Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Klima  (Przeczytany 8615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Kruszyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Purda
  • Posiadany samochód: Sierra 2,0, Scorpio 2,5TD, Kadett 1,4, ZX 1,4, Volvo 440 1,8, ZX 1,9D, Vectra 2,0DTL, Picasso 2,0HDI
  • Miejscowość: Purda
Re: Klima
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 02, 2009, 21:12:41 »
już mam wyjaśnienie niedziałającej dmuchawy - w czasie jazdy ruszałem kluczykiem aż zaczęła działać ;) podejrzewam kostkę w stacyjce, jutro zamierzam wymienić

Offline Darek Bratek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 096
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8i 2000r. + LPG Versus/Tomasetto
  • Miejscowość: Lublin
Re: Klima
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 02, 2009, 21:51:04 »
Wymiana może być bardzo kosztowna. Proponuję przeczyścić i nasmarować styki.

Offline Rafał Kruszyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Purda
  • Posiadany samochód: Sierra 2,0, Scorpio 2,5TD, Kadett 1,4, ZX 1,4, Volvo 440 1,8, ZX 1,9D, Vectra 2,0DTL, Picasso 2,0HDI
  • Miejscowość: Purda
Re: Klima
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 02, 2009, 22:20:28 »
i pewnie bym tak zrobił gdybym wiedział jak wyjąć kostkę ze stacyjki:) zdjąłem obudowę, wykręciłem z obudowy metalowj dwie srubki na torx i niby miałem wszystko luźne, ale kostki za nic nie mogłem całkowicie wyjąć - mogłem ją rozdzielić do ok 2 cm. od stacyjki jest tam taka sprężynka i płaska blaszka. których nie mogę odłączyć od kostki i obudowy - może macie jakieś wskazowki?

Offline Marcin Ochojski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2004
  • Miejscowość: Rybnik
Re: Klima
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 26, 2009, 17:12:26 »
Witam.
Mam podobny problem z klimatronikiem w moim pikusiu co Rafał Kielak. Otóż jak jest temperatura lekko powyżej 20 stopni (25) to klima działa jak należy a le jak tylko temp. podskoczy powyżej 30 kreski to sie zaczynają szopki. Słychać jak się włącza sprężarka (taki cyk) a po chwili się wyłącza i nie dmucha zimnym powietrzem - czasami leci wręcz ciepłe. Miał ktoś może podobny problem i ewentualnie jaka była przyczyna.

Pozdrawiam

Offline Darek Bratek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 096
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8i 2000r. + LPG Versus/Tomasetto
  • Miejscowość: Lublin
Re: Klima
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 26, 2009, 17:15:02 »
A wentylator chłodnicy załącza się w momencie załączenia klimy?

Offline Marcin Ochojski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2004
  • Miejscowość: Rybnik
Re: Klima
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 27, 2009, 09:40:52 »
Cytuj

Darek Bratek napisał:
A wentylator chłodnicy załącza się w momencie załączenia klimy?


Czasami tak i co jakiś czas jak klima działa to się włącza lub wyłącza ale nie chodzi cały czas a jak jest cieplej to wentylator wcale się nie uruchamia. Wczoraj w garażu przeczyściłem ta kostkę przy chłodnicy ale efekt zerowy a żeby było ciekawiej to z nawiewów zaczęło dmuchać ciepłym powietrzem.

Pozdrawiam.

Offline Mariusz Haszczyc

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 16V 2002r
  • Miejscowość: Zabrze
Re: Klima
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 28, 2009, 09:48:48 »
umnie przez minute leci pierw cieple powietrze zklimy dopiero pozniej leci zimne choc czasami jak jest bardzo cieplo to mam taka sytuacje ze klimatyzacja wogole niechlodzi pomaga mi tylko wylaczenie calkiem OFF i zalaczenie i odrazu dziala

Offline Marcin Ochojski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2004
  • Miejscowość: Rybnik
Re: Klima
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 28, 2009, 11:32:40 »
Cytuj

Mariusz Haszczyc napisał:
umnie przez minute leci pierw cieple powietrze zklimy dopiero pozniej leci zimne choc czasami jak jest bardzo cieplo to mam taka sytuacje ze klimatyzacja wogole niechlodzi pomaga mi tylko wylaczenie calkiem OFF i zalaczenie i odrazu dziala


Wiem, że jak się włączy klimę to czasem przez chwilkę leci ciepłe powietrze a później już chłodzi. Ja miałem sytuację gdy przy włączonej klimie  (auto stało w garażu) leciało tylko ciepłe powietrze.

Po raz kolejny sprawdziłem na spokojnie jak to jest z ta moją klimą i stwierdziłem że:
1. wentylator się kręci a przy włączeniu klimy wchodzi chyba na najwyższy bieg,
2. sprężarka się włącza i wyłącza (słychać cyknięcie) i klima nie chłodzi - leci powietrze o temp. jaka jest na zewnątrz.

Wyczytałem, że gdzieś koło lub na chłodnicy są jakieś oprniki wraz z termikiem ale w moim pikusiu za [color=ff0000]piii[/color]e tego nie mogę znaleźć.

Jakies rady.

Pozdrawiam

Offline Marcin Deja

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Skąd: Tczew
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tczew
Re: Klima
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 28, 2009, 23:31:05 »
podłącze się pod temat klimy
mam klimę automatyczną i po uruchomieniu silnika po chwili słychać charakterystyczny syk. Ni mniej ni więcej tylko brak odczynnika. I teraz pytanie - czy napełniać klimę teraz czy poczekać do wiosny? W sumie to zbliża się okres jesienno zimowy i jako takiej klimy mało się bezie używać, ale z tego co pamiętam to poprzedniej zimy klima i tak się włączała tzn przełączałem na eco, ale po nocce w garażu przełączało się automatycznie na a/c
jakieś rady? nabijać czy nie?