Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty  (Przeczytany 204484 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tomek Norek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Zgierz
  • Posiadany samochód: Xsara II, 20HDI
  • Zainteresowania: żeglarstwo, "analogowa" fotografia cz-b
  • Miejscowość: Zgierz
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #325 dnia: Maj 25, 2012, 13:25:36 »
tarcze i klocki uzywane ? hmm....... no bez przesady

Offline zbigniew nowak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 190
  • Skąd: barcin
  • Miejscowość: barcin
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #326 dnia: Maj 25, 2012, 14:48:13 »
Cytuj

Tomek Norek napisał:
tarcze i klocki uzywane ? hmm....... no bez przesady


Skupujemy belki i czasami przyjeżdżają do nas zawieszenia głównie z Francji z całym osprzętem, bardzo dużo z tego osprzętu jest w idealnym stanie, a co najważniejsze są to części oryginalne i uważam, że lepiej klientowi, który nie dysponuje gotówką na dobre markowe części zaproponować takie właśnie, oryginalne, praktycznie bez oznak zużycia części (a zarówno tarcze jak i klocki można łatwo ocenić), niż jakieś zamienniki "renomowanej firmy".
Oczywiście o tym co montujemy decyduje klient.
ANTAŁEX tylna belka naprawa regeneracja PEUGEOT CITROEN www.tylna-belka-peugeot-citroen.pl
Skupuję zużyte belki

Offline Tomek Norek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Zgierz
  • Posiadany samochód: Xsara II, 20HDI
  • Zainteresowania: żeglarstwo, "analogowa" fotografia cz-b
  • Miejscowość: Zgierz
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #327 dnia: Maj 25, 2012, 14:50:56 »
No w sumie racja. Chyba tez bym wolal tanie oryginalne lekko zuzyte tarcze niz nowki z Chin.

Offline Tomasz Kosowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: xsara 1.4
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #328 dnia: Maj 25, 2012, 19:49:01 »
Ponowię zapytanie o franceautoservice.pl w Krakowie. Czy ktoś regenerował tam swoją belkę? Coś dziwnie cicho na ich temat, no może oprócz oddziału w Świdnicy a tam opinie niezbyt pochlebne.

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #329 dnia: Maj 25, 2012, 21:14:13 »
Tak jak Zbyszek pisze, dostalem czesci w rewelacyjnym stanie, zarowno klocki jak i tarcze i nie zrobilem tego ze wzgledu na zal 50 zl na nowe klocki ale ze wzgledu na to, ze te ktore dali byly oryginalne i w swietnym stanie. Przejechane 11tkm glownie z przyczepa i wszystko super:)
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Włodzimierz Śmieszek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 718
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2.0 HDI 90 KM
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Kraków
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #330 dnia: Maj 26, 2012, 10:24:30 »
Niby wymiana używanych części układu hamulcowego jest nielegalna (tak podobno stoi w przepisach) ale dla mnie to jest trochę nielogiczne, bo przecież te same części przed wymontowaniem jeździły w aucie i wtedy były legalne. Ja rozumiem, że jakiś partacz może uszkodzić części przy przemontowaniu ale równie dobrze może uszkodzić nowe części.

Offline Wojciech Karwowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Posiadany samochód: Xsara 1.4 SX 2000r - 260 tyś km
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #331 dnia: Maj 26, 2012, 21:14:36 »
Właśnie wróciłem z Antałexu  -   kawałek drogi, noc nieprzespana ( byłem umówiony na 7 rano)....
O 8.15 zrobiłem rozliczenie finansowe ( 750 zł + 2 lata gwarancji) i do domu!
Miło, fachowo i widać efekt ( a miałem masakrę - 266 000 km i obcierka nadkola).
POLECAM !!!!

ps.
     Tylko nie jedżcie do Piły - rok temu zrobiłem sobie "wycieczkę", chciano mnie skasować na 2 tyś, a w konsekwencji nie zrobiono nic, bo PAN FACHOWIEC nie mógł zdjąć bębna hamulcowego !!!!
Ale opisy i gadka, że lepszego w całej uni nie ma.

