Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk3] światła do jazdy dziennej  (Przeczytany 50339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Barcikowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK3 2,0 HDI 2009
Re: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 15, 2014, 20:02:41 »
Ja bym spróbował dowiedzieć się w ASO. Powinni mieć wszystkie schematy itp. Przy okazji czy żarówki VALEO, które można kupić na allegro są identyczne z  tymi montowanymi fabrycznie. Po dwóch miesiącach ponownie mam spaloną żarówkę i zastanawiam dlaczego tak szybko się spaliła. Może powinienem wymienić dwie żarówki równocześnie? Ewentualnie jak sprawdzić czy się nie dzieje coś z instalacją.

Offline Damian Iwaszkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 348
  • Skąd: Wejherowo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III,1.6HD,Renault Laguna III 2.0 dci
  • Miejscowość: Wejherowo
Re: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 10, 2014, 17:16:05 »
Po dwóch latach od włączenia opcji świateł dziennych jedna z żarówek przestała funkcjonować.Zaczynam procedurę wymiany.Czy zmieniło się coś od ostatnich wpisów czy zostaje ASO Alfy Romeo gdzie żarówka kosztuje 50 zł i dużo cierpliwości przy wymianie?W ASO Citroena cena dalej zaporowa?

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 10, 2014, 20:30:59 »
nic się nie zmieniło, Citroen około 150zł Fiat 50zł
życzę cierpliwości :)

Offline Damian Iwaszkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 348
  • Skąd: Wejherowo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III,1.6HD,Renault Laguna III 2.0 dci
  • Miejscowość: Wejherowo
Re: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 11, 2014, 16:54:52 »
Zabieg wymiany żarówki do jazdy dziennej zakończony.Cena Fiat-Alfa  nr.części 77364975 -53 zł,Citroen-130 zł.
Wymiana w C5 III bez hydro od strony pasażera to pikuś,jakieś 5 min.Od strony kierowcy jest mniej miejsca więc pewnie będzie gorzej,póki co jednak żarówka świeci więc zapominam o temacie.Dziękuje wszystkim za porady.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 11, 2014, 18:29:50 »
w wersji z hydro ogromnie przeszkadza pompa, jak koledze wymieniałem po stronie aku wiele więcej miejsca nie było.

Offline Kuba Karlewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 III Tourer HDi 2.2
  • Miejscowość: Kraków
Re: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 11, 2014, 18:33:02 »
Oj prawda prawda.... bez kleju i TORX'a do "ścięcia o 2 głowy" nie ma szansy.

Aż się boje kiedy padnie prawa (a ma już z 80kkm)

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 11, 2014, 20:58:47 »
Kuba, wtedy przyjedziesz do mnie i znów się wymieni :P
to by już była trzecia sztuka więc było by szybciej :D

Offline Piotr Lupin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 MK III Dynamique 2.0 HDi sedan
  • Miejscowość: Szczecin
Re: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 14, 2015, 22:25:19 »
Cytuj

Jarosław Cuber napisał:
Ja też już dawno wymieniłem żarówki HP24 na ledowe jednak już wróciłem z powrotem do oryginalnych, bo szczególnie teraz latem często jadący z naprzeciwka pokazywali mi że nie mam włączonych świateł. Trochę mnie to już wkurzało. Wydaje mi się że nie ma jeszcze odpowiednich zamienników aby były tak samo widoczne jak oryginały.
Sama wymiana żarówek nie wymaga wizyty w ASO, wystaraczy tylko trochę cierpliwości i klucz Torx 40.

Ja też. Po niespełna dwóch latach jeżdzenia na ledowych SJD wróciłem do starych, dobrych żarówek. LED się spalił! Ale powody miałem takie same jak Jarek: słaba widoczność świateł. A skoro się palą, to wolę tradycyjne żarówki.

PS. Torx 45 a nie 40. 40-ka jest za luźna. A i tak po dwóch latach plastik gniazda łatwo się kruszy.
Pozdrawiam,
Fantomas
---------
Jeździłem czym się dało.

Offline Roland Makowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI Tourer Exclusive 163 KM z 2010 r.., Peugeot Expert 2.0HDI 120 KM 2007r. Berlingo III 1,6 HDI 75KM 2011r.
  • Miejscowość: Jaworzno
Re: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 22, 2015, 09:57:37 »
Cytuj

Marcin Krysik napisał:
Cytuj

Marek Bor napisał:
Ja czekam na ciekawą ofertę lamp z ledami i natychmiast je podmieniam.

Po za tym z żarówkami HP24W nie ma aż takiej tragedii.

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=hp24w&search_scope=


a jakies specjalne manewry są z zamianą? bo nie wierzę że tylko plug&play...

orientujesz się? masz xenony?


