Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wysokie spalanie... 2.0i 16v  (Przeczytany 6267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Wysokie spalanie... 2.0i 16v
« dnia: Listopad 29, 2008, 08:08:42 »
Witam wszystkich otz nie pokoji od momentu kiedy kupilem ten samochod wielkosc jego spalania. Jeszcze na trasie oszczednie w graniach 90-110km i splanie mam 7-8litrow na 100km. Poprzez wymiane czego moglbym zredukowac splanie??Syszalem ze filtr duzo daje tylko jak sprawdzic czy jest zuzyty czy nie??

Offline Marek Ziemba

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 232
  • Skąd: Miłków k/Karpacza
  • Posiadany samochód: C5 2,2 HDI '02 a wcześniej ZX 1,9D '93
  • Miejscowość: Miłków k/Karpacza
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2008, 11:01:47 »
Cytuj

Krzysztof Szymczak napisał:
Syszalem ze filtr duzo daje tylko jak sprawdzic czy jest zuzyty czy nie??


Filtr powietrza w ZX powinno się wymieniać co 20kkm bądź 2 lata, bądź jeśli już jest zapchany czyli brudny, zakurzony itp. Wyciągnij swój filtr i obejrzyj go po prostu. Jeśli jest brudny i pełno w nim kamyków po prostu wymień go - nowy kosztuje chyba ze 30zł. Następnie co jakiś czas przeczyszczaj go wytrzepując z niego zanieczyszczenia.
Najlepiej wymieniać wszystkie trzy filtry (olej, paliwo, powietrze) na raz przy wymianie oleju. Silnik na pewno będzie bardzie zadowolony ;-).
Co do zmniejszenia spalania - sprawdź ciśnienie w oponach, wyrzuć z bagażnika niepotrzebne klamoty - często wozimy coś zupełnie niepotrzebnie (miałem znajomego który woził (duży fiat) w bagażniku worek piasku, aby zimą się lepiej jeździło, problem w tym że latem też z tym jeździł bo nie miał gdzie tego trzymać :-) ).
Jazda "na emeryta" też działa ;-) ale raczej brak wówczas przyjemności z jazdy :-).
Pamiętaj że to benzyniak na dodatek kilkunastoletni, raczej nic więcej nie poradzisz. Mój ZX-owy dieselek w trasie pali do 6 litrów a wjeździe mieszanej zimą sięga 7L/100km.
Nie wymagaj niemożliwego ;-)
Pzdr.
Miłków k/Karpacza, Jelenia Góra, Karkonosze
jest:C5 2,2 HDI '02 kombi, automacik "Duch Gór"
a wcześniej: ZX, dwa XM-y, BX, FSO 1500

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2008, 13:03:54 »
No to Cię Krzysiek załamię:evil:
2.0i, szybka trasa- 130-140- spalanie 8.5-9.2PB/100km, w mieście do 9.5:evil:
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2008, 14:10:25 »
Cytuj

Piotr Woźniak napisał:
No to Cię Krzysiek załamię:evil:
2.0i, szybka trasa- 130-140- spalanie 8.5-9.2PB/100km, w mieście do 9.5:evil:


No ja juz nie iwem kolega ma silnik wiekszy a spalanie takie jak u mnie prawie. Czy jak wymienie te filtry to jest szansa ze samochod zredukuje spalanie??mam ktos taki silnik jak ja to moze on sie wypowie ile mu pali czekam na odpowiedzi pozdrawiam

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2008, 17:04:19 »
Cytuj

Piotr Woźniak napisał:
No to Cię Krzysiek załamię:evil:
2.0i, szybka trasa- 130-140- spalanie 8.5-9.2PB/100km, w mieście do 9.5:evil:


ha ha hhhhaa
[color=ff0000]piii[/color]isz Piotrku
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2008, 17:06:33 »
tez cos dziwne to spalanie mi sie wydaje  :evil:  jeszcze niedawno mialem 1.9i i gdyby palil tyle co Piotrka to bym w zyciu tego nie sprzedal ;D
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2008, 17:21:11 »
co do 7-8l w 1.6i to wcale nie jest dużo. to normalny wynik.
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2008, 19:10:49 »
Cytuj

Marcin Ilcewicz napisał:
ha ha hhhhaa
[color=ff0000]piii[/color]isz Piotrku

Tylko zrobie przód, to wpadnij do Wrocławia. O ile zakład? Flaszka? Krata bro?

