Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK I] Czujniki parkowania  (Przeczytany 27202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Chmielewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 417
  • Skąd: Wyszków
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.0 16V
  • Miejscowość: Wyszków
[MK I] Czujniki parkowania
« dnia: Kwiecień 29, 2008, 20:51:59 »
Wyszlo na to ze i mnie dotknal problem z awaria czujnikow parkowania :( Ale co tam, montowalem kiedys takie w Xsarze wiec nie bede z bzdura, czyli sygnalem ciaglym po zalaczeniu wstecznego, jechal do serwisu. A ze problem usunale a przy okazji poznalem te czesc karoserii to mysle sobie, moze komus w przyszlosci sie przyda. Po datach na czujnikach wyglada ze dla Mk I i Mk II sa takie same wiec temat moze byc uniwersalny. A zatem do rzeczy.

Nie trzeba demontowac zderzaka, co za ulga :) Wystarczy wejsc pod auto, mozna sie wsunac unoszac je do gornego polozenia serwisowego, miejsca jest sporo a ruchy nie skrepowane. Calosc robiona w Breaku ale podejrzewam iz ten sam patent zastosowano w Berline. Od spodu zderzak jest oslona wzdluzna mocowana na standardowych niby wkretach (pol obrotu i wychodzi) w ilosci 4 sztuk, oczywiscie 2 na srodku i po 1 na kazdym skraju. Po ich wyjeciu trzeba nieco ponaginac plastyk zeby calosc wyszla ze zderzaka. Widzimy wowczas wiazki kabli od czujnikow i same czujniki. Poza tym blizej lewej strony auta jest dodatkowa wsuwana oslona pomiedzy samym zderzakiem a blacha karoserii stanowiaca oslone przewodow czujnikow wchodzacych do kabiny. Na wcisk wiec z demontazem nie ma wiekszych problemow. Po wyjeciu mozna wypiac z zaczepow okablowanie oraz wyjac wszystkie cztery czujniki. O dziwo, czujniki maja swoja zlaczke a zatem tez mozna je powypinac kiedy w gre wchodzi awaria ktoregos. W moim przypadku uszkodzony okazal sie kabel ktory ulegl przetarciu na skraju tej dodatkowej oslony. A ze krotko strasznie z nim trzeba bylo wykonac nurka do kufra, wyjac pianke i kolo zapasowe, odkrecic centralke czujnikow (nie ma dostepu do zatrzaskow zlaczki) wypiac zlaczki i wysunac kabel o te kilkadziesiat dodatkowych centrymetrow. Kable na wierzchu wiec robota prosta, polaczyc zerwany, zlutowac, zalozyc koszulke termokurczliwa coby wilgoc nie wchodzila, zabezpieczyc wiazki dodatkowo tasma izolacyjna i zlozyc wszystko w odwrotnej kolejnosci. Dziala wiec wychodzi na pelen sukces.

Przy okazji, moze sie komus przydac przy poszukiwaniu czesci zdjecia z numerami centralki i czujnikow. Wszystko produkcji Valeo sygnowane PSA.

Offline Marek Chmielewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 417
  • Skąd: Wyszków
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.0 16V
  • Miejscowość: Wyszków
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2008, 20:58:35 »
zdjecia nie wlazly :(
A zatem numerki:
- centralka
Valeo-AAS-REG02
96 504 002 80
601.881
HW01 SW01 Code05
- czujnik
Valeo
96 399 455 80
602.355

Offline Wojtek Wawrzynowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Byla Xantia `96 jest C5 `02 - 2.0i +LPG
  • Miejscowość: Poznań
Re: (MK I) Czujniki parkowania
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2008, 22:15:46 »
Dzieki, jak zwykle na temat i rzeczowo. :)

Twoje pantenty pomogly mi juz naprawic tylna szybe i zewnatrzne lusterko od strony pasazera.

