Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: grot do kluczyka pilota - pomocy !!!  (Przeczytany 2975 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemysław Rękas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Skąd: Tarnobrzeg
  • Posiadany samochód: Citroen C3, 2004, 1.4 73 KM 8V benzyna
  • Miejscowość: Tarnobrzeg
grot do kluczyka pilota - pomocy !!!
« dnia: Wrzesień 29, 2009, 21:19:03 »
witam

ponieważ posiadam jeden kluczyk z pilotem w moim Pikaczu postanowiłem sobie dokupić drugi - w razie gdyby pierwszy uległ uszkodzeniu

kupiłem więc kluczyk z pilotem wyposażony w immobilizer (transponder), z tym, że posiada inny grot niż mój

pomyślałem więc co za problem - dokupię czysty grot i dorobię a następnie zaprogramuje i git

a tu PROBLEM !!!!

okazuje się, że nie da się dorobić samego grota tzn. nie można go dokupić (bo te do allegro są do kluczyków typu scyzoryk a nie do mojego), w ASO poinformował mnie miły Pan, że grot nie występuje osobno, ani też obudowa z podstawowym grotem również - jest tylko kluczyk do zrobienia ale z transponderem (koszt ok. 240 - 480 w zależności od modelu XP)


otrzymałem również wiadomość w profesjonalnym zakładzie dorabiającym klucze, że nici z dorobienia samego grota do kluczyka, gdyż występuje on jedynie w całości z obudową

pomocy

co mam więc zrobić

nie chce mi się wierzyć, że nie da się nic z tym zrobić

co dalej

może ma ktoś samą obudowę z grotem w całości


pomóżcie...

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • *****
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: grot do kluczyka pilota - pomocy !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2009, 21:47:20 »
hmmmmmm jak to nie mozna samego grotu kupic,pewnie ze mozna,jaki chcesz pod numer vin czy czysty do dociecia,cos ktos powiedział ale słabo był zorientowany w ASO dostaniesz i taki i taki.

Offline Piotr Glapa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: XSARA Picasso 2.0 HDi 90KM
  • Miejscowość: Kalisz
Re: grot do kluczyka pilota - pomocy !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2009, 22:41:57 »
właśnie wczoraj dorabiałem sobie kluczyk do mojego pikusia i bez problemu za 40 zł mogłem sobie wymienić ekstra grot w starym kluczyku. Aby mieć kluczyk z pilotem gościu który mi to robił musiał zamówić kluczyk w ASO (ale przychodzi właśnie sam jakby to powiedzieć pilot a grot i tak był dorabiany na miejscy).
Z tego co mi gościu tłumaczył że właśnie w tych kluczykach można wymieniać groty. Natomiast rzeczywiście jakbym chciał wymienić obudowę od starego pilota na nową to groty wtedy nie pasują i alternatywna obudowa ma już własny grot.
Jak będziesz chciał to mogę przesłać ci telefon do gości to ci wszystko wytłumaczy.
Cała procedura trwała tydzień (ponieważ tyle trzeba było czekać na kluczyk w ASO) a potem dorobienie i programowanie kluczyka może z 15 min.
Pozdro Piotrek

Offline Przemysław Rękas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Skąd: Tarnobrzeg
  • Posiadany samochód: Citroen C3, 2004, 1.4 73 KM 8V benzyna
  • Miejscowość: Tarnobrzeg
Re: grot do kluczyka pilota - pomocy !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2009, 07:40:22 »
dziękuje za odpowiedzi i proszę Cię Piotrek podaj namiary na ten zakład - porozmawiam i zapytam więc w tym zakładzie w którym pytałem (ten zakład ma bardzo dobrą renomę w moim mieście - dlatego zaczęło mnie to martwić)

sz.p. w zakładzie z kluczami powiedział, że do kluczyka typu scyzoryk to można dorobić jak najbardziej natomiast do tego kluczyka jest problem

mnie to tez dziwi, że w dzisiejszych czasach jest problem z dorobieniem tak prostej rzeczy

jestem bardzo wdzięczny za pomoc

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • *****
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: grot do kluczyka pilota - pomocy !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2009, 09:15:36 »
Przemku czytaj dokładnie w ASO taki grot zamowisz jedz tam jeszcze raz i niech Pan z serwisu zechce łaskawie sprawdzic i zamowic.Nawet podam Tobie numery zeby juz Pan nie musiał sie stresowac i sciemniac :
9170G6 - GROT SUROWY 22 pln
9170P8 Grot pod numer nadwozia naciety 103 pln

Jesli nie miałes nigdy zmienionych zamków mozesz sobie w ASO nawet zamowic dociety i nie bedziesz musiał nic kombinowac nic dorabiac,jedynie zostanie zakodowanie.

Offline Przemysław Rękas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Skąd: Tarnobrzeg
  • Posiadany samochód: Citroen C3, 2004, 1.4 73 KM 8V benzyna
  • Miejscowość: Tarnobrzeg
Re: grot do kluczyka pilota - pomocy !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2009, 09:48:24 »
właśnie przed chwilą zadzwoniłem ponownie do tego samego ASO i tym razem miła Pani jak podałem to co napisała wcześniej Admin poinformowała mnie - że oczywiście jest ten grot

dziwne ale wczoraj nie było to takie oczywiste


eeehhhh ten serwis

wielkie podziękowania dla wszystkich którzy pomogli i Admina