Jeśli masz już xenony to zamiana na lampy ledowe jest P&P, jeśli nie masz xenonów też da się to zrobić ale trzeba pozamieniać piny , cały opis wymiany masz w osobnym wątku na forum, razem z Tomkiem dokonaliśmy takiej podmiany i wszystko jest OK.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 30, 2016, 12:11:08 »
Odkopuję ten cenny temat, bo moją cytrynkę, też trafiła przypadłość spalenia żarówki świateł dziennych. I od razu wyrazy wdzięczności dla autorów z tego wątku!
Po jego przeczytaniu jakoś nie znalazłem jednak opisu różnicy między żarówką HP24 (a taką ma być wg mojej instrukcji), a HP24W (która jest obecnie dostępna na Allegro http://allegro.pl/zarowka-hp24w-alfa-romeo-mito-oryginal-i6139885344.html). Czym się różnią i czy będą pasowały?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2016, 12:30:29 wysłana przez Krzysztof J. Filipek »

Offline Bartłomiej Trocha

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 757
  • Skąd: Koszecin slaskie
  • Posiadany samochód: C5 I 2.2 hdi 204KM
  • Zainteresowania: Mechanika elektronika programowanie sterownikow
  • Miejscowość: Koszecin slaskie
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 30, 2016, 12:39:45 »
Literka W to oznaczenie mocy Waty. Obie maja 24 Waty
Car DNA programowanie ecu, mechanika, elektronika

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 30, 2016, 13:04:08 »
Tak też sądziłem, dzięki. Z literkami na końcu symbolu w różnych urządzeniach różnie bywa. Szukałem więc w międzyczasie tych żarówek po innych sklepach, gdzie był jednoznaczny numer części: 77364975 i już przed chwilą kupiłem tutaj, ale za brak wiedzy trochę przepłaciłem. :( Może przynajmniej szybko dostanę i będę miał okazję do powyginania ciała przy wymianie. :)

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 01, 2016, 18:13:12 »
Dzisiaj dostałem już żarówki, a klucze o których pisze wyżej Michal mają przyjść w poniedziałek, jednak spróbowałem z tym co mam i widać na zdjęciu. I znów świecą obie! Dzięki radom kolegów i czuciem w palcach lewej ręki nie było najgorzej, bo żarówka padła po stronie kierowcy. W C5 MkI, wymianę halogenów gorzej wspominam...

Wykorzystałem też patent z „Kropelką”. Moja rada, to zakładać gumową rękawiczkę na rękę, którą wkładamy klucz z klejem, żeby tam nasza skóra nie została. :) . Wolałem dać więcej kleju także na ściany boczne klucza, bo klej jest dużo mocniejszy na ścinanie niż na rozrywanie, na oprawce jest warstwa brudu, a nie chciałem powtarzać operacji. Oprawka zeszła z gniazda elegancko i lekko się potem odkleiła oprawka od klucza.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2016, 18:27:31 wysłana przez Krzysztof J. Filipek »

Offline Piotr Chmielewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 260
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0Pb+LPG 140KM '10 Exclusive, Volvo XC60 2.4 '17 "szatan"
  • Zainteresowania: a tak się kręcę....
  • Miejscowość: Lublin
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 16, 2016, 13:09:10 »
Witam, ja poradziłem sobie w inny sposób - może komuś się przyda bo operacja bez problemów w przypadku dwóch stron zakończyła się po 4minutach a nie ukrywam, że nie mam najmniejszych dłoni.
Użyłem klucza T40 i śruby 6.
T45 pasuje idealnie ale dzięki temu, że T40 jest mniejszy to łatwiej włożyć i przekręcić o te pół obrotu. Jak już mamy odkręcone to trzeba wyjąć oprawkę, która jest trzymana przez niebieską gumową uszczelkę. Łatwo wkręcić śrubę 6 w miejsce gdzie wkładałem klucz T40. Lekko wchodzi, 3 obroty i jak już dobrze się trzyma to ciągniemy w dół i już mamy "łobuza".

Pozdrawiam,
Piotrek
Lublin

Offline bartek gamer

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: piła
  • Posiadany samochód: 407- sprzedany, c5x7 2.0 hdi 163 km
  • Miejscowość: piła
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 07, 2017, 08:57:15 »
A ja wczoraj wymieniałem żarówkę z lewej strony. Cała operacja zajęła mi może z 3 min. Bardzo pomocny był klucz torx t 40. Tak jak pisali koledzy wcześniej wchodzi t 45, ale 40 wchodzi swobodniej i łatwiej trafić.  Posiadam taki klucz na zasadzie wygietego pręta w literkę "l". To bardzo ułatwiło wymiane. Można dostać go w zestawie z innymi wymiarami.
Na szczęście nie musiałem mocowac się z wyjęciem żarówki,  tylko wyszła gładko po lekkim pociągnięciu. Montaż żarówki to już była formalność.
zawsze może być gorzej ;)

