Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: automatyczna skrzynia biegów w XM  (Przeczytany 15988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Re: automatyczna skrzynia biegów w XM
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 19, 2008, 22:33:00 »
Rozmawiałam z mechanikiem który zajmuje się naprawą automatów w XM podkreślam w XM (warsztat w Poznaniu)który powiedział że dopóki nie wiadomo co jest przyczyną że skrzynia źle chodzi,, wymiana oleju może nawet pogorszyć sytuację,, to są jego słowa

Offline Michal Michnowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 49
  • Skąd: Szczecinek
  • Posiadany samochód: XM 2,0 TCT HA Break Automat 97'
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Szczecinek
Re: automatyczna skrzynia biegów w XM
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 20, 2008, 18:31:10 »
a mozesz podac numer do tego warsztatu i namiary nazwa adrs itp.?
pozdrawiam Michal
Michał XM 2,0 TCT HA Break 97' orga 7505

  • Gość
Re: automatyczna skrzynia biegów w XM
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 20, 2008, 21:01:22 »
Tego akurat nie wiedzialem ;)
fakt ze olej zmieniali w warsztatach ktore zajmuja sie automatami wiec moze wiedzieli co robia :)
dobrze wiedziec na przyszlosc, bo pewnie kiedys wroce do automatu.....

  • Gość
Re: automatyczna skrzynia biegów w XM
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 20, 2008, 22:23:02 »
Mam dwa telefony do Poznania ( w Poznaniu naprawiał swoją skrzynię Pan Julian - klubowicz ) tylko teraz nie wiem który jest do tego warsztatu
1. (0-61) 665-92-45
2. (0-61) 663-65-65
któryś na pewno jest właściwy :-)  :-)
Jest jeszcze w Dzierżoniowie ( tam właśnie teraz naprawiają mi skrzynię) (0-74)831-16-42
Jest jeszcze w Długołęce na ul. Sportowej (nie mogę znaleźć numeru) tam też naprawiają automaty w XM. Bo nie wszystkie warsztaty podejmują się napraw skrzyń automatycznych w tym samochodzie.

te co podałam to są na pewno pewniaki.
Pozdrawiam

Offline Michal Michnowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 49
  • Skąd: Szczecinek
  • Posiadany samochód: XM 2,0 TCT HA Break Automat 97'
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Szczecinek
Re: automatyczna skrzynia biegów w XM
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 21, 2008, 19:30:25 »
Wymiana oleju nie pomogla ale i nie zaszkodzila.dobrze ze jeszcze jakos sie kula wiec moze dojade do tego poznania (nie mam tragedii wszystkie biegi dzialaja tylko za wczesnie wrzuca 3 i 4 - a jak mu sie zechce to dziala ok).A moze jakis dobry wrsztat w szczecinie bo bede w nastepnym tygodniu.Pozdarwiam Michał
Michał XM 2,0 TCT HA Break 97' orga 7505

Offline Julian Donajski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 137
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD MkII automat 1995 HAII
  • Zainteresowania: święty spokój o ile istnieje
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Re: automatyczna skrzynia biegów w XM
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 21, 2008, 23:10:24 »
Cytuj

Michal Michnowicz napisał:
Wymiana oleju nie pomogla ale i nie zaszkodzila.dobrze ze jeszcze jakos sie kula wiec moze dojade do tego poznania (nie mam tragedii wszystkie biegi dzialaja tylko za wczesnie wrzuca 3 i 4 - a jak mu sie zechce to dziala ok).A moze jakis dobry wrsztat w szczecinie bo bede w nastepnym tygodniu.Pozdarwiam Michał

Szukaj tutaj.
Pozdrawiam
XM2.1TD automat 1995
klient Media Markt

  • Gość
Re: automatyczna skrzynia biegów w XM
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 21, 2008, 23:20:19 »
Jeśli zdecydujesz się jechać do warsztatu musisz liczyć się z tym że nie naprawią ci go od ręki (w zależności co się w niej zepsuło ).
Powodzenia.

