Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść  (Przeczytany 10025 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Robert Pająk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Sucha Beskidzka
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165
  • Zainteresowania: Usterki w C5 :-)
  • Miejscowość: Sucha Beskidzka
[MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« dnia: Grudzień 26, 2008, 14:31:23 »
Witam wszystkich! Przywiozłem z kolega C5 kombi 2.2 hdi 2001. Autko było lekko ruszone, porobiliśmy kosmetykę wygląda już pięknie, silnik pali na dotyk, w środku wszystko działa (prócz drobnych komunikatów). Wpinam przewód do pompy hydrauliki, płyn odpowiednio zalany, pompa zaczyna pracować, a auto nie podnosi się. Dodam że samochód prawie rok stał niejeżdzący. Od czego mam panowie zacząć żeby próbować go podnieść? Z góry dziękuję i pozdrawiam![/

4x126p, 2xFSO Polonez, 2x Daewo Tico, 1x Opel Astra Classic- C5 Break 2.2HDI, C5 1.6 HDI, C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165

Offline Mirosław Piotrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Roma
  • Posiadany samochód: C5 kombi 2.2HDI Excl. 2002r
  • Miejscowość: Giżycko
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2008, 18:39:51 »
Nie może zassać, małe nadciśnienie w zbiorniku z płynem powinno pomóc. Tylko nie pompuj sprężarką

Offline Robert Pająk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Sucha Beskidzka
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165
  • Zainteresowania: Usterki w C5 :-)
  • Miejscowość: Sucha Beskidzka
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2008, 18:45:31 »
Dzięki za radę, jutro spróbuje, gdyby ktoś coś jeszcze mógł podpowiedzieć z doświadczenia, to prosze, pozdrawiam.

4x126p, 2xFSO Polonez, 2x Daewo Tico, 1x Opel Astra Classic- C5 Break 2.2HDI, C5 1.6 HDI, C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165

Offline Grzegorz Drozdowski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 241
  • Skąd: Kołobrzeg
  • Posiadany samochód: w205 4Matic AMG
  • Zainteresowania: motoryzacja, żeglarstwo
  • Miejscowość: Kołobrzeg
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2008, 22:06:07 »
Pytanie tylko czy coś robiliście z układem hydro, wspomaganiem? Co to znaczy lekko ruszone? Uderzone przodem, która strona?
wcześniej:
DS5, C4P, C4GP, C5, XM , 6x Xantia, ZX ,BX

DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA - L E X I A

Offline Robert Pająk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Sucha Beskidzka
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165
  • Zainteresowania: Usterki w C5 :-)
  • Miejscowość: Sucha Beskidzka
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2008, 22:14:09 »
Już odpowiadam! Uderzone prawą stroną w krawężnik na tyle że urwało drążek, pękła piasta i koło zniszczyło trochę błotnik i trzeba było też za tym zbiornik płynu lds wymienić. To jeszcze nie wszystko!!! Własnie parę godzin temu okazało się że pewien znawca wlał do tego zbiornika zwykły płyn bordowy do jakiegoś zwykłego wspomagania. Co dalej??? Jak to spuścić? Jak napełnić od nowa? Bardzo proszę o radę. To mój pierwszy Citroen, w okolicy z serwisem kiepsko i chciałbym coś może zasugerować w warsztacie gdzie go oddam.

4x126p, 2xFSO Polonez, 2x Daewo Tico, 1x Opel Astra Classic- C5 Break 2.2HDI, C5 1.6 HDI, C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165

Offline Krzysztof Szanecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 4 164
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2.0 HDi 2007
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkI]Potrzebna pomoc pilna!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2008, 22:38:02 »
Temat "pomoc potrzebna" jest NIC-NIEMÓWIĄCY.
Zakładam także, że jest to c.d. poprzedniego wątku o niepodnoszeniu się autka. Po co zatem pisać nowy wątek?
Pozdrawiam,
Krzysiek
http://www.webstyle.com.pl

Offline Robert Pająk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Sucha Beskidzka
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165
  • Zainteresowania: Usterki w C5 :-)
  • Miejscowość: Sucha Beskidzka
Re: [MkI]Potrzebna pomoc pilna!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2008, 22:48:13 »
No tak, zgadza się. Ciąg dalszy. Poprostu się przeraziłem i stąd ta agonia. Przepraszam!

