Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku  (Przeczytany 9265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 10, 2008, 17:50:35 »
Cytuj

Marcin Błaszczyk napisał:
Powerbassy lepszy dół mają i trzeba im wzmak jak coś chce się osiągnąć. Helixy dark blue są bardziej zrównoważone czyli wszystkie dźwięki po równo.

Kolego Łukaszu Sz. a gdy bas jest głębszy to nie brzmi to lepiej? Przecież te głośniki są tylko od śrendnich i niskich (do 70-80Hz) tonów. Fakt, że sub jest za to niskie tony odpowiedzialny ale suba odcinasz filtrem dolnoprzepustowym na 60-70Hz, a na przód dajesz filtr górnoprzepustowy powyżej 70-80Hz i masz pięknie zrównoważone wszystkie dźwięki. Ja mam w aucie 4x13cm pod radiem i nie jestem zadowolony, kolega ma 4x16cm i gra o wiele lepiej pod samym radiem.


Ja mysle o zakupie wzmacniacz i suba wiec mam rozumiec ze dla mnie lepiej zagraja Powerbass oczywiscie przy opcji ze wzmacniaczem.???A jak bym zalozyl Helixy i do nich tez wzmacniacz to bede lepsze od powebass ze wzmacniaczem??Bo bedzie lepsze??

Offline Marcin Błaszczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 745
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: ZX 1,4 gaźnik Aura 92r
  • Zainteresowania: car audio, motoryzacja, fotografia, sport
  • Miejscowość: Turek
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 10, 2008, 21:23:43 »
Oba pod wzmacniacz się nadają ale tak jak napisałem powerbassy mają lepszy dół, a helixy są zrównoważone i bardziej uniwersalne więc sam musisz zdecydować co wolisz ;)

Offline Grzegorz Spek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 956
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 306 2.0HDI 2001 r.
  • Zainteresowania: MTB, muzyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 10, 2008, 21:40:01 »
Artur wg mnie ma troszkę przekombinowany zestaw, ale miał okazje. Jak już chcesz koniecznie 16 cm to wpakuj ODSEPAROWANY zestaw dobrego producenta (Lanzar, powerBass, Helix) wygłusz drzwi, zawmotuj gdzieś tweetery (fajne meijsce na łączeniu słupków i deski) i na tył zapakuj 30l skrzynkę suba. Podepnij to pod sensowną jednostkę centralną i jakiś wzmacniacz co ma  ręce i nmogi i masz naprawdę fajny zestaw.
BYŁY:
Citroen AX First 1,4d '92
Citroen ZX Break 1.9 TurboD Avantage '94
Citroen ZX Aura 1,6i '92 ORGA 5545 240kkm+
Ford Fiesta Flair 1.3 LPG 1997 r
Peugeot 306 2.0HDI 2000 r.

JEST:
Hjundaj i30 1,6 CRDi, służbowy...

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 10, 2008, 21:43:19 »
dobra bo widzę przeróżne kombinacje
radzę Ci w takim razie zacznij po kolei. kup najpierw dobre radio. później kup porządne 13 w drzwi a później zobaczysz co dalej będzie Ci potrzebne. na spokojnie ;-)
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

  • Gość
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 10, 2008, 21:57:05 »
Cytuj

Łukasz Szponik napisał:

nie ma sensu kombinować z 16 w zx-ie bo i tak nie ma co się oszukiwać z zx-a pod względem nagłośnienia lexusa nie zrobimy ;)


żebyś się nie zdziwił ;)

Na początek radio, wytłumione drzwi i głośniki. Później dopiero sub i dalsze kombinacje ;)

Pamiętaj że wytłumione drzwi ze średniej klasy głośnikami grają o niebo lepiej niż nie wytłumione drzwi z najlepszymi w świecie głośnikami.

13stki grają jak grają... z takiej małej średnicy nie można się cudów spodziewać, ale podróż umilą. Z 17stkami jest dużo pieprzenia się, zamontuj 13stki w wytłumianych drzwiach, będzie już grało całkiem całkiem, jak będzie Ci mało to później będziesz rzeźbił, ale 13stki + tweetery + sub już naprawdę gra wystarczająco.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 10, 2008, 22:15:31 »
Cytuj

Marcin Błaszczyk napisał:
Oba pod wzmacniacz się nadają ale tak jak napisałem powerbassy mają lepszy dół, a helixy są zrównoważone i bardziej uniwersalne więc sam musisz zdecydować co wolisz ;)


No wlasnie ja w sumie slucham roznej muzyki choc mozna powiedziec ze w 60% hip-hopu i lekkiego techno. Sam nie wiem czy wziasc te helixy czy powerbass. Co to znaczy ze te ostanie maja lepszy dol??To znaczy ze beda miely gorszy basss od tych helixow???I w sumie czy ten bass jest taki wazny skoro i tak bede zakladal subufer??

