Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?  (Przeczytany 12779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leszek Piotroń

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: poszukuje :)
  • Miejscowość: Zielona Góra
Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« dnia: Styczeń 25, 2008, 18:08:57 »
Witam
Ostatnio zastanawiam się nad zakupem auta, które ma mi służyć do dojazdów na uczelnie w weekendy, czyli będę co tydzień nim robił na pewno 400 km, wiadomo jeszcze plus to co w tygodniu ale to już mniej. Nie chce za dużo przeznaczyć na samochód myśli ok 4000zł, więc zastanawiam się nad zakupem ZX 1,6 benzyna + gaz 1993r., a druga opcja to ZX 1,9 diesel również w podobnym roczniku. Z tego co czytałem diesel ma całkiem nie złą opinie, interesuje mnie jak sprawuje się silnik 1,6i z gazem.
Myślałem również o peugeocie 405 diesel ale jedynie po 1993r (z powodu nowej deski rozdzielczej poprzednia mi się strasznie nie podoba) ale za tą kwotę jest ciężko takiego znaleźć w miarę dobrym stanie. A do renault 19 jakoś nie mam zaufania nie wiem dla czego. Co doradzacie?
Proszę pisać co boli te auta, a co jest ich dużą zaletą.
Miło by było zobaczyć opinie ludzi którzy mają lub mieli takie auto?
Każda rada jest cenna i za każdą bardzo dziękuję.

crprog

  • Gość
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2008, 19:56:52 »
Mialem 405 z silnikiem 1.6 takim samym jak w ZX 1.6 i powiem ci ze jak na mase 405 kombi to on nie dawal sobie rady... jeszcze na gazie I generacji... ZX chyba troche mniej wazy to wydaje mi sie ze dal by rade:) tydzien temu jezdzilem ZX'em 1.6 w automacie i powiem ze calkiem niezle smigal wiec na manualu powinien dobrze isc;)
A w 405 jesli kupujez po 93r to szukaj takiej co byla sciagnieta bo te skladane w polsce ( w Lublinie) rdza jadla ze prawie wszystkie nie maja juz podlogi :P

Offline Mateusz Bogucewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 404
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: XM Turbo D12, 93r.
  • Zainteresowania: motoryzacja, fotografia
  • Miejscowość: Poznań
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2008, 20:05:45 »
Mam styczność z renią 19, bo kumpel takową ujeżdża już prawie rok, silnik 1.8 + gazik. Spostrzeżenia w porównaniu z zxem to że na pewno cytryna lepiej się prowadzi. Ma całkiem inaczej zestrojone zawieszenie, mimo bardzo podobnej konstrukcji (belka na drążkach z tyłu) i zupełnie inaczej się jeździ. Jest sprężysty i całkiem wygodny, a renatka taka trochę łajba. Poza tym miał trochę problemów z pompą hamulcową (nówka 120zł) i nagrzewnicą (nówka ok 100zł), ale w starym aucie to nic wielkiego, a koszty zakupu nowych części są małe. Nie wiem jak z częściami do zxa. Ogólnie powinieneś się przejechać każdym z tych aut i myślę, że któreś podejdzie Ci na tyle że nie będziesz chciał innego :) Jeśli chodzi o renatkę to silnik 1.8 w gazie to minimum do tego auta by sprawnie się poruszać (90KM) i dosyć przyzwoita ekonomika, po poznaniu renia pali ok 10-11l elpege :)