Ps. Jest cos czego nie rozkrecales w C5?
Pozdrawiam
Wojtek

Offline Marek Chmielewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 417
  • Skąd: Wyszków
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.0 16V
  • Miejscowość: Wyszków
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2008, 11:04:44 »
Oooo ... wielu elementow i mam szczera nadzieje, ze nie bede musial :) W sumie, odpukac, wbrew pozorom i roznorakim opiniom C5 nie jest autem sprawiajacym wielu klopotow o ile nie miala jakiejs niespodziewanej przygody drogowej w postaci bliskiego spotkania. Wystarczy pamietac o drobnych przypadlosciach konstrukcyjnych i zadbac o elementy ktore tego wymagaja we wlasciwym czasie (tylne zaciski, lozyska wachacza itp.).
W Xsarze rozkrecalem wiecej z uwagi na konstrukcje niektorych elementow, w Xantii, o dziwo, poza zestawem wskaznikow w ktorym lubily przepalac sie zaroweczki nie ruszalem niczego :)
Jak to porownam do Vectry, Mondeo czy zwlaszcza Passata ktorymi jezdzilem wczesniej ... to majac te perspektywe wiem dlaczego od wielu lat jezdze Cytrynami :)

Offline Grzegorz Kościelecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 II 1,6 HDI BRAKE
  • Zainteresowania: różne
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2008, 21:56:11 »
Cześć!
Dla mnie trochę po temacie ale na przyszłość pewnie się przyda bo mam często taką awarię.
UWAGI:
1. W moim C5 Brake 2005 rok czujki mam BOSCH Made in Spain nr 0 263 003246 (965) PSA 96 496141 77 tak więc nie Valeo.
2. Z wyglądu (Twoje zdjęcia) wyglądają na identyczne.
3. Tak wię czy są czy też nie - ZAMIENNIKIEM.
4. Ile kosztuję czujki Valeo?
5. Cena z ASO Bosch - orginalne 300 zł. brutto za 1 szt.
6. Rozumiem, że awaria była z kabla a nie z czujki.

  • Gość
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2008, 10:16:32 »
Witam
U mnie była podobna historia tyle tylko że jeden z kabli był przerwany w jednej z wtyczek, drobne lutowanie i działał, jednak potem w czujniku skrajnym prawa strona zebrało się dużo brudu mokrego i skorodowały piny w czujniku, wumiana czujnika (170zł) w sklepie i nowa wiązka za 250zł w ASO
pozdrawiam
Mirek

Offline Grzegorz Drozdowski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 241
  • Skąd: Kołobrzeg
  • Posiadany samochód: w205 4Matic AMG
  • Zainteresowania: motoryzacja, żeglarstwo
  • Miejscowość: Kołobrzeg
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2008, 13:45:19 »
Czy są jakieś przeciwskazania (multiplex) do założenia jakiś zwykłych czujników z alegro??
wcześniej:
DS5, C4P, C4GP, C5, XM , 6x Xantia, ZX ,BX

DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA - L E X I A

Offline Michał Koman

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 726
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Łódź
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 01, 2008, 15:31:45 »
Pozwolę sobie dołączyć do powyższego pytania ale je rozwinę: do samochodu, który ich w ogóle nie ma?
Pozdrawiam.

Offline Mateusz Haglauer

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 86
  • Skąd: Świebodzice
  • Posiadany samochód: C5 [MKI] 2.0 HDi 110KM BREAK SX 2003 - 363 tys km, 508 RXH 2.0 HDi 180 KM 2017
  • Zainteresowania: narty i żeglarstwo
  • Miejscowość: Świebodzice
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 01, 2008, 16:12:32 »
witam
nie ma żadnych przeszkód do montażu jakichkolwiek czujników parkowania z allegro
 w mk1 nie jest włączone do multipleksu
nie wiem jak w mk2?!????? a jeśli by nawet było to i tak nie problem
bo taki zestaw podłącza sie tylko do zasilania i masy i działa

ewentualnie bierzemy zestaw z wyświetlaczem i musimy go gdzieś z przodu umocować i poprowadzić do niego kabel aż z samej centralki lub tez kupić zestaw bezprzewodowy - nie testowałem jak działa.

 
- montowałem tylko zestaw za ~115 zł  ( tylko z buzerem )
zasilanie podłączone do lampy cofania
działa u kolegi bez problemu


pzdr
mh

Offline Marek Chmielewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 417
  • Skąd: Wyszków
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.0 16V
  • Miejscowość: Wyszków
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 01, 2008, 19:18:56 »
W Mk I chyba nie ma potrzeby zakladania oryginalow nawet do fabrycznej instalacji bo wszystko jest poza multiplexem. W Mk II juz tak slodko raczej nie jest ... wyswietlacz komputera podaje info z czujnikow a zatem instalcja jest wpieta w multiplexa. Cen czujnikow Valeo nie sprawdzalem bo moje uszkodzenie polagalo na przetartym kablu ale jesli ktorys walnie to sprobuje zalozyc inny czujnik ... trzeba bedzie tylko wyciac zlaczke bo te "normalne" maja kabel wchodzacy bezposrednio w sam sensor.