Offline Marcin Błaszczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 745
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: ZX 1,4 gaźnik Aura 92r
  • Zainteresowania: car audio, motoryzacja, fotografia, sport
  • Miejscowość: Turek
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 11, 2008, 18:10:33 »
Lepszy dół czyli lepszy bas, oczywiście mowa o zestawie odseparowanym, heh zależy ile kto lubi tego basu :)

Cytuj

Grzegorz Spek napisał:
... na tył zapakuj 30l skrzynkę suba. . .


Grzesiu obudowę dobiera się do głośnika, a tu koledze żaden subik nie został jeszcze zaproponowany. A teraz kolega ujawnił, że głównie lubi hip hop czyli taki głębszy bas, a więc raczej bass-reflex, chyba, że będzie chciał dość uniwersalnie to wtedy closed. Teoretycznie przyjmuje się dla głośnika 30cm 30l ale to tylko średnia, ale nie każdy głośnik tak lubi :)

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 11, 2008, 19:02:16 »
Cytuj

Marcin Błaszczyk napisał:
Lepszy dół czyli lepszy bas, oczywiście mowa o zestawie odseparowanym, heh zależy ile kto lubi tego basu :)

Cytuj

Grzegorz Spek napisał:
... na tył zapakuj 30l skrzynkę suba. . .


Grzesiu obudowę dobiera się do głośnika, a tu koledze żaden subik nie został jeszcze zaproponowany. A teraz kolega ujawnił, że głównie lubi hip hop czyli taki głębszy bas, a więc raczej bass-reflex, chyba, że będzie chciał dość uniwersalnie to wtedy closed. Teoretycznie przyjmuje się dla głośnika 30cm 30l ale to tylko średnia, ale nie każdy głośnik tak lubi :)


Wiec po koleji, wzmaniacz i subufer(srzynie) na samym koncu:) Taka jest prawda ze nie chce iwestowac w nowe 13. Wole zainwestowac w nowe 16 no i oczywiscie wygluszczyc drzwi na samym poczatku. Optymanie dla mnie byloby wygluszenie drzwi i zobaczenie jak to gra oczywiscie na 13 ktore mam teraz w aucie. A jak by to nie wystarczalo , to wtedy zalozenie dodatkowo 16. Tylko teraz pytanie, czy bede musial wszystko rozrywac cale wygluszenie???

Offline Marcin Błaszczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 745
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: ZX 1,4 gaźnik Aura 92r
  • Zainteresowania: car audio, motoryzacja, fotografia, sport
  • Miejscowość: Turek
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 11, 2008, 20:14:38 »
Myślenie dobre pierw przesłuchać 13 i dopiero wtedy podejmować decyzje, praca na tym polega ze zdejmiesz tapicerkę i ujrzysz jedynie takie coś a la wygłuszenie chude z 2-3mm to ma, po którego odklejeniu ujrzysz całe wnętrze drzwi.

Link klik w drugim poście tego tematu jest opisane o wygłuszaniu. Ogólnie cały temat wart przeczytania jeśli nie miałeś okazji. (wiem ze forum golfa :P ale dobrze opisane jest)

Offline Grzegorz Spek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 956
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 306 2.0HDI 2001 r.
  • Zainteresowania: MTB, muzyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 11, 2008, 20:46:26 »
Pisząc, że skrzynka 30l uśredniłem. Wiadomo, że wielkość pudła zależy od tego, jakie parametry ma głośnik (nie pamiętam, ale chyba 3 lub 4 parametry glośnika bierze się dobierając wielkość pudła oraz to, czy jest bass-reflex czy zamknięta).
Generalnie 30l to takie optimum wielkościowe do bagażnika w ZX.

