Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jakie opony wybrać  (Przeczytany 9370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Gembara

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2.0 HDI 2003
  • Miejscowość: Zielona Góra
Jakie opony wybrać
« dnia: Marzec 25, 2009, 22:45:57 »
Wita wszystkich.Mam pytanie chce kupić nowe opony o rozmiarze 185/65/15 2 sztuki bo 2 są ok(ten rozmiar)i nie wiem co wybrać.....tyle tego jest...poza tym interesuje mnie głównie symbol predkośći, jaki wybrać T, H czy inny... facet w sklepie powiedział że T to za mało(T to o ile dobrze pamiętam to do 190 km/h)dla mnie to kosmos i dla XP chyba też.... ;) co wy na to? Jeśli macie pomysł to doradzcie jaką firmę wybrać oczywiście za rozsądną cene(wiem ze pojęcie rozsądna cena jest wielkie ale....).Pozdrawiam wszystkich posiadaczy XP!

Offline Paweł Koteja

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 251
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6HDi '08 Impress Pack CHIP 131KM
  • Miejscowość: Legionowo
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2009, 07:40:01 »
Rozumiem ze mowisz o letnich? ... Na pewno moge zareklamowac sklep internetowy NETCAR - kupowalem tam i profesjonalnosc obslugi, szybkosc zalatwienia sprawy i zerowe koszty przesylki zrobily na mnie ogromne wrazenie.

Co do opon to MOIM ZDANIEM:
- jesli tansze to: Firestone
- jesli sredniocenowe to: Fulda
- jesli drozsze to: Uniroyal, BF Goodrich(!)

Te ostatnie uwazam za wyjatkowo udane jako zimowe bo sa tak ciche ze po zalozeniu ich tylko na przod chwile pozniej sie zatrzymalem bo z tylu cos wyło ;)

Co do indeksow predkosci i nosnosci to niech facet w sklepie wezmie gumowy mlotek i sie postuka w glowke cwaniaczek ... Indeksy w tym rozmiarze w nawet najtanszych oponach sa az na zaś dla naszych pikusiow :)

Pozdrawiam
Jest:
C4P/i10/FZS1000
Ostatnio było:
AR 146 Boxer 1.6ie, XP 1.8i Exclusive, Yam Diversion 600

Offline Mariusz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 253
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI (skasowany), C3 II 1.6 HDI, Peugeot 206 1.1, Peugeot 407 SW 2.0 HDI
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2009, 07:47:36 »
Cytuj

Rafał Gembara napisał:
dla mnie to kosmos i dla XP chyba też.... ;)


190 dla Pikusia to wcale nie jest kosmos ...

jeśli chodzi o oponki bardzo przyzwoite jakościowo i cenowo polecam Kleber

Offline Leszek Kubrak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Picasso HDi 2.0 zawirusowany, był C4 Picasso 2.0 HDi MCP
  • Miejscowość: Kraków
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2009, 11:27:34 »
Temat indeksu prędkości był na forum wałkowany kilkukrotnie. Kup opony zgodne z zaleceniem przez producenta samochodu i tyle.

Offline karol maciejewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Posiadany samochód: w planach Xsara Picasso
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2009, 13:43:23 »
Cytuj

Rafał Gembara napisał:
Wita wszystkich.Mam pytanie chce kupić nowe opony o rozmiarze 185/65/15 2 sztuki bo 2 są ok(ten rozmiar)i nie wiem co wybrać.....tyle tego jest...poza tym interesuje mnie głównie symbol predkośći, jaki wybrać T, H czy inny... facet w sklepie powiedział że T to za mało(T to o ile dobrze pamiętam to do 190 km/h)dla mnie to kosmos i dla XP chyba też.... ;) co wy na to? Jeśli macie pomysł to doradzcie jaką firmę wybrać oczywiście za rozsądną cene(wiem ze pojęcie rozsądna cena jest wielkie ale....).Pozdrawiam wszystkich posiadaczy XP!


Kup opony zgodnie z zaleceniem producenta w zakresie indeksu prędkości. Jeżeli miałbyś wypadek firma ubezpieczeniowa w skrajnym przypadku i w zależności od wypadku może powołać się na indeks prędkości, który będzie za niski dla danego modelu.

