Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Tuning  (Przeczytany 7457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej Gizelak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Tuchola
  • Posiadany samochód: zx 1,6i 1992r. avantage
  • Zainteresowania: motoryzacja, wędkarstwo
  • Miejscowość: Tuchola
Tuning
« dnia: Styczeń 12, 2008, 22:07:48 »
Witam! Mam zamiar podrasować swojego zx-a, chcę zamontować sobie sportowe spężyny i amortyzatory no i oczywiście wydech. Katalizator chciałbym wymienić na strumirnice i oczywiście reszte wydechu też. Jak znacie jakieś dobre sklepy z takimi częściami i dobre części  to proszę piszcie.

Z góry dzięki.
Pozdrawiam!!
:-)

Offline Łukasz Sirkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 593
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen Xm 3.0iV624V 00'i Xantia 1,8i16V 00' (Był Fiat 127 abarth 71*Ax,Bx,Xm TCT)Zx
  • Zainteresowania: Cytrynki,motoryzacja,informatyka,elektronika,
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: Tuning
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2008, 15:30:10 »
zawieszenie i inne gadżety tuningowe znajdziesz nawet na allegro,w sklepach motoryzacyjnych itp

Offline Marcin Kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Wyszków
  • Posiadany samochód: ZX '95 1,4i
  • Miejscowość: Wyszków
Re: Tuning
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2008, 17:32:15 »
no i oczywiście chcesz zrobic z samochodu choinke typu "wieś tańczy i śpiewa", kup sobie lepiej calibre
Nigdy więcej citroena!!!

Offline Marcin Błaszczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 745
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: ZX 1,4 gaźnik Aura 92r
  • Zainteresowania: car audio, motoryzacja, fotografia, sport
  • Miejscowość: Turek
Re: Tuning
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2008, 19:32:52 »
Załóż ładne aluski, ładnie wypoleruj autko no i ewentualnie to jak kto woli szybki przyciemnij i styka jak dla mnie.

Offline Paweł Hendrysiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 314
Re: Tuning
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2008, 20:39:56 »
Cytuj

Maciej Gizelak napisał:
Witam! Mam zamiar podrasować swojego zx-a, chcę zamontować sobie sportowe spężyny i amortyzatory no i oczywiście wydech. Katalizator chciałbym wymienić na strumirnice i oczywiście reszte wydechu też. Jak znacie jakieś dobre sklepy z takimi częściami i dobre części  to proszę piszcie.

Z góry dzięki.
Pozdrawiam!!


Co do zawieszenia to ostrożnie - nie zrób z tego wygodnego auta taczki, chociaż faktycznie - lekko przód obniżyć można bo oryginalnie dość wysoko stoi i dać LEKKO twardsze amortyzatory (gazowe sachsy/kyb?)

Co do wydechu to nie radzę strumienicy. Kup lepiej katalizator sportowy 100 lub 200 cpsi z wkładem metalowym (np. jmj lub lindo-gobex). Dodam, że to nie jest rada 'przekazywana przez generacje' tylko z doświadczenia, bo miałem obydwa - strumienica jest gorsza pod dosłownie każdym względem (aczkolwiek lepsza pod kątem osiągów niż uszkodzony/zatkany kat). W porównaniu do sportowego katalizatora to gorsze są osiągi, dźwięk, spalanie i oczywiście emisja.

ps. co do allegro to uważaj... taka ogólna rada. nie wszystko żółte co się wydaje.

Offline Łukasz Sirkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 593
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen Xm 3.0iV624V 00'i Xantia 1,8i16V 00' (Był Fiat 127 abarth 71*Ax,Bx,Xm TCT)Zx
  • Zainteresowania: Cytrynki,motoryzacja,informatyka,elektronika,
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: Tuning
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2008, 22:48:07 »
dlaczego tuning kojarzy się odrazu z robieniem choinki z auta?to jest odrębny temat.Jedni lubią zwykłe autka a drudzy lubia przy nich cos zmienić.Dla mnie felgi to podstawa,troche na komforcie traci,ale jest ok.

crprog

  • Gość
Re: Tuning
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2008, 10:03:39 »
Ja np tez na wiosne zamierzam zrobić lekki Tuning mojego Vulkana :) co prawda Vulkan sam w sobie jest piekny ale mnie zadowoli jego wygląd jak przyciemnie sobie troszke szyby ładnie wypoleruje lakier, tylnia lotke nad szyba pomaluje pod kolor karoseri bo jest z czarnego brzydkiego plastiku :/ no i jeszcze rozejrze sie moze za jakimiś ładnymi alu bo te vulkanowe niezbyt mi się podobają, i jezcze zostanie mi wyremontowac lub kupic nowy przedni zderzak :) i prawdopodobnie wymienie jeszcze koncowy tłumik, prawdopodobnie na WM Mugen z silencerem gdyz bardzo mi się podoba :) i to tyle będzie z tuningu... zadnych wiejskich swiatełek naklejek i końcówek na wydech:D