Offline Michal Biezynski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Skąd: Kłodzko
  • Posiadany samochód: C8 '02 2.2 HDI Exclusiv
  • Zainteresowania: motoryzacja :)
  • Miejscowość: Kłodzko
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2008, 20:10:52 »
Ja mam ZX'a turdo diesla i jestem bardzo z niego zadowolony.Silnik jak sie o niego dba to bedzie chodzil wieki.Jezeli chcesz kupic turbo diesla to zwroc uwage na to czy nie ma wyciekow z pod intercolera i czy sam ic nie jest juz zabrudzony oleistym osadem.Przy zwyklym dieslu (mialem Peugeota 309 diesel - ten sam motor co w citroenie) najwazniejsze jest jak zapala,szczegolnie w przymrozek.Jezeli nie zapali za pierszym strzalem przy ok -10 to kicha.Z kolei jak zapali a przez pierwsze 5-10 sekund bedzie nie rowno chodzil ale sie ustabilizuje to nie ma sie czym przejmowac(podobnie w turbo).Wizualnie trzeba go poogladac czy nie ma jakichs wyprykow rdzy bo to by oznaczalo ze byl bity i klepany bo wszystkie sa w ocynku wiec nie gnija.W trakcie jazdy dobrze przejechac sie po dziurach i sprawdzic jak zachowuje sie tylna belka, tz. czy nie ma jakiegos trzasku czy stukania i trzeszczenia bo wtedy moze byc problem.To jesli chodzi o mechaniczne aspekty.Co do benzyny to niewiem bo nie mialem okazji sie temu przypatrzec.Z kolei jesli chodzi o 405 (tez mam takiego w turbo dieslu) to musisz zwrocic  uwage na te same aspekty co w zx bo to te same silniki i blacha tez ocynkowana.A tak pozatym to auto troche wieksze i wygodniejsze niz zx.Co sie tyczy zas renault 19 to musze przyznac ze bardzo lubilem ten samochod ale poszla mi tylna belka 2 razy,zawieszenia wyrabiaja sie szybciej niz w cytrynach czy peugeotach,gnija bo niemaja ocynku a po tym jak na liczniku stuknelo 300 tys. zaczal sypac sie silnik (tez turbo diesel zreszta) tj. dostala duzych przdmuchow,poszla pompa paliwowa, zaczely strzelac gumowe werze i poszla pompa wspomagania.W silniku benzynowym 1.7 bo taka tez posiadalem nie mialem zadnych problemow ale to moze dlatego ze miala tylko 70 tys. jak ja kupilem a sprzedalem jak miala 100.
Ja na twoim mmiejscu wybral bym ZX'a.Jezeli ma sluzyc do dojazdow do szkoly a nie zalezy Ci zbytnio na wysokiej dynamice to polecam tego ze zwyklym dieslem bo bedzie palic ok 5 litrow/100km.Turbo diesel jest duzo bardziej dynamiczny ale i pali wiecej.Jesli chodzi o benzyne z gazem to niewiem bo nie jestem zwolennikiem tego rozwiazania i nie znam sie na tym za bardzo.Wiem tylko ze po zamontowaniu gazu w Renault Espace 2.8l przestala fajnie zapierdzielac ale z kolei w Renault 25 2.0 z gazem nie ma problemow.Acha jesli chodzi o gaz w citroenie czy peugeocie to moj wujek ma 405 1.9l z gazem i nie narzeka :)
Pozdrawiam
Michał Bieżyński
'02 Citroen C8 2.2 HDI Exclusiv, złotko :)
był '00 Citroen Xsara II 2.0 HDI zielona brzydulka ;)
był '97 Citroen Xantia Break 1.9 TD :) skarbonka bez dna...
był '94 Citroen ZX 1...

Offline Grzesiek Smolański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 406 2.0 16v aut. '01
  • Miejscowość: Poznań
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2008, 21:02:12 »
Ja mam od pół roku Renault 19 1.8 90KM, wcześniej straciłem ZX'a. Ogólnie to Renatka jest większa od ZX'a, z tym silnikiem jest bardzo zrywna (jest to podstawowy motor Laguny) i nieco lżej się prowadzi (ZX'a miałem 1.4 bez wspomagania, teraz mam wspomaganie). Rzeczywiście nieco gorzej się prowadzi i jest mniej ergonomiczna (lusterka, panel środkowy, przełączniki zespolone), ale nadrabia wielkością wnętrza, bagażnika, jest nieco tańsza w zakupie i więcej jest ich na rynku aut używanych. Poza tym dużo jest Renatek z silnikiem 1.7 75KM, który lepiej się nadaje w trasę niż najbardziej popularny w citroenie 1.4 (większy moment przy równie niskich obrotach). Mało jest Renatek w dieslu i są zwykle dość mocno zajeżdżone. A blacha w R19 jest również w pełni ocynkowana od PH2 czyli 1992r i jeśli nie było żadnych stłuczek to rdza raczej nie występuje.

R19 również ma swój klub maniaków, zapraszam na http://www.renault19.pl/
możesz tam się wiele dowiedzieć.