4x126p, 2xFSO Polonez, 2x Daewo Tico, 1x Opel Astra Classic- C5 Break 2.2HDI, C5 1.6 HDI, C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [MkI]Potrzebna pomoc pilna!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2008, 23:42:54 »
Cześć,
Załączam instrukcje wymiany lds (albo przynajmniej mam nadzieję, że się załączy :))
Odnośnie dokładniejszych informacji to musisz przeszukać forum (temat lds).
Ja robiłem wymianę w ASO bo wolałem nie ryzykować.
pozdrawiam i życzę powodzenia,
A.

Offline Robert Pająk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Sucha Beskidzka
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165
  • Zainteresowania: Usterki w C5 :-)
  • Miejscowość: Sucha Beskidzka
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 27, 2008, 11:23:17 »
Dziękuję! Czekamy na prawdziwy płyn do poniedziałku, gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wskazówki to bardzo proszę o porady!

4x126p, 2xFSO Polonez, 2x Daewo Tico, 1x Opel Astra Classic- C5 Break 2.2HDI, C5 1.6 HDI, C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165

Offline Robert Pająk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Sucha Beskidzka
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165
  • Zainteresowania: Usterki w C5 :-)
  • Miejscowość: Sucha Beskidzka
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2008, 20:22:02 »
No i nici, płyn wymieniony wg instrukcji, pompa paracuje, nadciśnienie zrobione w zbiorniku i nie chce się podnieść. Czy może być pompa uszkodzona? A tak wogóle czy pompa powyłączeniu silnika powinna jeszcze pracować? Bo u mnie pracuje.

4x126p, 2xFSO Polonez, 2x Daewo Tico, 1x Opel Astra Classic- C5 Break 2.2HDI, C5 1.6 HDI, C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • *****
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2008, 21:28:10 »
po 1 w 5 minut auto ci sie nie podniesie czasami podnosi sie 20-30 minut
 po 2 jakie wyrtorzyłes podcisnienie i czym??

po 3 pompa powinna sie co jakis czas odezwac moze sie wam juz spalił bezpiecznik od tych prob

jak sobie nie poradzisz polecam dac to zrobic komus kto ma doswiadczenie w tej dziedzinie

Offline Robert Pająk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Sucha Beskidzka
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165
  • Zainteresowania: Usterki w C5 :-)
  • Miejscowość: Sucha Beskidzka
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 29, 2008, 22:05:46 »
Nadciśnienie wytwarzałem pompką samochodową ok 0,5 do 1 atmosfery. Dość długo go męczyliśmy i nic. Pompę pod zbiornikiem słychać że pracuję. Pewnie pozostaje mi tylko serwis, ale ile mnie za taką przyjemność skasują? Zakładając że wszystko w samochodzie sprawne?

4x126p, 2xFSO Polonez, 2x Daewo Tico, 1x Opel Astra Classic- C5 Break 2.2HDI, C5 1.6 HDI, C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • *****
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2008, 22:11:53 »
jak stał długo to od razu nie ruszy,cisnienie musi byc podawane cały czas zeby była poduszka powietrzna aby mogł układ zassac plyn.

ile moze kosztowac wizyta w aso musisz zadzwonic do Twojego okolicznego aso i napewno sie dowiesz,niestety czeka Cie jeszcze laweta bo w takim połozeniu zawieszenia nie dojedziesz.

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 29, 2008, 22:59:42 »
A może zagrać mu na flecie ......przepraszam żart ??????
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Robert Pająk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Sucha Beskidzka
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165
  • Zainteresowania: Usterki w C5 :-)
  • Miejscowość: Sucha Beskidzka
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 30, 2008, 07:14:46 »
Dobre, kolego, dobre!!! Jak poskutkuje, to przekaże do klubu ten flet by posłużyl innym w radzeniu sobie z tym problemem:-)

4x126p, 2xFSO Polonez, 2x Daewo Tico, 1x Opel Astra Classic- C5 Break 2.2HDI, C5 1.6 HDI, C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165

Offline Robert Pająk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Sucha Beskidzka
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165
  • Zainteresowania: Usterki w C5 :-)
  • Miejscowość: Sucha Beskidzka
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 30, 2008, 14:48:08 »
Umówiłem się już w serwisie na podniesienie mojego C5. Wprawdzie nie w ASO, ale o specjalizacji do samochodów francuskich. Mechanik z warsztatu powiedział że jeśli wszystko sprawne to zrobi to do 100 zł. Założył jednak że pompa pomimo że ją słychać może być padnięta. Powiedział, w razie czego założy taką którą ja mu podsunę, nawet z allegro. Wobec tego pytanie:

-----czy pompy hydrauliki w MK1 sa takie same niezależnie jaki silnik i czy to kombi czy nie?