  • Gość
Re: Tuning
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2008, 11:25:58 »
Ja właśnie jestem na etapie poprawienia wizerunku mojego autka
Nie nazywałbym tego tuningiem lecz raczej liftingiem
Za cel obrałem:
Lusterka klamki w kolorze nadwozia
Zmiana zdrerzaków na volcane
(Listwa chromowana zlikwidowana, wgłębienie wypełnione, w przednim środkowe żebro wycięte)
Lotka od volcane (do pomalowania i przyklejenia)
Tylna blenda (do pomalowania w kolor) - tutaj nie wiem jaki bedzie efekt, napewno będzie inaczej :)
Przedni grill mkII usunięta środkowa listwa
W oba wloty czarna drobna camei albo zwykła z małymi oczkami

Grill juz zrobiłem
Jest ok
Spojler i blende pomalowałem ale niestety podkład wszedł w reakcje z bazą i sie zważyło :/ (a czekałem 24h po podkładzie) więc od początku robota

  • Gość
Re: Tuning
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2008, 13:22:21 »
Co do zawieszenia to możesz obniżyć, bo autko obniżone wygląda ładnie. Z wydechem to nie kombinuj, chyba że masz kata zużytego to wstaw strumienice, a końcowy zostaw od zx. Do tego ładna końcówka. W aucie ojca tak zrobiłem (podgląd w linku) i wygląda ładnie.
Felgi to 70% wyglądu auta. W zx to 15" dadzą ładny efekt. Od dwóch lat śmigam na tych ze zdjęcia i nie narzekam. Co do komfortu nie czuję  różnicy. Minus jazdy na alu tak że trzeba uważać na krawężniki i dziury.

Offline Jerzy Kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Krynica - Zdrój
  • Posiadany samochód: Xantia 2,0 HDi OCEAN
  • Zainteresowania: fotografia i .....
  • Miejscowość: Krynica - Zdrój
Re: Tuning
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 24, 2008, 11:23:50 »
czy policja nie przyczepia się z mandatami za ciemne szyby, albo szyby zaklejone jak okno weneckie? Jak to wygląda prawnie?
Xantia 2,0 HDi  OCEAN rocznik '99

Offline Marcin Błaszczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 745
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: ZX 1,4 gaźnik Aura 92r
  • Zainteresowania: car audio, motoryzacja, fotografia, sport
  • Miejscowość: Turek
Re: Tuning
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 24, 2008, 12:36:17 »
Szyby tylne możesz nawet całkowicie czarne zrobić, ale przednie boczne muszą mieć 70% przepuszczalności światła, wiec może jakaś lekka folia by dała rade, ale trzeba wziąć pod uwagę iż sama szyba też nie przepuszcza 100% światła.

Offline Jerzy Kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Krynica - Zdrój
  • Posiadany samochód: Xantia 2,0 HDi OCEAN
  • Zainteresowania: fotografia i .....
  • Miejscowość: Krynica - Zdrój
Re: Tuning
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 24, 2008, 14:18:09 »
czyli folie wenecką też mogę użyć na boczne szyby z tyłu?
Xantia 2,0 HDi  OCEAN rocznik '99

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Tuning
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 24, 2008, 14:31:40 »
Cytuj

Jerzy Kowalski napisał:
czyli folie wenecką też mogę użyć na boczne szyby z tyłu?

Z tego co się orientuję to nie. Poszukaj tematu na CitroTech. Było niedawno sporo o przyciemnianiu szyb.
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Marcin Błaszczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 745
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: ZX 1,4 gaźnik Aura 92r
  • Zainteresowania: car audio, motoryzacja, fotografia, sport
  • Miejscowość: Turek
Re: Tuning
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 24, 2008, 15:49:13 »
Mi się zdaje, że chyba folia wenecka też by mogła być bo jaka jest różnica między czarna folia 100%, a folią wenecką przez obie nic się nie zobaczy no ale kto wie...

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Tuning
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 24, 2008, 17:31:00 »
witam

Cytuj
no i oczywiście chcesz zrobic z samochodu choinke typu "wieś tańczy i śpiewa", kup sobie lepiej calibre

no jakby chciał sobie zrobić z auta wieś to kupiłby calibre. komentarz trochę nie na miejscu.

Cytuj
chcę zamontować sobie sportowe spężyny i amortyzatory

no ok. trudno powiedzieć, że polecam bo póki co myślę nad kupnem niemieckich amortyzatorów gt cupline. utwardzone, krótszy skok.przód: co do sprężyn trudno jest mi powiedzieć ale myślę, że -40mm spokojnie da rade. tył obniżasz na belce - ale uważaj bo to ryzykowne jeśli twoja belka jest już w kiepskim stanie.
jakość zależy od możliwości finansowych. amorki na przód gt cupline 160/szt a koni na gwincie 250/szt.

