Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Pewne problemy :(  (Przeczytany 2081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zbyszek Mączyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 362
  • Skąd: okolice Torunia
  • Posiadany samochód: Picasso 1.6 LPG + C5 1.6 HDI
  • Miejscowość: okolice Torunia
Pewne problemy :(
« dnia: Wrzesień 29, 2009, 19:18:57 »
Jakieś 3 tygodnie temu miałem pecha.

Dzień przed wyjazdem na wakacje (Chorwacja) padła linka sprzęgła. Odholowaliśmy samochód do warsztatu i okazało się że także uszkodziło się sprzęgło ...

Wymieniono mi sprzęgło , linkę , uszczelniacze na półosi ? , wymieniono olej.

Nie wymieniono plastiku mocującego linkę w pedale sprzegła (była uszkodzona - zabezpieczyli ją ale zamówiłem i będzie wymieniana).

Przez 3 dni komputer LPG był wyjęty.

Po odbiorze są pewne problemy ze sprzęgłem (biegi nie chodzą idealnie lekko) ale w piątek mają wymienić plastik i zobaczyć ...

Problem jest innej natury.

Przed naprawą na benzynie silnik działał bardzo ładne. Może i było lekkie falowanie ale jak już to minimalne i ledwo wyczuwalne.
Na LPG bylo trochę gorzej , ale tragedii nie było ...

Teraz na benzynie falują obroty na postoju , silnik przygasa. Na LPG jest jeszcze gorzej ...

Nie mam pojęcia co jest przyczyną ...

W marcu wymieniałem wszystkie filtry (łączenie z filtrami LPG) , świece wymienane w maju i wszystko działalo idealnie aż do naprawy sprzęgła ...

Nie wiem czy coś schrzanili , czy "pech" ale nie mam pojęcia co zrobić ...

Szukalem ,dociskałem , ale nie widzę niczego niepokojącego ...

Na starym sprzęgle zmienialem biegi co 20km/h , na nowym muszę delikatnie wyżej zmieniać (1/2 bieg) wyżej jest ok bo inaczej przy przyśpieszaniu lekko szarpie , ale jak osiagnie odpowiednia prędkość to jest ok ...

Jedzie ok , przyśpiesza ok , przy przyśpieszaniu nic nie szarpie (wyjątek jak za szybko zmienię bieg przy przy niskich prędkościach)

Nie wiem co może być przyczyną , czy coś namieszali , czy coś się dzieje ?

Silnik 1.6 8V 95KM oleju nie bierze.

Aha i jeszcze jeden zauważony problem ...

Prawie zawsze po pierwszym uruchomieniu i po przejechaniu jakiejś odległości dzieje się takie coś że silnik zaczyna "drżeć" , wskazania komputera (chwilowe wskazanie wskazuje nonstop 0.0) a samochód nie ma mocy i jedzie się "drgającym" samochodem. Wystarczy jednak wyłączyć na chwilę samochód i włączyć i wszystko jest ok.
Żadne kontrolki się nie pojawiają.
Ten objawy głownie wystepuje jak zwalniam , stoję na światłach i itd ...
W większości wystąpi tylko raz. Wystarczy się przejechac jak się problem z 0.0 pojawi zatrzymać. Wyłączyć i włączyć silnik i jest w większości ok ...

Odpięcie klem nie pomaga.

Problemy (wszystkie wymienione) nie wystepowaly przed wymianą sprzegła ...
Nie wiem czy coś źle poskładali czy coś schrzanili czy po prostu "pech" ..

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Pewne problemy :(
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2009, 20:11:06 »
Najpierw pojechałbym do warsztatu w którym wymieniali Ci sprzęgło i powiedział o skutkach po naprawie. Pewnie będziesz musiał podłączyć auto pod komputer.
Darek

Offline Zbyszek Mączyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 362
  • Skąd: okolice Torunia
  • Posiadany samochód: Picasso 1.6 LPG + C5 1.6 HDI
  • Miejscowość: okolice Torunia
Re: Pewne problemy :(
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2009, 20:35:16 »
Wiesz do warsztatu jadę w piątek , ale nie ma sensu się z nimi użerać.