4x126p, 2xFSO Polonez, 2x Daewo Tico, 1x Opel Astra Classic- C5 Break 2.2HDI, C5 1.6 HDI, C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • *****
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 30, 2008, 14:50:09 »
skoro pompe słychac to nie jest padnieta,jeszcze raz Ci powtorze skoro auto stało tyle czasu to moze sie bardzo długo podnosic

Offline Robert Pająk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Sucha Beskidzka
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165
  • Zainteresowania: Usterki w C5 :-)
  • Miejscowość: Sucha Beskidzka
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 30, 2008, 15:16:03 »
Oby to była prawda. Dzięki za słowa otuchy:-)
W środę wszysko się wyjaśni.

4x126p, 2xFSO Polonez, 2x Daewo Tico, 1x Opel Astra Classic- C5 Break 2.2HDI, C5 1.6 HDI, C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165

Offline Grzegorz Drozdowski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 241
  • Skąd: Kołobrzeg
  • Posiadany samochód: w205 4Matic AMG
  • Zainteresowania: motoryzacja, żeglarstwo
  • Miejscowość: Kołobrzeg
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2008, 20:01:14 »
No akurat Kasi możesz wierzyć - wiem coś o tym :)
wcześniej:
DS5, C4P, C4GP, C5, XM , 6x Xantia, ZX ,BX

DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA - L E X I A

Offline Krzysztof Kuźniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0HDI 2006r, C3 1.1 2004, byla xsara 1.6 16v
  • Zainteresowania: ???
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 30, 2008, 20:21:48 »
No nie do końca zgodzę się z Kierowniczką Jeżeli pompę słychać to nie znaczy że pracuje czyli pompuje i wytwarza właściwe ciśnienie. Pracuję jako automatyk i mam do czynienia z hydrauliką, czasami zdarza się, że po prostu siłownik się "zastoi"i nawet najbardziej wydajna i sprawna hydraulika ma problem z ruszeniem go pod obciążeniem.
Może warto spróbować pomęczyć pompę bez obciążenia na podniesionym samochodzie?
Pozdrawiam Krzychu

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • *****
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 30, 2008, 20:41:41 »
Dlatego napisałam ze powinien sie tym zajac ktos kto ma o tym pojecie to po pierwsze,a z mojego skromnego doswiadczenia wiem i niejednokrotnie osobiscie meczyłam C5 aby wstało po długich postojach i czasem trwa to naprawde bardzo długo.Nie polecam aby układ pracował na wyciagnietych siłownikach.Potrzeba cierpliwosci i troche doswiadczenia i wiary ze ruszy ale tez czasami trzeba mu pomoc.

Offline Robert Pająk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Sucha Beskidzka
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165
  • Zainteresowania: Usterki w C5 :-)
  • Miejscowość: Sucha Beskidzka
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 23, 2009, 07:49:04 »
Witam! Zdam relację z podniesienia C5. Więc po wielu kombinacjach, domysłach i główkowaniach goście w końcu kupili pompę używaną hydrauliki za 850 zł, wymienili i zawieszenie działa bez zarzutu. Łączny koszt pompa + robocizna 1300 zł. Z elektroniką jeszcze jednak sie nie uporali i jestem umówiony w tej sprawie na 3 lutego. Swieci esp na desce i pokazuje komunikat że esp nie działa, poduszki nie działają i Antypolution fault. Łącznie z tym Antypolution fault świeciła kontrolka silnika. Po zatankowaniu do pełna dobrego paliwa kontrolka silnika zgasła i jednoczesnie komunikat Antypolution. Raz się chwilowo jeszcze pojawiła,ale znów zgasnęła. Nawet się turbina włączyła i działa cały dzień.(bo też nie pracowała). po odpaleniu samochodu po kilku sekundach włącza się jeszcze kontrolka niskiego poziomu płynu hamulcowego i równolegle z nim czerwony napis STOP. Turbina natomiast działa nadal. Co do ESP to kazali mi wymienić łożysko prawego przedniego koła bo ma luz i dlatego czujniki mogą szwankować. Tylę jak na razie. Proszę o opinie i pozdrawiam!!!