Osobiście sam wolę budy zamknięte. Niżej schodzą ale wymagają więcej od samego glośnika i mogą się bardziej mulić na szybkich kawałkach. Ale to tylko moje zdanie. :)

Nadal pozostaję przy zdaniu - dobry, odseparowany zestaw 13cm glośników na przód, dobre wygłuszenie drzwi, subwoofer (nie subufer) ok. 30l. Wszystko oparte na dobrym okablowaniu i najlepiej podpiąć wszystko pod JEDEN wzmacniacz 4 kanałowy. Oczywiście nie można zapomnieć o sensownej jednostce centralnej. Wg mnie, żeby coś takiego zbudować, nawet budżetowo, trzeba przeznaczyć CONAJMNIEJ 1500 zł.
BYŁY:
Citroen AX First 1,4d '92
Citroen ZX Break 1.9 TurboD Avantage '94
Citroen ZX Aura 1,6i '92 ORGA 5545 240kkm+
Ford Fiesta Flair 1.3 LPG 1997 r
Peugeot 306 2.0HDI 2000 r.

JEST:
Hjundaj i30 1,6 CRDi, służbowy...

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 11, 2008, 21:09:18 »
Cytuj

Grzegorz Spek napisał:
Pisząc, że skrzynka 30l uśredniłem. Wiadomo, że wielkość pudła zależy od tego, jakie parametry ma głośnik (nie pamiętam, ale chyba 3 lub 4 parametry glośnika bierze się dobierając wielkość pudła oraz to, czy jest bass-reflex czy zamknięta).
Generalnie 30l to takie optimum wielkościowe do bagażnika w ZX.

Osobiście sam wolę budy zamknięte. Niżej schodzą ale wymagają więcej od samego glośnika i mogą się bardziej mulić na szybkich kawałkach. Ale to tylko moje zdanie. :)

Nadal pozostaję przy zdaniu - dobry, odseparowany zestaw 13cm glośników na przód, dobre wygłuszenie drzwi, subwoofer (nie subufer) ok. 30l. Wszystko oparte na dobrym okablowaniu i najlepiej podpiąć wszystko pod JEDEN wzmacniacz 4 kanałowy. Oczywiście nie można zapomnieć o sensownej jednostce centralnej. Wg mnie, żeby coś takiego zbudować, nawet budżetowo, trzeba przeznaczyć CONAJMNIEJ 1500 zł.


Radio juz kupione 2 tygodnie temu Pioneer DEH 6000Ub, zaraz beda opinie ze to kichowe radio. Mam pytanie odnosnie tych wygluszaniu drzwi, czytalem na forum golfa ale tam jest tylko instalacja. Jakie materialy musze kupic i ile one kosztuja????Chcialbym dobrze wygluszyc drzwi nie koniecznie mi chodzi zeby to byly materialy najgorszej jakosci

Offline Grzegorz Spek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 956
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 306 2.0HDI 2001 r.
  • Zainteresowania: MTB, muzyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 11, 2008, 22:01:53 »
Maty bitumiczne. jak Ciebie nie stać na Dynamat to kup te na allegro.
Poszukaj w Internecie na ten temat, znajdziesz dużo informacji.
BYŁY:
Citroen AX First 1,4d '92
Citroen ZX Break 1.9 TurboD Avantage '94
Citroen ZX Aura 1,6i '92 ORGA 5545 240kkm+
Ford Fiesta Flair 1.3 LPG 1997 r
Peugeot 306 2.0HDI 2000 r.

JEST:
Hjundaj i30 1,6 CRDi, służbowy...

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 11, 2008, 22:42:07 »
Cytuj

Grzegorz Spek napisał:
Maty bitumiczne. jak Ciebie nie stać na Dynamat to kup te na allegro.
Poszukaj w Internecie na ten temat, znajdziesz dużo informacji.


Optymanie dla mnie byloby wygluszenie drzwi i zobaczenie jak to gra oczywiscie na 13 ktore mam teraz w aucie. A jak by to nie wystarczalo , to wtedy zalozenie dodatkowo 16. Tylko teraz pytanie, czy bede musial wszystko rozrywac cale wygluszenie???
Aha i ile musialym kupic tego Dynamite. Jaki rozmiar tych mat i sie je kladzie tylko w bliskiej okolicy glosnika czy na calych drzwiach??Bo te maty dynamite nie sa wcale takie drogie:)

Offline Grzegorz Spek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 956
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 306 2.0HDI 2001 r.
  • Zainteresowania: MTB, muzyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 11, 2008, 23:03:25 »
RACZEJ będziesz zadowolony. Dobre 13 cm na wzmacniaczu i w wygłuszonych drzwiach naprawdę fajnie grają. Pod warunkiem, że jest to zestaw odseparowany na dobrym okablowaniu.