Offline Mariusz Staniec

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 225
  • Skąd: Bukowa, dzielnica Spólne - prawie Bełchatów
  • Posiadany samochód: XM'an 2.1TD '93 ASB i XM'an3.0 V6 24V '00 był nieodżałowany XM'an 2.1TD '91 i XM'an 3.0 V6 Break '92r
  • Zainteresowania: King Crimson, Honda Goldwing
  • Miejscowość: Bukowa, dzielnica Spólne - prawi
Re: automatyczna skrzynia biegów w XM
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 27, 2008, 14:31:32 »
Cytuj

aneta skowron napisał:
Drodzy klubowicze!
Mam teraz naprawdę wielki problem. Po wymianie oleju w automatycznej skrzyni auto nie chce jechać. Wcześniej jak pisałam nie ruszało tylko z D dopiero z pierwszego biegu a teraz nic. Nie ma w ogóle przyspieszenia. A co się jeszcze okazało że nie było tego sitka które jest tak ważne w tej skrzyni. Dzwoniłam do różnych warsztatów o podanie ceny naprawy ale tylko jeden warsztat (w Poznaniu)powiedział że naprawa skrzyni będzie mnie kosztować od 3000-4000 zł.pozostali chcieli abym osobiście przyjechała.  Jest to dla mnie kolosalna suma. Pomóżcie mi i doradźcie coś.

Wiem że jest jeszcze warsztat w Pęcławie tj za Głogowem ale nigdzie nie mogę znaleźć na niego namiary.
Pozdrawiam wszystkich.


To ja sprawca tego zamieszania podkusiłem Cię do wymiany oleju, no i sprawa się rypła.
Słyszałem o takich wybrykach, niemniej nie jest to reguła, mimo wszystko przykro mi.
Skrzynię można kupić używaną nawet za około 800 zł, należy poszukać nie spiesząc sie z tym jeśli to możliwe, koniecznie coby była jeszcze w samochodzie celem sprawdzenia czy działa jak należy.
Mariusz Staniec
Bukowa k/Bełchatowa dzielnica Spólne
XM'an 2.1TD 93r ASB
XM'an 3.0 V6 24V 00r

  • Gość
Re: automatyczna skrzynia biegów w XM
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 02, 2008, 00:27:51 »
No co ty Mariusz!

Nikt tu nie jest winien.Nie wygłupiaj się. Wszystko jest ok. :-)  :D.Pozdrawiam

Offline Grzegorz Grabowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 374
  • Skąd: Szczecin-Kostrzyn nad Odrą
  • Posiadany samochód: C-5 V6 3,0 automat, C-5 V6 3,0 LPG manual
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Szczecin-Kostrzyn nad Odrą
Re: automatyczna skrzynia biegów w XM
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 12, 2008, 23:56:02 »
W Szczecinie firma GETRYBE - robią automaty do XM. Koszt z ubiegłego roku( wówczas pytałem) 2500złotych.
Do wątku dodam, że XM w granicach 200 do 250 tkm lubi zaszwankować jeżeli ma automat. Po prostu tarczki nie wytrzymują ,a dodatkowo siłowniki. Z tego co ustaliłem zestaw naprawczy (trzeba wymieniać wykazane wyżej elementy) kosztuje około 950zł.
Jeżeli chdzi o pana co mówił że wymiana oleju może zaszkodzić to się dziwię.

Offline Kamil Żarski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDi
  • Miejscowość: Warszawa
Re: automatyczna skrzynia biegów w XM
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 24, 2008, 09:27:14 »
Witam,

Posiadam Skrzynię 4hp20 i mam taki temat ze jak skrzynia na trybie ECO, schodzi w dół, to czasami na niskich obrotach wruca tryba waryjny. Do tego skrzynia jak jest zimna pracuje lepiej, jak sie torche nagrzeje to jak sie powoli jezdzi, to szarpie delikatnie. Chce dołączyć ze skrzynie byla remontowana za kwote 4500 zł. Czy to moze być winna kalkulatroa, czujników, lub tak jak wyżej, źle wyegulowanej linki gazu (z ciekawości, co regulacja linki gazu ma do tego???, Czy jest jakiś czujnik polożenia pedału gazu???)

