Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKI 2001] Dziwny problem z nadmuchem  (Przeczytany 2357 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Patryk Liber

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 GP 1.6 HDi 2014r 115 KM
  • Miejscowość: Warszawa
[MKI 2001] Dziwny problem z nadmuchem
« dnia: Lipiec 18, 2009, 13:43:36 »
Trapi mnie dziwny problem z nadmuchem powietrza do kabiny, a mianowicie po ustawieniu temperatury np. na 16C po stronie kierowcy i pasażera, dobrze schłodzone powietrze leci tylko z 3 kratek (zew. pasażera, środkowa pasażera i zew. kierowcy), a z jednej (środkowa kierowcy) leci zdecydowanie cieplejsze powietrze. Z tego co się orientuje jakby był problem z motoreduktorem to dotyczył by on całej jednej strony samochodu. Macie jakiś pomysł?

  • Gość
Re: [MKI 2001] Dziwny problem z nadmuchem
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2009, 09:10:26 »
Ciekawy temat :) u mnie jest podobnie :)

od pewnego czasu jak ustawię na 16stopni po stronie kierowcy mam lekko chłodne powietrze a od strony pasażera leci bardzo zimne.
Może zaczął wariować któryś z czujników wewnętrznych...

Offline Rafał Liszkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 523
  • Skąd: Łask
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2008 2.0 16v
  • Miejscowość: Łask
Re: [MKI 2001] Dziwny problem z nadmuchem
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2009, 12:35:48 »
Poprostu mógł wam pasć motoreduktor czy cos o podobnej nazwie  o którym było juz duzo napisane   :) . Aby temperatura była dobra na nadmuchu  wyłacz dmuchawe  podkrec temperature np;20  i zmniesz ją do 16 jak chcesz  i włacz wentylator i powinny już byc normalnie  u mnie ten zabieg pomaga:)
Diagnostyka L.E.X.I.A   Łask i okolice

  • Gość
Re: [MKI 2001] Dziwny problem z nadmuchem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2010, 18:12:17 »
Tak coś w tym jest i jak dam na chwilę na 28`C a potem na 16 to pomaga, jednak po pewnym czasie takich zabiegów już nie działa taki zabieg.

Podłączyłem do swojego Testera Plus Magneti Marelli i okazało się że motreduktor ;) nie wiem jeszcze gdzie szukać i jak się za to zabrać ;) jednak sprawa się wyjaśniła.

Dzięki Rafi, byłeś na tropie i to mi pomogło poszukać w dokładnych poziomach błędów i miałeś rację.