EDIT:
Spytaj Michała B. jak jechaliśmy na zlot, i jak go na zlocie katowaliśmy- średnie bodajże 7.5/100km


Oczywiście cały czas o PB mówimy, bo LPGu, jak dzialał, to 10 w lekko nieprzepisowej trasie...
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2008, 19:15:44 »
Cytuj

Artur Bryński napisał:
tez cos dziwne to spalanie mi sie wydaje  :evil:  jeszcze niedawno mialem 1.9i i gdyby palil tyle co Piotrka to bym w zyciu tego nie sprzedal ;D

To ile Ci palił?
Mi klekot tylko raz zszedł w trasie niżej 7.... W mieście cały czas 8-10, a klekotem wcale szybko nie jeździłem....
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2008, 19:54:26 »
Cytuj

Piotr Woźniak napisał:
Cytuj

Artur Bryński napisał:
tez cos dziwne to spalanie mi sie wydaje  :evil:  jeszcze niedawno mialem 1.9i i gdyby palil tyle co Piotrka to bym w zyciu tego nie sprzedal ;D

To ile Ci palił?
Mi klekot tylko raz zszedł w trasie niżej 7.... W mieście cały czas 8-10, a klekotem wcale szybko nie jeździłem....


To ja juz nie wiem jak jest u mnie z tym spalaniem. Czy mam wymieniac filtry to pomoze??ile wam pali 1.6 i w trasie i miesice??

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2008, 21:19:48 »
to ja nie wiem Piotrek co ty masz z tym spalaniem. mi po miescie jak zezre 8 to naprawde musze sie starac tak samo zeby po trasie zjadl mi okolo 6,5 to tez juz trzeba sie starac...zwykle zamykam sie trasa w 5,7-6 a po miescie tak jak teraz zima 7...a co do 1.9i po miescie lykal benzynki okolo 13 l bez wariacji po trasie raz zszedl na 7 l przy max emeryckiej jezdzie do 90 km/h bez przyspieszen itp. a tak po trasie okolo 9 na spokojnie lykal. takze jesli naprawde pali ci tyle ile piszesz to nic tylko pozazdroscic:)
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2008, 21:39:23 »
Cytuj

Artur Bryński napisał:
to ja nie wiem Piotrek co ty masz z tym spalaniem. mi po miescie jak zezre 8 to naprawde musze sie starac tak samo zeby po trasie zjadl mi okolo 6,5 to tez juz trzeba sie starac...zwykle zamykam sie trasa w 5,7-6 a po miescie tak jak teraz zima 7...a co do 1.9i po miescie lykal benzynki okolo 13 l bez wariacji po trasie raz zszedl na 7 l przy max emeryckiej jezdzie do 90 km/h bez przyspieszen itp. a tak po trasie okolo 9 na spokojnie lykal. takze jesli naprawde pali ci tyle ile piszesz to nic tylko pozazdroscic:)

Ja jestem od początku bardzo miło zaskoczony tym silnikiem.... Byłem przygotowany mmniej więcej na takie jak piszesz...
Wszystko zależy od miasta- we Wrocławiu nie mierzyłem, zresztą od założenia LPG nie tankuję PB do pełna, tylko dolewam, więc nie wiem ile paliłby w taką pogodę... Ale nie sądzę, aby brał ponad .5 litra więcej:|
Może przez filt PB u mnie większego przepływu nie może wywołać:D Nie mam pojęcia czy ktoś go zmieniał kiedykolwiek...
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2008, 22:58:17 »
no spalanie jest naprawde zadowalajace jak na silnik tej pojemnosci...ja niestety do tego 1.9i szczescia nie mialem chociaz w stanie byl super i nic mu nie dolegalo to jednak swoje lykal
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Paweł Malinowski

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 2 255
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: Same Peugeoty
  • Zainteresowania: SPORT MECHANIKA ŻEGLARSTWO
  • Miejscowość: Ełk
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2008, 23:06:05 »
Cytuj