Ile mat? Poszukaj, można je na "oko" kupić sugerując się tym, co piszą na aukcjach, najwyżej jakąś dokupisz na sztuki.
BYŁY:
Citroen AX First 1,4d '92
Citroen ZX Break 1.9 TurboD Avantage '94
Citroen ZX Aura 1,6i '92 ORGA 5545 240kkm+
Ford Fiesta Flair 1.3 LPG 1997 r
Peugeot 306 2.0HDI 2000 r.

JEST:
Hjundaj i30 1,6 CRDi, służbowy...

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 11, 2008, 23:30:39 »
Cytuj

Grzegorz Spek napisał:
RACZEJ będziesz zadowolony. Dobre 13 cm na wzmacniaczu i w wygłuszonych drzwiach naprawdę fajnie grają. Pod warunkiem, że jest to zestaw odseparowany na dobrym okablowaniu.

Ile mat? Poszukaj, można je na "oko" kupić sugerując się tym, co piszą na aukcjach, najwyżej jakąś dokupisz na sztuki.


Oki jeszcze raaz bo widze ze sa jakies niejasnosci. Mam takie pytania:

1) Zostawiam te 13 orgianlne z Zx co mam

2) Zmieniam w tych glosnikach kable na jakies lepsze i wygluszam drzwi.

I teraz sie pojawia pytanie czy jak wyglusze drzwi a pozniej bede jeszcze chcial zalozyc dodatkowo jednak te 16. To czy bede musial psuc to wygluszenie??
Jesli chodzi o maty to mam pytanie na jedne drzwi jaki muszy byc ich rozmiar??Wogole to jakie materialy musze kupic zeby to wygluszyc???Tak zeby bylo dobrze nie koniecznie bardzo tanio. Wogole to nie wiem jakie sa ceny:(

Offline Grzegorz Spek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 956
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 306 2.0HDI 2001 r.
  • Zainteresowania: MTB, muzyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 11, 2008, 23:42:56 »
Gooooooogle twoim przyjacielem. Nie będę pisać 450 razy tego samego. Ale mam na tyle cierpliwości że powtórzę OSTATNI RAZ i przeczytaj tego posta 20 razy, może dotrze:

Kupujesz maty bitumiczne, ile kosztują - zobacz na allegro, w aukcjach jest napisane ile sztuk potrzebujesz na drzwi.

Jak wytłumiasz drzwi i chcesz coś robić więcej musisz zdemontować wygłuszenie.

Coś się tak tych 16 cm doczepił? Zrób na ODSEPAROWANYM zestawie na dobrych kablach głośnikowych.

Zrozumiał?
BYŁY:
Citroen AX First 1,4d '92
Citroen ZX Break 1.9 TurboD Avantage '94
Citroen ZX Aura 1,6i '92 ORGA 5545 240kkm+
Ford Fiesta Flair 1.3 LPG 1997 r
Peugeot 306 2.0HDI 2000 r.

JEST:
Hjundaj i30 1,6 CRDi, służbowy...

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 12, 2008, 08:12:39 »
Cytuj

Grzegorz Spek napisał:
Gooooooogle twoim przyjacielem. Nie będę pisać 450 razy tego samego. Ale mam na tyle cierpliwości że powtórzę OSTATNI RAZ i przeczytaj tego posta 20 razy, może dotrze:

Kupujesz maty bitumiczne, ile kosztują - zobacz na allegro, w aukcjach jest napisane ile sztuk potrzebujesz na drzwi.

Jak wytłumiasz drzwi i chcesz coś robić więcej musisz zdemontować wygłuszenie.

Coś się tak tych 16 cm doczepił? Zrób na ODSEPAROWANYM zestawie na dobrych kablach głośnikowych.

Zrozumiał?


Wiem ze czasem bywal upierdliwy po prostu juz taki jestem:)Wiem co to sa maty tylko tak chcialem sie dowiedziec jakie wybrac najlepsze. A na te 16 sie uparlem nie wiem czemu. Nie oszukujmy sie na pewno dasza one lepszy dzwiek niz te 13:)

Offline Grzegorz Spek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 956
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 306 2.0HDI 2001 r.
  • Zainteresowania: MTB, muzyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 12, 2008, 08:15:43 »
To się zmień bo powoli osoby na frum tej upierdliwości mają serdecznie dość.

Napisałem wcześniej jakie są naj. Jak masz 1000 zł na maty kup Dynamat.

