Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: rezerwa HDI 2.0 2004 r  (Przeczytany 3699 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Glapa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: XSARA Picasso 2.0 HDi 90KM
  • Miejscowość: Kalisz
rezerwa HDI 2.0 2004 r
« dnia: Wrzesień 23, 2009, 22:12:04 »
Czy może mnie ktoś oświecić jak należy interpretować ten słupek od poziomu paliwa ? Czy jak pali się tylko ostatni czerwony znacznik to oznacza że jest rezerwa czy dodatkowo coś się powinno jeszcze wyświetlać. Widzę że obok wskaźnika jest jeszcze jakaś czerwona kropka ale ona się nie zapala (ale może być przepalona żarówka ;)  ).
Jak mam ostatnią kreskę (czerwoną) na wskaźniku i pojadę zatankować do pełna (odbicie pistoleta) to leje około 48 l.
Wydaję się że jak na rezerwę 12 l to trochę dużo ale nie wiem też czy odbicie pistoleta oznacza stan 60 l na pokładzie czy mniej.

Pozdrawiam
Piotrek

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: rezerwa HDI 2.0 2004 r
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2009, 22:32:05 »
Odbicie oznacza 80% pojemności zbiornika a na rezerwie powinieneś mieć około 6 litrów. ja nigdy nie doświadczyłem świecenia tej żarówki bo mam urazę gdy ja widziałem w innych moich pojazdach.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Piotr Glapa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: XSARA Picasso 2.0 HDi 90KM
  • Miejscowość: Kalisz
Re: rezerwa HDI 2.0 2004 r
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2009, 08:14:22 »
Czy na wyświetlaczu powinien pojawić jakiś komunikat ? - co bym nie zrobił to komputer mi trąbi że to nie zabrałem kluczyka czy nie wyłączyłem świateł  a jakoś przy tej czerwonej kresce na wskaźniku cisza ? Nie chce też doprowadzić do wyczerpania paliwa, a czasami można się zagapić

Offline Tomasz Maćkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: 2008 Xsara Picasso 1.6 HDi90
  • Miejscowość: Wrocław
Re: rezerwa HDI 2.0 2004 r
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2009, 08:58:22 »
Spokojnie, bez paniki
Przy rezerwie zapala się kropka - zostaje wtedy jakieś 5l.
A że to nie wyświetlacz z malucha to nie może się spalić żarówka od kropki - a jakbyś miał zwalony wyświetlacz to byś raczej zauważył :)

Komputer pokładowy powinien wskazać ile masz jeszcze do wyjechania - o 5l raczej się nie machnie. A co do tankowania - pewnie zależy od egzemplarza i konkretnej stacji/paliwa (prędkość nalewania, spienianie ropy). U mnie wchodzi praktycznie pod korek ( ok 55-57 l przy palącej się rezerwie, ok 3 l od pierwszego odbicia)

Offline Marek Martynowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 298
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Grand C4 Picasso exclusive 2.0 HDi z 2012 r.
  • Zainteresowania: sport: kolarstwo górskie, pływanie, bieganie, aikido; muzyka: Siddharta, U2, Rammstein, DM i inni; zawodowo: nieruchomości; poza tym: historia, kuchnia no i citroeny
  • Miejscowość: Kraków
Re: rezerwa HDI 2.0 2004 r
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2009, 09:11:51 »
Najpierw jest jedna kreska, ale jest wtedy jeszcze paliwo na ponad znacznie ponad sto kilometrów. Czerwona kropka zapala się dopiero później. Jak się zapali czerwona kropka to jeszcze trochę jest spokojny. Dopiero jak go jeszcze trochę poignorujesz, to zaczyna się wkurzać i nadaje komunikat o krytycznie niskim poziomie paliwa. Nadaje go zarówno podczas jazdy jak i przy odpalaniu.
Martyn
:evil: Grand C4 Picasso exclusive 2.0 HDi z 2012 r. :evil:
były:
:evil: Xsara Picasso 1.6 HDi z 2006 r., rouge lucifer :evil:
ZX 1.9 TD z 1994 r., Avantage, też czerwony,
Xantia limousine 1.6i z 1996 r., też czerwona,
Fiat 125 p, 1.3 z 1969 r.

Offline Piotr Glapa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: XSARA Picasso 2.0 HDi 90KM
  • Miejscowość: Kalisz
Re: rezerwa HDI 2.0 2004 r
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2009, 18:49:35 »
A ile w jeździe miejskiej pokazuje ci komputer że możesz jeszcze przejechać jak zapala się czerwona kropka (oczywiście orientacyjnie) ja po zapaleniu ostatniej czerwonej kreski mam zazwyczaj koło 120 km (tak pokazuje komp) zazwyczaj udawałem się na stację zatankować -  bo komputer pokazuje ile jeszcze mogę przejechać analizując obecne zużycie paliwa więc wartość ta się dość mocno zmienia :) w jeździe miejskiej
Pozdro
Piotrek

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: rezerwa HDI 2.0 2004 r
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2009, 18:59:42 »
Z lewej strony kreski jest kontrolka taka mała kropka to rezerwa ale jak się zapali to jest mało widoczna więc jak zjedziesz do czerwonej kreski lepiej zatankuj przecież to nie problem. Problem to jak braknie paliwa i wtedy szukanie pomocy po co Ci to.
Darek

Offline Piotr Glapa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: XSARA Picasso 2.0 HDi 90KM
  • Miejscowość: Kalisz
Re: rezerwa HDI 2.0 2004 r
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2009, 19:20:41 »
normalnie zawsze tankuje wcześnie ale nie jestem jednym użytkownikiem samochodu a żonka jest nauczona że jak się kończy paliwko to coś daje je znać :)  - jak pikuś jej nie da jasno znać że ma mało paliwka to może czasami zapomnieć zatankować.
Autko mamy od niedawna zatem chcę wiedzieć jak mam reagować.

jacekczewa1

  • Gość
Re: rezerwa HDI 2.0 2004 r
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2009, 13:55:31 »
Chciałbym zwrocic kolegom/koleżankom uwage ze dobrze jest aby nie lac paliwa "pod sam korek" zostawic troche powietrza w zbiorniku - jesli sa probemy z odpowietrzeniem zbiornika pompa paliwa może tego nie wytrzymac, moze odezwa sie glosy ze to bzdura ale warto sie nad tym zastanowic - ja leje zawsze do piewszego odbicia i wyrownanie do rownego rachunku....