Z góry dziękuje za pomoc

Offline Robert Siwiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 412
  • Skąd: Gończyce
  • Posiadany samochód: XantiaV6, C5V6 lift
  • Miejscowość: Gończyce
Re: automatyczna skrzynia biegów w XM
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 04, 2008, 08:33:08 »
Cytuj

Kamil Żarski napisał:
Witam,

Posiadam Skrzynię 4hp20

Też miałem, jak ją wywaliłem to mi sporo ulżyło ;) .
Cytuj

 i mam taki temat ze jak skrzynia na trybie ECO, schodzi w dół, to czasami na niskich obrotach wruca tryba waryjny.

Komp skrzyni robi pomiar obrotów wejściowych i wyjściowych (ma własne czujniki) i jeżeli wartości są inne niż spodziewane - wywala awarię.
Cytuj

Do tego skrzynia jak jest zimna pracuje lepiej, jak sie torche nagrzeje to jak sie powoli jezdzi, to szarpie delikatnie.

Wyświetlanie awarii i szarpanie świadczy o problemie (może pompa daje słabe ciśnienie ) ... to że problemy są "na ciepło" - normalka.
Cytuj

Chce dołączyć ze skrzynie byla remontowana za kwote 4500 zł.

:( . Dodam że tanio jakoś .
Cytuj

Czy to moze być winna kalkulatroa, czujników,

Bardzo wątpliwe.
Cytuj

 lub tak jak wyżej, źle wyegulowanej linki gazu (z ciekawości, co regulacja linki gazu ma do tego???,

Niewiele. Komp skrzynki czyta z kompa wtrysku dane o obciążeniu silnika i powinien je uwzględniać .
 
Cytuj

Czy jest jakiś czujnik polożenia pedału gazu???)

Tak, ale komp czyta tylko max wciśnięcie pedału (z potencjometru) - wtedy redukuje do samego dołu ... jeżeli pedał nie jest w podłodze to nie reaguje.

Tyle mojej wiedzy - może coś pomoże.
Robert Siwiak
Xantia V6  (450kkm) , C5 V6 (240kkm)

Offline Nikodem Sadlik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Lędziy
  • Posiadany samochód: Citroen XM 2.9 Pallas 98
  • Miejscowość: Lędziy
Re: automatyczna skrzynia biegów w XM
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 28, 2009, 20:07:59 »
Witam. Odnalazłem temat i tu wrzucam swój problem.
Kupiłem xm z uszkodzoną automatyczną skrzynią biegów 4HP20 -samochód jeździ ale nie płynnie tzn: gdy jadę na na D na 4 biegu i zwalniam wtedy skrzynia nie zrzuca biegu (nie zawsze czasem zrzuca) tylko zaczyna mi migać kontrolka biegów D( jak wtedy zmienie przełożenie np na N czy 3 to też miga )samochód wtedy b cieżko przyspiesz i szarpie(jakbym miał chorobę sierocą) wtedy muszę wyłączyć silnik i jak odpalę to wszystko wraca do normy. Gdy potrzebę redukcji poprzedzę wrzuceniem 3 albo N nic mi nie miga, potem wrzucam D i jadę dalej.
Przy wyższych prędkościach od ok 90km mogę jechać na D i nic się nie dzieje( chyba brak potrzeby redukcji).
Dodatkowo zimny samochód zmienia z 1 na 2 dopiero przy wysokich obrotach (powyżej 3 tyś).
Dodatkowo biegi z 1 do D zmieniają się w miarę płynnie natomiast redukcja zachodzi gwałtownie(głośno a czasem coś nawet rąbnie i szarpie) szczególnie z D na 3 i gdy jadę w trybie eco i wciskam tryb sport( również gwałtowna zmiana i zwolnienie z uniesieniem tyłu czasem) Więcej grzechów nie pamiętam i postanawiam się poprawić (o ile to możliwe) z waszą pomocą rzecz jasna. Proszę o rady i dziękuje. Dodam że mój silnik to  3.0 (2.9) 24 V auto z 98r

Offline Paweł Filipowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 537
  • Skąd: Słomniki
  • Posiadany samochód: BX 1,9 16V 1989r.; C5 2.2 HDI 2002r.
  • Miejscowość: Słomniki
Re: automatyczna skrzynia biegów w XM
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 29, 2009, 09:21:30 »
Olej w ASB w zależności od warunków eksploatowania należy zmieniać co ok 30 kkm (jeżeli auto jeździ na długich trasach można troszkę rzadziej) Często problemy ze skrzyniam biorą się właśnie z niewłaściwego obsługiwania go. Automaty nie lubią przestojów. Najczęściej podczas przestoją rzęsieją tarczki i uszczelki i to pewnie jest problemem w Towojej skrzyni Anetko. Nie daj się naciągnąć to jest bardzo prosta skrzynia.