Offline Krzysztof Przywara

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 471
  • Skąd: Opole
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2010 X7 103kw hdi
  • Miejscowość: Opole
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 05, 2019, 16:18:44 »
Odkopię trochę temat, bo też jestem świeżo po wymianie 2 żarówek hp24, spaliły się po trzech latach użytkowania około 70tyś km , co ciekawe nie mal w identycznym czasie bo po około 2 tygodniach siadła 2 żarówka :/, zadzwoniłem do aso alfy i zaproponowani mi 1sztukę za 70zł, powiedziałem że trochę drogo i zrobił mi cenę 55zł :), z wymianą nie było problemu po 3 minuty na stronę, tak jak wyżej piszecie torx t40, i male kombinerki żeby pociągnąć żarówkę która siedzi dosyć mocno na uszczelce. Co ważne żarówka wchodzi od dołu lampy.


Offline Maciej Dudziak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 507
  • Skąd: Międzybrodzie Żywieckie
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0HDI 163km 2009r.
  • Miejscowość: Międzybrodzie Żywieckie
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 23, 2019, 17:19:08 »
W końcu udało się znaleźć trochę czasu i wymienić żarówki. Zdecydowałem się na produkty z Ali i póki co jestem zadowolony. Na zdjęciu też spoko patent z torxem i kluczem płaskim, który znacznie ułatwia sprawę ;D  Dla porównania z oryginalną żarówką, żeby było mniej więcej widać jaki jest efekt i moc chińczyków.




Offline Michał Uriasz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 494
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Insignia :)
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 23, 2019, 19:00:55 »
Wrzuć zdjęcia w kiedy słońce będzie się opierać o przód auta wtedy stwierdzisz czy dobrze świeca w dzień

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Everybody lies.

Offline Maciej Dudziak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 507
  • Skąd: Międzybrodzie Żywieckie
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0HDI 163km 2009r.
  • Miejscowość: Międzybrodzie Żywieckie
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 23, 2019, 19:08:08 »
W słoneczny dzień świecą równie gó*nianie jak oryginały więc nie widzę sensu wyrzucania ponad stówki za komplet żarówek skoro za 5zł ledy w zimnej barwie jak ksenony.

Offline Michał Uriasz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 494
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Insignia :)
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 23, 2019, 22:25:40 »
To bardzo ciekawe co piszesz bo ledów kompletnie nie widać w słońcu - wygląda jakby żadne światło nie świeciło. Gdzie żółte światła widać z daleka...
Dodatkowo szczerze Ci życzę żeby się żaden służbista się nie przyczepił

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Everybody lies.

Offline Maciej Dudziak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 507
  • Skąd: Międzybrodzie Żywieckie
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0HDI 163km 2009r.
  • Miejscowość: Międzybrodzie Żywieckie
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 23, 2019, 22:36:46 »
Zależy kto jakie zakłada, ja ma z tego co szukałem to najmocniejsze jakie były dostępne i jakie się zmieszczą do obudowy. Nie wiem w jaki sposób ktoś mógłby się "doczepić"?

Offline Michał Uriasz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 494
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Insignia :)
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 23, 2019, 23:11:03 »
W ten sposób że jest to oświetlenie bez homologacji więc w teorii każdy policjant powinien zabrać dowód rejestracyjny

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Everybody lies.

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 24, 2019, 07:25:55 »
Zależy kto jakie zakłada, ja ma z tego co szukałem to najmocniejsze jakie były dostępne i jakie się zmieszczą do obudowy. Nie wiem w jaki sposób ktoś mógłby się "doczepić"?
Cytuj
W słoneczny dzień świecą równie gó*nianie jak oryginały więc nie widzę sensu wyrzucania ponad stówki za komplet żarówek skoro za 5zł ledy w zimnej barwie jak ksenony.
Kolejny tuner, który ma za nic bezpieczeństwo i przepisy. W nocy wiadomo, że te ledy są widoczne. Zrób zdjęcie z 30m w słoneczny dzień to zobaczysz różnice, między "żółtkami", a tymi za "5zł". Zobaczysz, które są bardziej "gó*nianie". Również nie życzę Ci żeby ktokolwiek się doczepił, ale moim zdaniem średnio rozgarnięty policjant z drogówki jak zobaczy takie auto z daleka to powinien się zorientować, że nie ma właściwego oświetlenia dziennego (niewidoczne) i skierować auto na przegląd.Widziałem dziesiątki C5 z takimi wynalazkami, czytałem kilka tematów na tym forum i nie spotkałem  nawet zbliżonej wydajności światła do HP24W.
A logika w tym, że oszczędzasz 90zł.... bez komentarza.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2019, 07:37:50 wysłana przez Adam Szydłowski »