Offline Dariusz Nowicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Piaseczno
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso 1,8i 2008r
  • Zainteresowania: Tuning, sporty motorowe
  • Miejscowość: Piaseczno
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2009, 15:30:46 »
ja właśnie zakupiłem oponki nexen 185/65/15 88h za 170zł zobaczymy co będą warte opinie w necie są nawet ok oczywiście biorąc realnie pod uwagę cenę do jakości bo przecież za tą cenę nie można wymagać jakości jak w oponkach za 300 i więcej zł.

Offline Maciej Zagulak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Przemyśl
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16V 2002r.
  • Miejscowość: Przemyśl
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2009, 15:44:47 »
Ja kupiłem te http://salon-opon.com/index.php?strona=opona&id=5180 podobno bardzo dobre cena jednak poszła w górę kupiłem po 197zł sztuka a teraz jak widzę 215zł jest!

Offline Rafał Barnaś

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2001 r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2009, 18:42:32 »
ja myślę o Nokian H...

Offline Rafał Barnaś

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2001 r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2009, 19:04:45 »
Cytuj

Paweł Koteja napisał:
Rozumiem ze mowisz o letnich? ... Na pewno moge zareklamowac sklep internetowy NETCAR - kupowalem tam i profesjonalnosc obslugi, szybkosc zalatwienia sprawy i zerowe koszty przesylki zrobily na mnie ogromne wrazenie.

Co do opon to MOIM ZDANIEM:
- jesli tansze to: Firestone
- jesli sredniocenowe to: Fulda
- jesli drozsze to: Uniroyal, BF Goodrich(!)

Te ostatnie uwazam za wyjatkowo udane jako zimowe bo sa tak ciche ze po zalozeniu ich tylko na przod chwile pozniej sie zatrzymalem bo z tylu cos wyło ;)

Co do indeksow predkosci i nosnosci to niech facet w sklepie wezmie gumowy mlotek i sie postuka w glowke cwaniaczek ... Indeksy w tym rozmiarze w nawet najtanszych oponach sa az na zaś dla naszych pikusiow :)

Pozdrawiam

z tego co widzę to nie zerowe koszty przesyłki tylko przesyłka jest w cenach opon...

Offline Paweł Koteja

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 251
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6HDi '08 Impress Pack CHIP 131KM
  • Miejscowość: Legionowo
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 27, 2009, 08:08:39 »
Cytuj

Rafał Barnaś napisał:
... z tego co widzę to nie zerowe koszty przesyłki tylko przesyłka jest w cenach opon...


Przejrzalem i rzeczywiscie szczegolnie przy drozszych oponach mozna powiedziec ze przesylka w cenie opon, ale w wypadku tanszych nie, gdyz roznice na oponie siegaja kilku zl, no a przesylka to jednak o wiele wiekszy koszt. Niemniej jednak wcale nie twierdze ze to najtanszy sklep w sieci :) ...  jednak obsluga jest profesjonalna.
Jest:
C4P/i10/FZS1000
Ostatnio było:
AR 146 Boxer 1.6ie, XP 1.8i Exclusive, Yam Diversion 600

tolek_88

  • Gość
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 27, 2009, 12:04:40 »
Cytuj

Paweł Koteja napisał:
(...)

Co do opon to MOIM ZDANIEM:
- jesli tansze to: Firestone
- jesli sredniocenowe to: Fulda
- jesli drozsze to: Uniroyal, BF Goodrich(!)
(...)

Bardzo dziwne zestawienie, bo te opony są z jednej grupy i jakościowej i cenowej. Różnica między nimi to pare złotych.
Ja bym powiedział tak
- jeśli tanie to np. Barum (czy jak się to pisze)
- jeśli średnie to np. Firestone, Fulda, Kleber (Uniroyal ponoć szybko się ściera
- jeśli droższe to np. Michelin, Goodyear.