Nie żałuję zakupu Renault 19, ceny części są na podobnym poziomie, podobnie jak awaryjność. Ogólnie polecam oba samochody, szczególnie z mocniejszymi silnikami, bo dają dużą przyjemność z jazdy.
Jest: Peugeot 406 2.0 16v aut. '01
Były: ZX 1.4i '92 Avantage 5d, R19 1.8s '94

Offline Michal Biezynski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Skąd: Kłodzko
  • Posiadany samochód: C8 '02 2.2 HDI Exclusiv
  • Zainteresowania: motoryzacja :)
  • Miejscowość: Kłodzko
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2008, 11:34:08 »
Moja 19 PH2 byla przywieziona od niemca w calosci i napewno nie byla bita tymbardziej z tylu a blotniki gnily.Na laczeniu blotnikow z progami z tylu tez ja zrzeralo.Maske sam przetracilem wiec miala prawo rdzewiec ale mam kilku znajomych ktorzy jezdza Reniami 19 i tez mowia ze tylne blotniki gnija.
Pozdrawiam
Michał Bieżyński
'02 Citroen C8 2.2 HDI Exclusiv, złotko :)
był '00 Citroen Xsara II 2.0 HDI zielona brzydulka ;)
był '97 Citroen Xantia Break 1.9 TD :) skarbonka bez dna...
był '94 Citroen ZX 1...

Offline Mateusz Bogucewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 404
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: XM Turbo D12, 93r.
  • Zainteresowania: motoryzacja, fotografia
  • Miejscowość: Poznań
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2008, 12:58:21 »
No u mojego kumpla też z tyłu na łączeniu progu z nadkolem rudy jest, ale bez jakiejś szczególnej tragedii ;) ZXy są lepiej zabezpieczone, ale w renacie to nie jest jakiś wielki problem.

Offline Kazimierz Armatys

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 551
  • Skąd: ostrów wlkp
  • Posiadany samochód: ZX 1,4i + gaz 1994r. Premiere , vw passat b5 1,9tdi 96 kW 2001 r.
  • Miejscowość: ostrów wlkp
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2008, 14:03:12 »
Cytuj

Grzesiek Smolański napisał:
A blacha w R19 jest również w pełni ocynkowana od PH2 czyli 1992r i jeśli nie było żadnych stłuczek to rdza raczej nie występuje.


y.


Nieprawda!!!    Wiekszość R19 z ostatnich roczników nie ma blachy ocynkowanej i gnije gdzie popadnie. Wystarczy sie dobrze przyjrzeć, a zawsze sie znajdzie wiele ognisk korozji. Wiem to, bo nie tak dawno rozważałem zakup R19.
Silnik 1,8 88 - 92 KM dobry ale spali o 1 litr wiecej niż podstawowy 1,4 w ZX-ie:)
SW Kocur      GG 60 98 318
ZX1,4i + gaz 1994,  Premiere
Nie lubię gdy kobieta ulega za szybko...

Offline Grzesiek Smolański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 406 2.0 16v aut. '01
  • Miejscowość: Poznań
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2008, 14:29:24 »
ja u siebie mam szykującą się do wypryśnięcia rdzę na skraju maski (tak często spotykane, że można dość tanio nową maskę kupić), znalazłem i zabezpieczyłem też 2 miejsca na tylnej klapie od wewnątrz, w których lakier nie wytrzymał zamykania tej ciężkiej klapy i tu wielka pochwała dla Citoena za klapę tylną z jakiś kompozytów plastikowych czy czegoś takiego, bo jest znacznie lżejsza no i nie ma co rdzewieć. Tyle. W każdym artykule jaki czytałem było potwierdzone, że Renatki mają pełny ocynk, a że nie zawsze był on najlepszy... ;P
Jest: Peugeot 406 2.0 16v aut. '01
Były: ZX 1.4i '92 Avantage 5d, R19 1.8s '94

Offline Przemysław Kamrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 138
  • Skąd: starogard gdański
  • Posiadany samochód: Pug 205 Gti
  • Miejscowość: starogard gdański
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2008, 14:49:53 »
Najlepiej jak sam przejedziesz sie kazdym autem i dobierzesz odpowiednio pod siebie :) Wczesniej jezdziłem 405 Mi16 1.9 i w porównaniu do zx był bardziej wygdony, wiecej miejsca, auto typowo rodzinne a zx raczej do takich sie nie zalicza wg mnie :)
Zero łaski, zero wzruszeń..