Offline Maciej Dudziak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 507
  • Skąd: Międzybrodzie Żywieckie
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0HDI 163km 2009r.
  • Miejscowość: Międzybrodzie Żywieckie
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 24, 2019, 09:24:06 »
Kolejny tuner, który ma za nic bezpieczeństwo i przepisy. W nocy wiadomo, że te ledy są widoczne. Zrób zdjęcie z 30m w słoneczny dzień to zobaczysz różnice, między "żółtkami", a tymi za "5zł". Zobaczysz, które są bardziej "gó*nianie".....Widziałem dziesiątki C5 z takimi wynalazkami, czytałem kilka tematów na tym forum i nie spotkałem  nawet zbliżonej wydajności światła do HP24W.
A logika w tym, że oszczędzasz 90zł.... bez komentarza.

Nie widzę sensu rozpoczynania takich dyskusji, Ty widziałeś, ja nie. Te, które mam obecnie założone (w mojej opinii) nie świecą gorzej od oryginałów i tyle. Post pisałem ze względu na dosyć duże zainteresowanie tematem i poszukiwania rozwiązania innego aniżeli oryginalne żarówki. Cena oryginałów mnie nie przeraża, chociaż moim zdaniem ich cena jest wysoka jak również  i budowa nie są zbytnio przemyślane-MOŻNA to było zrobić lepiej i tyle. Głównym powodem jest barwa światła, zarówno ksenony mam barwy zimnej jak i postojowe i przeciwmgielne, szukam czegoś co nie razi w oczy a spełnia swoją rolę.

Wolałbym się tutaj nie przegadywać bo to mija się z celem, równie dobrze mogę się zacząć upierać, że jak ktoś jeździ na oryginalnych HP24W w słoneczny dzień to jest skrajnie nieodpowiedzialny bo praktycznie ich nie widać(no ale przecież mają homolgację). W porównaniu do wielu innych marek, światła dzienne w C5 ze zwykłą żarówką wypadają po prostu blado.

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 24, 2019, 09:29:22 »
Kolejny tuner, który ma za nic bezpieczeństwo i przepisy. W nocy wiadomo, że te ledy są widoczne. Zrób zdjęcie z 30m w słoneczny dzień to zobaczysz różnice, między "żółtkami", a tymi za "5zł". Zobaczysz, które są bardziej "gó*nianie".....Widziałem dziesiątki C5 z takimi wynalazkami, czytałem kilka tematów na tym forum i nie spotkałem  nawet zbliżonej wydajności światła do HP24W.
A logika w tym, że oszczędzasz 90zł.... bez komentarza.

Nie widzę sensu rozpoczynania takich dyskusji, Ty widziałeś, ja nie. Te, które mam obecnie założone (w mojej opinii) nie świecą gorzej od oryginałów i tyle. Post pisałem ze względu na dosyć duże zainteresowanie tematem i poszukiwania rozwiązania innego aniżeli oryginalne żarówki. Cena oryginałów mnie nie przeraża, chociaż moim zdaniem ich cena jest wysoka jak również  i budowa nie są zbytnio przemyślane-MOŻNA to było zrobić lepiej i tyle. Głównym powodem jest barwa światła, zarówno ksenony mam barwy zimnej jak i postojowe i przeciwmgielne, szukam czegoś co nie razi w oczy a spełnia swoją rolę.

Wolałbym się tutaj nie przegadywać bo to mija się z celem, równie dobrze mogę się zacząć upierać, że jak ktoś jeździ na oryginalnych HP24W w słoneczny dzień to jest skrajnie nieodpowiedzialny bo praktycznie ich nie widać(no ale przecież mają homolgację). W porównaniu do wielu innych marek, światła dzienne w C5 ze zwykłą żarówką wypadają po prostu blado.
A wystarczyło żebyś zrobił zdjęcie w słoneczny dzień i po temacie. HP24W są bardzo dobrze widoczne w dzień, a chińskie ledy montowane w ich miejsce nie. Do tego nie trzeba specjalistycznych urządzeń. Widać to "gołym okiem".

Żeby była jasność, ja też chętnie wymieniłbym na żarówki o barwie zbliżonej do xenon'a. Jeżeli faktycznie Twoim zamiarem jest pomoc ludziom, którzy szukają alternatywy, zamieść proszę zdjęcie w słoneczny dzień. Jeżeli tak jak piszesz spełniają swoją rolę i po miesiącu nie będą mrugać sam dokonam montażu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2019, 09:41:29 wysłana przez Adam Szydłowski »