Pozdrawiam    

Belka + Antałex

Offline Wojciech Wodzyński

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 618
  • Skąd: Barycz
  • Posiadany samochód: Fiat Bravo II 1.4 T-Jet
  • Miejscowość: Barycz
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #332 dnia: Maj 26, 2012, 21:19:39 »
No ja w przeciągu miesiąca też wybieram się do Antałexu. Mam około 250 km. w jedną stronę :)

Offline Tomek Norek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Zgierz
  • Posiadany samochód: Xsara II, 20HDI
  • Zainteresowania: żeglarstwo, "analogowa" fotografia cz-b
  • Miejscowość: Zgierz
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #333 dnia: Maj 27, 2012, 21:07:49 »
No to podsumowując to, co na razie napisaliście jest w zasadzie tylko jedna opinia po czasie. W jednym samochodzie belka wymagała wymiany na inną po roku od regenereacji, co zostało bezproblemowo załatwione przez firmę, w drugim spisywała się dzielnie przez ponad 80kkm. Czyli skoro nie ma więcej opinii, albo ludzie są tak zadowoleni, że zapominają o belce, więc nie chce im się pisać, albo tak załamani, że też im się nie chce. No bo w Antałexie, to chyba było pół forum, nie ? ;)

To może rozszerzę pytanie o odczucia z Piły ? Jedna opinia była, że nie mogli dać sobie rady z bębnem.

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #334 dnia: Maj 27, 2012, 21:55:09 »
U mnie w rodzinie już dwie belki robione były w Antałexie. Moja niedawno (więc jeszcze nie mogę nic powiedzieć o trwałości), a wcześniej u brata w VTS – 3 lata temu. Po 3 latach wszystko z belką jest ok.
 
Xsara
 

Offline zbigniew nowak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 190
  • Skąd: barcin
  • Miejscowość: barcin
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #335 dnia: Maj 27, 2012, 22:24:19 »
Cytuj



To może rozszerzę pytanie o odczucia z Piły ? Jedna opinia była, że nie mogli dać sobie rady z bębnem.


Zwróć uwagę skąd jechała ta osoba na tą naprawę, otóż ze Sląska.
Ok 400km w jedną stronę, a mechanik, który określa się jako nie mający konkurencji w Polsce w regeneracji belek, odsyła klienta, który zrobił do niego 400 km z kwitkiem, bo nie może ściągnąć bębna?
Przecież od ściągnięcia bębnów rozpoczyna się każda naprawa tylnej belki, jeżeli nie może poradzić sobie z pierwszą czynnością podczas złożonego procesu naprawy belki, to powinien zmienić zajęcie.
To, że łożyska kół bywają zapieczone na ośkach zdarza się dość często i trzeba umieć sobie z tym radzić, a nie odsyłać klientów do domu.
ANTAŁEX tylna belka naprawa regeneracja PEUGEOT CITROEN www.tylna-belka-peugeot-citroen.pl
Skupuję zużyte belki

Offline Artur Kopacz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Brzeszcz
  • Posiadany samochód: Xsara
  • Miejscowość: Brzeszcz
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #336 dnia: Czerwiec 01, 2012, 18:08:32 »
Ja własnie zakończyłem transakcje przez allegro z Antałexem i wystawiłęm komentarz. Żadnych problemow. Auto jak nowe, stara belka wysłana w środę (po 2 tygodniach od zakupu) dzisiaj przelew zwrotny. Mam bardzo blisko do Świdnicy.. ale odstraszyły mnie wasze posty o tej firmie.

Świdnica = 870zł + koszt paliwa + pewność że w cenie wymienia mi tylko uszczelnienia, łożyska i czopy..

Antałex = 800zł belka (z kosztami wysyłki) + 120zł wymiana + pewność że belka wymieniona na kompletnie zregenerowana wraz z wachaczami, itd. a nie wiadomo w jakim dokładnie stanie była moja stara belka.

Wiec wybór był prosty. Zobaczymy jak długo posłuży.

Offline Tomek Norek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Zgierz
  • Posiadany samochód: Xsara II, 20HDI
  • Zainteresowania: żeglarstwo, "analogowa" fotografia cz-b
  • Miejscowość: Zgierz
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #337 dnia: Czerwiec 02, 2012, 22:05:29 »
Chyba się zdecyduję na Antałex. Czy obowiązuje jakiś rabat klubowy i co trzeba zrobić, żeby go otrzymać ?

Offline Sylwia Pesta

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Sierpc
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II Break 2001r 1,6 16v
  • Miejscowość: Sierpc
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #338 dnia: Czerwiec 06, 2012, 09:58:17 »
Witam wszystkich ja polecam warsztat w Sampławie robiłam u nich  belkę w swojej xsarze jak na razie nie narzekam.