Piotr Woźniak napisał:
Cytuj

Artur Bryński napisał:
to ja nie wiem Piotrek co ty masz z tym spalaniem. mi po miescie jak zezre 8 to naprawde musze sie starac tak samo zeby po trasie zjadl mi okolo 6,5 to tez juz trzeba sie starac...zwykle zamykam sie trasa w 5,7-6 a po miescie tak jak teraz zima 7...a co do 1.9i po miescie lykal benzynki okolo 13 l bez wariacji po trasie raz zszedl na 7 l przy max emeryckiej jezdzie do 90 km/h bez przyspieszen itp. a tak po trasie okolo 9 na spokojnie lykal. takze jesli naprawde pali ci tyle ile piszesz to nic tylko pozazdroscic:)

Ja jestem od początku bardzo miło zaskoczony tym silnikiem.... Byłem przygotowany mmniej więcej na takie jak piszesz...
Wszystko zależy od miasta- we Wrocławiu nie mierzyłem, zresztą od założenia LPG nie tankuję PB do pełna, tylko dolewam, więc nie wiem ile paliłby w taką pogodę... Ale nie sądzę, aby brał ponad .5 litra więcej:|
Może przez filt PB u mnie większego przepływu nie może wywołać:D Nie mam pojęcia czy ktoś go zmieniał kiedykolwiek...

Spalanie w większości przypadków zależy od nogi prowadzącego. Powiem tak moja 16v potrafiła w wakacje w spokojnej polskiej trasie z włączoną klimą zejść do około 9l lpg/100 km.- MRC może powiedzieć to samo - 10lpg/100 km jest w każdych warunkach do osiągnięcia.
Ale bez problemu można w trasie spalic tym autem (i każdym innym też) około 25 100 bez znaczenia czy to pb czy lpg. Kwestia stylu jazdy -  moje średnia spalanie wynosi 12lpg/100 - i dla mnie ten wynik biorąc po uwagę możliwości auta - jest ok :)
Nasze Cytyny :
Mój Zx v6, był i nie ma....

Obecnie Peugeot 308 oraz 407 coupe v6

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2008, 23:20:18 »
Dokładnie tak jak piszesz Paweł- jak często ruszasz dynamicznie, czy szybko przyspieszasz to motor chleje jak smok... Ciekawe ile takie 2.0 (8/16V) pali przy wykorzystaniu pełnych możliwości:evil:
Ja staram się stosować do wybranych zasad "eko-drajwingu", ale nie jeżdżę na niskich obrotach.
Mówisz o 12l/100km [LPGu]- to jest o jakieś 1-1.5l więcej niż mój- czyli w sumie oba, w stosunku do mocy, palą nie dużo...
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

  • Gość
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 30, 2008, 13:12:31 »
Ja swoim Vulcanem jak mnie wzięło na ecodriving to zmieniałem biegi przy 2tyś obr
Zchodził do 11LPG, a jak go pałowałem non stop to palił 13
Więc IMHO nie warto

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 30, 2008, 13:37:15 »
Cytuj

Marcin Jankowski napisał:
Ja swoim Vulcanem jak mnie wzięło na ecodriving to zmieniałem biegi przy 2tyś obr
Zchodził do 11LPG, a jak go pałowałem non stop to palił 13
Więc IMHO nie warto

Ale mówisz o W-wie, czy trasie?
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

  • Gość
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 30, 2008, 14:48:03 »
Cytuj

Piotr Woźniak napisał:
Cytuj

Marcin Jankowski napisał:
Ja swoim Vulcanem jak mnie wzięło na ecodriving to zmieniałem biegi przy 2tyś obr
Zchodził do 11LPG, a jak go pałowałem non stop to palił 13
Więc IMHO nie warto

Ale mówisz o W-wie, czy trasie?


W cyklu mieszanym ale z dużym wskazaniem na miasto, bo nawet jak na działkę do sulejówka jechałem(20km za wwą), to niby jako trasa, ale połowę drogi też trzeba postać w korkach :/


Jak sam BLOSa ustawiłem to palił mi 15-16, potem pojechałem do gazownika i tak mi wyregulował że max 13 z czego byłem niesamowicie zadowolony:)

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 30, 2008, 18:18:19 »
A Violi już dawałeś pić?;)
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Paweł Hendrysiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 314
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 30, 2008, 18:47:59 »
Co do pytania u źródła wątku 1.6 na oszczędnej trasie może palić w okolicach 6 litrów - tak mi wychodziło zanim był gaz założony.