Nikodem, Ty już masz 4hp20 tak wiec przyczyny złego zachowania Twojej skrzyni szukał bym w jej sterowaniu.

Ekspertem nie jestem aczkoliwek jeżdze automatami już od 6 lat, zrobiłem ok 150kkm, zawsze serwisuje w Krakowie na Malborksiej, i ostatnio regeneracja skrzyni w Grad Caravaniem w której dobra była tylko obudowa (reszta została dosłownie zmielona) kosztowała mnie 3500 zł.
Pozdrawiam
Niestety XM poległ..
Jeżeli ktoś potrzebuje części zapraszam

Suma IQ na planecie jest stała liczba ludności rośnie

Offline Paweł Filipowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 537
  • Skąd: Słomniki
  • Posiadany samochód: BX 1,9 16V 1989r.; C5 2.2 HDI 2002r.
  • Miejscowość: Słomniki
Re: automatyczna skrzynia biegów w XM
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 29, 2009, 09:24:13 »
Acha i jeszcze jedno bardzo ważne, AUTOMATÓW NIE HOLUJEMY!!!
Niestety XM poległ..
Jeżeli ktoś potrzebuje części zapraszam

Suma IQ na planecie jest stała liczba ludności rośnie

Offline roman kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: rozkosz
  • Posiadany samochód: xm 3.0 v6
  • Miejscowość: rozkosz
Re: automatyczna skrzynia biegów w XM
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 24, 2009, 21:01:52 »
witam zaloguj się na stronie / autojozefow.pl / i tam przedstaw swój problem

Offline roman kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: rozkosz
  • Posiadany samochód: xm 3.0 v6
  • Miejscowość: rozkosz
Re: automatyczna skrzynia biegów w XM
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 24, 2009, 21:06:35 »
wejdź na stronę www.autojozefow.pl i tam się zaloguj i tam udzielą wszystkich potrzebnych porad.

Offline Filip Betley

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 206
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen XM 3.0V6 24v(200KM), 91r. Kolor: Piękna butelkowa zieleń :)
  • Miejscowość: Warszawa
Re: automatyczna skrzynia biegów w XM
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 25, 2009, 17:49:37 »
Nie polecam mechanikow z autojozefowa, kiedys jak mi padla skrzynia w poprzednim Xmenie to po rozmowie telefonicznej kazali mi go przyprowadzic a jak juz to zrobiem to powiedzieli ze nie naprawia mi tej skrzyni bo samochod jest z hydraulika a oni sie do hydrauliki nie dotykaja bo maja zle wspomnienia... W ten sposob starcilem 300zl na lawete a mogli mi to powiedziec przeciez przez telefon... Koledze robili skrzynie w pasacie, zaplacil chyba ze 4tys za naprawe a skrzynia ciągle szwankuje. Nie polecam!!!
Były:
Xm V6, 12v. 92r, automat
Xm V6, 12v, 94r, Mk1 manual, HA2

Offline roman kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: rozkosz
  • Posiadany samochód: xm 3.0 v6
  • Miejscowość: rozkosz
Re: automatyczna skrzynia biegów w XM
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 15, 2009, 14:14:22 »
mechanicy z józefowa nie muszą mieć nic do hydrauliki- skrzynia biegów nie ma nic wspólnego z zawieszeniem  skrzynia jest elementem integralnym i w żaden sposób nie jest połączona z zawieszeniem . Skrzynia biegów automatyczna 4HP18Q jest skrzynią w pełni hydrauliczną tzn. sterownik jest hydrauliczny i wierzcie mi nie ma w nim nic elektrycznego /moje wcześniejsze posty/ jedynie wentyle hydrauliczne jeśli ktoś nie wie oco chodzi nie powinien zabierać głosu a koledzy z jozefowa bardzo mi pomogli na odległość mam wszystkie materiały do sterownika i moja skrzynka pracuje jak po wyjeździe z fabryki  roman