Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: przerywa w czasie jazdy  (Przeczytany 24589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Łysiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.8 16 v Vts 1998r.
  • Miejscowość: Olsztyn
przerywa w czasie jazdy
« dnia: Kwiecień 07, 2009, 10:18:40 »
Witam, panowie poradźcie mi coś bo moja cytryna nie daje mi odetchnąć, ciągle coś nie tak. ale do rzeczy ostatnio jadąc w trasie zdarzyło się że autem szarpnęło kilka razy, tak jak by nie dostawał silnik paliwa, raz nawet zgasł jak go zaczęło szarpać. Jeszcze przed tą trasą i tym zdarzeniem zdarzało się, że jak wyjeżdżałem z parkingu to działy się takie kwiatki: że przy manewrowaniu obroty spadały do 500rpm i wiadomo się krztusił, ale wystarczyło dodać troche gazu i wsakiwał na normalne obroty i dalej już jechał normalnie. żadna kontrolka się nie zapala. sprawdzałem cewkę ale to nie to. czy takie objawy może dawać kończąca się pompa paliwa?po włączeniu zapłonu słychać ją dosyć wyraźnie, ale problemów z odpalaniem nie ma.
posiadam na sprzedaż sprawnę cewkę do silnika 1.8 16v, 2,0 16v

Offline Wojciech Wodzyński

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 618
  • Skąd: Barycz
  • Posiadany samochód: Fiat Bravo II 1.4 T-Jet
  • Miejscowość: Barycz
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2009, 12:20:27 »
Pierwsze co bym sprawdził to silnik krokowy.

Offline Tomasz Lewandowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 092
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: 1. C4 Grand Picasso 2.0 HDi AUT Exclusive Mk I 2008. 2. Kia Ceed 1.6 CRDI MkI. 3. (Kiedyś) Citroen Xsara II 1.6i 16V Break
  • Miejscowość: Wrocław
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2009, 12:28:47 »
Profilaktycznie wymieniłbym filtr paliwa.
"Nie kupuj używanego Peugeota lub Citroena, jeśli ktoś Ci mówi, że belka była regenerowana po za naszą firmą".  :D

Offline Wojciech Łysiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.8 16 v Vts 1998r.
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2009, 12:35:04 »
krokowy był nie dawno wymieniany, i chyba nie powinien powodować przerywania podczas jazdy ze stałą prędkością.
posiadam na sprzedaż sprawnę cewkę do silnika 1.8 16v, 2,0 16v

Offline Bartosz Klewicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 568
  • Skąd: Kołobrzeg
  • Posiadany samochód: KIA CARNIVAL 2.9 2006
  • Miejscowość: Kołobrzeg
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2009, 12:36:20 »
świeca????
były  ZX 1,6 avantage
         XSARA  1.4  2000r
Xsara Picasso 2.0 HDI 03

  • Gość
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2009, 12:54:36 »
świece, filtr paliwa i powietrza do wymiany

Offline Wojciech Łysiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.8 16 v Vts 1998r.
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2009, 17:19:31 »
świece ok, filtry wymieniane 12 tys. temu
posiadam na sprzedaż sprawnę cewkę do silnika 1.8 16v, 2,0 16v

  • Gość
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 07, 2009, 18:37:06 »
Przewody WN sprawdź, jak są stare to przerywają lub jak się zawilgocą

Offline Jacek Kusztal

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 159
  • Skąd: Wędrzyn
  • Posiadany samochód: Xsara 1,8i 8v-1997r. LPG - BRC
  • Miejscowość: Wędrzyn
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 07, 2009, 19:48:17 »
Czujnik temperatury co podaje dane do kompa, czujnik położenia przepustnicy.... długo by wymieniać.