4x126p, 2xFSO Polonez, 2x Daewo Tico, 1x Opel Astra Classic- C5 Break 2.2HDI, C5 1.6 HDI, C5 X7 Tourer 2.0 HDI 165

Offline Mateusz Dabrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Kendal
  • Posiadany samochód: C5 mk1 2.0HDI 2003, Laguna estate1.9dti 2000
  • Miejscowość: Kendal
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 25, 2009, 19:36:38 »
Gratuluje rozwiazania problemu. Ja kupilem C5 2 i pol tygodnia temu i ten czas to droga przez meke. Oczywiscie jak kupowalem wszystko dzialalo. Nie podnosi sie. Robilem wszystko co pisaliscie i nadal nic. Pytanie najwaznijsze jak sprawdzic czy pompa chodzi i kiedy ma to robic? Czy po otwarciu czy po zapaleniu? Jak auto sie podnosilo to nie zwrocilem uwagi a teraz nie moge jej uslyszec. Utopilem samochod w trawie pare dni po zakupie i musialem podnosic lewarkiem zeby podlozyc deski ale sam sie nie podniosl. Serwisy sa kosmicznie drogie i wolalbym tego uniknac. Jezdzilem dzis troche na tym opadlym zawieszeniu bo musialem( okolo 60mil -100km)TRAGEDIA!!! Myslalem ze mi glowe urwie na rownym asfalcie. Co powinienem sprawdzic? Jak sprawdzic ta pompe. Jak ruszalem to auto skakalo ale nie wiem czy tak przenosilo nierownosci czy to pompa probowala podniesc. Kontrolka i wyswietlacz chodza jak nalezy. Plynu jest na tyle i pompowalem mu powietrze i potem trzymalem kompresje i odpalilem ale bez efektow. Pomozcie.
Citroen no more!!!

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 25, 2009, 21:11:13 »
Sprawdź czy masz LDS(na opuszczonym zawieszeniu poziom powinien być do zgrzewu zbiornika), być może masz uszkodzony obwód i płyn wyciekł. Jeśli nie słychać pompy to sprawdź bezpiecznik, który znajduje się pod plastykową puszką koło akumulatora. Jeśli płyn jest i bezpiecznik jest cały to może być pompa uszkodzona.

Offline Mateusz Dabrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Kendal
  • Posiadany samochód: C5 mk1 2.0HDI 2003, Laguna estate1.9dti 2000
  • Miejscowość: Kendal
Re: [MkI]Moja c5 nie może się podnieść
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 25, 2009, 22:02:34 »
Bezpiecznik caly, lds centymetr powyrzej zgrzewu. Jak sprawdzic czy pompa dziala? Moze na krotko? Moze to cos innego? Co mam wlaczyc jak podaje podcisnienie? Czy mam zapalic auto ,czy wlaczyc stacyjke? Jak mam uslyszec ze ta pompa dziala i kiedy ma to robic? Czy oprocz bezpiecznika jest cos jeszcze,  jakas wtyka czy cos takiego- zaznaczam ze u nas jest bardzo wilgotno. Utopilem go w blocie 2 dni po zakupie i nie mogl sie podniesc wiec podnioslem lewarkiem na opuszczonym zawieszeniu i podlozylem deski, jak juz go wyciagnolem to zrobilem okolo 100 km (60mil) na dolnym polozeniu i podskakiwal na kazdej drobnej nierownosci. Nie bardzo mialem wyjscie. Na pompie po prawej stronie jest jakis walek z zabkiem, czy on ma sie obracac i kiedy? Czy da sie pompe sprawdzic na krotko? Kiedy ona sie ma wlaczac i jaki to dzwiek? Ktos cos mowil o centralnym zamku? Nie jestem w stanie wydolic na serwis bo mamy duzo splat. Okazuje sie ze C5 to byl jeden z najwiekszych  bledow w moim zyciu ,choc jak kupowalem to wszystko gralo jak nalezy przez 2 dni. Na obecna chwile zostalo mi tylko to forum. Pomozcie prosze. Zgory dziekuje.
Citroen no more!!!