Offline Mateusz Haglauer

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 86
  • Skąd: Świebodzice
  • Posiadany samochód: C5 [MKI] 2.0 HDi 110KM BREAK SX 2003 - 363 tys km, 508 RXH 2.0 HDi 180 KM 2017
  • Zainteresowania: narty i żeglarstwo
  • Miejscowość: Świebodzice
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 01, 2008, 19:49:51 »
ale bez wpinania sie w multipleks do MkII też można bez problemu podłączyć czujniki parkowania "uniwersalne" z allegro
bo je tylko podpinamy do masy i do "+"  w lampie tylnej pod światło - żarówkę od cofania




a w kabinie montujemy tylko brzęczyk lub brzęczyk z wyświetlaczem i nie ma problemu - fakt nie będzie to działało z komputerem auta, ale nie sądzę żeby to było konieczne ;)


można też dołożyć czujniki z przodu - to dla tych co mają problem z widocznością z przodu - też nieźle działa

ale brakuje czujników w sprzedaży które by pokazywały zakres odległości od np 10 - 20m i na wyświetlaczu jadąc na autostradzie mielibyśmy odległość od poprzedzającego auta np. 7m - fajna sprawa

pzdr
mh

Offline Grzegorz Drozdowski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 241
  • Skąd: Kołobrzeg
  • Posiadany samochód: w205 4Matic AMG
  • Zainteresowania: motoryzacja, żeglarstwo
  • Miejscowość: Kołobrzeg
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 01, 2008, 20:50:48 »
Hm... czujniki z przodu. Myślałem o tym, trzeba by tylko zamontować je przez jakiś wyłącznik, bo ich zasięg to chyba cos około 3m. i wkurzało by mnie to w czasie postoju w korku. Ciekaw jestem jak to jest rozwiązane w oryginalnym parktronicu.
wcześniej:
DS5, C4P, C4GP, C5, XM , 6x Xantia, ZX ,BX

DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA - L E X I A

Offline Mateusz Haglauer

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 86
  • Skąd: Świebodzice
  • Posiadany samochód: C5 [MKI] 2.0 HDi 110KM BREAK SX 2003 - 363 tys km, 508 RXH 2.0 HDi 180 KM 2017
  • Zainteresowania: narty i żeglarstwo
  • Miejscowość: Świebodzice
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 01, 2008, 21:13:18 »
do przednich jest osobny włącznik
ale czytałem że często - te z allegro - podłącza sie pod zasilanie w tylnych lampach
tylne czujniki to lamp cofania
przednie do lamp hamulca
i jak naciśniesz stop to wtedy przód działa
- jak dla mnie niezbyt wygodne
wolałbym podłączyć albo do zasilania pod osobny wyłącznik albo pod pozycje

jedynie przód zrobiłbym na wyświetlaczu bez brzęczyka - wtedy mogłyby działać cały czas ;)


tylko jak już napisałem wolałbym takie co maja zdecydowanie większy zasięg.

pzdr
mh

Offline Rafał Grabowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 II 1.6 HDI
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 01, 2008, 21:18:22 »
Witam, parktronik z przodu (w MK II) nie sprawia w ogole klopotu w korkach, no chyba ze ktos wjezdza na zderzak auta z przodu. Jeszcze nigdy nie denerwowal mnie, jedynie jak specjalnie podjezdzalem na zderzak auta z przodu ;)
Nie jestem pewien jak od jakiej odleglosci pokazuje sie na komputerze info z parktroniku, ale jest to ~40cm, no max. 50cm.
Natomiast ogromnie mi pomaga przy manewrowaniu na miescie. Ciezko jezdzic i parkowac tym autkiem w centrum gdanska ;P przynajmniej ja mam czasem problem ;)

pozdrawiam!! :)

Citroen C5 II 1.6HDi 2005
z gadżetów: bi-xenon, audio jbl'a

Offline Michał Koman

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 726
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Łódź
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 01, 2008, 23:12:00 »
Czyżby było to aż tak proste?? Hmm.... No normalnie mnie kusicie  ;)  A tak na serio: może ktoś polecić jakieś godne zaufania, czy też po prostu sugerować się np. czasem gwarancji? Oczywiście nie może tu być mowy o jakimś dodatkowym wyświetlaczu, uważam, że sam sygnał dźwiękowy w zupełności wystarczy.
Pozdrawiam.