Offline Wojciech Łysiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.8 16 v Vts 1998r.
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 07, 2009, 20:31:26 »
W tym silniku nie ma przewodów tylko cewka, która została zmieniona na nową jak się okazało niepotrzebnie. Może bardziej sprecyzuje to szarpanie to nie jest jakieś delikatne szarpnięcie czy dławienie jak to niektórzy określają. Jest to mocne szarpnięcie całym autem. Jadąc objawia się to tak, że silnik gwałtownie traci moc co powoduje szarpnięcie, przez tą chwilę nie reaguje na gaz i za chwile zaskakuje i szarpie do przodu. Objawia się to jak to u mnie nieregularnie, w ciągu dnia zrobiłem kilka rundek po mieście i było ok, a teraz jak przed chwilą jechałem to tak cudował.
posiadam na sprzedaż sprawnę cewkę do silnika 1.8 16v, 2,0 16v

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 07, 2009, 22:03:43 »
Podobnie miałem przy padniętym czujniku temperatury do ECU - u mnie wyszło podczas dłuższej diagnostyki komputerowej.
 
Xsara
 

Offline daniel tylka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Posiadany samochód: xsara MKI 1.4b 8v
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2009, 12:12:45 »
witam! też tak mam w tym modelu! i co z tym zrobic?jak jest zimny jest ok ale jak się nagrzeje to tak właśnie szarpie!!

Offline Wojciech Łysiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.8 16 v Vts 1998r.
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 09, 2009, 14:00:47 »
Mam jeszcze pytanie do was, czy u was też słychać bzyczenie pompy paliwa na luzie, jeśli się schylicie by zajrzeć pod podwozie? U mnie jest wyraźnie słyszalne jej bzyczenie.
posiadam na sprzedaż sprawnę cewkę do silnika 1.8 16v, 2,0 16v

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2009, 19:47:27 »
Ja wymienilem pompe to slychac gwizd jak pompa pracuje ale to chyba dlatego ze troche syfu sie dostalo w przewody gdzies albo przy filtrze paliwa.A pompe to ogolnie slychac bo przeciez zasysa benzyne pod podwoziem masz bak a bak od gory ma przewody do kosza w samochodzie moze byc nie slychac bo tlumi siedzenie ale pod spodem jest tylko blacha i kosz z pompa zakrecony.To raczej nie od pompy bo u mnie jak padla to zadnych objawow nie bylo czy problemow tylko po prostu zgasl i juz go nie moglem odpalic.

Offline daniel tylka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Posiadany samochód: xsara MKI 1.4b 8v
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 09, 2009, 21:21:27 »
tak sobie myśle czy to może właśnie pompa paliwa lub syf w baku?bo przy dodaniu gazu np przy ruszaniu ze skrzyżowania , tez jak gdyby odcina i szarpnie-to strasznie irytujące!

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 09, 2009, 22:11:22 »
A moze wtrysk sie zapchal jakims paprochem i leje.I przy dodaniu gazu przygasa bo zalewa silnik?Bo przy polskim paliwie to tez nie wiadomo co sie tankuje samochod moze byc sprawny a paliwo moze z domieszka czegos i szarpie.Mozna sprobowac dolac uszlachetniacza jakiegos do benzyny chociaz to pewnie komercyjny bubel ale moze cos pomoze.

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 09, 2009, 22:37:55 »
Może jestem nudny z tym powtarzaniem się, ale sprawdź czujnik temperatury do ECU. Kosztuje grosze, a skoro na zimnym silniku chodzi ok, to moze zwiera do masy i błędnie podaje do komputera temperaturę ujemną. Ewentualnie sprawdź okablowanie czujników. Kiedyś pisałem jak odnaleźć:
czujnik temperatury
 
Xsara
 

  • Gość
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 14, 2009, 22:09:45 »
Cytuj

Wojciech Łysiak napisał:
Może bardziej sprecyzuje to szarpanie to nie jest jakieś delikatne szarpnięcie czy dławienie jak to niektórzy określają. Jest to mocne szarpnięcie całym autem. Jadąc objawia się to tak, że silnik gwałtownie traci moc co powoduje szarpnięcie, przez tą chwilę nie reaguje na gaz i za chwile zaskakuje i szarpie do przodu.


dokładnie to samo mam u siebie :) i od razu dodam że i na benzynie i na gazie, czyli pompy, reduktory, wtryskiwacze itp odpadają. Ja mam padnięty katalizator, myślałem że to może od tego, mechanicy mówią że świece, wymieniłem świece, bez zmian. Widzę więcej osób ma z tym problem, jak dla mnie objaw bardzo niebezpieczny, szczególnie przy ruszaniu jak się samochód zatka i stoi. U mnie jest tak że to pojawia się raz na jakiś czas, są dni kiedy wszystko jest ok, a są też takie że na odcinku 10 km samochód potrafi się ze 3 razy rozkraczyc (dzisiaj tak miałem). Przeważnie mam tak kiedy z małych obrotów daje gazu w trakcie jazdy, kiedy chcę szybko ruszyc z miejsca, albo kiedy szybko przyspieszam.

