Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] kontrolka silnika..... olej silnika  (Przeczytany 4249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ptaq1983

  • Gość
[Mk1] kontrolka silnika..... olej silnika
« dnia: Grudzień 13, 2008, 09:40:53 »
witam, po ostatni problemie jaki miała a mianoiwcie wymiana cewki zaczeły mi sie dzia dziwne rzeczy. Wymiana cewki spowodowała poprawne działanie auta ale po kilku dniach spokoju zaczełami sie swiecic kontrolka silnika pojechałem na komputer wykazało ze moze byc uszkodzona cewka ,problem z wtryskiwaczem -wykasowano błedy ale po kilku dniach znowu sie zapaliła kontrolka silnika -auta działa poprawnie nic sie nie dzieje a kontrolka sie swieci .

Pojechałem na komputer wyszły błedy :
P0300- wtryskiwacz cewka zapłonowa
oraz :
P0501   tych numerów
P1336    błedów mechanik nie miał moze
P0420   wie ktoś czego dotyczą?

Błedy zostały skasowane ale kontrolka zapaliła sie znowu i zauwazyłem ze zapala sie wtedy jak przekrocze ok 130 km/h tak mi sie wydaje ,bo po skasowaniu wczesniej kontrolki jezdziłem spokojnie po miescie a jak na trase wyskoczyłem to swieci sie

Jeszcze mam pytanie czy bierze wam olej w C5 bo ja wymieniałem 1,5m-ca temu a juz paliła mi sie kontrolka ze brak oleju .Tez trocher dziwne bo jak auta stoi to pokazuje 2-3 kreseczki na wyswietlaczu a jak sie jezdzi to 2 lub zadnej :/ cóz litr dolałem, na bagnecie pokazuje troche nad pierwszy rowek

  • Gość
Re: [Mk1] kontrolka silnika..... olej silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2008, 12:01:17 »
Odpowiem tylko na drugą część pytania - tak, mówi się, że te silniki potrafią brać olej. Mój wciąga około 1,5l na 10kkm. Normalne, że po dłuższym postoju poziom oleju jest wyższy - olej ścieka z całego układu smarowania do miski.

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [Mk1] kontrolka silnika..... olej silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2008, 12:03:22 »
Witaj
Jakbyś to napisał po polsku, to może ktoś by pomógł. Połowy z tego co napisałeś nie da się zrozumieć. Właściwie nie wiadomo nawet jaki masz silnik, co to jest "Citroen C5 1.6V" ?
Co to znaczy, że poziom oleju pokazuje "jak sie jezdzi to 2 kreski lub zadnej" ?. Przecież wskaźnik poziomu w czasie jazdy nie działa. Same rebusy językowe nam tu serwujesz.
Pozdro.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

ptaq1983

  • Gość
Re: [Mk1] kontrolka silnika..... olej silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2008, 12:22:14 »
widze ze problemy ze zrozumieniem wystepują,poziom oleju pokazuje sie przy odpaleniu auta no ale nie wiedziałem ze to tez mam napisac....logiczne to jest

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [Mk1] kontrolka silnika..... olej silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2008, 12:52:04 »
Cytuj

Rafał Ptak napisał:
widze ze problemy ze zrozumieniem wystepują,poziom oleju pokazuje sie przy odpaleniu auta no ale nie wiedziałem ze to tez mam napisac....logiczne to jest

Ależ to właśnie napisałeś, bo co znaczy fraza z Twojego posta "jak sie jezdzi to 2 lub zadnej" według Ciebie ?
Ale takie są efekty, jak się nie stosuje żadnych zasad interpunkcji. Zawsze mi się wydawało, że jak się precyzyjnie opisze problem, to można się spodziewać bardziej precyzyjnej pomocy i jest to w interesie pytającego. Poza tym dbałość o wyrażanie się, świadczy o szacunku dla dyskutantów. Ale może się mylę ;)
Przepraszam za odbieganie od tematu, z mojej strony EOT.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

  • Gość
Re: [Mk1] kontrolka silnika..... olej silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2008, 13:05:42 »
"jak sie jezdzi to 2 lub zadnej" czyli jak wsiadasz do auta jedziesz stajesz wysiadasz za chwile wsiadasz jezdzisz stajesz wysiadasz itd, czyli jak sie duzo jezdzi to wtedy pokazuje NA LICZNIKU STAN OLEJU 2 -2kóleczka a jak mało sie jezdzi czyli wsiadasz jedziesz stajesz i nie jezdzisz przez długi czas np5h to wtedy stan oleju jest wiekszy  
jezeli jeszcze czego nie da sie zrozumie to oczywiscie przetłumacze ,,,

Offline Radosław Ołdak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Skąd: Wawa Żoliborska
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break 2.0 16V SX
  • Miejscowość: Wawa Żoliborska
Re: [Mk1] kontrolka silnika..... olej silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2008, 13:14:58 »
Powszechnie wiadomo że nie należy bazować na tym co wskazuje wyświetlacz tylko badać organoleptycznie czyli bagnetem.