Po "odebraniu" samochodu przejechałem się i było chyba ok , po naprawie od razu pojechałem na wakacje (3800km) i w czasie drogi zaczęły się problemy ...

Więc raczej w tym warsztacie wymienia mi ten plastik od linki + zobaczą czemu skrzynia tak precyzyjnie nie działa ...

Wiem że aby dostać się do sprzęgła rozebrali dużą część samochodu ...
Nie wiem po prostu czy wszystko prawidłowo poskładali , ale raczej tak  ...

Więc sam nie wiem czy pech czy jednak naprawa sprzęgła spowodowała nowe problemy ...

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Pewne problemy :(
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2009, 20:35:34 »
Jedź z powrotem do tego warsztatu gdzie Ci dokonywali te wymiany , opisz swoje problemy i spostrzeżenia  niczego nie sugeruj i zgłoś to wszystko jako reklamację do wykonanej usługi , no bo przecież przed wymianą wszystko było ok a po wymianie nie jest już dobrze. Jeśli usługa była wykonywana w ASO a stacja by stwarzała problemy to zawsze można się odwołać gdzieś wyżej. Znam takie przypadki i w 99% to skutkuje
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: Pewne problemy :(
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2009, 20:49:34 »
Zbyszku ja mam tylko jedno pytanie czy nie mozna było dalej kontynuowac załozonego juz przez Ciebie tematu tylko go wzbogacic o nowe objawy?Prosze abys tak na przyszłosc czynil.

Offline Zbyszek Mączyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 362
  • Skąd: okolice Torunia
  • Posiadany samochód: Picasso 1.6 LPG + C5 1.6 HDI
  • Miejscowość: okolice Torunia
Re: Pewne problemy :(
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2009, 21:01:18 »
Ok.

A może Ty wiesz co może być przyczyną ???

Samochód nie był robiony w ASO.

Patrząc na "fachowość" tego serwisu (serwis z długą tradycją , z wlasnym sklepem , z certyfikatem "Bosh-service") mnie rozczarował.
Najpierw złe sprzeglo zamowili , nie chciało im się zadzwonić do ASO i zamówić tego plastiku od linki i itd ...

Po odebraniu wyglądało na ok. Ale po odebraniu od razu jechałem na wakacje i "cyrki" zaczeły się w trasie (falowanie , przechodzenie silnika w tryb awaryjny (tak sądze , bo słaba moc , wyzerowany "przeplyw" paliwa (cały czas pokazywało 0.0) (ale tak jak pisałem wystarczyło na chwilę wyłączyć samochód i znów przez jakiś czas było ok).

Jak wróciłem tydzień temu to prawie tydzień nie było problemów , a od poniedziałku wróciły ...

Może to wina zabrudzeń ? przepustnicy,krokowca ? czegoś innego ?

Cewki ???
Problemy są glownie z obrotami jałowymi. Podczas jazdy porblemów nie ma (jak się nie wyzeruje wskaźnik zużycia chwilowego paliwa) ...
Przyśpiesza dobrze , jedzie dobrze , poza problemami jakie wymieniłem ...
Ale można je zniwelować zmieniając biegi 2/3 nieco "wyżej" (np. 5-10km/h później) ...

Boję się jechać do serwisu bo boję się że znów "mnie skoszą" a winowajcą może być "pierdoła" a wymienią pół samochodu ...

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: Pewne problemy :(
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2009, 21:06:26 »
Wiesz za duzo problemow na raz sie pojawiło aby mozna diagnoze postawic przez forum,szarpania ,braki mocy kazda ta przypadłosc moze miec inne podłoze szarpac moze sprzegło,braki mocy wypadało by diagnoskop podłaczyc .Mysle ze powinienes sie uda c do tego serwisu ktory to naprawiał,szarpanie nie powinno miec miejsca po wymianie sprzegła.Jesli masz na usługe paragon lub fakture to masz gwarancje,moze poprosic przeciez zawsze tylko o diagnostyke reszty problemow i zrobienie kosztorysu ,to Twój samochód i Ty decydujesz czy chcesz naprawiac czy nie,nie moga bez Twojej zgody wymienic Tobie poł samochodu bo tak im sie podoba.