Z glośnikami rób co chcesz. Twój samochód. Ja tylko wyraziłem swoje zdanie.
BYŁY:
Citroen AX First 1,4d '92
Citroen ZX Break 1.9 TurboD Avantage '94
Citroen ZX Aura 1,6i '92 ORGA 5545 240kkm+
Ford Fiesta Flair 1.3 LPG 1997 r
Peugeot 306 2.0HDI 2000 r.

JEST:
Hjundaj i30 1,6 CRDi, służbowy...

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 12, 2008, 11:06:54 »
ostro, ostro  :evil:
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Marcin Błaszczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 745
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: ZX 1,4 gaźnik Aura 92r
  • Zainteresowania: car audio, motoryzacja, fotografia, sport
  • Miejscowość: Turek
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 12, 2008, 12:56:18 »
Zamiast mat bitumicznych bo wielu uważa, że się odklejają i nie są zbyt ciekawe, za to jako tanią opcje chwalona jest taśma dekarska.

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 12, 2008, 13:05:03 »
temat przeniesiony do działu 'modyfikacje'

po raz kolejny powtórzę, wszystko po kolei. załóż radio. kup standardowe ale dobre 13, załóż a później zobaczysz co dalej.

piszesz, że chcesz wymienić kable do głośników. nie wiem czy wiesz ale w drzwiach masz kostki i nie jesteś w stanie przeciągnąć jednego przewodu od radia do samego głośnika bez rozwiercania w drzwiach nowego otworu.

jeśli z tyłu w drzwiach masz otwory na głośniki na 95% masz tam też instalację

chcesz założyć 16, ok tylko po co skoro w przyszłości założysz subwoofer, podobne pytanie zadam Ci odnośnie wygłuszenia drzwi. rozumiem i wiem, że tak profesjonalnie ale skoro założysz jakiś konkretny subwoofer to możliwości tego wytłumienia zginą w tle dudnienia z bagażnika.

podchodzę do sprawy typowo użytkowo a konkretną radę jaką mogę Ci dać z którą na pewno zgodzi się każdy na tym forum i w tym temacie to nie słuchaj się żadnej z rad (nawet mojej) a pojaw się na jakimś spocie/zlocie i porównaj sobie poszczególne instalacje jak grają i założysz to co najbardziej Ci pasuje. wtedy na pewno będziesz zadowolony.
heh i dodam jeszcze tak: ja w moim odczuciu nie zamieniłbym swojego zestawu na inny, gdyż lepszy nie jest mi potrzebny (chyba, że będę miał jakiś kaprys). moim audio w aucie nikt na zlocie się nie zachwycał a mi odpowiada w 100% - ew. dołożył bym trochę więcej masażu fotela przy niskich tonach z subwoofera. i tyle

edit: a bo jeszcze.. bass dla mnie jest wtedy jak nie słyszysz go z głośnika ale czujesz jak drgania roznoszą się po aucie :evil:
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline Grzegorz Spek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 956
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 306 2.0HDI 2001 r.
  • Zainteresowania: MTB, muzyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: Pytanie o glosniki przod i Tyl, kabel usb od radia w schowku
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 12, 2008, 21:59:34 »
Mata dekarska jest fajna ale kto ją później odklejał wie, że jest [color=ff0000]piii[/color]cie ciężko to zrobić. No i z tego co się orientuję jest chyba znacznie więcej kombinacji przy jej montażu... Jak jest inaczej niech mnie ktoś sprostuje.

Łukasz, nie po nazwisku ;) Grzesiek mam na imię ;)

Edit:
Łukaszu Sz. - nie wiem dlaczego uważasz, że ZX jest gorszy do nagłośnienia jak Lexus... Trochę pracy, dużo finansów i masz 458,9739820 razy lepsze audio ;)
Sam słuchałem genialnie nagłośnionego Lanosa... No ale głośniki Focal/SoundSpeak, kable nie pomnę jakie, ale dobre no, jednostka Pioneer HiEnd jakaś no i wzmacniacze Focala chyba robią swoje...
BYŁY:
Citroen AX First 1,4d '92
Citroen ZX Break 1.9 TurboD Avantage '94
Citroen ZX Aura 1,6i '92 ORGA 5545 240kkm+
Ford Fiesta Flair 1.3 LPG 1997 r
Peugeot 306 2.0HDI 2000 r.

JEST:
Hjundaj i30 1,6 CRDi, służbowy...