Offline Radosław Płachno

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 093
  • Skąd: Tuchów
  • Posiadany samochód: Xantia 1,6i 1995 Sensation ORGA 6888
  • Zainteresowania: To i tamto :-)
  • Miejscowość: Tuchów
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2008, 16:02:17 »
Dwie 19 oglądałem zaraz po zakupie kolegów i obydwie miały tylne  nadkola do roboty a jedna pod maską była w kilku miejscach nadgryziona.Wina zaniedbania poprzedniego właściciela pewnie bo w porę nie zareagował a ten tył to raczej jakaś wada konstrukcyjna odprowadzenia wody bo zaczyna rdzewieć od środka czyli od nadkola.
Był BX XM CX.Pozdrawiam.

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2008, 16:49:54 »
Mielismy 2 R19- jedna 1.4GTR hatchback z '91- miała 4 latka, więc wszystko OK- przeżyła dość poważny wypadek (mojemu ojcu nic się nie stało poza obitym kolanem). Silnik 1.4 OHV- 58 KM- jakoś jeździła- na niemieckiej autostradzie pojechała licznikowe 195;].
Druga R19 ph2, chamade z '95- 1721ccm- 75KM. Miała roczek jak ją ojciec sprowadził. Ładne duże autko, nieźle jeździła. Jak kążda R19 Chamade pękał lakier przy łączeniu tylnych błotników z dachem. A w naszej dodatkowo szpachel...:| (sprowadzona ogólnie pobijana- jak przywieźli dopiero popatrzyli pod auto, a tam masakra nawet ławe silnika wymieniał ojciec;]- pojechał z 2mechanikami, sam też się zna dobrze na autkach i żaden nie popatrzył pod auto:|).
Co do korozji- nie napiszę nic bo to były zbyt nowe auta, żebby wyszła. Ogólnie ZX bardziej mi pasuje i z wyglądu, i silników (TurboD rlz;]). Tak na prawdę nie ważne czy R19, czy ZX, czy pug 405- ważne aby trafić zadbane auto (najlepiej zadbanego ZXa, ale piszę to dlatego, że to forum citroena w końcu, nie:evil:).
Powodzenia
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Daniel Misiun

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Lodz
  • Posiadany samochód: ZX 1.4i Avantage 94'
  • Miejscowość: Lodz
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2008, 21:36:58 »
witam,

nie wypowiadam sie o r19 i 405 bo nie miałem , co najwyzej jechalem krótko wiec zdania nie mam.
brałbym zx'a w kombi= moze i brzydkie ale jesli chcesz jezdzic tym autem kilka lat to uwierz mi- nie wiesz kiedy, ale kiedys przyda ci sie przestrzen którą oferuje kombi.
jesli nie wozisz gratów i nie jedziesz na wakacje całą paczką i nie zabierasz telewiozora- kup 1,4 z lpg, powinien wystarczyc do normalnego poruszania się. moj, zagazowany po wymianie filtra powietrza dzis w trasie przejechał 405 km na 32 litrowym zbiorniku(w miescie ok 11L Lpg)- więc myśle ze taniej nie będzie.

mimo wszystko z racji trwałości i komfortu jazdy wybrałbym diesla i bez problemu mykał na "czerwonym". bajki o szkodliwości zapomnij, to nie common rail. mialem zwyklego diesla i zawsze jezdzilem na OO- bez zadnego problemu z pompą ani wtryskami.

Przede wszystkim wybierz ładny, zadbany egzemplarz- to chyba podstawa Twojego pozniejszego zadowolenia i opinii, którą wydasz autku po pewnym okresie uzytkowania.

Przy okazji policz wszystko.

miasto 1,4 benzyna: 11 L x 2.30 = 25 zł
trasa 1,4 benzyna: 8 L x 2.30 = 18.50 zł

miasto 1,9 D : 7 L x 2,80 (OO) = 19.60 zł
trasa 1,9 D : 5 L x 2,80 (OO) = 14 zł

Do LPG dodaj wiekszy koszt przeglądów i wiekszy koszt obsługi( świece, kable, filtry, regulacje co jakiś czas)

Moim zdaniem kombi diesel.

Ten wydaje mi sie być ciekawy.