Offline Wojciech Wodzyński

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 618
  • Skąd: Barycz
  • Posiadany samochód: Fiat Bravo II 1.4 T-Jet
  • Miejscowość: Barycz
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #339 dnia: Czerwiec 15, 2012, 16:52:29 »
W następną sobotę jestem umówiony w Antałexie. W jedną stronę mam prawie 230 km. Zdam relację co i jak.

Offline Wojciech Wodzyński

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 618
  • Skąd: Barycz
  • Posiadany samochód: Fiat Bravo II 1.4 T-Jet
  • Miejscowość: Barycz
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #340 dnia: Czerwiec 24, 2012, 19:11:08 »
Wczoraj byłem w Antałexie. Pełen profesjonalizm i szybkość działania. Belka zregenerowana i wymienione poduszki skrętne. Wszystko w mniej niż 1,5 h. Pytanie do Tomka Norka: Ty byłeś tą   błękitną Xsarą na zgierskich numerach?

Offline Tomek Norek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Zgierz
  • Posiadany samochód: Xsara II, 20HDI
  • Zainteresowania: żeglarstwo, "analogowa" fotografia cz-b
  • Miejscowość: Zgierz
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #341 dnia: Czerwiec 25, 2012, 08:28:17 »
Cześć,

tak to ja byłem tą Xsarą :D, jak rozumiem, Ty byłeś tą niebieską ;)
No to nawet nie wiedziałem, że spotkałem kolegę z forum.
Potwierdzam w Antałexie pełen profesjonalizm, każdy wie co ma robić, każdy możliwy problem jest już znany i jest na niego sposób :D. Panowie działają szybko, widać, że belki mogą robić z zamkniętymi oczami. Dwa lata pisemnej gwarancji, na piśmie zapewnienie o oryginalności części, także super :D

Na minus tylko jedna rzecz. Po zdjęciu wachaczy z mojej belki Panowie chcieli złożyć mi ją ponownie na innej rurze, pewnie tak jest szybciej. Ja rozumiem, że większość klientów przyjeżdża, kiedy z rury już są strzępy i nie ma różnicy, ale ja przyjechałem wtedy, kiedy tylko zauważyłem, że coś się dzieje właśnie po to, żeby zniszczenia były jak najmniejsze. I moja rura była w porządku. Po krótkiej rozmowie belka została złożona na mojej rurze. No chyba każdy woli mieć swoje części jak się nadają:D Dostałem nawet rabat za to, że moja rura była użyta.

Pozdrawiam.

Offline Wojciech Wodzyński

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 618
  • Skąd: Barycz
  • Posiadany samochód: Fiat Bravo II 1.4 T-Jet
  • Miejscowość: Barycz
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #342 dnia: Czerwiec 25, 2012, 14:25:34 »
Nie, ja byłem czerwoną. Pytałem się Ciebie ile podniósł się samochód po regeneracji belki :)

Offline Błażej Szałata

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Skąd: Wąsosz
  • Posiadany samochód: Xsara 1,6 - 16v - 2001r
  • Zainteresowania: wiadomo citroeny i wszystko co z nimi związane
  • Miejscowość: Wąsosz
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #343 dnia: Czerwiec 26, 2012, 15:51:43 »
A ja na beleczke czekam. Zamówiłem w Antałexie i czekam na kuriera tylko u mnie w okolicy za przekładke wołają 150 zł ale to i tak taniej niż gnać przez pół polski :)
O efektach napiszę wkrótce :)





Bela wymieniona. Dostawa błyskawiczna. Teraz tylko muszę zapakować i przygotować do zabrania przez kuriera, a autko hmmmm inna bajka troszkę sztywniejsze, stabilniejsze i "pewniejsze" no i ten spokój duszy przez 2 lata :) Polecam
Był ZX - Xsara1 - Megane2
Jest XSARA 2 - 2001 - 1,6 16v + Golf5 1,9tdi

Offline Tomasz Lewandowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 092
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: 1. C4 Grand Picasso 2.0 HDi AUT Exclusive Mk I 2008. 2. Kia Ceed 1.6 CRDI MkI. 3. (Kiedyś) Citroen Xsara II 1.6i 16V Break
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #344 dnia: Lipiec 23, 2012, 13:18:58 »
Mam za sobą wizytę w Antałexie, wszystko sprawnie poszło, samochód stoi tak jak powinien. Dojazd z Wrocławia rewelacyjny.
Z przyczyn rodzinnych myślałem o robieniu belki w Pile, ale ich strona jest odstraszająca. Jak ktoś pisze takie elaboraty, to ma zbyt dużo wolnego czasu, a za mało konkretnej roboty.
"Nie kupuj używanego Peugeota lub Citroena, jeśli ktoś Ci mówi, że belka była regenerowana po za naszą firmą".  :D

Offline Filip Presz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: Xsara II, C4 II
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #345 dnia: Sierpień 02, 2012, 10:04:44 »
Ale ten gościu z Piły ma pod sufitem xD Poczytajcie co on tam wypisuje, masakra.
U mnie też chyba niedługo przyjdzie pora na belkę, samochód mocno siadł i minimalnie koła zaczęły się pochylać.
Xsara II 1.6 16v 2004r.
Citroen C4 II 1.6 VTi 2014r.

