Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [audio] głośniki z przodu do tyłu  (Przeczytany 8449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Hendrysiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 314
Re: [audio] głośniki z przodu do tyłu
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 25, 2008, 19:09:58 »
Cytuj

Marcin Błaszczyk napisał:
To że helix ma 30w rms to jest bardzo dobrze, radio ma 4x17w rms i łatwiej wykarmić te głośniki, a kupisz te jakieś pyle 60w rms i mogą charczeć z braku mocy. Fakt ze w ZX głośnik jest dość wysoko w drzwiach to już nie wiem bardziej kwestia gustu, ale i tak bardziej poleca się odseparowany. Współosiowy też jakąś opcją jest i słychać dość bo sam jak na razie mam współosiowe u siebie no i źle nie jest.


Wspólnie z żoną przykładaliśmy głowę na poziom tych głośników i pewna różnica była, ale dla nas nieistotna, więc na pewno kupię współosiowe, bo ona zwłaszcza nie chce by tweetery gdzieś wisiały albo co gorsza żebym w słupkach dziury robił. Ma się wszystko "pod kratką schować".

Druga sprawa - radio ma "Moc wyjściowa, DIN 45324 przy 4 omach (W) 4 x 25" (te 4x45 to maksymalna). Gdzieś czytałem, że głośniki powinny mieć 150-200% mocy radia, więc jeśli DIN 45324 to to samo co RMS (a jest to samo?) to te 30W Helixy dadzą radę - tzn. mogą być z tym jakieś problemy? Może warto dołożyć i wziąć te Helix Esprit 40W? Albo innej firmy 40W? Wybaczcie głupie pytania, ale kompletnie nie mam doświadczenia.

Co do Pyle to nie zamierzam ich kupować tylko to są te co mam teraz. Czy 60W RMS to nie wiem do końca, ale prawdopodobnie tak jest.

Offline Marcin Błaszczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 745
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: ZX 1,4 gaźnik Aura 92r
  • Zainteresowania: car audio, motoryzacja, fotografia, sport
  • Miejscowość: Turek
Re: [audio] głośniki z przodu do tyłu
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 25, 2008, 19:56:02 »
Żadnych problemów nie będzie te helix blue starczą spokojnie. Jak już chcesz iść od tej strony to się zaleca by wzmacniacz był większej mocy niż głośnik aby mieć kontrole nad głośnikiem, wiec tutaj będzie mały niedosyt ale da rade :)

Offline Paweł Hendrysiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 314
Re: [audio] głośniki z przodu do tyłu
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 25, 2008, 20:27:50 »
Dobra, koniec pytań. Chyba kupię Helix dark blue - to niby następca blue. Napiszę jak to działa gdy już zamontuję.
Dziękuję kolegom za rady!

Offline Paweł Hendrysiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 314
Re: [audio] głośniki z przodu do tyłu
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 01, 2008, 12:05:04 »
Zamontowałem Helix dark blue współosiowe do przodu a te Pyle (jednak inny model niż pokazywałem - moc max 90W do tyłu). Różnica jest przy głośniejszym graniu Helixy jakby głębsze tony wydają, ale te Pyle nie były takie złe, wydawało mi się nawet, że lepiej grały wysokie tony ale może dlatego, że z niskimi było gorzej. Z tyłu sprawdzają się dobrze.

Jak na moje lamerskie ucho to stereo jest śliczne i mi wystarczy.
Tylko teraz muszę wymienić tylną półkę na taką bez głośników, bo szkoda bagażnika :)

Offline Marcin Błaszczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 745
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: ZX 1,4 gaźnik Aura 92r
  • Zainteresowania: car audio, motoryzacja, fotografia, sport
  • Miejscowość: Turek
Re: [audio] głośniki z przodu do tyłu
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 01, 2008, 20:10:58 »
No i super jak Tobie się podoba to najważniejsze :) Oby grały jak najdłużej.

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: [audio] głośniki z przodu do tyłu
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 05, 2008, 13:22:25 »
chyba troche za pozno tu pisze ale co tam ;) komus moze posluzy. ;) ja mam podlaczone pod radio 6 glosnikow, mam tak jak kolega chcial drzwi przod i tyl razem a polka oddzielnie. i wszystko ladnie zgrywa. w bagazniku puka mi mala skrzynka i wszystko ladnie smiga, dzwiek jest przyjemny itd. nie wiem o co wszystkim chodzi z ta polka. jak ja zamontowalem glosniki w polce (16cm) to bylem zachwycony ale z czasem zaczelo mi brakowac  basu i wsadzilem skrzynke aktywna. z radiem nic mi sie nie dzieje a gralo to juz na sony 4x50 a teraz gra na jvc mosfet 4x50 i tez wszystko ladnie smiga radio sie nie grzeje.
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Marcin Błaszczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 745
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: ZX 1,4 gaźnik Aura 92r
  • Zainteresowania: car audio, motoryzacja, fotografia, sport
  • Miejscowość: Turek
Re: [audio] głośniki z przodu do tyłu
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 05, 2008, 16:55:00 »
Cytuj

Artur Bryński napisał:
ja mam podlaczone pod radio 6 glosnikow, mam tak jak kolega chcial drzwi przod i tyl razem a polka oddzielnie. i wszystko ladnie zgrywa. ...
 ...nie wiem o co wszystkim chodzi z ta polka. jak ja zamontowalem glosniki w polce (16cm) to bylem zachwycony...


Są gusta i guściki :) nie wszyscy mogą wszystko lubić :)

Offline Paweł Hendrysiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 314
Re: [audio] głośniki z przodu do tyłu
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 07, 2008, 10:17:56 »
Cytuj

Marcin Błaszczyk napisał:

Są gusta i guściki :) nie wszyscy mogą wszystko lubić :)


Zupełna racja, ja akurat po bezpośrednim porównaniu należę jak się okazało do grupy potępiającą tylną półkę, ale mój kolega mówi, że jak miałem na półce to było większe "łubudu" :)

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: [audio] głośniki z przodu do tyłu
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 07, 2008, 11:02:49 »
hehe :) mi 'lubudu' nie potrzebne bo slucham muzyki dla siebie a nie dla pieszych chodzacych po chodnikach ale tylna polka jest dobrym rozwiazaniem kiedy nikt z tylu nie jedzie. a ze zazwyczaj jezdze sam to zdaje to egzamin ;)
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.