Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dziwne odgłosy od paska klinowego  (Przeczytany 1902 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Choiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 254
  • Skąd: Łańcut
  • Posiadany samochód: Peugeot 406 coupe, Citroen C4 VTR, Citroen Xantia kombi, Suzuki XF650 Freewind.
  • Miejscowość: Łańcut
Dziwne odgłosy od paska klinowego
« dnia: Wrzesień 24, 2009, 23:57:50 »
Posypało mi się koło pasowe PK i sprężyna napinacza. Wymienione zostało to na nowe, mechanik założył pasek i dalej zaczęło huczeć. Wymieniliśmy na nowy pasek i to samo ale tylko rano jak jest zimny. Wygląda to tak że ten klekot powstaje od trzepotania i klepania paska w koło pasowe. Jak się rozgrzeje silnik to cały dzień cisza choć przy zapalaniu z sekundę ma to samo. Przestaje za to jak się poleje czymś po pasku np WD40. Czyli jest to zależne od temperatury czyli podejrzewam że to nie kwestia jakiejś krzywizny tylko... no wlaśnie.. tylko czego? Pasek nowy Continentala.
Było: Wartburg, Polonez,VW Passat, Audi 100, Ford Sierra, Citroen Xantia, Lancia Kappa, Mercedes 123, Honda Accord, Citroen AX, Citroen XM II, Renault Twingo, BMW 520 E39, Citroen Xsara, Citroen Xsara Picasso.

Offline Piotr Nowicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 322
  • Skąd: Trzebnica
  • Posiadany samochód: XM 2,5 TD 97r. Berlingo 1,6 16v 02r.
  • Miejscowość: Trzebnica
Re: Dziwne odgłosy od paska klinowego
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2009, 00:08:07 »
problem leży w napinaczu a rozwiązanie w zakupie oryginalnego

Offline Łukasz Choiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 254
  • Skąd: Łańcut
  • Posiadany samochód: Peugeot 406 coupe, Citroen C4 VTR, Citroen Xantia kombi, Suzuki XF650 Freewind.
  • Miejscowość: Łańcut
Re: Dziwne odgłosy od paska klinowego
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2009, 09:50:32 »
w sensie tej rolki czy sprężyny bo występują osobno... przecież kupiłem ją nową ;(
Było: Wartburg, Polonez,VW Passat, Audi 100, Ford Sierra, Citroen Xantia, Lancia Kappa, Mercedes 123, Honda Accord, Citroen AX, Citroen XM II, Renault Twingo, BMW 520 E39, Citroen Xsara, Citroen Xsara Picasso.

Offline Piotr Nowicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 322
  • Skąd: Trzebnica
  • Posiadany samochód: XM 2,5 TD 97r. Berlingo 1,6 16v 02r.
  • Miejscowość: Trzebnica
Re: Dziwne odgłosy od paska klinowego
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2009, 10:51:26 »
u mnie oryginalna sprężyna (chyba 300 zł) załatwiła sprawę ale rolkę miałem dobrą , wiem że kolega Wojciech Łapiński tez chyba tak samo rozwiązał problem oryginalną czescią ale może niech potwierdzi

Offline Łukasz Choiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 254
  • Skąd: Łańcut
  • Posiadany samochód: Peugeot 406 coupe, Citroen C4 VTR, Citroen Xantia kombi, Suzuki XF650 Freewind.
  • Miejscowość: Łańcut
Re: Dziwne odgłosy od paska klinowego
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2009, 12:49:10 »
qrcze to nie potrzebnie wydawałem kasę na to... no nic.. pojeżdżę tak.... może się uleży...
Było: Wartburg, Polonez,VW Passat, Audi 100, Ford Sierra, Citroen Xantia, Lancia Kappa, Mercedes 123, Honda Accord, Citroen AX, Citroen XM II, Renault Twingo, BMW 520 E39, Citroen Xsara, Citroen Xsara Picasso.

Offline Piotr Nowicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 322
  • Skąd: Trzebnica
  • Posiadany samochód: XM 2,5 TD 97r. Berlingo 1,6 16v 02r.
  • Miejscowość: Trzebnica
Re: Dziwne odgłosy od paska klinowego
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2009, 00:24:46 »
napisz do Wojtka na pw niech potwierdzi czy u niego stukot ustał

Offline Andrzej Nalazek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 531
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: w przeszłości XM 2.0i ZX 1.4 Kombi - pomyłka XM 2.1 TD Break XM 2.5 TD Break, C 6 2.7, DS 5 HYBRYDA
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Pruszków
Re: Dziwne odgłosy od paska klinowego
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2009, 23:33:26 »
Problem może wynikać ze złego zamontowania sprężyny. Przynajmniej tak jest w moim 2.5 td. Na sprężynie są oznaczenia jak ją zamontować. Kierunek zamontowania sprężyny ma znaczenie, podobno wynika to z kierunku pracy tłoczka wewnątż. W moim przypadku odwrócenie sprężyny pomogło na jakiś czas, ale jak piszą inni koledzy na forum przy silniku 2.5 td te odgłosy to standard.
URZĘDAS