Kiedyś zassałem jakieś ścierwo w dolot (wpadło do filtra) i spalanie wzrosło mi o 2 litry / 100 na gazie :), więc filtr ważna rzecz - podobnie jak wiele innych rzeczy które nie sposób wymienić. W aucie kilkunastoletnim każda pierdoła powoduje większe spalanie np. stan łożysk, zacisków hamulcowych, alternatora ;), ... Trzeba wszystko sprawdzać. Nie mówię już o sondzie lambda zwłaszcza jeśli przebieg >200tkm, świecach i innych takich.

Styl jazdy - Im więcej na 5 biegu tym więcej oszczędzasz, tak ja u siebie zaobserwowałem. Najlepiej w ogóle go nie zmieniać i spali tyle co kaszlak :)

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 09, 2008, 13:58:33 »
Cytuj

Paweł Hendrysiak napisał:
Co do pytania u źródła wątku 1.6 na oszczędnej trasie może palić w okolicach 6 litrów - tak mi wychodziło zanim był gaz założony.

Kiedyś zassałem jakieś ścierwo w dolot (wpadło do filtra) i spalanie wzrosło mi o 2 litry / 100 na gazie :), więc filtr ważna rzecz - podobnie jak wiele innych rzeczy które nie sposób wymienić. W aucie kilkunastoletnim każda pierdoła powoduje większe spalanie np. stan łożysk, zacisków hamulcowych, alternatora ;), ... Trzeba wszystko sprawdzać. Nie mówię już o sondzie lambda zwłaszcza jeśli przebieg >200tkm, świecach i innych takich.

Styl jazdy - Im więcej na 5 biegu tym więcej oszczędzasz, tak ja u siebie zaobserwowałem. Najlepiej w ogóle go nie zmieniać i spali tyle co kaszlak :)



Zalalem do pelna i sie okazalo ze przyjechalem 870km, jezdze do pracy w trasie caly czas, lae tez oczywiscie wyprzedzanie i przejazd przez male miesciny. Jazda caly czas w granicy 90-110km. I srednie spalanie wyszlo mi 6.10l/ 100km. CZy to wogole mozliwe czy moze zle dokonalem przeliczenia??

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 09, 2008, 22:20:26 »
Napisz jak liczyłeś.
IMHO możliwe.

PS.
Zatankowałeś 53l do baku? LOL! ja na głębokim "żydzie" nalałem max. 49:D
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 09, 2008, 23:02:39 »
Cytuj

Piotr Woźniak napisał:
Napisz jak liczyłeś.
IMHO możliwe.

PS.
Zatankowałeś 53l do baku? LOL! ja na głębokim "żydzie" nalałem max. 49:D



Zbiornika byl calkowicie pusty zalalem do niego 53 litry. I zobaczylem ile mi spali az do momentu gdy samochod nie bedzie mogl  ruszyc z powoduu braku paliwa i tak mi wyszlo ze 870 litrow przejchal az do pustego baku i podzielilem to przez ilosc paliwa i mi wyszlo ze mi pali 6.10/100km

Offline Paweł Hendrysiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 314
Re: Pytanie o mozliwosc redukcji spalania
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 13, 2008, 20:09:13 »
Jak już wcześniej napisałem to jest jak najbardziej możliwe. Pisałem oszczędna trasa, ale to nie oznacza braku wyprzedzania :)

Zresztą są mistrzowie oszczędzania, którzy potrafią zejść poniżej danych fabrycznych, a fabryka przy 90km/h podaje 5.9 czy jakoś tak.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Wysokie spalanie... 2.0i 16v
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 06, 2012, 20:15:07 »
Od pewnego momentu zx mi zaczal wiecej palic....W miescie wychodzi ok 22l w miescie nie wiem co jest grane....Co moge sprawdzic? Na 7l przejezdza mi 30km....


P.s. Jezdze oszczednie....

W sumie po zimie jezdzilem i bylo.ok...Ale auto stalo w sumie w zimie moze filtry do wymiany i olej...Bo slyszakem.ze jak auto stoi a 10tys nie przejechane to i tak olej trzeba zmienic...
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2015, 13:01:25 wysłana przez Marcin Ilcewicz »