Pozdrawiam, Daniel

Offline Mateusz Bogucewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 404
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: XM Turbo D12, 93r.
  • Zainteresowania: motoryzacja, fotografia
  • Miejscowość: Poznań
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 26, 2008, 21:49:01 »
Jak benzynę + lpg to nie ma sensu brać czegokolwiek poniżej 1.6, a najlepiej 1.8 - 2.0 spalanie gazu i tak będzie takie samo, bo małe silniki zawsze palą gazu niewspółmiernie dużo w stosunku do marnych osiągów, a tak za te 11l chociaż jest czym przydusić w razie potrzeby :)

Offline Grzesiek Smolański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 406 2.0 16v aut. '01
  • Miejscowość: Poznań
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 26, 2008, 21:50:14 »
nie zapomnij dodać też wyższy koszt ubezpieczenia, bo pojemność jest większa (zazwyczaj 1.4 i 1.9 nie są w tym samym przedziale), w allianz to nawet 500 zł...
Jest: Peugeot 406 2.0 16v aut. '01
Były: ZX 1.4i '92 Avantage 5d, R19 1.8s '94

Offline Grzesiek Smolański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 406 2.0 16v aut. '01
  • Miejscowość: Poznań
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 26, 2008, 21:56:26 »
Cytuj

Mateusz Bogucewicz napisał:
Jak benzynę + lpg to nie ma sensu brać czegokolwiek poniżej 1.6, a najlepiej 1.8 - 2.0 spalanie gazu i tak będzie takie samo, bo małe silniki zawsze palą gazu niewspółmiernie dużo w stosunku do marnych osiągów, a tak za te 11l chociaż jest czym przydusić w razie potrzeby :)

hehe, też tak uważam, miałem 1.4 i "średnie" osiągi, teraz 1.8 i przynajmniej wiem za co mu dolewam te 2 litry więcej na setkę :D
Jest: Peugeot 406 2.0 16v aut. '01
Były: ZX 1.4i '92 Avantage 5d, R19 1.8s '94

Offline Kazimierz Armatys

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 551
  • Skąd: ostrów wlkp
  • Posiadany samochód: ZX 1,4i + gaz 1994r. Premiere , vw passat b5 1,9tdi 96 kW 2001 r.
  • Miejscowość: ostrów wlkp
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 26, 2008, 22:15:26 »
Cytuj

Grzesiek Smolański napisał:
W każdym artykule jaki czytałem było potwierdzone, że Renatki mają pełny ocynk, a że nie zawsze był on najlepszy... ;P


Bzdury pisali o tym ocynku. Moze niektore elementy nadwozia byly z blachy ocynkowanej, ale nie tylna klapa , drzwi, tylne błotniki - tam mozna bylo spotkać najwiecej ognisk korozji. Przygladalem sie uwaznie conajmniej 8-10 R19 i doskonale można było odróznić w których autkach jest blacha ocynkowana, a w ktorych nie. PO pewnym  czasie to lustrację potencjalnego nabytku zaczynalem od sprawdzenia czy nadwozie jest z blachy ocynkowanej. NIestety, ale większość R19 z rocznika 1994 - 1997 miala  blachę czarną i nadgryzioną przez rdzę:(
Jesli model byl z rocznika 1993 lub starszy to zwykle bywał w lepszym stanie niż kilka lat mlodsze roczniki, nawet te przywleczone z zachodu:)
SW Kocur      GG 60 98 318
ZX1,4i + gaz 1994,  Premiere
Nie lubię gdy kobieta ulega za szybko...

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 27, 2008, 10:39:46 »
widze ze ktos pocina na OO. kurde to ja leje do moich dieselkow czesto gesto BP Ultimate do VW T4 2.4D zx 1.9 TD i zx break 1.9 TD i do xantii 2.0 HDI rowniez leje jak najlepsze paliwo no ale nie kazdy tak szanuje swoje autko. najlepiej kup zx 1.9 TD masz taka dynamike jaka oferuje malo ktore auto w tej klasie przy naprawde niskim spalaniu. poszukaj spokojnie a znajdziesz wersje z klima, abs. r19 bym nie polecal szczegolnie 1.8lpg. kolega ma pali to duzo, a dynamika niezbyt zadowalajaca. pug405 fajne autko juz wieksze  ale jakos design jego mi sie nie widzi chociaz nie mi tu oceniac;) pozdrawiam
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Daniel Misiun