Offline Andrzej Gramza

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Piła
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 2,2 HDI automat 2013 exclusiv
  • Miejscowość: Piła
Re: [Mk1] kontrolka silnika..... olej silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2008, 10:02:08 »
Może się mylę ale współczesne auta mają normę zużycia oleju, chyba jest to jasna informacja, że mogą sobie olej zużywać. Moja C5 po 9 kkm jakie nią zrobiłem nie wykazuje takich skłonności za co należy się jej uznanie. Olej należy sprawdzać na bagnecie przy zimnym silniku a ominą Cię przykre niespodzianki. Ja sprawdzam z nawyku co jakiś czas, mimo, że kontrolka poziomu pokazuje stan to jej bezgranicznie nie ufam. Sprawdzam też pozostałe płyny i Wam też radzę. Naczytałem się już na forum, oj naczytałem, że też jeszcze od tego nie osiwiałem!

Offline Dariusz Nowak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Skąd: Chełm
  • Posiadany samochód: C5 [MkI] 1.8 16v 2004r-LPG
  • Zainteresowania: autoelektronika
  • Miejscowość: Chełm
Re: [Mk1] kontrolka silnika..... olej silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2008, 11:22:34 »
Jeśli posiadasz silnik 1.8 16V w swojej cytrynie to one pobierają olej i to około 1 L na 3tys km mogą i więcej. Co do błędów które napisałeś to nic z nich nie wynika. Czym to było czytane, proponuje poszukać innego warsztatu z odpowiednim sprzętem. A jeśli diagnostyka polega na czytaniu nie opisanych błędów to po co za nią płacić skoro fachowiec nie potrafi się określić co do rodzaju usterki.
diagnostyka ****.
Partnerski Warsztat Serwisowy
               STAG

Offline Michał Matuszewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Viana do Castelo/ Portugalia
  • Posiadany samochód: C5 Break 1,6 HDI 2005 Srebrny;)
  • Miejscowość: Viana do Castelo/ Portugalia
Re: [Mk1] kontrolka silnika..... olej silnika
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2010, 17:24:30 »
Hej! Podepnę się pod ten temat.Samochód C5 1,6 HDi 2005r. po lifcie. przebieg 170tyś. Ostatni przegląd okolo 10-14tyś temu.
 Dziś pojawiła się mała sprawa- mała ale denerwująca.
Mianowicie- po włączeniu zapłonu komp. pokazuje migający napis "OIL". Znaczy się albo za mało albo za dużo oleju. Sprawdziłem tak jak ktoś napisał "organoleptycznie" i na bagnecie sporo powyżej połowy (połowa bagnetu + połowa między kreskami;)). Teraz moje pytanie- czy jest to wina czujnika i jest on do wymiany, czy komp źle odczytuje no i czy sie tym przejmować.Czy to może tak ma być że jak spadnie poniżej 3/4 to zaczyna krzyczeć?
 Jak na razie samochód jeździ i tylko denerwuje mnie to piszczenie przy przekręcaniu kluczyka....
Pozdrawiam!

Offline Kamil Krawczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 216
  • Skąd: Oleśnica
  • Posiadany samochód: C5
  • Miejscowość: Oleśnica
Re: [Mk1] kontrolka silnika..... olej silnika
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2010, 20:54:11 »
Cytuj

Michał Matuszewski napisał:
Hej! Podepnę się pod ten temat.Samochód C5 1,6 HDi 2005r. po lifcie. przebieg 170tyś. Ostatni przegląd okolo 10-14tyś temu.
 Dziś pojawiła się mała sprawa- mała ale denerwująca.
Mianowicie- po włączeniu zapłonu komp. pokazuje migający napis "OIL". Znaczy się albo za mało albo za dużo oleju. Sprawdziłem tak jak ktoś napisał "organoleptycznie" i na bagnecie sporo powyżej połowy (połowa bagnetu + połowa między kreskami;)). Teraz moje pytanie- czy jest to wina czujnika i jest on do wymiany, czy komp źle odczytuje no i czy sie tym przejmować.Czy to może tak ma być że jak spadnie poniżej 3/4 to zaczyna krzyczeć?
 Jak na razie samochód jeździ i tylko denerwuje mnie to piszczenie przy przekręcaniu kluczyka....
Pozdrawiam!


Potwierdzę Ci - ten typ tak ma mieć i będzie krzyczał. Czujnik jest ok, i komputer odczytuje prawidłowo. Po prostu silnik ma mieć zapas oleju, i tyle. W 2.0HDi miałem dokładnie taki sam objaw, po zrobieniu wielu kilometrów w bardzo krótkim czasie w bardzo nieprzepisowym tempie :-) Na początku mały stresik, pierwszy prywatny diesel w życiu. Dolałem 1 litr, i jest ok.

Jakie piszczenie przy przekręcaniu kluczyka?

Offline Michał Matuszewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Viana do Castelo/ Portugalia
  • Posiadany samochód: C5 Break 1,6 HDI 2005 Srebrny;)
  • Miejscowość: Viana do Castelo/ Portugalia
Re: [Mk1] kontrolka silnika..... olej silnika
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2010, 21:37:38 »
Cytuj
Jakie piszczenie przy przekręcaniu kluczyka?


to o oleju- na liczniku miga napis "oil" a na wyświetlaczu pojawia się "check oil level"

Olej dolany, problem się nie pojawia. Powiem szczerze, jestem trochę zdziwiony że oleju ubyło bo silnik czyściutki i przy turbo tez nie cieknie. Widocznie ten typ tak ma;)
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź