline Paweł Szczepaniak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 831
  • Skąd: Poznań/Szczecin
  • Posiadany samochód: Skoda Octavia 2.0TDI 170KM/400Nm
  • Zainteresowania: Góry, wspin
  • Miejscowość: Poznań/Szczecin
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 13, 2010, 21:53:12 »
A po co chcesz całość demontować? Do kabli dostaniesz się po zdjęciu tego plastiku na wycieraczce, tam jest złączka i czujnik, który wyjmujesz bez problemu. Jeżeli poszły ścieżki w szybie, to nie musisz demontować nic więcej niż tej osłonki.
A o demontażu wycieraczki jest tez tutaj
Było: C5 MKI 2.0HDI break '02. Do tego obecnie 2 C5 w rodzinie: Mk I2.0 Pb '03 oraz C5 MkIII 1.6THP '08.
Skoda wygrała z Cytryna - brak hydro rekompensuje cala masa innych pozytywow ;)

Offline Filip Marszałek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 2.2 HDI 2001 Break; C5 2.0 HDI 2014 BVA 6 Exclusive Sedan
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 13, 2010, 22:17:39 »
Cytuj

Paweł Szczepaniak napisał:
A po co chcesz całość demontować? Do kabli dostaniesz się po zdjęciu tego plastiku na wycieraczce, tam jest złączka i czujnik, który wyjmujesz bez problemu. Jeżeli poszły ścieżki w szybie, to nie musisz demontować nic więcej niż tej osłonki.
A o demontażu wycieraczki jest tez tutaj


Chce zdemontować ramię wycieraczki ponieważ chce wymienić element nr 16 z poniższego rysunku:



Paweł, wiem jak to jest skonstruowane ale kable przy tym mikro przełączniku mam w opłakanym stanie a i sam ten mikro przełącznik jest uszkodzony - wygląda na to, że przez kilka lat dostawała się woda, bo sam ten gumowy przycisk na zewnątrz jest uszkodzony. Udało mi się zdobyć element nr 16 (z powyższego rysunku) praktycznie nowy i sprawny i chce po prostu to wymienić.

Wskazane tematy przeglądałem już ale nie natrafiłem na jasny opis jak ściągnąć to ramię wycieraczki, żeby niczego nie uszkodzić, stąd właśnie tutaj prośba. Co do ścieżek w szybie to temat załatwiłem w tamtym roku na podstawie znalezionych tu opisów, dlatego wyszedłem z założenia, że uda mi się znaleźć tutaj na forum jakąś praktyczną wskazówkę i wymienię opisany wyżej element, dzięki forum i z korzyścią dla następnych osób będących może kiedyś w podobnym jak ja teraz problemie :)

Offline Maciej Kozłowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Lębork
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI Breake
  • Miejscowość: Lębork
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 30, 2010, 21:40:37 »
Witam,
Na początek chciałem się przywitać. Zaglądam na forum od pewnego czasu ale nei było okazji coś napisać. Swoją przygodę z C5 zacząłem rok temu. Generalnie nie miałem z nią żadnych kłopotów. Po tegorocznej zimie jednak zaczęła mi wariować tylnia szyba. Otwierała się w najmniej oczekiwanym momencie - najczęściej gdy wygodnie zasiadłem za kierownicą i zapiąłem pas. Po przeczytaniu wątku, wczoraj wymieniłem włącznik na kontaktron. Działa rewelacyjnie. Proponuję opatentować to rozwiązanie.
Pozdrawiam

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 30, 2010, 23:13:13 »
ja sobie odpuściłem temat bo nie mam już sił do ciągłej naprawy. Najważniejsze, że sama szyba mi się nie otwiera :) Ogólnie jak wcześniej naprawiałem to tylko wiązki a teraz to już nie wiem gdzie leży problem. Wszystko niby jest ok. Jak ktoś jest z okolic Puław/Lublina to mogę mu zlecić naprawę i zapłacę za to.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 01, 2010, 11:05:23 »
U mnie ścieżki sa w jaknajlepszym stanie ( STETY?? NIESTETY ?? ). W takim razie zostaje mi rozbiórka przycisku otwierania tylnej szyby i próba naprawy, bądź wymiana go na kontaktron.

Byłbym ogromnie wdzięczny za podanie informacji jak należy się do tego zabrać, aby niczego nie zepsuć. :)

Jak się zabrać do demontażu przycisku, aby nie uszkodzić mechanizmu wycieraczki ?

Ktoś, gdzieś kiedyś pisał o wymianie przycisku, ale niestety nie mogę odnależć tego tematu...
Może ktoś pomoże ??

Offline Tomasz Omiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 278
  • Skąd: Polkowice
  • Posiadany samochód: C-elysee 1.6 Vti, Cactus 1.2 82KM
  • Miejscowość: Polkowice
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 01, 2010, 12:37:46 »
Wetknij płaski śrubokręcik w otwór pod przyciskiem i pociągnij lekko obudowę przycisku do siebie.

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 03, 2010, 10:57:41 »
czytając setki razy ten post zabrałem się ponownie za naprawę otwierania, ale za nic nie mogę zdjąć plastikowej osłony od środka. Czy tą tapicerkę welurową też muszę zdjąć? Może ktoś kto już to robił nie raz mógłby zrobić jakiś manual od A do Z.

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 03, 2010, 17:27:50 »
dzisiaj męczyłem się ze zdjęciem spoilera ze stopem i niestety nie mogę odkręcić śrub. Pozatym nie mogę zdjąć tego silikonu z szyby gdzie kable wchodzą w szybę. Czym i jak to zdjąć?

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 03, 2010, 20:41:01 »
SUKCES :)

Tylko jakoś nie doczytałem się, że czarny przewód wchodzący w szybę musi zostać połączony gdyż odpowiada za podgrzewanie. Zrobiłem obejście przewodami ale teraz któregoś dnia na spokojnie będę musiał jakimś klejem ten przewód przykleić, polutować i zabezpieczyć koszulkami. Odciąłem dwa przewody tylko tak jak napisałem wyżej nie wiedziałem, że jeden z tych które obciąłem odpowiada za podgrzewanie. Ale jakoś teraz będę musiał to połączyć.

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 04, 2010, 23:05:05 »
czy klej poliuretanowy będzie dobry do przyklejenia kabelka do szyby? Nie uszkodzi tej czarnej farby?

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 30, 2010, 12:27:04 »
U mnie też w końcu sukces :)

Okazało się, że któraś ze ścieżek w szybie jest padnięta ( teraz pytanie która - jak to sprawdzić ). Udało się podpiąć zwykły kabelek do tego najmniejszego polutowanego przewodu na szybie a drugi koniec podpiąć koło wtyczki pod osłoną mechanizmu wycieraczek.

Teraz tylko pokleić przewody na szybie i będzie jak ta lala.

Ja myślę żeby podkleić zwykłym silikonem montażowym, najlepiej czarnym ze względu na farbę na ścieżkach.

Aż miło otwierać teraz szybkę :)

I również życzę powodzenia u innych z tym wlaśnie problemem, bo skoro mi - laikowi sie udało, to każdemu się uda :)

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 30, 2010, 14:40:06 »
jak bym teraz miał robić wszystko od podstaw to bym zrobił to inaczej. A mianowicie: wziąłbym wyciągnął z izolacji wiązkę, z wiązki wydzielił jeden czy dwa (w zależności od potrzeby) kabelki miedziane, połączył je odpowiednio, żeby szyba się otwierała i zamiast jakiś klei, przykleiłbym je czarną taśmą albo samochodową albo jakąś monterską i wtedy był by najlepszy efekt lub ewentualnie wykorzystał bym tą taśmę która jest naklejona na boku szyby.

  • Gość
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 02, 2010, 08:14:46 »
Na podstawie oględzin moich dwóch szyb mam przeczucie, że ścieżki od otwierania szyby przepalają się najczęściej w dwóch określonych miejscach - pod osłoną uchwytu zamka i mocowania wycieraczki lub pod plastikiem, którym jest przykryte zalane podłączenie wiązki do szyby. Uszkodzenia widać od razu, bo w tych miejscach znika czarna farba, którą są zaizolowane ścieżki.

Ponieważ przez obwód guzika nie płynie duży prąd, to lekkie oczyszczenie tych miejsc i zamalowanie farbką przewodzącą - stosowaną do ścieżek ogrzewania - na pewno zda egzamin.

Offline Stanisław Walkowiak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 271
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Xantia 1,8i 8V / C4 1,6 HDI 110KM / C5 BREAK 2,0 HDI 110KM
  • Zainteresowania: Cytrynki ;)
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [MK1] otwieranie tylniej szyby w kombi
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 19, 2010, 21:50:55 »
Cytuj

Marcin Golonka napisał:
jak bym teraz miał robić wszystko od podstaw to bym zrobił to inaczej. A mianowicie: wziąłbym wyciągnął z izolacji wiązkę, z wiązki wydzielił jeden czy dwa (w zależności od potrzeby) kabelki miedziane, połączył je odpowiednio, żeby szyba się otwierała i zamiast jakiś klei, przykleiłbym je czarną taśmą albo samochodową albo jakąś monterską i wtedy był by najlepszy efekt lub ewentualnie wykorzystał bym tą taśmę która jest naklejona na boku szyby.


Ponieważ temat jest wałkowany już prawie setny, więc napiszę jak ja to zrobiłem.
Cienki przewód w izolacji (najlepszy kolor czarny, mało widoczny), wlutować w kabel który przychodzi na szybę, następnie klej np kropelka co 1cm kleimy do szyby aż do przycisku otwierania szyby i wlutować. Powstała nam w ten sposób cienka ścieżka w izolacji idealnie wyprofilowana. Kolejny etap to wzmocnienie ścieżki i tu najlepszy jest czarny silikon. Bardzo cienką warstwę nakładamy z jednej i drugiej strony przewodu, po usztywnieniu silikonu mamy niewidoczną i bardzo trwałą na uszkodzenia ścieżkę.
tel: 504065126
@: [email protected]
Dobijanie Sfer Azotem
BX, CX, GS, GSA, ID-DS, SM, XANTIA, XM.
Naprawa pojazdów PSA nie tylko hydro.