Cytuj
Katalizator chciałbym wymienić na strumirnice

a po co ? na początek po prostu uwolnij wydech zrób przelot. w przypadku zx vulcane - wersja z kat. 120km bez 130 (mniej więcej)

pobaw się dolotem powietrza. zdjęcie rur (i założenie krótkiej) zaraz za filtrem może delikatnie poprawić osiągi. spytaj pawła h. który doskonale przerobił ten temat.
radzę na początek przeprowadzić diagnostykę komputera, wymianę świec i filtrów.

może pomyśl nad mocniejszą wersją ?
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Tuning
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 24, 2008, 17:36:21 »
Cytuj
tylnia lotke nad szyba pomaluje pod kolor karoseri bo jest z czarnego brzydkiego plastiku :/

moim zdaniem taki kolor nadaje smaku - a już na pewno w przypadku 16v. co ja sie u szukałem niemalowanej lotki :-)

Cytuj
Tylna blenda (do pomalowania w kolor) - tutaj nie wiem jaki bedzie efekt, napewno będzie inaczej

osobiście nie pokusił bym się

Cytuj
Przedni grill mkII usunięta środkowa listwa

pokaż jaki efekt !!

Cytuj
czyli folie wenecką też mogę użyć na boczne szyby z tyłu?

tu już delikatnie zapachniało "calibra-style" :P
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline Paweł Hendrysiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 314
Re: Tuning
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 24, 2008, 18:14:35 »
Cytuj

Marcin Ilcewicz napisał:
pobaw się dolotem powietrza. zdjęcie rur (i założenie krótkiej) zaraz za filtrem może delikatnie poprawić osiągi. spytaj pawła h. który doskonale przerobił ten temat.
radzę na początek przeprowadzić diagnostykę komputera, wymianę świec i filtrów.

może pomyśl nad mocniejszą wersją ?


Marcin, znowu nie zauważyłeś, że kolega nie ma LPG :)

Jak jest benzyna to dolotu lepiej nie ruszać, on jest dobrze pomyślany - pucha filtra ma komorę rezonansową i zmieniając długość zasysu możesz przenieść efekt "doładowania" na inne obroty (niekoniecznie ciekawsze), albo go skasować...

Jak jest LPG, to co innego - a co dokładnie to zależy jak jest mikser dobrany... ale to jest OT. Moim zdaniem benzyna -> nie ruszaj dolotu, chyba że zrobi Tobie to profesjonalista.

Offline Jerzy Kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Krynica - Zdrój
  • Posiadany samochód: Xantia 2,0 HDi OCEAN
  • Zainteresowania: fotografia i .....
  • Miejscowość: Krynica - Zdrój
Re: Tuning
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 24, 2008, 18:30:33 »
sorry, że sie podpiąłem do wątku, ale mam pytanie, żeby wykleić boczne szyby folią, to je trzeba całkowicie wyciągnąć z auta, czy trzeba odkręcić to boczne zabezpieczenie drzwi, czy nie?
I jeszcze sprawa tylnej szyby, czy ja też wyklejacie?
Xantia 2,0 HDi  OCEAN rocznik '99

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Tuning
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 24, 2008, 19:58:27 »
Cytuj

Paweł Hendrysiak napisał:
Marcin, znowu nie zauważyłeś, że kolega nie ma LPG :)


ja po prostu nie biorę takiej możliwości pod uwagę :-) lpg powinno być w standardzie
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Tuning
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 24, 2008, 20:01:53 »
Cytuj

Jerzy Kowalski napisał:
sorry, że sie podpiąłem do wątku, ale mam pytanie, żeby wykleić boczne szyby folią, to je trzeba całkowicie wyciągnąć z auta, czy trzeba odkręcić to boczne zabezpieczenie drzwi, czy nie?
I jeszcze sprawa tylnej szyby, czy ja też wyklejacie?


nie, wystarczy zdjąć wszystkie plastiki dookoła szyby i tapicerkę. jeśli chodzi o tylną szybę to w przypadku tanich folii konieczne będzie łączenie wzdłuż paska od podgrzewania (na dwa w skrajnych wypadkach na 3) bo tanie folie są dość sztywne i trudno sie poddają. drożysz foli nie próbowałem ale z dość pewnych źródeł słyszałem opinie, że są bardziej podatne i łatwiej sie poddają
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

  • Gość
Re: Tuning
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 25, 2008, 07:16:43 »
ja mam z jednego kawałka tylnia.

A co do bocznych u mnie były wyciągane całe szyby.

  • Gość
Re: Tuning
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 25, 2008, 15:08:22 »
Sporo zabawy z tym bylo ale myśle że było warto
Mi się w każdym bąź razie podoba :)

Gregorr

  • Gość
Re: Tuning
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 25, 2008, 15:36:57 »
Nie wygląda to brzydko. Też tak mam przerobionego u ojca w aucie, natomiast w garażu leży z samą listwą bez znaczka i powiem że też sympatycznie wygląda.

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Tuning
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 25, 2008, 16:13:46 »
Cytuj

Marcin Jankowski napisał:
Sporo zabawy z tym bylo ale myśle że było warto
Mi się w każdym bąź razie podoba :)


satysfakcja właściciela najważniejsza :-) moim zdaniem pasuje do tego szeroki zderzak - i to bardzo

kiepskie fotki - zrób bardziej z bliska
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

  • Gość
Re: Tuning
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 25, 2008, 22:00:12 »
daj do tego zderzak kanciasty, już są niedrogie ;)