Offline Mateusz Haglauer

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 86
  • Skąd: Świebodzice
  • Posiadany samochód: C5 [MKI] 2.0 HDi 110KM BREAK SX 2003 - 363 tys km, 508 RXH 2.0 HDi 180 KM 2017
  • Zainteresowania: narty i żeglarstwo
  • Miejscowość: Świebodzice
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 01, 2008, 23:35:34 »
witam
ja kupuje  nie najtańsze tylko te za około 120zł i
z rozpinanymi czujnikami - przy czujniku jest kostka i można czujniki rozpiąć i np wymienić lub rozpiąć jak chcemy zdjąć zderzak itp, w komplecie jest wiertło, wiec 0 problemu z montarzem
w razie braku odpowiedniego koloru bez problemu możesz pomalować sprayem,
do tego brzeczyk ma 2 stopnie głośności oraz wyłącznik - to po to ze jak podłączysz przyczepę to nie wyje ;)

pzdr
mh

Offline Marcin Nowak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 948
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: był Berlingo Van 1.6Hdi`08, C5 II br 2.0Hdi`08, jest: Jumper II 2.2`11, Jumpy II 2.0`14.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 02, 2008, 19:23:51 »
Cytuj

Rafał Grabowski napisał:
Witam, parktronik z przodu (w MK II) nie sprawia w ogole klopotu w korkach, no chyba ze ktos wjezdza na zderzak auta z przodu. Jeszcze nigdy nie denerwowal mnie, jedynie jak specjalnie podjezdzalem na zderzak auta z przodu ;)
Nie jestem pewien jak od jakiej odleglosci pokazuje sie na komputerze info z parktroniku, ale jest to ~40cm, no max. 50cm.
Natomiast ogromnie mi pomaga przy manewrowaniu na miescie. Ciezko jezdzic i parkowac tym autkiem w centrum gdanska ;P przynajmniej ja mam czasem problem ;)

pozdrawiam!! :)


w mk2 czujnik przód/tył włącza się po włożeniu wstecznego i  tylko po wstecznym w czasie manewrowania na  jedynce, więc w korku się nie włącza.



inna sprawa na temat nazwy: praktronic ..... tylko vw ma taką terminologię (również climatronic) a wszyscy używają aż mi się niedobrze robi :(
kłusownik kołtuństwa.


"... i owoc żywota Twojego je ZUS"

Offline Grzegorz Różycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 972
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: C5 V6 Exclusive '06 BVA LPG, C5 V6 Exclusive '02 BVA LPG
  • Zainteresowania: motoryzacja w każdej postaci :-)
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 02, 2008, 20:19:31 »
A ja chciałem sobie założyć czujniki parkowania z przodu, bo w Mk1 ich nie ma. Tylko nie wiem jak zrobić żeby działały tylko podczas parkowania, a nie cały czas. No chyba, że nie ma przeciwwskazań żeby działały cały czas. Może ktoś już robił coś takiego. Macie jakieś pomysły?
C5 MkII V6 2,9i (210KM) Exclusive Automatic '06 91kkm
Toyota Prius II 1,5VVTi (110KM) ECVT '09 177kkm
Kueschall Advance '14 (0KM) 0,5kkm

Offline Michał Koman

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 726
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Łódź
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 04, 2008, 15:20:10 »
Trafiłem na trochę starszy temat dotyczący czujników parkowania: http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=25267&forum=17
Pozdrawiam.

