Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: MKI C5 2,0 16V 2002 r skrzypienie (chrobotanie) podczas kręcenia kierownicą  (Przeczytany 6940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jan Żyła

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Witam. Może ktoś z klubowiczów mi podpowiedzieć co się dzieje, że podczas krótkich ruchów kierownicą słyszę dźwięki jakby takiego chrobotania. Siedząc w kabinie słyszę je w podłodze bardziej z prawej strony, natomiast jak jestem przy kołach przednich to słychać taki bardziej wyraźny dźwięk jakby coś przeskakiwało przy obydwu kołach. Kiedy skręcam kierownicą dalej w lewo czy w prawo do końca już tego nie słyszę tylko w początkowej fazie kręcenia. Podczas jazdy nie słychać tego dźwięku ani innych stuków z okolic kolumny kierownicy, ale przy skręcie w prawo lub w lewo pod kątem prostym już to chrobotanie na chwilkę się pojawia. Pozdrawiam.

Offline Adam Mendyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: C5 1,8 2003 BRC Sequent 24
  • Miejscowość: Zabrze
Re: MKI C5 2,0 16V 2002 r skrzypienie (chrobotanie) podczas kręcenia kierownicą
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2009, 18:37:08 »
Spróbuj skręcić koła na maksa na postoju i powoli ruszaj. Jeżeli w takiej pozycji strzela ci to znaczy że przeguby do wymiany.
Pozdrawiam
Adam

Offline Jan Żyła

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Re: MKI C5 2,0 16V 2002 r skrzypienie (chrobotanie) podczas kręcenia kierownicą
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2009, 18:48:21 »
Witam. Przy skręconych kołach do oporu tego chrobotania nie słychać. Jest to słyszalne jak koła ustawione są do jazdy na wprost przy kręceniu kierownicą w lewo i prawo ale przy krótkich ruchach jak skręcam koła dalej az do oporu to już jest cicho. Wyskoczyło mi to wczoraj a jutro mam jechać na pogrzeb 350 km w jedna stronę. Wymienić już nic nie zdążę ale obawiam się czy nic się nie stanie jak pojadę. Będę wdzięczny za każdą sugestię.

Offline Adam Mendyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: C5 1,8 2003 BRC Sequent 24
  • Miejscowość: Zabrze
Re: MKI C5 2,0 16V 2002 r skrzypienie (chrobotanie) podczas kręcenia kierownicą
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2009, 19:02:19 »
A dzieje Ci się to tylko podczas ruszania kierownicą czy również jak silnik pracuje i nie ruszasz kołem kierownicy. Może jeszcze sprawdź -  na wyłączonym silniku ruszaj kierownicą jeżeli tego nie będzie to może mieć coś wspólnego z pompą wspomagania. Jeżeli nadal występuje trzeba szukać w przekładni kierowniczej. A płynu z wspomagania Ci nie ubywa ??
Pozdrawiam
Adam

Offline Jan Żyła

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Re: MKI C5 2,0 16V 2002 r skrzypienie (chrobotanie) podczas kręcenia kierownicą
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2009, 19:38:24 »
Tego nie sprawdzałem i płynu tez juz dawno nie sprawdzałem teraz jestem w pracy ale rano to sprawdzę i ewentualnie doleje lds-u

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: MKI C5 2,0 16V 2002 r skrzypienie (chrobotanie) podczas kręcenia kierownicą
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2009, 19:56:25 »
Poszukaj sobie postów o wyrobionym wieloklinie w kolumnie kierowniczej jest kilka takowych ,a sprowadza się do wsunięcia kilku blaszek w wieloklin i pomaga na 100%.znalazłem temat masz tu linka         wieloklin
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Jan Żyła

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Re: MKI C5 2,0 16V 2002 r skrzypienie (chrobotanie) podczas kręcenia kierownicą
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2009, 20:05:26 »
Nie wiem czy ja coś źle robie ale w wyszukiwarce nic nie mogę znaleźć cały czas tylko mi pokazuje że nie znaleziono tematu

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: MKI C5 2,0 16V 2002 r skrzypienie (chrobotanie) podczas kręcenia kierownicą
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2009, 21:36:53 »
Masz tu link    

wieloklin
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Jan Żyła

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Re: MKI C5 2,0 16V 2002 r skrzypienie (chrobotanie) podczas kręcenia kierownicą
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2009, 22:14:07 »
Dzięki za linka. Dzisiaj wsadziłem tam 3 szpilki bo wiecej nie chciało wejść i efekt bez zmian dalej skrzypi. skreciłem koła na maksa i poruszałem kierownicą i okazało sie że jednak to skrzypienie slychać .

