Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Samodzielna wymiana pompy paliwa?  (Przeczytany 11783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Bernacki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 121
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5(X7) 2.0HDi 163KM '11 (Xantia 2.0HDi 110KM '00) (ZX 1.6i aura 88KM '93)
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Samodzielna wymiana pompy paliwa?
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 13, 2009, 22:16:45 »
Jak masz przesuwaną kanapę to musisz ją wyjąć.
Na początek z przodu kanapy są takie trzy śrubki pod plastikowymi zasłonkami.
A potem z tyłu pod taką metalową przesuwną zasłonką w bagażniku 3 śruby Torx w podłodze.
I to chyba wszystko.
Ja poległem na tych tylnych więc oddałem auto do mechanika bo nie miałem czasu już kombinować a i tak mechanik się męczył i w końcu jedną śrubę musiał uciąć bo się nie odkręciła a Otwór torx wyrobił się na okrągło a nabijanie większych nic nie dało.
Pozdrawiam,
Krzysztof Bernacki (Warszawa) #5960
Citroen C5 (X7) 2.0 HDI '11 322kkm
był: Citroen Xantia 2.0 HDI '00 297kkm
był: Citroen ZX 1.6i aura '93 208kkm

crprog

  • Gość
Re: Samodzielna wymiana pompy paliwa?
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 13, 2009, 22:25:24 »
Taki jest efekt odkręcania śrub trox tanimi kluczami, polecam zakup dobrych kluczy ze stali Cr-Mo, kosztują parę groszy ale są warte ceny, i należało by takie śruby jeśli nigdy nie odkręcane prysnąć WD-40 albo przynajmniej cola polać:P ja jakoś swoje odkręciłem bez najmniejszego problemu :)

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Samodzielna wymiana pompy paliwa?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 26, 2009, 11:43:56 »
Nie chcialem zakladacnowego tematu postanowilem ze tutaj napisze:) Jak przekrece zaplon to pompa chodzi z 7 sekund i przestaje, zalaczam silnik. Auto zapala ale slyszac wycie pompy moze nie bardzo ale jednak. Mam pytanie czy to normalne i jaka moze byc tego przyczyna i jak to usunac?

crprog

  • Gość
Re: Samodzielna wymiana pompy paliwa?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 26, 2009, 14:44:19 »
Jak odpalisz i wyje pompa, to pierwsze oznaki że niedługo powie " pier**** nie robie " :P a to że po przekreceniu zapłonu słychać to normalka.