Ja akurat wymieniłem na Firestony, bo była dobra cena (o 4 PLN taniej niż Uniroyal)

  • Gość
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 27, 2009, 12:06:16 »
Ja kupiłem firestone multihawk( tydzień temu , 181 zł/szt łacznie z montażem i nowymi zaworkami --- opony.pl ) , i jestem mega zadowolony . Opony w tej cenie i tak pozytywnych opiniach , cieżko znalezc . W poprzednim autku tez maiłęm firestony f590 i były rewelacyjne . Super przyczpnosc zwłaszcza na mokrym no i długa żywotnosc . Jak juz mi sie skoczyły te firestony to zakupiłem klebery dynaxery . Te były tragiczne , na mokrym jezdziłem jak baletnica na lodzie a trawłość ich to raptem dwa sezony !!! ------------------ polecam firestone.

Offline Mariusz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 253
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI (skasowany), C3 II 1.6 HDI, Peugeot 206 1.1, Peugeot 407 SW 2.0 HDI
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 27, 2009, 13:18:00 »
Cytuj

Bardzo dziwne zestawienie, bo te opony są z jednej grupy i jakościowej i cenowej.



na pewno Fulda i Michelin to nie jest ani ta sama półka jakościowa ani cenowa :-)

  • Gość
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 27, 2009, 13:28:23 »
a kto tak powidział że fulda i michelin to ta sam półka ???

Offline Paweł Koteja

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 251
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6HDi '08 Impress Pack CHIP 131KM
  • Miejscowość: Legionowo
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 27, 2009, 14:21:50 »
Cytuj

Wojtek Banaszewski napisał:
... Bardzo dziwne zestawienie, bo te opony są z jednej grupy i jakościowej i cenowej.


Pisalem o oponach ktore znam i sam jezdzilem lub moi znajomi. Wobec tego moj podzial obejmuje pewien nizszy zakres cenowy. Roznice miedzy tanszymi i drozszymi w moim zestawieniu to ok 50zł/szt ... x4 to ok 200zł. Ciesze sie ze to dla Ciebie zadna roznica - dla mnie jest :)
Pozdrawiam
Jest:
C4P/i10/FZS1000
Ostatnio było:
AR 146 Boxer 1.6ie, XP 1.8i Exclusive, Yam Diversion 600

Offline Tomasz Jóźwik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Pabianice
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16V-rok 2003/4
  • Zainteresowania: Xsara Picasso; Basketball
  • Miejscowość: Pabianice
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 27, 2009, 20:07:05 »
Ja również polcam sklep "NETCAR". Od razu zaznaczam, że nie jestem w zaden sposób od nich uzalezniony, skoligacony, czy tez ich pracownikiem. Nie chce byc posądzony o ich reklamowanie. Po prostu od dawna kupuję u nich opony i jestem bardzo zadowolony z ich usług. 0zł za przesyłkę. Dziś zamówienie, jutro w domu masz oponki.
Co do opon, to ostatnio uzywałem Kleber Dynaxer HP2 i jestem bardzo, ale to bardzo z nich zadowolony. Bardzo dobre na mokrym i stosunkowo ciche. Jeździłem na nich trzy sezony letnie i nie stwierdziłem jakiegoś gigantycznego zuzycia. Dwa razy były w Chorwacji, czyli w upałach. Niestety "poszły" z samochodem do nowego własciciele.Preferuję spokojny styl jazdy pomiedzy sygnalizatorami na skrzyzowaniach  :-) .
Obecnie jednak uzywam Michelin Energy XH1. Stary model, ale nie ma się do czego przyczepić.

Offline Rafał Barnaś

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2001 r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 27, 2009, 22:11:19 »
ktoś miał do czynienia z nokian H???

mgr_rybak

  • Gość
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 27, 2009, 22:32:01 »
W Xsarze miałem przez rok Kleber Dynaxer HP2. Jeżdżę spokojnie i sprawdziły się.
W Pyziu miałem:
GoodYear Eagle - szybko się skończyły, często działał ABS
Sava INTENSA - bardzo wytrzymałe, ale strasznie głośne
Fulda CARAT PROGRESSO - ogólnie w porządku, ale starczyły tylko na 2 lata

Teraz muszę wymienić 2 szt. i zastanawiam się nad Fulda Ecocontrol. Jakieś opinie o tej oponie ?