Offline Tomasz Pieniadz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: citroen c5 2.0 HDI
Re: MKI C5 2,0 16V 2002 r skrzypienie (chrobotanie) podczas kręcenia kierownicą
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 22, 2009, 21:53:37 »
Ja miałem podobny problem z dziwnym dzwiekiem przy skrecaniu kierownicą w lewo czy w prawo. Miałem mało płynu do wspomagania, proszę sprawdzić płyn może ten sam problem.dziękuje.

Offline Jan Żyła

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Re: MKI C5 2,0 16V 2002 r skrzypienie (chrobotanie) podczas kręcenia kierownicą
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2009, 18:01:06 »
Witam. Wrócilem z trasy i co mnie dziwi że te dźwięki ustały same, sprawdziłem poziom lds-u był dobry byłem na warsztacie i tam stwierdzili że dźwięki pochodzą z przekładni kierowniczej ale narazie ucichło. A dzisiaj nowa przepadłość C5 gaśnie na gazie po puszczeniu pedału gazu, nie ma wolnych obrotów na benzynie nie gaśnie ale obroty są mniejsze niż wcześniej i falują jest duży spadek a potem się podnoszą do góry. Może ktoś miał taki przypadek to proszę o informację co to może być. Wczoraj wróciłem z trasy i nic się nie działo postawiłem na parkingu a dzisiaj odpaliłem i pojechałem do pracy. Przy skrecaniu na skrzyżowaniu mi zgasł i ledwie na siłę go wyprowadziłem na chodnik bo na drogę już nie zdążyłem skręcić kierownicą bez wspomagania. Pozdrawiam

Offline Adam Mendyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: C5 1,8 2003 BRC Sequent 24
  • Miejscowość: Zabrze
Re: MKI C5 2,0 16V 2002 r skrzypienie (chrobotanie) podczas kręcenia kierownicą
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2009, 18:34:54 »
Jaką masz instalacje ? Ja mam BRC i jest super. Trzeba podjechać do gazowników i podpiąć pod kompa. Widze że jesteś z Rudy - podjedz na ul. Galla w Zabrzu. Ja tam zakładałem gaz i mogę ich polecić.
Pozdrawiam
Adam

Offline Jan Żyła

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Re: MKI C5 2,0 16V 2002 r skrzypienie (chrobotanie) podczas kręcenia kierownicą
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 25, 2009, 18:55:53 »
Ja też mam BRC i od chwili założenia wszystko było w porządku do dzisiaj. Ja zakładałem w AlfaServisie na Chebziu i tez tam dobrze robią.  Na Chebzie mam blizej i pewnie trzeba do nich się wybrać ale niepokoii mnie falowanie obrotów też na benzynie po przegazówce spadają do 500 obr/min a potem powoli się podnosza a na gazie silnik gaśnie. Jak go trzymam na pedale gazu to na gazie pracuje ale po zluzowaniu pedału gaśnie. Nie wiem czy to nie jest wina świec.

Marek_S

  • Gość
Re: MKI C5 2,0 16V 2002 r skrzypienie (chrobotanie) podczas kręcenia kierownicą
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 25, 2009, 23:13:50 »
No ciekawe ale ja mam Diego G3 i działa super ... polecam tez Stag 300 A falowanie silnika to mogą być rozne przyczyny .

Offline Jan Żyła

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Re: MKI C5 2,0 16V 2002 r skrzypienie (chrobotanie) podczas kręcenia kierownicą
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 26, 2009, 19:17:55 »
Witam już się wyjaśniło co było przyczyną. W lubelskim zatankowałem gaz i w czasie jazdy odczułem że nie jedzie się tak jak powinno nie było to wielkiej różnicy ale często pokazywał sie komunikat antipolution fault, wtedy dwa razy  gasiłem i uruchamiałem silnik i komunikat znikał. ale było ich chyba z 15 na trasie. Dzisiaj w Zabrzu zatankowałem gaz na statoilu i samochód chodzi jak zegarek. Wniosek że był złej jakości gaz. Wiem że na stacjach do swoich zbiorników z gazem dobijają powietrza tak było też na jednej stacji w Zabrzu i po kontroli przez pewien czas nie sprzedawali gazu. Chyba taki sam zatankowałem w lubelskim.  Pozdrawiam.