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Lodz
  • Posiadany samochód: ZX 1.4i Avantage 94'
  • Miejscowość: Lodz
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 27, 2008, 11:11:12 »
Artur, twierdze że czynisz dobrze(szczególnie HDi)- to indywidualna sprawa.
Mysle jednak ze w dobie tak wysokich cen paliw i w dodatku nieuczciwości sprzedawcow użytkowanie prywatnego auta na OO ma sens. Tak jak w przypadku zakupu zwyklej ropy, tak i OO tu tez musisz wiedziec gdzie jest dobre paliwo, a gdzie nie.
Silniki 1,9 w ZX jak i wszystkie starsze konstrukcyjnie bez zajaknięcia znoszą OO. Jezdzilem na tym w dwoch samochodach(w tym jedno auto z przebiegiem 540.000km) i znajomi tez pomykają bez problemów.
Nikogo nie zachęcam, informuję tylko o swoich odczuciach.

Tak czy siak grunt do normalne paliwo, ja nie naciąłem sie jeszcze na RG, STATOILU, BP. Nie polecam Bliskiej, Jet'a i stacji marketowych.

A co sadzicie o tym autku w linku? Bo nawet ja sie mocno zastanawiam, kupilem małego zx a juz tesknie za kombi:)

Offline Leszek Piotroń

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: poszukuje :)
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 27, 2008, 15:57:49 »
Witam
Przede wszystkim dziękuję wszystkim za tak liczny odzew oraz za podzielenie się swoimi przeżyciami, doświadczeniem.
Powiem szczerzę, że będę skłaniał się na pewno ku diesel-owi ZX lub 405, Renault postanowiłem odrzucić z wyboru nie wiem czy słusznie czy nie ale tak wyszło.
Pozostaje mi przeglądanie ogłoszeń itp. W celu odnalezienia tego jedynego autka.
Tak naprawdę sądzę, że kupie dieselka ale czy się uda to nie wiem ponieważ nie ograniczam to kwotą jaką przeznaczam na auto, a z drugiej strony też aż tak bardzo mi się nie śpieszy więc może uzbieram większą kwotę. Jeżeli nie będzie to jeden z tych dwuch dieselków wówczas wezmę ZX 1,6 z LPG.
Jeszcze raz wszystkim dziękuję za udział w dyskusji i zachęcam do dalszej gdyż uważam, że ten temat może się przydać jeszcze nie jednej osobie jak nie dziś to jutro, a może za pół roku.
Pozdrawiam wszystkich

Offline Janusz Drzewiecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 902
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: XantiaII 2.0 HDi 110 Millesime 2000
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 27, 2008, 22:48:51 »
Co do ogłoszenia, jak to autko jest 96r. to ja jestem ksiądz.
Ewentualnie bo kombinacjach.
Pozdrawiam
był ZX 1,4i 94 Premiere
Xantia II 2.0 HDi 110 2000:-)

Offline Daniel Misiun

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Lodz
  • Posiadany samochód: ZX 1.4i Avantage 94'
  • Miejscowość: Lodz
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 27, 2008, 23:01:47 »
co sugerujesz Januszu?

bo dla mnie dziwna jest maska( taka jak moja,94r)- powinna byc chyba z grillem
druga sprawa to zderzaki, oba inne.

O reszcie i niuansach nie wiem jeszcze aż tyle więc uświadom Kolego, jesli mozesz...

Offline Janusz Drzewiecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 902
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: XantiaII 2.0 HDi 110 Millesime 2000
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 27, 2008, 23:10:45 »
Przede wszystkim ta maska.
Pozdrawiam
był ZX 1,4i 94 Premiere
Xantia II 2.0 HDi 110 2000:-)

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 28, 2008, 15:28:40 »
maska jak maska ale wnetrze tez masz od mk1 .. boczki drzwi, fotele,  kierownica, lewarek. albo ktos sie pomylil albo jest jakis syf w papierach bo jakby byl walniety przodek to chociaz srodek by zostal od mk2
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Przemysław Cyprys

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III '09 Exclusive Equilibre Navi
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Citroen ZX , Peugeot 405 , a może Renault 19: co KUPIĆ ?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 29, 2008, 09:44:47 »
Albo został sprowadzony do Polski w 1996 :) Tak wbijali wtedy w dowód rejestracyjny :)
06/2016 - 10.2020 C5 mkIII '09 Exclusive Equilibre Navi
10/2012 - 08/2016 Xantia mkII 2.0i 16v '98
09/2006 - 02/2013 - ZX 1.4 '93