Offline Wojciech Łysiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.8 16 v Vts 1998r.
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:44:06 »
Witam ponownie, podam troche nowych szczegółów, otóż u mnie problem pojawia się po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów ok 50. W sobotę jadąc w trasie zatankowany vpowerem plus stp do usuwania wody zaczął strasznie przerywać i sie dusić, przy ruszaniu musiałem mu dawać sporo gazu by nie gasł, po przejechaniu ok 130 km zapaliła się nawet kontrolka silnika i już cały czas się paliła, przy czym silnik nie przeszedł w tryb awaryjny, i wkręcał się na obroty. Po dojechaniu wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu po ok 30 minutach kontrolka zgasła i silnik chodził w miare ok tzn. nie chciał gasnąć przy ruszaniu i nie szarpał. Mam pytanie czy w związku z zapaleniem się tej kontrolki zapisał się gdzieś błąd, który wyjdzie na kompie, pytam bo konrolka ta jak pisałem sama zgasła później??Wczoraj dokładnie wyczyściłem przepustnice (wcześniej chyba nie była czyszczona zbyt często) z wyjęciem jej i map sensor był zabrudzony olejem, plus wymieniłem czujnik temperatury silnika zgodnie z radami Jana. Po odpaleniu silnika zaczekałem na luzie do włączenia wentylatora, zgasiłem, a później zrobiłem małą trase ok 50 km no i pod koniec znowu zaczął troche przerywać, i w ogóle troche słabo reagował na gaz. Jeszcze jedno przed zmianą cewki widziałem że świece były troche przykopcone jak by miał za bogatą mieszankę. Czy mogła w związku z tym paść sonda lambda,a może wtryski,przestawiony rozrząd?Generalnie auto jest zmulone zwłaszcza przy ruszaniu, później jak się rozpędzi to idzie. Wszytkie pomysły mile widziane.
posiadam na sprzedaż sprawnę cewkę do silnika 1.8 16v, 2,0 16v

Xylometazolin

  • Gość
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 15, 2009, 18:05:03 »
Mam chyba podobne problemy. Wykluczyłem już rozrząd. Cewka mi padała po wymianie poprawa pracy silnika(ciągle wywalał błędy w wypadaniu zapłonów) ale dalej to nie to. Po kilku zabawach w końcu zaczął wypisywać błędy czujnika położenia przepustnicy. Czeka mnie teraz kosztowna wymiania.

Offline Maciek Czarnota

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 37
  • Posiadany samochód: Xsara 2.0 16v Exclusive
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 16, 2009, 12:07:08 »
Dołączam się do tematu.
Mam podobne problemy z moją Xsarą (już zacząłem żałować, że to coś kupiłem, pomimo że lubię francuskie wozy).
Generalnie na zimnym silniku jeździ przyzwoicie, po rozgrzaniu co jakiś czas zaczyna się dusić, przerywać tak jak by paliwo słabo dochodziło (małe ciśnienie), albo jak by któryś z wtryskiwaczy się blokowal lub było przebicie na świecach czy fajkach.
Sprawdziłem:
MAP sensor - w porządku, wymieniony na nowy, niepotrzebnie
cewkę - w porządku,
czujnik temperatury powietrza - dobry,
czujnik temp. cieczy - dobry,
ECU - dobry,
świece dobre,
fajki cewki - dobre
TPS - dobry
krokowy - dobry
(uwaga czujniki sprawdzane na podstawie rezystencji, bez odpalania auta)

Zostało do sprawdzenia:
wtryskiwacze i napięcie dla nich,
pompa paliwa z regulatorem ciśnienia

Czy coś jeszcze ? jakieś pomysły?