  • Gość
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 27, 2009, 22:42:07 »
Cytuj

Piotr Czerniawski napisał:
W Xsarze miałem przez rok Kleber Dynaxer HP2. Jeżdżę spokojnie i sprawdziły się.
W Pyziu miałem:
GoodYear Eagle - szybko się skończyły, często działał ABS
Sava INTENSA - bardzo wytrzymałe, ale strasznie głośne
Fulda CARAT PROGRESSO - ogólnie w porządku, ale starczyły tylko na 2 lata

Teraz muszę wymienić 2 szt. i zastanawiam się nad Fulda Ecocontrol. Jakieś opinie o tej oponie ?
Może nie o tej oponie , i może się powtarzam , ale firestone multihawk to naprawdę super gumy !!! Zjechałem jeden komplet na poprzednim autku i same superlatywy , nawet były lepsze w zimie od polskich zimowych kormoranów !!! ( raz trochę sie spóżniłem z wymianą i z tąd to spostrzeżenie ) . Może są troszkę głośniejsze od innych "markowych produktów " , ale... mają naprawdę super przyczepnosc ( trudno stracic trakcję podczas dynamicznego ruszania spod swiateł ( nawet na mokrym ) , a tym bardziej na suchym ) , są tanie !!! i mają stosunkowo długa żywotość . Pozdrwiam

Offline Radosław Szewc

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 93
  • Skąd: Zamość
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDi, C4 Picasso 1.6 HDi
  • Miejscowość: Zamość
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 28, 2009, 21:01:08 »
Mam oponki w rozmiarze 195/50/15 czy będą pasowały do pikusia chodzi mi głównie o wysokośc opony czy nie będzie wyglądało to śmiesznie.

Offline Rafał Barnaś

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2001 r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 29, 2009, 17:57:55 »
wg mnie za mały profil
licznik będzie oszukiwał

Offline Mariusz Krystkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 200
  • Skąd: Warszawa/WWL
  • Posiadany samochód: XP'00 1.8 16V+LPG
  • Miejscowość: Warszawa/WWL
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 29, 2009, 18:48:15 »
Ja jeżdżę w lato na  YOKOHAMACH i bardzo sobie chwale.Na mokrym super
_____________________________________________
NAJCHĘTNIEJ INWESTUJE W ALKOHOL...NAJSZYBCIEJ SIĘ ZWRACA
PAMIĘTAJ ,ze gaz niszczy silniki ,ale tylko tym ,którzy go nie maja :evil:

Offline Zbigniew Wawrzeń

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Niepołomice
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 hdi 90KM
  • Miejscowość: Niepołomice
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 30, 2009, 10:53:33 »
Witam
Ja zakupiłem Fulde Progresso 185/65/15 88H i moge powiedzieć tyle że są bardzo ciche na suchej jak i na mokrej nawierzchni dobrze znoszą ciasne zakręty przy lekko przesadzonej prędkości dobrze wychodzą po wjechaniu jedną stroną auta w dużą kałuże.Ogólnie jestem zadowolony chciałem kupić Micheliny ale cena była zaporowa 400 zł za Fulde dałem 240 zł

Offline Dariusz Nowicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Piaseczno
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso 1,8i 2008r
  • Zainteresowania: Tuning, sporty motorowe
  • Miejscowość: Piaseczno
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 30, 2009, 13:58:46 »
Cytuj

Maciej Zagulak napisał:
Ja kupiłem te http://salon-opon.com/index.php?strona=opona&id=5180 podobno bardzo dobre cena jednak poszła w górę kupiłem po 197zł sztuka a teraz jak widzę 215zł jest!

Też się nad nimi zastanawiałem ale w końcu stanęło na Nexenach zobaczymy po sezonie co to warte ( z opini w necie są ok.)

Offline Tomasz Zaciura

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2003
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: Jakie opony wybrać
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 01, 2009, 13:15:43 »
Ja się wyleczyłem ze sklepów internetowych, gdy stwierdziłem ze taniej kupię opony u "gumiarza" niż w najtańszym sklepie internetowym. Tydzień temu za Dunlop SP SPORT FASTRESPONSE 185/55R15 82 H płaciłem po 220 zł/sztuka. Do tego doliczyc trzeba załozenie 30 zł, bo felga nie przelotowa,a dzisiaj widze że te opony sa po 313 zl w internecie. Kosmos jakiś. Moim zdaniem lepiej poszukac jakiegoś duzego dystrybutora opon koło miejsca zamieszkania i sprawdzić dobrze ceny.
pozdrawiam
Tomasz