Offline Mirosław Cichy

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Chorzów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II
  • Miejscowość: Chorzów
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #346 dnia: Sierpień 05, 2012, 12:11:07 »
Ja byłem teraz we wtorek z moją Xsarcią w Krakowie w Franceautoservice. Regeneracje podstawową mają za 857zł (koszt paliwa z Chorzowa niecałe 100zł) po kalkulacji taniej niż w Antałexie (podstawa 750zł). Zapłaciłem 1300zł ,ponieważ do wymiany była jeszcze rura. Nie byłem przygotowany na aż takie pieniądze ale właściciel serwisu zaproponował ,że część zapłace na miejscu a na reszte wypiszemy umowe na przelew. Z serwisu jestem w 110% zadowolony. Pokazali zużyte części i powiem szczerze to była miazga. Otwory rury w kształcie jajka uświadomiły mi powagę sytuacji. Jestem pewien że pokazano mi części z mojego samochodu ,ponieważ próbowałem sam się zabrać do wymontowania belki ale szybko zrezygnowałem (brak narzędzi, podnośnika i czasu). Auto po serwisie prowadzi się rewelacyjnie,a różnica po takim czasie eksploatacji nieziemska (u mnie lewe koło haczyło na zakrętach i dziurach o nadkole). Serwis w Krakowie polecam zdecydowanie wszystkim miła fachowa obsługa. Naprawa trwała niecałe 3 godziny.

Offline zbigniew nowak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 190
  • Skąd: barcin
  • Miejscowość: barcin
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #347 dnia: Sierpień 05, 2012, 20:45:53 »
Nie bardzo rozumiem "w Antałexie podstawa 750 zł", otóż u nas (w Antałexie) 750zł to jest całkowity koszt łącznie z regeneracją - wymianą rury, prawda jest taka, że rurę trzeba robić praktycznie w 95% przypadków, a jak warsztat twierdzi, że rzadko się to robi to właśnie dla takiej sytuacji jak Twoja, niby cena 857, a zrobiło się 1300zł, ale jak auto rozebrane to co klient ma powiedzieć - składamy i jadę gdzie indziej?
ANTAŁEX tylna belka naprawa regeneracja PEUGEOT CITROEN www.tylna-belka-peugeot-citroen.pl
Skupuję zużyte belki

Offline Filip Presz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: Xsara II, C4 II
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #348 dnia: Sierpień 05, 2012, 21:36:44 »
Cytuj

Tomek Norek napisał:
Chyba się zdecyduję na Antałex. Czy obowiązuje jakiś rabat klubowy i co trzeba zrobić, żeby go otrzymać ?


No właśnie, może udałoby się wynegocjować jakiś rabat?
To prawie jak zakupy grupowe, większość ludzi pojechała do waszej firmy dzięki temu forum;)
Xsara II 1.6 16v 2004r.
Citroen C4 II 1.6 VTi 2014r.

Offline Kamil Zientek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Skąd: OPO
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.4 2003
  • Miejscowość: OPO
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #349 dnia: Sierpień 20, 2012, 14:09:32 »
Witam

Jaki jest graniczny przebieg dla wytrzymałości łożysk?  Oczywiście nie chodzi mi o dokładność co do tysiąca, lecz chodzi mi o orientacyjny przebieg kiedy owe łożyska już są zniszczone. Ewentualnie w jaki sposób można sprawdzić zużycie łożysk w celu szybkiej wymiany i zapobiegnięcia uszkdzoeniu elementów zawieszenia belki. Słyszałem, że jednym z testerów jest bujanie zawieszeniem i nadsłuchiowanie skrzypienia. Czy jeżeli nic nie skrzypi to znaczy, że łożyska są OK? Auto ma 54000 km przebiegu i zastanawiam się nad profilaktyczną wymianą samych łożysk. Ma to sens?