Offline Paweł Stec

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Niedrzwica Duża
  • Posiadany samochód: C5 Mk1 2,2HDi Exclusive 2001; Xantia I 1,8i 1993
  • Miejscowość: Niedrzwica Duża
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 28, 2008, 14:09:09 »
Witam
Mam problem z czujnikiem parkowania - brzęczyk emituje ok. 4 sekundowy, ciągły sygnał, po czym w ogóle przestaje działać. Sytuacja ta powtarza się ilekroć włączę wsteczny bieg - 4 sekundy brzęczenia i nic, czujniki nie wychwytują żadnych przeszkód... Nie sprawdzałem co prawda niczego miernikiem, ale po przyłożeniu ucha do czujników, W KAŻDYM słychać cykanie niczym w zegarku.
Proszę o podpowiedź, jak zlokalizować przyczynę usterki systemu.
Pozdrawiam :-)

Offline Marcin Nowak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 948
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: był Berlingo Van 1.6Hdi`08, C5 II br 2.0Hdi`08, jest: Jumper II 2.2`11, Jumpy II 2.0`14.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 28, 2008, 14:34:17 »
Cytuj

Paweł Stec napisał:
Witam
Mam problem z czujnikiem parkowania - brzęczyk emituje ok. 4 sekundowy, ciągły sygnał, po czym w ogóle przestaje działać. Sytuacja ta powtarza się ilekroć włączę wsteczny bieg - 4 sekundy brzęczenia i nic, czujniki nie wychwytują żadnych przeszkód... Nie sprawdzałem co prawda niczego miernikiem, ale po przyłożeniu ucha do czujników, W KAŻDYM słychać cykanie niczym w zegarku.
Proszę o podpowiedź, jak zlokalizować przyczynę usterki systemu.
Pozdrawiam :-)


jeśli niesprawny jest jeden lub kilka czujników ultradźwiękowych urządzenie nada kilka krótkich
sygnałów dźwiękowych przez ok. 3 sek.,
 jeśli nie działają poprawnie wszystkie czujniki ultradźwiękowe urządzenie nada ciągły sygnał
dźwiękowy przez ok. 3 sek.
-ale czy wszystkie cykają z jednakową częstotliwością??
kłusownik kołtuństwa.


"... i owoc żywota Twojego je ZUS"

Offline Paweł Stec

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Niedrzwica Duża
  • Posiadany samochód: C5 Mk1 2,2HDi Exclusive 2001; Xantia I 1,8i 1993
  • Miejscowość: Niedrzwica Duża
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 29, 2008, 20:59:03 »
Cytuj

Marcin Nowak napisał:

-ale czy wszystkie cykają z jednakową częstotliwością??


Nie mam pojęcia i nie wiem również, jak samemu to sprawdzić  :(

Offline Marcin Nowak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 948
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: był Berlingo Van 1.6Hdi`08, C5 II br 2.0Hdi`08, jest: Jumper II 2.2`11, Jumpy II 2.0`14.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 30, 2008, 00:39:45 »
Cytuj

Paweł Stec napisał:
Cytuj

Marcin Nowak napisał:

-ale czy wszystkie cykają z jednakową częstotliwością??


Nie mam pojęcia i nie wiem również, jak samemu to sprawdzić  :(


zacytuję Ciebie "...po przyłożeniu ucha do czujników" :)
kłusownik kołtuństwa.


"... i owoc żywota Twojego je ZUS"

Offline Paweł Stec

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Niedrzwica Duża
  • Posiadany samochód: C5 Mk1 2,2HDi Exclusive 2001; Xantia I 1,8i 1993
  • Miejscowość: Niedrzwica Duża
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 30, 2008, 15:39:27 »
Marcin Nowak napisał:
Cytuj
jeśli niesprawny jest jeden lub kilka czujników ultradźwiękowych urządzenie nada kilka krótkich
sygnałów dźwiękowych przez ok. 3 sek.,
 jeśli nie działają poprawnie wszystkie czujniki ultradźwiękowe urządzenie nada ciągły sygnał
dźwiękowy przez ok. 3 sek.

Z tego co napisałeś wynika, że uszkodzeniu uległy wszystkie czujniki :( a w takim wypadku ich naprawa/wymiana jest nieopłacalna. Pozostaje mi tylko zakup czegoś nowego :-|

Offline Marcin Nowak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 948
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: był Berlingo Van 1.6Hdi`08, C5 II br 2.0Hdi`08, jest: Jumper II 2.2`11, Jumpy II 2.0`14.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK I] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 30, 2008, 17:47:56 »
na Twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze dokładnie te stare czujniki.
kłusownik kołtuństwa.


"... i owoc żywota Twojego je ZUS"