Już mnie szlak trafia przez to auto. Może ktos kupi?

Offline Leszek Stap

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Paryż
  • Posiadany samochód: xsara 1.8i break 2000 r.
  • Miejscowość: Paryż
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 17, 2009, 07:40:27 »
Witam! Tez sie podlaczam, mam podobny problem. Dzieje sie to sporadycznie i jak ktos to okreslil tak jakby przez chwile nie zasysal silnik paliwa. U mnie nie szarpie bardzo ale czuc spadek mocy i nierowną prace silnika.  Poczatkowo zdarzalo sie to tylko na zimnym ale ostatnio po dobrej rozgrzewce tez. W miedzyczasie robiony byl rozrzad, wymieniane filtry ale sytuacja sie nie zmienila.
pozdro 1800 :-)

Offline Wojciech Łysiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.8 16 v Vts 1998r.
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 18, 2009, 17:17:32 »
Cytuj

Maciek Czarnota napisał:

Sprawdziłem:
MAP sensor - w porządku, wymieniony na nowy, niepotrzebnie
cewkę - w porządku,
czujnik temperatury powietrza - dobry,
czujnik temp. cieczy - dobry,
ECU - dobry,
świece dobre,
fajki cewki - dobre
TPS - dobry
krokowy - dobry
(uwaga czujniki sprawdzane na podstawie rezystencji, bez odpalania auta)

Zostało do sprawdzenia:
wtryskiwacze i napięcie dla nich,
pompa paliwa z regulatorem ciśnienia

Czy coś jeszcze ? jakieś pomysły?

wiele już ci nie zostało, może czujnik położenia wału korbowego?? na stronie producenta hella znalazłem następujące objawy przy uszkodzeniu:
"Symptomami kłopotów mogą być:

-Wyłączenie silnika
-Przerwy w pracy silnika
-Zapalenie się lampki kontrolnej silnika
-Zapisywanie kodu usterki"
Ja w tygodniu wybieram się na komputer może coś wyjdzie.
posiadam na sprzedaż sprawnę cewkę do silnika 1.8 16v, 2,0 16v

Offline Maciek Czarnota

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 37
  • Posiadany samochód: Xsara 2.0 16v Exclusive
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 19, 2009, 17:03:00 »
Cytuj

Wojciech Łysiak napisał:
wiele już ci nie zostało, może czujnik położenia wału korbowego?? na stronie producenta hella znalazłem następujące objawy przy uszkodzeniu:
"Symptomami kłopotów mogą być:

-Wyłączenie silnika
-Przerwy w pracy silnika
-Zapalenie się lampki kontrolnej silnika
-Zapisywanie kodu usterki"
Ja w tygodniu wybieram się na komputer może coś wyjdzie.


Tak, być może masz rację, dzięki za sugestię.
Zakładałem, że jak by ten czujnik padł to by autko zupełnie nie paliło a przecież tak nie musi być.
Jeśli jest jakaś zależność temperatura silnika - działanie tego czujnika (chwilowe przebicia przy rozgrzanym silniku) to może będzie i on.
Chociaż w momencie kiedy silnik zaczyna dusić się, jak wcisnę gaz do dechy to zaczyna jechać normalnie aż do następnego wariowania.

Offline Maciek Czarnota

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 37
  • Posiadany samochód: Xsara 2.0 16v Exclusive
Re: przerywa w czasie jazdy
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 20, 2009, 12:29:27 »
Dzisiaj nawet na zimnym silniku Xsara porządnie wariowała.
Zastanawiam się czy przyczyną chwilowego  przerywania, spadku mocy nie może być zapchany katalizator ???
Przemawia za tym fakt iż jak wcisnę gaz do dechy samochód zaczyna jechać bez przerywania (z osłabioną mocą oczywiście). Może to wskazywać na udrożnienie wylotu spalin ???
Auto ma 200k km przebiegu i wydaje mi się, że katalizator nigdy nie był wymieniany, więc już powinien być praktycznie zupełnie zużyty?